Jump to content


Photo

Ugo Čavez, nova nada za Latinsku Ameriku


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1609 replies to this topic

#31 Rastko

Rastko
  • Members
  • 4,352 posts

Posted 27 August 2005 - 00:25

A ,da, ti si onaj turista sa Kube...

Ja sam naravno ispao glup, ko bi drugi. Nisi valjda ti, koga je Kon-tiki-miki uveo u sve tajne kubanskog istorijskog bivstvovanja.

A što se pobede tiče, jašta da je pobeda.

Nisu ti rekli u Jolly travel-u?

CCCC...

Traži da ti vrate pare.

<{POST_SNAPBACK}>


Wrong again. Ne preko agencija.

Ajde mali da spavas. Ne možeš ti to da shvatiš.. Ajmo, ćuš ćuš..

#32 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 27 August 2005 - 00:34

Aaaa, znaci bio si od drzavnih para. To li je taj liberalizam?

#33 Rastko

Rastko
  • Members
  • 4,352 posts

Posted 27 August 2005 - 00:35

Aaaa, znaci bio si od drzavnih para. To li je taj liberalizam?

<{POST_SNAPBACK}>


Opet netačno. I dosta sa tim, ne smarajte me. Uopšte nije bitno. Nije bio turizam.

#34 Reset

Reset
  • Banned
  • 328 posts

Posted 27 August 2005 - 00:37

O ekselencijo, oprostite.

Da sam znao da ste to Vi, pa ja bih drugačije.

#35 Rastko

Rastko
  • Members
  • 4,352 posts

Posted 27 August 2005 - 00:46

O, Oprostite.

<{POST_SNAPBACK}>


Prihvaćeno. Beži sad kući. Šiš!

Postali ste dosadni... Kao da je to tema... :lol:

#36 ikica1

ikica1
  • Banned
  • 864 posts

Posted 27 August 2005 - 06:33

Na drugoj strani, SAD nije cvećka, ali ako neko misli da se ta država bavi proizvođenjem kriza, onda je to prosto bulažnjenje. Tačno je da je držala stranu Talibanima, ali to je bilo za vreme kada su se oni borili protiv Rusa. Šta je veće zlo u tom trenutku, to prosudite sami.

Ali... ja nikada nisam video da Amerika iz čista mira napadne zemlju koja iskreno gradi demokratiju i normalne ljudske vrednosti... Ili da u takvoj zemlji želi promeniti režim... Recite ako ima neki primer.

<{POST_SNAPBACK}>


1. Bulaznjenje? Razmisli malo o svetskim krizama u poslednjih 50-tak godina, pa kazi koji mali procenat njih nije direktna ili indirektna posledica delovanja americke vlade. Naravno da proizvode krize, kao i svaki diktatorski rezim, samo su mnogo veci od vecine, pa najvise kriza i proizvode.

2. Tebi su Talibani bolji od Rusa? Auuuuuu Rastko!

3. Jel' ti pamcenje toliko kratko da se ne secas demokratski izabranog Aljendea i puca koje su SAD izvele tamo i postavile Pinocea? Kuba? Nikaragva? Vijetnam? Grcka?

Vec godinama vlade SAD ne stoje iza normalnih ljudskih vrednosti, vec pokusavaju da uniste i ono sto njihov ustav garantuje njihovim gradjanima. Pogledaj "Bill of Rights" i koliko toga su tokom godina zakinuli.

#37 Zabalujev

Zabalujev
  • Members
  • 5,315 posts

Posted 27 August 2005 - 07:51

1. Bulaznjenje? Razmisli malo o svetskim krizama u poslednjih 50-tak godina, pa kazi koji mali procenat njih nije direktna ili indirektna posledica delovanja americke vlade. Naravno da proizvode krize, kao i svaki diktatorski rezim, samo su mnogo veci od vecine, pa najvise kriza i proizvode.

2. Tebi su Talibani bolji od Rusa? Auuuuuu Rastko!

3. Jel' ti pamcenje toliko kratko da se ne secas demokratski izabranog Aljendea i puca koje su SAD izvele tamo i postavile Pinocea? Kuba? Nikaragva? Vijetnam? Grcka?

Vec godinama vlade SAD ne stoje iza normalnih ljudskih vrednosti, vec pokusavaju da uniste i ono sto njihov ustav garantuje njihovim gradjanima. Pogledaj "Bill of Rights" i koliko toga su tokom godina zakinuli.

<{POST_SNAPBACK}>


uzalud, nema veze sto je neko demokratski izabran kad je komunjara.

Pravih komunista nema u Srbiji odavno. A kome se prividjaju... Neka mu.

Ziva bila Nelice, ja nisam senzacionalista, ali ne ocekuj od mene da sedim za kompom tri sata i pisem analiticki esej o problemima juzne amerike samo da bi to objavio na nekom forumu gde to niko nece ni citati ali ce me nazvati komunjarom.

Nego, jebiga, digest veerzija :lol: Moji pozdtavi!

#38 eoten

eoten
  • Members
  • 1,132 posts

Posted 27 August 2005 - 10:30

eoten:

1. Bulaznjenje? Razmisli malo o svetskim krizama u poslednjih 50-tak godina, pa kazi koji mali procenat njih nije direktna ili indirektna posledica delovanja americke vlade. Naravno da proizvode krize, kao i svaki diktatorski rezim, samo su mnogo veci od vecine, pa najvise kriza i proizvode.


Sta su ti USA krive za ,recimo , korejski rat?

#39 Patapije Polupitomi

Patapije Polupitomi
  • Members
  • 865 posts

Posted 27 August 2005 - 10:39

Pravih komunista nema u Srbiji odavno. A kome se prividjaju... Neka mu.

<{POST_SNAPBACK}>

Moze biti da nema komunista, ali su zato sve komunisticke institucije na broju, pocev od vojske, policije, crkve, pa sve do "Partizana" i "Crvene Zvezde"... :lol:

#40 Rastko

Rastko
  • Members
  • 4,352 posts

Posted 27 August 2005 - 10:40

1. Bulaznjenje? Razmisli malo o svetskim krizama u poslednjih 50-tak godina, pa kazi koji mali procenat njih nije direktna ili indirektna posledica delovanja americke vlade. Naravno da proizvode krize, kao i svaki diktatorski rezim, samo su mnogo veci od vecine, pa najvise kriza i proizvode.

2. Tebi su Talibani bolji od Rusa? Auuuuuu Rastko!

3. Jel' ti pamcenje toliko kratko da se ne secas demokratski izabranog Aljendea i puca koje su SAD izvele tamo i postavile Pinocea? Kuba? Nikaragva? Vijetnam? Grcka?

Vec godinama vlade SAD ne stoje iza normalnih ljudskih vrednosti, vec pokusavaju da uniste i ono sto njihov ustav garantuje njihovim gradjanima. Pogledaj "Bill of Rights" i koliko toga su tokom godina zakinuli.

<{POST_SNAPBACK}>


1. Ja pre posta razmislim, tako da znam šta sam rekao. Reci mi koji od njih se desio bez uticaja SSSR? Severnokorejski, Poljski, Vijetnamski, Mađarski, Bugarski, Rumunski, Čehoslovački, Beloruski režimi.. Njih je postavljala SAD??

2. Talibana je bilo manje od Rusa, imali su manje oružja i naravno da su u tom trenutku bili bolji od Rusa. Ali pitanje ti je glupo. Kako možeš da porediš dva zla? Tako što izabereš manje. Ameri su izabrali.

3. Nije mi samo jasno kako je SAD uspela da potplati celu Pinocheovu armiju da izvede puč? Nije mi jasno zašto je Aljende hteo da nacionalizuje svu 'kapitalističku' imovinu. Nije mi jasno da li je Pinoche ubio Aljendea ili CIA. To da je Pinoche imao pomoć SAD, to je javna tajna, ali samo zato što je štitila svoje interese. Da li je legitimno, NIJE. Ali nemoj da pričaš o devičanskoj međunarodnoj politici, molim te.

4. Verovatno zbog nakaradnosti američkog sistema vrednosti SAD ima sve više imigranata svake godine. Verovatno zbog nakaradnog sistema ima najoštriji antidiskriminatorski zakon. Verovatno su nakaradni, pa najbolje štite žene od seksualnog zlostavljanja. Verovatno su nakaradni pa imaju države sa 2 službena jezika. Verovatno su nakaradni pa zato finansiraju španske radio i TV stanice u Kaliforniji i Floridi. Verovatno su nakaradni pa zato finansiraju kubansku opoziciju. Verovatno su bili nakaradni kad su finansirali obaranje Miloševića. Nakaradni su bili i onda kada su Afganistanskom narodu prvi put doneli ustav sa idejom ljudskih prava. Verovatno su bili nakaradni što su držali Južnu Koreju i napravili istočnog zmaja, spram Ruske Duše i Severne Koreje. Verovatno su bili nakaradni kad su podržali pad svih diktatorskih režima u svetu. Verovatno su bili nakaradni kada su poklonili XYZ MILIJARDI dolara kroz Maršalov plan. Verovatno su oduvek bili nakaradni, jer je TI mrziš.

#41 sailor

sailor
  • Banned
  • 977 posts

Posted 27 August 2005 - 10:43

Verovatno su bili nakaradni kad su finansirali obaranje Miloševića.


Kad Srbin mrzi Amere to i jeste uglavnom zbog ovoga.

#42 Rastko

Rastko
  • Members
  • 4,352 posts

Posted 27 August 2005 - 10:46

Kad Srbin mrzi Amere to i jeste uglavnom zbog ovoga.

<{POST_SNAPBACK}>


True, my friend... Nisam pogledao iz te perspektive...

#43 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 27 August 2005 - 10:53

Verovatno su bili nakaradni kad su finansirali obaranje Miloševića.

I to sto kazes. Pravi Mahatme. Zato sad aminuju da se taj vrati meni ovde ako se predaju Rasa i Ratko i zato su aminovali skidanju optuznica onima. Sve domacini, jebote. Rekao sam ja da domacini svi prde u istu tikvu, bilo da su srpski, bugarski, kazahstanski ili amerski. I zato Rasa i Ratko, srpski Obilici, ne treba nikad da se predaju, pa onaj kauboj ili neko njegov ko se time bavi neka puknu. Nego, nesto ste mi se vi zbunili pa nikako da razdvojite Ujka Sema od americkog naroda to jest gradjana ili od tzv american way. Kako vam drago, ali Ratko i Rasa treba da ostanu 'ajduci.

#44 dunno

dunno
  • Members
  • 342 posts

Posted 27 August 2005 - 11:09

Stvari su mnogo jednostavnije... Ne može SAD npr da uđe u Nemačku i napravi Aljendea ili Pinochea, ili Osamu, Saddama itd.. Dakle, nisu te latinoameričke države cvećke...

Neke koje se ponašaju kao da su samostalne i antiimperijalističke (Kuba, Venecuela), zapravo su vrlo neslobodne države.

Na drugoj strani, SAD nije cvećka, ali ako neko misli da se ta država bavi proizvođenjem kriza, onda je to prosto bulažnjenje. Tačno je da je držala stranu Talibanima, ali to je bilo za vreme kada su se oni borili protiv Rusa. Šta je veće zlo u tom trenutku, to prosudite sami. Sadama su podržavali dok je bio protivnik najgoreg krizatora na Bliskom istoku, Irana, koji je bio otprilike TOPLI DOM terorista svih vrsta. I koga još?

Takođe, tačno je da je nekoliko puta destabilizovala Južnu Ameriku, ali to nikada nije činila iz dosade, već iz potrebe da zaštiti interese. To rade SVE države na svetu, ali nijedna nije tako uspešna.

Uostalom, šta radi Rusija ovde, nego destabilizuje ovu državu? Šta radi u Ukrajini, Belorusiji, raznim -kistanima? Dakle, to rade države koje mogu. One koje to ne čine, najverovatnije ne čine jer ne mogu, a ne iz altruizma.

Ali... ja nikada nisam video da Amerika iz čista mira napadne zemlju koja iskreno gradi demokratiju i normalne ljudske vrednosti... Ili da u takvoj zemlji želi promeniti režim... Recite ako ima neki primer.

<{POST_SNAPBACK}>



O Boze..da li je moguce da neko stvarno veruje u ovo? Ne, ne..reci da je ovo samo mala provokacija.
Tesko svarljiv post zaista.

#45 Rastko

Rastko
  • Members
  • 4,352 posts

Posted 27 August 2005 - 11:13

O Boze..da li je moguce da neko stvarno veruje u ovo? Ne, ne..reci da je ovo samo mala provokacija.
Tesko svarljiv post zaista.

<{POST_SNAPBACK}>


To ti se ukazalo iz šoljice ili si nekog pitao/la?