Jump to content


Photo

Grbavica


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
239 replies to this topic

#211 HoldenCaulfield

HoldenCaulfield
  • Members
  • 1,364 posts

Posted 22 February 2006 - 23:52

pa i ja mislim da je to jaca poruka. ali, samo sam zelela da istaknem da ona ima pravo da se politicki izjasnjava. zar nema?


naravno da ima.
hocu reci da bi me licno vise zadivila da je stavila tacku na film - nagradom.
a ona, posto je jaka, prouzrokuje da se "cuje" i "vidi" kod velikog dela publike.

no, dobro.
bice da tesko moze i zeli zaboraviti takvu proslost.
zato mi i ne smeta govor kao takav.

#212 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 23 February 2006 - 13:16

2 Teja
Da. Oni o svemu tome ne palamude za govornicom, vec u svojim filmovima. Samo u tome je razlika.
Strasno. Kako se samo usudila. Trebala je ili zacepit gubicu, ili bar reci kako je to bas dobro i divno i krasno sto je tako.

<{POST_SNAPBACK}>



Pa mislim da ipak postoji neka razlika izmedju majki cija su deca zverski ubijena
i onih koja su rodila (ne)zeljenu decu!

Zato nije smela d da stavlja znak jednakosti !

Ili si miljenja da znak jednakosti tu postoji?

#213 kingmaker

kingmaker
  • Members
  • 4,535 posts

Posted 23 February 2006 - 13:23

znak jednakosti?


mozda ipak neke ravnopravnosti zrtava?

#214 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 23 February 2006 - 13:35

znak jednakosti?
mozda ipak neke ravnopravnosti zrtava?

<{POST_SNAPBACK}>


Mozda si u pravu! Ne znam!

Ziza nema dete,ja nemam dete, a dochim ni ti!

Naravno da su te zene zrtve!

Ali ipak mislim da je bol ( a traje dok zivot traje) za pogubljenim detetom
nesto najstrasnije i najtragicnije na svetu za majku.

Zato sam to tako komentarisala.

Bez ikakvih namera da umanjim patnju,bol i tugu silovanih zena!

Edited by Teja, 23 February 2006 - 13:37.


#215 kingmaker

kingmaker
  • Members
  • 4,535 posts

Posted 23 February 2006 - 13:40

Mozda si u pravu! Ne znam!

Ziza nema dete,ja nemam dete, a dochim ni ti!

Naravno da su te zene zrtve!

Ali ipak mislim da je bol ( a traje dok zivot traje) za pogubljenim detetom
nesto najstrasnije sto na svetu i zivotu jedne majke postoji!

Zato sam to tako komentarisala.

Bez ikakvih namera da umanjim patnju,bol i tugu silovanih zena!

<{POST_SNAPBACK}>


pa, da, samo sto zakon ne meri bol zrtve.

trol
npr. u istrazivanjima o najstresnijim zivotnim dogadjajima, ispitanici najcesce (iznenadjujuce) stavljaju smrt supruznika na prvo mesto. eto. (ako treba da trazim link, ili literaturu, bice)

#216 Rosbacher

Rosbacher
  • Members
  • 8,612 posts

Posted 23 February 2006 - 13:52

trol
npr. u istrazivanjima o najstresnijim zivotnim dogadjajima, ispitanici najcesce (iznenadjujuce) stavljaju smrt supruznika na prvo mesto. eto. (ako treba da trazim link, ili literaturu, bice)

<{POST_SNAPBACK}>


To nije merilo jer je smrt supruznika (srecom) mnogo cesci slucaj nego smrt deteta, i mnogo vise ljudi je dozivelo smrt supruznika nego smrt deteta.

#217 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 23 February 2006 - 13:56

pa, da, samo sto zakon ne meri bol zrtve. trol
npr. u istrazivanjima o najstresnijim zivotnim dogadjajima, ispitanici najcesce (iznenadjujuce) stavljaju smrt supruznika na prvo mesto. eto. (ako treba da trazim link, ili literaturu, bice)

<{POST_SNAPBACK}>




Kingmaker, da li je tebi jasno o cemu pricas?

Bol za supruznikom veca od boli za ubijenim detetom?

Za majku?????

#218 kingmaker

kingmaker
  • Members
  • 4,535 posts

Posted 23 February 2006 - 13:58

To nije merilo jer je smrt supruznika (srecom) mnogo cesci slucaj nego smrt deteta, i mnogo vise ljudi je dozivelo smrt supruznika nego smrt deteta.

<{POST_SNAPBACK}>

trol nastavlja:
pa mislim, zakljucivanje na osnovu istrazivanja ima svoja pravila. ali da ne iedmo sad na tu stranu.
nije merilo ako ima slucajan uzorak iz populacije. ako pitas ljude koji su doziveli jedno i drugo, onda... nadjem link.

Kingmaker, da li je tebi jasno o cemu pricas?

Bol za supruznikom veca od boli za ubijenim detetom?

Za majku?????

<{POST_SNAPBACK}>

ma jasno mi je. nisam rekla da je bol u pitanju. i zato je stavljeno pod trol, jer je odmak od teme. postoje nacini da se objasni tako nesto.

Edited by kingmaker, 23 February 2006 - 14:01.


#219 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 23 February 2006 - 14:05

Ma Ok, tuzno je i ruzno da uopste ovde na ovoj temi diskutujemo
o bolu za izgubljenim detetom!

#220 jadranko

jadranko
  • Members
  • 60 posts

Posted 23 February 2006 - 14:32

U kojoj je mjeri nagrada za Grbavicu našla svoje mjesto u srbijanskim medijima? Je li ova vijest potaknula diskusije o odgovornosti koju srpska strana snosi za ovakve zločine? Koliko se uopće u Srbiji znade o masovnim silovanjima koje su u ratu u Bosni provodili Srbi i Hrvati nad muslimanskim ženama? U Hrvatskoj se o tome priča samo dok iza silovanja stoji neki neimenovani četnik, ali ne i kada je silovatelj sudac Ustavnog suda RH ...

#221 Kampokei

Kampokei
  • Members
  • 424 posts

Posted 24 February 2006 - 08:03

O samom filmu ne bih, uostalom rekoste vec da topic nije o tome, nego bih samo da prenesem jedan simpatican komentar sa sa jednog be-ha foruma (topic je naslovljen kao i ovaj, a sa samim filmom takodje ima veze koliko i ovaj :wub: ):


"Penzioneri kopaju po smecu, ali ne po danu, vec ih mozes vidjeti kasno uvece, dok hodas gradom, kako krisom pretrcavaju iz jednog mraka u drugi do kontejnera, jer se i oni sami stide, to nisu ljudi koji su to uvijek radili, to su ljudi koji su cetrdeset godina nabijali radni staz, koji su bili cijenjeni, koji su mozda djecu izveli na pravi put.

Demonstracije na ulicama, neki ljudi sa peskirima na glavi, pozivaju na linc.

Vlada kakvu smo mozda i zasluzili, ima neke prioritete koji nisu prioriteti gradjana.

Srljamo pravo u katastrofu.

Ali, sta nas briga.

Osvojili smo sve najvaznije filmske nagrade na svijetu.

Nek crknu dusmani, svijet nas poznaje po filmu.

Svi su culi za nase filmske velikane.

Bravo Jafar (Zlatni lav), bravo Abbas (Zlatna palma, Zlatni lav), bravo Majid (nominacija za Oscara, dva puta prvo mjesto u Montrealu).

Ponosan sam sto sam iranac!"

#222 Guest_vinska musica_*

Guest_vinska musica_*
  • Guests

Posted 24 February 2006 - 11:42

QUOTE jadranko
>>>U kojoj je mjeri nagrada za Grbavicu našla svoje mjesto u srbijanskim medijima? Je li ova vijest potaknula diskusije o odgovornosti koju srpska strana snosi za ovakve zločine?<<<

Sva dnevna stampa, koliko sam mogla da ispratim, je donela poneki text o nagradi, ali s bitno razlicitim predznakom. Ozbiljni Danas je ostao na nivou korektne informacije, dok
je tabloidna stampa horski prozivala Mirjanu Karanovic, nositeljku glavne uloge, zbog «nacionalne izdaje». Sve tv kuce su, takodje, objavile informaciju o nagradi, neke uz govor laureatkinje, ali bez komentara.

Ova vest nije bila dovoljna da se trenutno potakne diskusija o toj dimenziji ratnih zbivanja, verovatno zato sto su je potisnule aktuelne vesti o hapsimo/ne hapsimo Mladica.
Medjutim, i da nije toga, gotovo da ne postoji tv-emisija koja s primerenim dignitetom raspravlja o bilo kojoj od tragicnih dimanzija minulih ratova. Sve se svodi na talk show programe, s navijanjima publike, kojima jos samo nedostaje parola «noz, zica, Srebrenica». :wub:

#223 Catwoman

Catwoman
  • Members
  • 1,425 posts

Posted 25 February 2006 - 23:50

razumem da ti nije lako, ali moraš da iskuliraš. odlepićeš.  0:)

a što brkaš babe i žabe, jer ti tako odgovara i  jer ne vidiš dalje od nosa, to je tvoj problem. kao i to što nemaš nikakvog smisla za humor, posebno u vezi sa pominjanjem imena cenjene umetnice.

<{POST_SNAPBACK}>

Aaah, znači svi tvoji postovi su u stvari bili jedno veliko zezanje? Dobro, izvini onda. Po prvi put vidim neki smisao u njima...:(

poenta tvog pojavljivanja na ovom topiku jeste da treba streljati sve koji imaju da kažu BILO ŠTA DRUGO od onoga što ti misliš o ovoj temi. :wub:

Stvarno? :) Vidiš, to mi nikad nije palo na pamet. Ali, divim se tvojoj mašti. To će biti moguće jedino ako tupavost i baljezganje budu postali kažnjivi zakonom. U tom slučaju, tebi zaista ne bi ginula smrtna kazna ili bar doživotna robija. Ali, onda bi zatvori bili prepuni, tako da se bojim da je to neizvodljivo...:s_w:

..i, molim te, nemoj više da me uznemiravaš.  :s_w:

Naravno da neću. Ja sam humana osoba i ne želim da dalje uznemiravam osobu tvog mentalnog stanja. :huh:

#224 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 25 February 2006 - 23:57

Pa mislim da ipak postoji neka razlika izmedju majki cija su deca zverski ubijena
i onih koja su rodila (ne)zeljenu decu!

Zato nije smela d da stavlja znak jednakosti !

Ili si miljenja da znak jednakosti tu postoji?

<{POST_SNAPBACK}>


Ne radi se o posljedici vec o uzroku. A uzrok je silovanje zena od strane agresora i to je zlocin, isto kao i zvjersko ubijanje djece.
Ili ti slijedis neku logiku da je silovanim zenama bilo "lakse" pa zbog toga ne bi trebale biti zrtve rata?
Cudna logika, tim vise jer si i sama zena.

Edited by Ziza, 25 February 2006 - 23:59.


#225 teks viler

teks viler
  • Members
  • 475 posts

Posted 26 February 2006 - 11:20

U kojoj je mjeri nagrada za Grbavicu našla svoje mjesto u srbijanskim medijima? Je li ova vijest potaknula diskusije o odgovornosti koju srpska strana snosi za ovakve zločine? Koliko se uopće u Srbiji znade o masovnim silovanjima koje su u ratu u Bosni provodili Srbi i Hrvati nad muslimanskim ženama? U Hrvatskoj se o tome priča samo dok iza silovanja stoji neki neimenovani četnik, ali ne i kada je silovatelj sudac Ustavnog suda RH ...

<{POST_SNAPBACK}>


U Srbiji imaš mnogo ljudi koji otvoreno govori o svemu šta se dešavalo u Bosni i to krajnje objektivno.Imaš masu medija koji su otvoreni.Ima li u Bosni nekoga ko će nešto reći o srpskim žrtvama?Ima li u BH federaciji nekoga ko to uopšte sme da spomene?