Jump to content


Photo

Grbavica


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
239 replies to this topic

#226 Knowbotic

Knowbotic
  • Banned
  • 802 posts

Posted 26 February 2006 - 12:08

Nakon Danisa Tanovica(Oskar), Sarajevo je pokazalo da ima jos jednog velikog redatelja :)

<{POST_SNAPBACK}>

Ako ti je Oskar kriterijum po kome određuješ kvalitet režisera... :wub:

Uzgred, taj Tanovićev film je prosečan da ne kažem jedva 2+. Grbavicu sam gledao, i mislim da je situacija slična.

Generalno, režiseri iz Sarajeva jašu na talasu Kusturicine koncepcije serviranja politički intrignatne tematike filmskim festivalma, a autori Grbavice su neizostavno računali na taj faktor.

A kako se na ovim prostorima jako drži do priznanja sa međunarodnih filmskih festivala koje se često dodeljuju na osnovu nekih kriterijuma koji nemaju veze sa umetnošću zaista mislim da je potrebno mnogo više da se neko proglasi velikim režiserom.

Tema filma je inače prežvakavana više puta u novijoj kinematografiji.

Mislim da je dokumentarac daleko pogodnija forma za obradu ovakve tematike.

Edited by Knowbotic, 26 February 2006 - 12:24.


#227 Mr.Piano

Mr.Piano
  • Members
  • 42 posts

Posted 26 February 2006 - 12:27

Ako ti je Oskar kriterijum po kome određuješ kvalitet režisera... :wub:

Uzgred, taj Tanovićev film je prosečan da ne kažem jedva 2+. Grbavicu sam gledao, i mislim da je situacija slična.

Generalno, režiseri iz Sarajeva jašu na talasu Kusturicine koncepcije serviranja politički intrignatne tematike filmskim festivalma.

A kako se na ovim prostorima jako drži do priznanja sa međunarodnih filmskih festivala koje se često dodeljuju na osnovu nekih kriterijuma koji nemaju veze sa umetnošću zaista mislim da je potrebno mnogo više da se neko proglasi velikim režiserom.

Tema filma je inače prežvakavana više puta u novijoj kinematografiji.

Mislim da je dokumentarac daleko pogodnija forma za obradu ovakve tematike.

<{POST_SNAPBACK}>




LJUBOMORI NIKAD KRAJA. DAJTE JOŠ MALO. NAJBOLJE BI BILO DA NAPIŠETE PROTESTNO PISMO BERLINSKOM FESTIVALU. ILI, IMAM JOŠ BOLJU IDEJU: IZAĐITE NA MITING. TO VAM JE SPECILAJALNOST. :)

#228 mandingo

mandingo
  • Members
  • 3,087 posts

Posted 26 February 2006 - 12:32

Boze..... :wub:

#229 Knowbotic

Knowbotic
  • Banned
  • 802 posts

Posted 26 February 2006 - 12:43

LJUBOMORI NIKAD KRAJA.  DAJTE JOŠ MALO. NAJBOLJE BI BILO DA NAPIŠETE PROTESTNO PISMO BERLINSKOM FESTIVALU. ILI, IMAM JOŠ BOLJU IDEJU: IZAĐITE NA MITING. TO VAM JE SPECILAJALNOST. :wub:

<{POST_SNAPBACK}>

Kakva budalaština od odgovora.

Edited by Knowbotic, 26 February 2006 - 12:43.


#230 isidor

isidor
  • Members
  • 652 posts

Posted 26 February 2006 - 12:43

Nobelova nagrada, olimpijada, medvjedi, palme, oskari i ostala buranija = BOSNA i HERCEGOVINA.
Sta ces? Nem'res si pomoci.

poz
Dacha

<{POST_SNAPBACK}>

Pa vi ste zlatni.Evo,postideo sam se pred vasom velicinom.Jos uvek me cudi da ne shvatate da je SVE POLITIKA.ALI S.V.E.!

#231 Mr.Piano

Mr.Piano
  • Members
  • 42 posts

Posted 26 February 2006 - 12:48

Pa vi ste zlatni.Evo,postideo sam se pred vasom velicinom.Jos uvek me cudi da ne shvatate da je  SVE POLITIKA.ALI S.V.E.!

<{POST_SNAPBACK}>



Da. Bilo bi dobro da nas NEMA ali smo TU i SVUDA okolo i stvaramo LIJEPE STVARI. :wub:

#232 Knowbotic

Knowbotic
  • Banned
  • 802 posts

Posted 26 February 2006 - 12:55

Serija.

Neko ko može da nazove nešto kao što je Grbavica lijepom stvari definitivno ima problem sa percepcijom.

#233 isidor

isidor
  • Members
  • 652 posts

Posted 26 February 2006 - 15:51

Da. Bilo bi dobro da nas NEMA ali smo TU i SVUDA okolo i stvaramo LIJEPE STVARI. :wub:

<{POST_SNAPBACK}>

Lepe politicke stvari,gde se zna ko su losi momci a ko dobri.I naravno,nagrada!Oni dobiju opravdanje,a vi mechku!I sto vi tako zlatni gubite vreme u raspravi sa losim momcima?Vec sam rekao da sam se postideo,evo,nagovoricu i ostale da se postide.Stidite se zlocinci!

#234 dacha od bosne

dacha od bosne
  • Members
  • 2,035 posts

Posted 26 February 2006 - 17:17

Lepe politicke stvari,gde se zna ko su losi momci a ko dobri.I naravno,nagrada!Oni dobiju opravdanje,a vi mechku!I sto vi tako zlatni gubite vreme u raspravi sa losim momcima?Vec sam rekao da sam se postideo,evo,nagovoricu i ostale da se postide.Stidite se zlocinci!

<{POST_SNAPBACK}>


Kada bi sve moje postove na ovu temu procitao (a nema ih mnogo) mogao bi vidjeti moj stav. A to sto su neke stvari neminovno vezane za BiH ocito pokazuje da ne moze a da nema nikakvog kvaliteta.
Da li je sve kvalitetno? Nije.
Da li je sve sund? Nije.
Prema tome, odbaci predrasude. Ja ih nemam pa mi tako nije tesko ni reci da su mnogi srpski filmovi definitivno zasluzili odredjene nagrade, mozda i vise nego neki bosanski. Ali to nije ni na tebi ni na meni nego na onima koji odlucuju.

poz
Dacha

#235 isidor

isidor
  • Members
  • 652 posts

Posted 26 February 2006 - 20:56

Predrasuda nemam,prijatelju,samo nisam gledao NITI jedan srpski film koji bi zasluzio,da dobije neku od prestiznih filmskih nagrada.Niti jedan makedonski(zabavan je bio "Balkankan"ali on je sam o pola makedonski,uostalom samo je zabavan,i to donekle).Isto vazi,vala,i za bosanski.Radi se o tome da je samo politicki trenutak veoma zahvalan i da je to glavni razlog zasto ti filmovi bivaju nagradjeni.Verujem da ti uvek znas ko ce za koga da glasa na izboru za pesmu"Evrovizije".Pa slicno je i sa ovim o cemu mi pricamo.
Izvini ako sam ranije bio malko pregrub,ali stvarno mi je pun k..ac da mi na nos nabijaju kako sam ja u ovoj zemlji poslednji sljam koji zasluzuje sve sto ga je snaslo,samo zato sto sam rodjen ovde.Ti mozda mislis ad ti filmovi nemaju veze sa tim i da oni nose humanu poruku,i slazem se,ali mi je muka da se humanost poruke predstavlja prikazivanjem "zlih"Srba koji siluju pljackaju i ubijaju.Stvarno mi je dosta.

#236 dacha od bosne

dacha od bosne
  • Members
  • 2,035 posts

Posted 26 February 2006 - 21:30

Predrasuda nemam,prijatelju,samo nisam gledao NITI jedan srpski film koji bi zasluzio,da dobije neku od prestiznih filmskih nagrada.Niti jedan makedonski(zabavan je bio "Balkankan"ali on je sam o pola makedonski,uostalom samo je zabavan,i to donekle).Isto vazi,vala,i za bosanski.Radi se o tome da je samo politicki trenutak veoma zahvalan i da je to glavni razlog zasto ti filmovi bivaju nagradjeni.Verujem da ti uvek znas ko ce za koga da glasa na izboru za pesmu"Evrovizije".Pa slicno je i sa ovim o cemu mi pricamo.
Izvini ako sam ranije bio malko pregrub,ali stvarno mi je pun k..ac da mi na nos nabijaju kako sam ja u ovoj zemlji poslednji sljam koji zasluzuje sve sto ga je snaslo,samo zato sto sam rodjen ovde.Ti mozda mislis ad ti filmovi nemaju veze sa tim i da oni nose humanu poruku,i slazem se,ali mi je muka da se humanost poruke predstavlja prikazivanjem "zlih"Srba koji siluju pljackaju i ubijaju.Stvarno mi je dosta.

<{POST_SNAPBACK}>


Pa ni ja se ne slazem sa tim.
Za ostalo si skoro za sve u pravu. Kada sam mislio na srpske filmove (bolje reci jugoslovenske) mislio sam na one starije koji su barem za mene remek djelo ondasnje kinematografije.

poz
Dacha

#237 teks viler

teks viler
  • Members
  • 475 posts

Posted 26 February 2006 - 22:40

Pa ni ja se ne slazem sa tim.
Za ostalo si skoro za sve u pravu. Kada sam mislio na srpske filmove (bolje reci jugoslovenske) mislio sam na one starije koji su barem za mene remek djelo ondasnje kinematografije.

poz
Dacha

<{POST_SNAPBACK}>

Ma daj te ćevape,pa tufahije

#238 PeraZdera

PeraZdera
  • Members
  • 1,289 posts

Posted 26 February 2006 - 22:49

LJUBOMORI NIKAD KRAJA.  DAJTE JOŠ MALO. NAJBOLJE BI BILO DA NAPIŠETE PROTESTNO PISMO BERLINSKOM FESTIVALU. ILI, IMAM JOŠ BOLJU IDEJU: IZAĐITE NA MITING. TO VAM JE SPECILAJALNOST. :)

<{POST_SNAPBACK}>


Imam ja jednu bolju ideju, idite sa pijanim Borom na koncert pa izrazite nezadovoljstvo nekim nacionalističkim pesmama :wub:

Ili pišite tekstove za kurir hohoho 0:)

#239 saraysunshower

saraysunshower
  • Members
  • 184 posts

Posted 26 February 2006 - 22:52

šta uradi Bosanac kad mu se gleda dobar film?

Napravi ga sam!!


Posted Image

#240 kokota

kokota
  • Members
  • 643 posts

Posted 26 February 2006 - 23:04

http://www.imdb.com/...d/nest/36749291

:wub: