Jump to content


Photo

Grbavica


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
239 replies to this topic

#181 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 22 February 2006 - 09:14

Ko kaze da nije vazno? Bas zato sto jeste vazno, ne treba se ofrlje razbacivati ciframa, niti praviti politicku trgovinu sa istima.

<{POST_SNAPBACK}>


Onda zasto ti pokusavas trgovati?

Kad bi i bilo tocno utvrdjeno da cifra nije 20 000, nego 19 000 ili 5 000 manje, ili xx, to bi nesto znacajno promijenilo? Onda bismo pricali da je zlocin bio manji?
Sto je u citavoj prici bitno; cifra ili sam cin?
Govori li ti nesto pojam "diskontinuirani um"?

A cak i da je cifra bitna,velika je vjerojatnost da nije manja nego veca, posto mnoge od tih zena, a sto nije rijetkost, nikad nikome nisu ni rekle da su bile silovane.

#182 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 22 February 2006 - 09:18

Onda zasto ti pokusavas trgovati?

<{POST_SNAPBACK}>

Sta ja to tacno dobijam u toj mojoj "trgovini" ovde (osim gomile novih forumskih neprijatelja)?

Za razliku od mene, neko drugi nesto dobija za potezanje "preciznih" cifri za koje sami za to nadlezni evropski autoriteti kazu da su samo procene bez dovoljno direktnih dokaza. E to vec lici na nekakvu trgovinu.

#183 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 22 February 2006 - 09:20

Primer baljezganja:
:wub:

<{POST_SNAPBACK}>

Ono sto si ti prethodno napisala a nasta sam ja odgovorio mojim "baljezganjem" bi bio primer tvog baljezganja, pri cemu si sebi dala bas onako zestoko masti na volju.

#184 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 22 February 2006 - 09:21

vizionar, I say.

<{POST_SNAPBACK}>

Sto, jel' to problem sto sam nesto napisao o knjizi koju sam procitao sredinom prosle godine? Cemu ovakvo pro$eravanje s tvoje strane?

#185 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 22 February 2006 - 10:00

Sta ja to tacno dobijam u toj mojoj "trgovini" ovde (osim gomile novih forumskih neprijatelja)?



Bas nista ne dobijas, isto kao ni bilo tko drugi tko na ovom topicu poteze brojku, a ne sam čin.

Ono sto je meni zanimljivo:

Kad se dogodi jedan zlocin, onda svi pricaju o zlocinu, a ne brojci,

a kad se dogodi masovni zlocin, onda nitko ne prica o zlocinu, vec o brojkama.
I to ne razumijem, zato sto je izmedju 5 i 15 000 mnogo veca razlika nego izmedju 10 000 i 20 000.

Meni tih 10 000 zvuci jednako strasno kao i 20 000. Tebi ne?


Za razliku od mene, neko drugi nesto dobija za potezanje "preciznih" cifri za koje sami za to nadlezni evropski autoriteti kazu da su samo procene bez dovoljno direktnih dokaza. E to vec lici na nekakvu trgovinu.


S tim sto se i procjene baziraju na odredjenim dokazima. A tocna cifra vjerojatno nikad nece biti utvrdjena; to ti je, vjerujem, jasno.

#186 teks viler

teks viler
  • Members
  • 475 posts

Posted 22 February 2006 - 10:09

:)  0:)  :huh:  :wub:

Toliko o inteligentnim "filmskim kritikama" na ovom topiku...

<{POST_SNAPBACK}>


Pametnice,to nije iz sfere kritike filma,već ukazivanje na propagandno dno tog filma!

#187 PeraZdera

PeraZdera
  • Members
  • 1,289 posts

Posted 22 February 2006 - 10:14

Pametnice,to nije iz sfere kritike filma,već ukazivanje na propagandno dno tog filma!

<{POST_SNAPBACK}>


Propagandno dno...hahahahah

Jadni mi, svi se udružili protiv nas, pa prave propagandu
Eto, oće da nas unište, e pa ne moš' to tako!!!!! :) 0:) :wub:

#188 jack bauer

jack bauer
  • Members
  • 629 posts

Posted 22 February 2006 - 13:15

kakvo lupetanje. :)  Ovo već ne zaslužuje ni komentar. Idi zaposli se u Kuriru ili piši saopštenja SRS-a, ako to već ne radiš. :wub:

<{POST_SNAPBACK}>


dzabe ti dve glave kad ni u jednoj nema mozga

#189 jack bauer

jack bauer
  • Members
  • 629 posts

Posted 22 February 2006 - 13:25

2 Jack Bauer
Kad si se vec tako zdusno latio hrvatskih filmskih bisera, pitam se jesi li slucajno (ili namjerno?) presutio najboljeg od svih navedenih, a radjenog prema istinitoj prici.
Film Svjedoci

Posted Image

Kad Srbi naprave takav film, onda dodji pa "pametuj" o hrvatskim. :wub:

<{POST_SNAPBACK}>


domovinski rat se nastavlja. drugim sredstvima, ocito...

#190 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 22 February 2006 - 13:52

Sto, jel' to problem sto sam nesto napisao o knjizi koju sam procitao sredinom prosle godine? Cemu ovakvo pro$eravanje s tvoje strane?

<{POST_SNAPBACK}>

heh. proseravanje zapravo dolazi sa tvoje strane jer apsolutno nishta o knjizi nisi napisao.

#191 skocica

skocica
  • Members
  • 352 posts

Posted 22 February 2006 - 14:01

Skocice, sta je najveci greh pokreta ciji frontmen je bio Slobodan Milosevic?

<{POST_SNAPBACK}>


to sto sam izgubila 10 najboljih godina svog zivota jeduci govna koja su mi drugi neistomisljenici servirali.
pa opet nisam odustala od verovanja da ova jebena zemlja moze da bude nesto bolje od 'fabrike ratnih zlocinaca, koljaca i silovatelja', 'legla primitivizma i zaraze'.
ako stalno razmatramo samo posledice zlodela necemo daleko odmaci. jer zrtve govore najstrasnijim jezikom, pred kojim zanemi svaki argument ili objasnjenje.
'istina, odgovornost i pomirenje' nemaju smisla ako ne utvrdimo sta su PRAVI uzroci pakla u kome smo ziveli prethodnih 15 godina. UGROZAVANJE je jebena kategorija u oblasti ljudskih odnosa. kako ce ko s njom da se izbori razlikuje civilizovana drustva od necivilizovanih.

evo nas tiranin vec pet godina ne hoda slobodno srbijom, a mi smo opet u politickoj i drustvenoj krizi koja moze da eskalira svakog casa, sa slicnim posledicama. sta smo tacno naucili posle svega?

#192 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 22 February 2006 - 14:23

domovinski rat se nastavlja. drugim sredstvima, ocito...

<{POST_SNAPBACK}>


a ti si ocito u tome majstor.

Samo taj jedan film koji nisi spomenuo vrijedi vise od njih 10.

#193 jack bauer

jack bauer
  • Members
  • 629 posts

Posted 22 February 2006 - 14:30

a ti si ocito u tome majstor.

Samo taj jedan film koji nisi spomenuo vrijedi vise od njih 10.

<{POST_SNAPBACK}>


nisam gledao ni jedan od filmova (sem kako je poceo rat na mom otoku), a naveo sam samo one filmove ciji me sadrzaj imbecilnoscu svoje propagande naterao na :wub:

a kad bi mogao da biram najradije bih gledao kako barba frane spasava male shvapske turiste iz kandzi zlih cetnika. to mora da je :)

inace, (na lukovicevskom hrvatskom)- puca mi kurac za hrvatsku kinematografiju.

#194 PeraZdera

PeraZdera
  • Members
  • 1,289 posts

Posted 22 February 2006 - 14:32

inace, (na lukovicevskom hrvatskom)- puca mi kurac za hrvatsku kinematografiju.


evo ga još jedan patriJota... idi se čoveče udruži sa onim pijanim čorbom pa lupetajte zajedno za kurir :wub:

Edited by PeraZdera, 22 February 2006 - 14:33.


#195 jack bauer

jack bauer
  • Members
  • 629 posts

Posted 22 February 2006 - 14:40

evo ga još jedan patriJota... idi se čoveče udruži sa onim pijanim čorbom pa lupetajte zajedno za kurir  :wub:

<{POST_SNAPBACK}>


a evo ga jos jedan moron koji radije cita sta pise izmedju redova nego ono sto je napisano

ja sam mislio da patriJota voli ivkovu slavu, a ne da mrzi fine mrtve devojke. ali ako vec moram da potvrdim svoj status radi dusevnog mira duplikata natashe kandic, puca mi kurac i za holandsku kinematografiju, i za grcku, i za filmove sa vesli snajpsom, i za kompletan opus kloda shabrola, ali sumnjam da ste vi ishta od toga i ispratili od tolikih repriza istinaodgovornosti&pomirenja