Jump to content


Photo

ÄŚitulja i baloni - rezime


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
415 replies to this topic

#31 jankoster

jankoster
  • Members
  • 110 posts

Posted 19 March 2006 - 00:42

Ovo je Srbija koja glasa za Koštunicu, koja glasa za Karića, koja ne izlazi na izbore "jer su svi oni isti". Koja se na proleće '99 pitala "a zašto oni nas bombarduju", koja se na leto iste godine krila od pomračenja Sunca iza kesa za đubre, Srbija koja državne službenike naziva "rukovodstvom" (jer joj je potreban neko da je vodi za ruku), Srbija koja je 5. oktbora sedela u kafićima i čudila se kakva je to gužva, zbunjena i neobaveštena Srbija.

<{POST_SNAPBACK}>




slazem se u potpunosti...................


ali ne zele svi ljudi da budu politicki aktivni i to treba razumeti......

a to sto drzavne sluzbenike smatraju rukovodstvom to je zbog licnog vaspitanja i velikim delom zbog okruzenja a to upravo treba da se promeni odnosno proces tranzicije treba da bude i tranzicija ljudske svesti da se ljudi informisu o njihovim pravima i slicno.

#32 Lavinia Amaldi

Lavinia Amaldi
  • Members
  • 2,362 posts

Posted 19 March 2006 - 00:44

ali ne zele svi ljudi da budu politicki aktivni i to treba razumeti......

<{POST_SNAPBACK}>

da, mnogi ne bi da se bave politikom 24/7

ali postoje trenuci kada je Jako bitno javno izreci svoj stav i poslati poruku

#33 DEVOlution

DEVOlution
  • Members
  • 101 posts

Posted 19 March 2006 - 00:49

prilazi danas nama neka zena i onako, polunadrkano (trudeci se da to prikrije i da deluje, hm, 'neobavesteno') kaze: "izvinite, a kakav je ovo skup i zasto bas baloni?" mi joj izrecitujemo tekst poruke (mislim, kome je bilo do objasnjavanja?), a ona ce, neuroticno: "pa, mislim, ja nikada nisam bila za milosevica, ali, mislim, radovati se necijoj smrti, mislim, stvarno..." mi budemo u fazonu: "gospodjo," (ali ne onako kao u sinhronizovanom terminatoru, nego bas ljubazno) "danas se ne radi o njemu nego o nama! okrenu se na peti i napusti nas... mi se nasmejasmo. :wicked:

#34 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 19 March 2006 - 00:55

Hvala svima koji su ucestvovali u ove dvije akcije... :wicked:

#35 Ana Denic

Ana Denic
  • Sleepers
  • 2,756 posts

Posted 19 March 2006 - 00:55

Spremnost forumaša da napuste poziciju "ušuškane i zaštićene pozicije sajber-anonimnosti i nevidljivosti" (Teofil Pančić - http://forum.b92.net...dpost&p=1027642 ) , sretnu se u realnom svetu i prihvate se organizacije ove akcije, je donela rezultat. :ph34r:

Ideje koje su pljuštale na forumu kombinovane su sa idejama onih koji na forumu ne učestvuju, ali forum čitaju.

Čitulja je bila "čisto" forumska akcija ali su je podržali neki koji nisu članovi foruma.
Treba reći da su (krupan) doprinos dali i neki koji ne žive u Srbiji.

sms (flash mob) je genijalna ideja budućeg forumaša.




:wicked: FORUM B92

i proleće

iako živim u Srbiji :ph34r:

#36 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 19 March 2006 - 01:04

Treba reći da su (krupan) doprinos dali i neki koji ne žive u Srbiji.

<{POST_SNAPBACK}>



Danas su na balonima bila ispisana i imena ljudi koji su pomogli akcije a nisu bili u mogućnosti da se pridruže.

Oni znaju ko su. :wicked:

#37 betty

betty
  • Members
  • 1,130 posts

Posted 19 March 2006 - 01:05

prilazi danas nama neka zena i onako, polunadrkano (trudeci se da to prikrije i da deluje, hm, 'neobavesteno') kaze: "izvinite, a kakav je ovo skup i zasto bas baloni?" mi joj izrecitujemo tekst poruke (mislim, kome je bilo do objasnjavanja?), a ona ce, neuroticno: "pa, mislim, ja nikada nisam bila za milosevica, ali, mislim, radovati se necijoj smrti, mislim, stvarno..." mi budemo u fazonu: "gospodjo," (ali ne onako kao u sinhronizovanom terminatoru, nego bas ljubazno) "danas se ne radi o njemu nego o nama! okrenu se na peti i napusti nas... mi se nasmejasmo.  :wicked:

<{POST_SNAPBACK}>


Meni su prisle neke dve potpuno zbunjene devojke s istim pitanjem, i, bogami, dopalo im se objasnjenje. Primetila sam ih nakon pola sata opet, i dalje su izgledale zbunjeno, ali su ostale :ph34r:

#38 gusar

gusar
  • Members
  • 344 posts

Posted 19 March 2006 - 01:10

da, mnogi ne bi da se bave politikom 24/7

ali postoje trenuci kada je Jako bitno javno izreci svoj stav i poslati poruku

<{POST_SNAPBACK}>

jes, a obicno su to trenuci kad ce neka politicka organizacija PROFITIRATI na javno izrecenom stavu i poslatoj poruci....meni je bas dosta bilo brojanja glasova na svim zivim izborima do 5.X, i svih mogucih mitingasenja, e da bi neke ambiciozne guzice uletele u odela i dzipove i na pozicije, sve drzec` narod, po onoj kostunicinoj, za 9.u rupu na svirali....na mene vise nek ne racunaju

edit-gramar

Edited by gusar, 19 March 2006 - 01:11.


#39 Skadi

Skadi
  • Members
  • 1,557 posts

Posted 19 March 2006 - 01:11

Meni su prišle dve žene koje su se raspitivale ko je organizovao današnju akciju. Pošto su prihvatile i ponuđeni balon i objašnjenje "Nema organizatora, ovo je spontano okupljanje" postavile su sledeće pitanje: "A Čitulja, zna li se ko je dao Čitulju?" Sa sve velikim slovom, jer nije bilo potrebno objašnjavati o kojoj se čitulji radi. Eto još jednog razloga za biti ponosan danas :ph34r:

PS. Pozdrav mladiću u kapuljači koji je onako gandijevski razvalio provokatora danas, kao i starijem gospodinu u crvenoj jakni koji je pokušao da pripomogne u gandijevskom :wicked: rešavanju konflikta.

#40 Grazia

Grazia
  • Members
  • 2,714 posts

Posted 19 March 2006 - 01:14

Eto dokaza da se (skoro) sve moze kad se hoce. Mislim i na Srbiju, i na izvestavanje stranih medija.

#41 kinky kitten

kinky kitten
  • Members
  • 2,915 posts

Posted 19 March 2006 - 01:20

a nama je danas prišao jedan pandur i pitao:

- izvin'te, ko organizuje ovaj skup?
- koji skup?
- pa ovaj ovde?
- nemam pojma, ja čekam devojku, dogovorili smo se u 3h, ne znam zašto je još uvek nema (odgovara jedan dečko)
- mi (ostali) čekamo proleće, dogovorili smo se u 3h na trgu

zbunjeni pandur odlazi...

#42 Skadi

Skadi
  • Members
  • 1,557 posts

Posted 19 March 2006 - 01:27

- mi (ostali) čekamo proleće, dogovorili smo se u 3h na trgu
zbunjeni pandur odlazi...

<{POST_SNAPBACK}>


Ovo je bilo okrutno, zamisli rad kotačića u njegovom mozgu: bzzz... čeka devojku... bzzz... čeka proleće... bzzz.... proleće? krklj.... bzzz.... proleće? zvrrr, GPF, GPF, bing, bing, binarna petlja, zbing, krklj!

:wicked:

edit: GPF

Edited by Skadi, 19 March 2006 - 01:28.


#43 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 19 March 2006 - 01:35

a nama je danas prišao jedan pandur i pitao:

- izvin'te, ko organizuje ovaj skup?
- koji skup?
- pa ovaj ovde?
- nemam pojma, ja čekam devojku, dogovorili smo se u 3h, ne znam zašto je još uvek nema (odgovara jedan dečko)
- mi (ostali) čekamo proleće, dogovorili smo se u 3h na trgu

zbunjeni pandur odlazi...

<{POST_SNAPBACK}>

:wicked:

#44 Buum

Buum
  • Members
  • 2,042 posts

Posted 19 March 2006 - 01:36

Zahvaljujem se forumašima i svim ostalim ljudima koji su doprineli da ove dve ideje zažive. :wicked:

Uspeli smo da pošaljemo poruku svetu da Srbija nije samo gomila krezubih matoraca koji nariču pored Miloševićevog groba. To je vrlo bitno s aspekta kako će nas oni dalje posmatrati.


Takođe, pokazali smo uspavanim političkim strankama demokratske provinijencije da građani i hoće i mogu da preuzmu odgovornost kad oni zataje. Moraju se razbuditi i prenuti iz dremeža u koji su zapali udobno ušuškani u svoje fotelje.

I na kraju, mislim da smo razbili pokušaj stvaranja mita o Slobodanu Miloševiću. No pasaran! Na rukavicu bačenu u lice odgovorili smo pravom merom.

#45 DEVOlution

DEVOlution
  • Members
  • 101 posts

Posted 19 March 2006 - 01:43

Zahvaljujem se forumašima i svim ostalim ljudima koji su doprineli da ove dve ideje zažive.  :wicked:

Uspeli smo da pošaljemo poruku svetu da Srbija nije samo gomila krezubih matoraca koji nariču pored Miloševićevog groba. To je vrlo bitno s aspekta kako će nas oni dalje posmatrati.
Takođe, pokazali smo uspavanim političkim strankama demokratske provinijencije da građani i hoće i mogu da preuzmu odgovornost kad oni zataje. Moraju se razbuditi i prenuti iz dremeža u koji su zapali udobno ušuškani u svoje fotelje.

I na kraju, mislim da smo razbili pokušaj stvaranja mita o Slobodanu Miloševiću. No pasaran! Na rukavicu bačenu u lice odgovorili smo pravom merom.

<{POST_SNAPBACK}>


i da ne moras biti clan stranke da bi imao vrlo profilisan politicki stav ( i angazovano ga zastupati) i da kao gradjanin i bez clanske karte mozes mnoooogo da uradis. oh, happy day...