Jump to content


Photo

ÄŚitulja i baloni - rezime


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
415 replies to this topic

#46 Lola

Lola
  • Members
  • 289 posts

Posted 19 March 2006 - 01:50

Veliko hvala svima koji su ucestvovali!

Bez ikakve sumnje obe akcije su uspele i bile pun pogodak! Bila sam sa vama u mislima danas, drago mi je sto znam i sto svet zna (!) da Srbija ima buducnost kojoj moze i treba da se nada i raduje.

LOVE 2 U PEOPLE!








:wicked:

#47 Ragnar

Ragnar
  • Members
  • 1,431 posts

Posted 19 March 2006 - 01:53

Tačno, bez obzira što će uspavani tvrditi da su organizatori neke političke stranke. Vukadinović je to već rekao. :wicked:


'Al ne mari, ovo mi je ogrejalo srce. :ph34r:

#48 urrke

urrke
  • Members
  • 512 posts

Posted 19 March 2006 - 01:55

jes, a obicno su to trenuci kad ce neka politicka organizacija PROFITIRATI na javno izrecenom stavu i poslatoj poruci....meni je bas dosta bilo brojanja glasova na svim zivim izborima do 5.X, i svih mogucih mitingasenja, e da bi neke ambiciozne guzice uletele u odela i dzipove i na pozicije, sve drzec` narod, po onoj kostunicinoj, za 9.u rupu na svirali....na mene vise nek ne racunaju

edit-gramar

<{POST_SNAPBACK}>


Neko ce profitirati i sa tobom i bez tebe. To bas i nije neko cimanje, da odes do glasackog mesta, i zaokruzis onoga za koga mislis da je najmanje zlo... sve zajedno pola sata posla.

Meni je nekako bezveze da mi se glas raspodeli raznim partijama na osnovu toga kako su drugi glasali... Stavis deo sebe na raspolaganje srpskom narodu... Bolje da progutas onog pevca iz Bajine Baste.

Edited by urrke, 19 March 2006 - 01:56.


#49 Yeahlenn

Yeahlenn
  • Members
  • 601 posts

Posted 19 March 2006 - 02:03

Da prenesem jednu pesmu koju smo smislili danas :wicked:
Kao, ovo pevaju gore sad:

Spasi pakao i vaskrsni, Slobodane, Slobodaneeee :ph34r:

Edited by Yeahlenn, 19 March 2006 - 02:04.


#50 Galone

Galone
  • Members
  • 1,498 posts

Posted 19 March 2006 - 02:11

Ima tu još jedna, možda i kontradiktorna stvar, a to je da će ove dve akcije, koliko-toliko, jednog dana biti jedine stvari koje će popravljati utisak koji je ostavila ova cirkus-parada od "sahrane" jer jedino ove dve akcije ovih dana pristupaju Miloševićevom liku i delu sa ozbiljnih pozicija.

Mislim - trodnevno izlaganje u muzeju, bizarne čitulje ("ubili su te jer si pobedio hašku inkviziciju!"), utrkivanje ko će duže odstražariti, poturanje dece u uniformama da rade to isto, miting sa sve kovčegom, sahrana pod lipom (kao da je bio kućni ljubimac), ćerkina pretnja da će da ga otkopa i premesti u Lijevu Rijeku itd.

Očigledno je da smo mi jedini koji su ga ozbiljno shvatali...  :wicked:

<{POST_SNAPBACK}>



Ne preteruj. Zajedničko protestno pismo direktora 24 kulturne ustanove iz Beograda, koji su se solidarisali sa svojom koleginicom iz Muzeja istorije Jugoslavije, je takođe važan događaj. On nije odjeknuo u inostranstvu, ali u zemlji ima određenu težinu.

Što se tiče kontračitulje i balonijade, sve čestitke i zahvalnost organizatorima. Svi koji smo učestvovali imamo na šta biti ponosni. Ali to nije kraj posla, već početak početka. Ostalo neće moći na o-ruk, ni po sistemu daj-šta-daš, nek-dođe-koliko-dođe, niti bez političkih partija. Samo da voda ne uđe u uši.

#51 Kiklopp

Kiklopp
  • Sleepers
  • 91 posts

Posted 19 March 2006 - 02:12

Do narednih izbora, trecina onih ispred skustine ce biti pokojni.

#52 gusar

gusar
  • Members
  • 344 posts

Posted 19 March 2006 - 02:12

Neko ce profitirati i sa tobom i bez tebe. To bas i nije neko cimanje, da odes do glasackog mesta, i zaokruzis onoga za koga mislis da je najmanje zlo... sve zajedno pola sata posla.

Meni je nekako bezveze da mi se glas raspodeli raznim partijama na osnovu toga kako su drugi glasali... Stavis deo sebe na raspolaganje srpskom narodu... Bolje da progutas onog pevca iz Bajine Baste.

<{POST_SNAPBACK}>

neka profitira bez mene...ako ce da profitira sa mnom, hocu deo profita...al` posto ne daju onda jok...
90% postova ovde je u fazonu "poslali smo drugaciju poruku svetu o srbiji"....to je kreiranje medijske slike o drzavi, i ako cemo bas pravo, to je besplatno ucestvovanje u advertajzingu za racun drzave...toga kao da niko ovde nije svestan...vecinski mrze kostunjavog, a cine mu uslugu...

#53 Zmitjkoe

Zmitjkoe
  • Members
  • 4,978 posts

Posted 19 March 2006 - 02:20

Do narednih izbora, trecina onih ispred skustine ce biti pokojni.

<{POST_SNAPBACK}>

Vec danas odose dvojica.

#54 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 19 March 2006 - 02:21

to je besplatno ucestvovanje u advertajzingu za racun drzave...toga kao da niko ovde nije svestan...vecinski mrze kostunjavog, a cine mu uslugu...

<{POST_SNAPBACK}>

Srbija i Kostunica nije jedno te isto.

Bese jednom davno jedan kralj, sto je voleo s vremena na vreme da napomene "drzava - to sam ja". Istorija ga nije po dobrom upamtila.

#55 gusar

gusar
  • Members
  • 344 posts

Posted 19 March 2006 - 02:31

Srbija i Kostunica nije jedno te isto.

<{POST_SNAPBACK}>

naravno da nisu isto, ali sa stanovista zapadnih medija koji plasiraju vesti i njihovih konzumenata, to se vise-manje svodi na isto....

#56 Ana Denic

Ana Denic
  • Sleepers
  • 2,756 posts

Posted 19 March 2006 - 02:33

90% postova ovde je u fazonu "poslali smo drugaciju poruku svetu o srbiji"....to je kreiranje medijske slike o drzavi, i ako cemo bas pravo, to je besplatno ucestvovanje u advertajzingu za racun drzave...toga kao da niko ovde nije svestan...vecinski mrze kostunjavog, a cine mu uslugu...

<{POST_SNAPBACK}>



Verovatno ovde vecinski mrze kostunjavog, ali to ne znaci da mrze Srbiju.

Ja ne mrzim Srbiju.
Zelim da je volim.
Da je se ne stidim.
Da mi ne bude muka od nje.


I naravno da cu besplatno da uradim sve sto je u mojoj moci da po ko zna koji put kazem svetu da postojim. I da nisam sama. I svet to zna.

Ako drzava nije u stanju da posalje svetu poruku koja meni odgovara, a nisam jedina kojoj ono sto drzava emituje ne odgovara, hocu ja da je posaljem.
I to ne bih mogla sama.

Stav da mi cinimo uslugu Kostunici je iz osnova pogresan.
Svet, kao sto vec rekoh, zna da postoji drugacija Srbija, a mi smo ga na to samo podsetili.
I podsetili smo sebe same.

Ovo je i poruka protiv letargije. :wicked:

#57 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 19 March 2006 - 02:35

Verovatno ovde vecinski mrze kostunjavog, ali to ne znaci da mrze Srbiju.

Ja ne mrzim Srbiju.
Zelim da je volim.
Da je se ne stidim.
Da mi ne bude muka od nje.
I naravno da cu besplatno da uradim sve sto je u mojoj moci da po ko zna koji put kazem svetu da postojim. I da nisam sama. I svet  to zna.

Ako drzava nije u stanju da posalje svetu poruku koja meni odgovara, a nisam jedina kojoj ono sto drzava emituje ne odgovara, hocu ja da je posaljem.
I to ne bih mogla sama. 

Stav da mi cinimo uslugu Kostunici je iz osnova pogresan.
Svet, kao sto vec rekoh, zna da postoji drugacija Srbija, a mi smo ga na to samo podsetili.
I podsetili smo sebe same.

Ovo je i poruka protiv letargije.  :ph34r:

<{POST_SNAPBACK}>


Bravo. :wicked:

#58 Bulgakov

Bulgakov
  • Banned
  • 470 posts

Posted 19 March 2006 - 02:40

Verovatno ovde vecinski mrze kostunjavog, ali to ne znaci da mrze Srbiju.

Ja ne mrzim Srbiju.
Zelim da je volim.
Da je se ne stidim.
Da mi ne bude muka od nje.
I naravno da cu besplatno da uradim sve sto je u mojoj moci da po ko zna koji put kazem svetu da postojim. I da nisam sama. I svet  to zna.

Ako drzava nije u stanju da posalje svetu poruku koja meni odgovara, a nisam jedina kojoj ono sto drzava emituje ne odgovara, hocu ja da je posaljem.
I to ne bih mogla sama. 

Stav da mi cinimo uslugu Kostunici je iz osnova pogresan.
Svet, kao sto vec rekoh, zna da postoji drugacija Srbija, a mi smo ga na to samo podsetili.
I podsetili smo sebe same.

Ovo je i poruka protiv letargije.  :ph34r:

<{POST_SNAPBACK}>


Jos jedan Bravo!

:wicked:

#59 gusar

gusar
  • Members
  • 344 posts

Posted 19 March 2006 - 02:41

I naravno da cu besplatno da uradim sve sto je u mojoj moci da po ko zna koji put kazem svetu da postojim. I da nisam sama. I svet  to zna.

<{POST_SNAPBACK}>

mislim da svet blago boli djoka i za tvoje i moje postojanje...

#60 Balttazar

Balttazar
  • Members
  • 2,428 posts

Posted 19 March 2006 - 02:44

Ovo je Srbija koja glasa za Koštunicu, ne koja glasa za Karića, koja ne izlazi na izbore "jer su svi oni isti". Koja se na proleće '99 pitala "a zašto oni nas bombarduju", koja se na leto iste godine krila od pomračenja Sunca iza kesa za đubre, Srbija koja državne službenike naziva "rukovodstvom" (jer joj je potreban neko da je vodi za ruku), Srbija koja je 5. oktbora sedela u kafićima i čudila se kakva je to gužva, zbunjena i neobaveštena Srbija.

<{POST_SNAPBACK}>

Jel? Ti znas koja je koja Srbija? Posle ovakve izjave, po cemu se ti razlikujes od odvratnog friskopodlipompokopanog svinjoglavog i horde njegovih imamadvazubauvilicial'zatomijeiqmanjiodbrojacipela zombija? Srbiji koja je okrenuta ka buducnosti treba nov, manje kvarljiv (duze pamcenje i vise mozga se podrazumevaju), narod, jer iz tog i takvog naroda se stvaraju buduce vodje (mozda je resenje u "cvrstoj stranoj ruci", ali ko ce za DZ da ti sredjuje zemlju, kad vec ti ne znas, ako tu nema neke koristi).
Glasase ljudi za Kostunicu, i bese on hvaljen i slavljen kao novi Mesija... i sta sad sa njim (mozda se covek stvarno istripovao da ce postati svetac... kako li ce ljudi koji budu slavili Sv. Kostuna znati kada im je slava od sindroma neobavestenosti).
Mislim da je svrsishodnije gurati kamen uz brdo/niz brdo poput Sizifa, nego komentarisati Karoljuba i njegov pokusaj politickog angazmana (o maloumnicima koji se loze na hitove Miroslava Ilica - Pokidacu lance i katance, i legende beogradsek alternativne scene - Zike Dildike - Zelena salata, bespredmetno je trositi forumski prostor i amortizovati prste i tastaruru).
Cim tako komentarises bombardovanje znaci da ti, hvala Bogu, niko drag nije stradao. Meni se licno fucka za to bombardovanje, bilo mi dobro zezanje, jer sam izmedju ostalog imao srecu da niko od mojih poznanika i meni dragih osoba ne nastrada. Sta mislis, da li tako govore roditelji one devojcice koja je poginula u svom kupatilu?
Ovo za pomracenje Sunca i nekom losom aluzijom na nesto sa "rukovodstvom" shvatam kao lame pokusaj da svom tekstu das notu duhovitosti, te to necu ni komentarisati.
E, sad dolazimo do Srbije koja 5. oktobra nije sedela u kaficima i cudila se kakva je to guzva, vec bila na ulicama Beograda u nadi da ce joj 6. oktobar konacno doneti civilizaciju i buducnost, a ne gomilu dosadnih politickih prepucavanja, afera, radikalskih i komunistickih fekalija, "narodskih politicara" aka prostacina aka selja-Velja, bizMismena, nekih velikih dr-mrova... (ogradjujem se od idiota koji su petog oktobra krali i lomili sta su stigli (uglavnom pod parolom - u mom selu nema 'vak'e fine radnje), a takvih je kako se na kraju ispostavilo bilo oho-ho). Takva Srbija ima pravo da kaze "svi su oni isti" ili preciznije, svi smo mi ista govna i krajnje je vreme da neko dodje i pusti vodu... dva puta za svaki slucaj.
U ostalom, pametni ljudi se, u nekim normalnim okvirima, uvek snadju, a politicari, vlade, rezimi... dodju i produ.




I da, svima koji su ucestvovali sve cestitke na ideji, i sto je ista sprovedena u delo.

Aj' pa uzdravlje.