Jump to content


Photo

Svrha ovog foruma


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
90 replies to this topic

#76 TALICHNI

TALICHNI
  • Members
  • 447 posts

Posted 05 May 2001 - 14:03

condor:
Cool, narode.
Talichni je samo imao nesrecno detinjstvo - na serbian cafe-u. Porasce, naucice...

Prijatelju, nema razloga da umišljaš da nešto znaš o meni. Čemu to?

#77 Dragan

Dragan
  • Members
  • 2,171 posts

Posted 05 May 2001 - 15:05

"Prvo je Dragan, odgovarajući vezano za "aršine", čija jednakost prema svima i jeste proklamovani ideal savremenog čovečanstva (bar ogromne većine), upadajući u grešku (a ne zameram mu to ni najmanje, to može svakome da se desi), "aršine" "zamenio" sa kaznama i onda prouzrokovao dalje nerazumevanje. (Naime, niko ne spori to da za različita dela sleduju različite kazne, ali ni Dragan, pa ni niko drugi, ne bi trebalo da spori to da zakon, to jest "aršin", treba da bude isti za sve!)

Odgovarajući tako, Zoranu, Dragan se u podrugljivom smislu poneo prema Jevanđeljima. Da ne citiram sve, evo samo detalj: "Jevandelje po Zoranu, glava isti arsini"

Niti sam imao nameru, niti smatram da sam se podrugljivo poneo prema Jevandeljima. Mogao sam isto tako napisati Enciklopedija Britanika, poglavlje isti arsini i ne verujem da bi neko od enciklopedijskih strucnjaka reagovao na to. Vise se radilo o Zoranovom stilu diskusije.
Shvatio sam ja sta si ti hteo da kazes sa istim arsinima (zakoni) za sve. Radi se o tome da je tvoj nadljudski (idealni hriscanski) stav onako kako ga od tebe cujem za mene pun protivrecnosti. Po meni postoje dve mogucnosti:
1. Ti si vec prosvetljen i onda su protivrecnosti koje ja vidim u tvojim stavovima (SM je samo covek kao i svi drugi i ne bi trebao da odgovara za ono sto je uradio - ili kako ti kazes nista nije dokazano, mozda je radio samo za dobrobit svih ...) samo prividni
ili
2. Ti nisi svestan da su to protivrecnosti i tvoja hriscansko - sps ideologija je samo paravan da bi se isti sakrili ?

Inace u sustini se slazem da je ljubav najvaznija i da samo ona moze promeniti ovaj svet nabolje. Pa ipak ljubav sta je ? Da li je Bog ljubav kad dozvoljava da toliko dece gladuje i umire od bolesti ... Ali znam sada zalazim na tvoj teren gde je sve lepo teoloski objasnjeno i "dokazano" a ja sam samo mali covek sa prostim razumom i osecanjima i nije mi to bas sve lako shvatiti.
Imas odgovor ?

#78 jelena.s

jelena.s
  • Members
  • 177 posts

Posted 05 May 2001 - 16:59

Manimo se, ljudi, corava posla! Svi se toliko slazu sa Draganovim apelom, da, otkad je postavljen topik, vredjanje ne prestaje niti se smanjuje. Jedino zamalo pa da se preokrenu uloge: ispalo je da oni koji su tu praksu i stil uveli, zapravo samo reaguju i odgovaraju na uvrede onih kojima to nikada nije bilo u "opisu posla", kao npr. M. Trajkovic ili Jovana Sr. koja redovno vredja i provocira, a onda se povlaci, pravda i brani ("samo izadje iz takta":wink:.
A i druga stvar na koju se mnogi pozivaju: sta ce nam diskusije ako nema ljudi koji drugacije misle itd... Pa, koliko je znam, ljudi se obicno nalaze po sklonostima koje su slicne, interesovanjima, misljenjima koji su slicni i tesko da cvetaju prijateljstva medju onima koji razlicito (a da i ne govorim - suprotno) misle. Sto ne znaci da medju istomisljenicima nema dijaloga ili potrebe za njim i da jedan drugom nemaju sta da kazu. A mislim da je "najmanji zajednicki nazivnik" grupe istomisljenika na ovom forumu (prepoznace se svi na koje mislim, da vas ne nabrajam) i povod sto su se nasli bas na ovom forumu, a ne na SC, uredjivacka politika i stavovi onoga koje forum postavio, tj B92. Ja nemam nikakvu potrebu ni zelju ni da citam sta pisu, a jos manje da razmenjujem misljenja sa ucesnicima SC-a.

#79 jelena.s

jelena.s
  • Members
  • 177 posts

Posted 05 May 2001 - 17:01

Htela sam samo da zatvorim zagradu, a ne da namigujem!

#80 jelena.s

jelena.s
  • Members
  • 177 posts

Posted 05 May 2001 - 17:10

Zaboravila sam da napisem jos nesto, cemu je mesto, pretpostavljam, takodje na ovom topiku, a za sta se vec nekoliko ucesnika zalozilo: radi se o izbacivanju Talicnog, iz vise razloga - od kilometarskih maltretirajucih citata, pa do stila koji koristi obracajuci se ostalim ucesnicima foruma. Moram priznati da mi nece nedostajati.

#81 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 05 May 2001 - 17:45

Jeleni S:
Da biste iskljucili to Vase bezobrzno namigivanje (ko zna kome) ukljucite "Iskljuci Smajliji u ovoj poruci" - tako su bar mene naucili.

#82 trajkovic momcilo

trajkovic momcilo
  • Members
  • 184 posts

Posted 06 May 2001 - 08:39

Ja licno mislim da ovde i to ne samo na ovome forumu treba da nas bude sto vise sa razlicitim misljenjem.Ako svi jednako mislimo nebi doslo do onoga gde su nas komunisti vodili.Ali mora biti tolerancije.Mislim da treba da shvatite kada ste nepravilno izgubili clanove porodice i da dodje neko da vam kaze ti si fasista.A u stvari svi vide da je on .I normalno coveku pukne zivac.Mislim da stvarno mora da se prestane sa vredjanjem .Ako se neko ne slaze u redu ali nikako vredjanje.Gospodin Talicni je covek koji zna mnogo vise nego sto pise -smatram da dolazi vreme da ce te sve to videti i uveriti se . Pa sta ce te onda reci -covek je bio u pravu a ovamo skoro svi su napali na njega.Nekada je jako tesko nauciti i ubediti drugoga ali shvatite ovo.Moj pokojni otac/koga si siftari ubili/naredjivao mi je da napustim kosovo 1968godine .Nisam hteo ali nisam ni ozbiljnost shvatio. Ali kada me je uhvatio za ramena i onda je svoje sede kose iscupao pa mi je pokazao i rekao sta da uradim da shvatis da moras da ides. stariji si idi ali jedan ce ostati ziv ili ti ili mladji. I tek sam tada shvatio i otisao. To je slucaj kod gospodina Talicnog ,,moje misljenje''jer on govori mnoge istine a neki se sprdaju sa time i on je nervozan .Na ovome forumu ima dosta ljudi koji su protiv naseg jadnog naroda .Ako pocnem da nabrajam normalno bicu izbrisan.Upamtite neki mogu da me mrze ali otvorite oci sta gospodin Talicni pise .Sve sto on pise i vrapci na grani znaju ali nemoj te da nasedate pojedincima koji su srbozdere.Te pojedince mozete sami da prepoznate samo im procitajte sta su danas pisali a sta pre mesec dana pa uporedite kako uvek kontru udaraju kako stare pisane prepisuju.Oni su ti koji zele zlo ne samo nasem narodu nego u opste svima na balkanu.LJudi razmislite dobro i ne vredjajte se izmedju sebe pazite kada uporedjujete jer uvek ce neko vratiti sa vecom merom-pa kuku moderatore. Zelim da svi imate dobar dan kao ja danas -po ugledu na naseg popa imao sam dve mlade jabuke .A vi se i dalje svadjajte.

#83 TALICHNI

TALICHNI
  • Members
  • 447 posts

Posted 07 May 2001 - 01:24

Odgovor Draganu:

Čitajući pažljivo Vaš post, shvatio sam da ja ne mogu dati Vama odgovore koje Vi tražite. Istovremeno, uvideo sam svoju grešku u pokušaju da Vam saopštim nešto što Vi ne želite da čujete, to jest, za šta niste spremni ili, možda je ovaj izraz najprikladniji: niste od srca zainteresovani da čujete.

Ako budete nekad iskreno zainteresovani, potpuno sam uveren da ćete odgovore pronaći, ili bar doći na put na kome se ti odgovori nalaze. A to vreme nije sada - imam takav osećaj, sećajući se sebe kada sam ista pitanja oko dece koja pate i Boga sebi postavljao, koristeći svoju racionalnu inteligenciju i isključivši emotivnu i duhovnu inteligenciju.

#84 TALICHNI

TALICHNI
  • Members
  • 447 posts

Posted 07 May 2001 - 01:37

jelena.s:
    Zaboravila sam da napisem jos nesto, cemu je mesto, pretpostavljam, takodje na ovom topiku, a za sta se vec nekoliko ucesnika zalozilo: radi se o izbacivanju Talicnog, iz vise razloga - od kilometarskih maltretirajucih citata, pa do stila koji koristi obracajuci se ostalim ucesnicima foruma. Moram priznati da mi nece nedostajati.

Iskreno se nadam da će Vam moderatori objasniti da je izbacivanje na ovom forumu nemoguće. Postoji isuviše mnogo metoda kojima se taj postupak može preduprediti. Znajući to, moderatori i neće povlačiti takav potez jer bi ispali neozbiljni.

Sa druge strane, uvođenje novih moderatora, a predlažem za tu ulogu:
1. Condor
2. Lun
3. Aleksa
bi mogli popraviti situaciju brisanjem postova koji se ogrešuju o FAQ i češće opsluživati forum, jer ionako je ovde stalno prisutan neko od njih.

Sa treće strane, nisam ni skroz ubeđen da dobro plaćeni B92 nema "prikrivene" moderatore koji svojim istupima i različitim slikama o različitim grupama građana (ciljna opcija: načitani, obrazovani likovi i to više njih u grupi, prate sve teme i izvrsno se razumeju u sve, od heklanja, do sporta, preko kulture, itd .... a opcije koje treba predstaviti u negativnom svetlu: usamljeni likovi koji sa mukom sklapaju rečenice sa dosta grešaka, prosti, neobrazovani i slično.) u stvari treba da "moderiraju" javno mnjenje ciljne grupe posetilaca ovog foruma, koja se uvođenjem novog softvera i pozivima na uključenje povećava, iz dana u dan, i tako prelazi iz kamerne atmosfere koja je vladala na starom forumu u živu diskusiju koja ne odgovara pojedinim starim učesnicima koji su navikli na uzak i zatvoren krug ljudi.

[ Izmena poruke: TALICHNI na dan 2001-05-07 02:43 ]

#85 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 07 May 2001 - 07:58

Prateci (koliko je to fizicki moguce) ogromnu produkciju Talichnog i povremeno reagujuci na nju, u jednom sam se trenutku uplasio da sam mogao da povredim i nehotice njegova verska osecanja. Zato sam jedan moj tekst poslao mom prijatalju, profesoru teologije u The Royal Free Theological University u Londonu i od njega dobio sledece tumacenje i odgovor:
"Vidite, nacalno, bilo koji covek koji ozbiljno proucava Pismo, i bavi se njime, NIKADA, NIKADA nece upotrebljavati citate u obicnim razgovorima. Druga stvar, autenticno religiozni, verujuci ljudi, o svojoj veri ne progovaraju uopste, osim ako im neko ne postavi direktno pitanje. Cak i tada, oni govore vrlo malo, najjednostavnijim recnikom i sa jezgrovitoscu. Primer talicnog, za mene je skolski primer, i znam ga jos od prvog koracaja u bogoslovskoj nauci, i tu se naime radi o zloupotrebi od strane tkz. 'totalitarnog' uma. Toga ima puno u islamskim verski organizovanim drustvima, takodje je bilo jako izrazeno u bivsem Sovjetskom Savezu, a u istoriji u pojedinim drzavnim manifestacijama od strane Zapadnog Hriscanstva, a danas mozemo ponovo susresti ovaj psiholoski fenomen, evo u Srbiji, a nazalost sve cesce, i u Izraelu.
Takodje sam vam jos pre zeleo reci o tome da ja licno smatram da osoba 'talicni' pati od svojevrsne bolesti koja se u psihijatriji naziva 'mesijanski kod' ili 'complex', i koja je karkteristicna za patrijarhalne ili totalitarne sisteme ili drustva, i nazalost, u retkim slucajima se dolazi do izlecenja licnosti. Preciznije, radi se o svojevrsnom obliku religiozne psihoze, shizofrenog tipa, a u ogleda se u hermeticki izolovanom Egu, i odsustvu ma i najelementarnije objektivnosti. Vasa analiza, u ovom slucaju, veoma je precizna, racionalna i egzaktna. Usput, oblici religiozne psihoze, za sada su u psihijatriji najmanje prouceni i o putevima progresije, dinamike, kao i nacinima suceljavanja bolesti najmanje se zna."

#86 Dragan

Dragan
  • Members
  • 2,171 posts

Posted 07 May 2001 - 10:54

Hajde Talicni,
pokusaj da mi kazes nesto pa da vidimo da li sam ja sposoban to da cujem i razumem.
Ali molim te ako je moguce da to bude samo jedna stvar (koja ti lezi na srcu) i ako je moguce da bude opisana jednostavnim, svima razumljivim recima.

#87 TALICHNI

TALICHNI
  • Members
  • 447 posts

Posted 07 May 2001 - 11:33

Dragi Vladane, odakle Vam samo ta ideja da ja u običnom razgovoru citiram Bibliju, ili bilo šta drugo?

Diskusije na forumu za mene nisu običan razgovor, to je pisani tekst koji ja pišem i ja tako retko i sporadično citiram Bibliju, citiram i druge mudrosti, ali najčešće citiram ostale diskutante. A sve je usmereno iz najbolje želje za sve. Od viška pametnih i mudrih stvari ne bi trebalo nikoga da boli glava (ili, ipak boli?)

Mogu samo zamisliti kako ste Vi Vašem prijatelju opisali mene, gledajući ovu dijagnozu. Ako ima nekih reči najvećeg mogućeg iščuđavanja tome, a da Vas neće uvrediti - onda njih treba plasirati ovde.


***************************
(redukcija broja postova)

Dragi Dragane, Vi i jeste potpuno sposobni da spoznate to i nijednom ja nisam izrekao Vašu nesposobnost, već po Vašem odnosu prema predmetu naše diskusije (koji sam kasno primetio) uveren sam da ja nisam sposoban da Vam u tom smislu bilo šta sada kažem, a da to ima bilo kakve korisnosti za Vas. Potpuno sam uveren da će sve što Vam ja budem rekao, zbog mog neznanja kako da Vam priđem, biti na Vašu štetu i ja sam onda dalje inhibiran u tom pravcu.

[ Izmena poruke: TALICHNI na dan 2001-05-07 12:39 ]

#88 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 07 May 2001 - 16:28

Talichnom:
Nije bilo potrebe da ja opisujem ni jednog od ucesnika, jer covek cije sam misljenje citirao prati ovaj forum, mada aktivno ne ucestvuje u njemu. Ja sam ga zamolio, kao teologa, za komentar, a potom za njegovu dozvolu da komentar objavim i dozvolu sam ljubazno dobio, pod uslovom da ne navodim autora komentara imenom, nego samo profesijom, sto ja postujem.

#89 Goran

Goran
  • Members
  • 19 posts

Posted 07 May 2001 - 18:39

TALICHNI:

Sa treće strane, nisam ni skroz ubeđen da dobro plaćeni B92 nema "prikrivene" moderatore koji svojim istupima i različitim slikama o različitim grupama građana (ciljna opcija: načitani, obrazovani likovi i to više njih u grupi, prate sve teme i izvrsno se razumeju u sve, od heklanja, do sporta, preko kulture, itd .... a opcije koje treba predstaviti u negativnom svetlu: usamljeni likovi koji sa mukom sklapaju rečenice sa dosta grešaka, prosti, neobrazovani i slično.) u stvari treba da "moderiraju" javno mnjenje ciljne grupe posetilaca ovog foruma, koja se uvođenjem novog softvera i pozivima na uključenje povećava, iz dana u dan, i tako prelazi iz kamerne atmosfere koja je vladala na starom forumu u živu diskusiju koja ne odgovara pojedinim starim učesnicima koji su navikli na uzak i zatvoren krug ljudi.

Talicni, kakva je ovo paranoja? Ovaj forum je toliko nebitan za javno mnjenje da je smesno i skupo angazovati moderatore. Sa druge strane on nije komercijalan (nema banera) da bi nekom stalo da podigne reach.

#90 srdjanf.

srdjanf.
  • Members
  • 5,016 posts

Posted 07 May 2001 - 21:26

No, ukoliko je Goran u pravu, ja mislim da bismo mi trebali postati potpuno uctivo bezobrazni, i da skrenemo paznju na sebe.
Pa tako...

Kostunica je vlastoljubiv...
Djindjic se druzio sa Crvenim brigadama dok je bio student...
Covic je jos uvek komunista...
Otac Pavle Plus ne treba da se bavi politikom a treba da posalje tri cetvrtine patrijarsije na dozivotno letovanje u Teheran...
Otac Irinej Backi ne ume da se druzi sa ljudima...
Talicni treba da se zaposli 25 casova dnevno u fabrici...
Bjork je najlepsa i najdivnija Skandinavka koja je ikada hodila zemljom...
Uma Thurman je simpaticna glumica...
Dragan Dzajic se patr u ljubu...
Srbija je glupa sto potencira na Jugoslaviji kao drzavnom uredjenju.
Alexa, Branx i Judge Thread su mimoze i djurdjevci ovog foruma.
Veran Matic treba da ide u penziju.
Moja prix Oki treba da postane direktor Openneta.
Srx u New York City u skolu.
Vuca darkwood dub ne ume da peva...