Jump to content


Photo

Domaca ROK scena


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
242 replies to this topic

#46 shinobi

shinobi
  • Members
  • 1,114 posts

Posted 15 July 2005 - 23:57

bas ovde puno ljudi voli lunu, mislim jeste to super, ali recimo meni su `izleti` te pogotovo `zastave` od parafa nesto najbolje u tom post/dark/newwave fazonu sto je ikad izaslo na `ovim` prostorima.
volim dalje videosex, te borghesiu, sexu /pussy in the sky bese otkrovenje kad prvi put cuh/.
ok naravno sarlo, patka, kud idijoti, pankrti, mislim dobar deo bloodstains across yugoslavia su mi dragi bendovi.
pa ona hcljubljana ekipa UBR, tozibabe
pa kod nas solunski front, te pogotovo distress /izdaja ljudskih prava!/
2 minuta mrznje, blitzkrieg
messerschmitt
dead ideas onaj LP 12" sa 4 pesme sjajan bese, brainstorm isto par stvari s onog `milosevic is dead` sam voleo
kurve su mi postale megacarski bend po slusanju onih demosa sto se skoro pojavili na netu, obzirom da mi je samo pola albuma bilo podnosljivo zbog onih liturgijskih upada.
red union je carski bend :lol:
unison isto...
eto ja se bas rastrkao al ovo kako mi padalo na pamet po sfrj i srj i scg... ima tu puno toga

#47 Born Too Loose

Born Too Loose
  • Members
  • 1,205 posts

Posted 16 July 2005 - 02:14

1. Luna - Nestvarne stvari
2. Disciplina Kicme - Bistriji ili tuplji covek biva kad
3.  Buldozer - Ako ste slobodni vecerras
4. Partaf - A dan je tako lijepo poceo
5. Idoli - Odbrana i poslednji dani
6. Haustor - Treci svijet
7. Disciplina Kicme - Svi za mnom
8. La strada
9. Partibrejkers - prvi

Nema se sta ni dodati, ni oduzeti B) .

Oduzeti Lunu, La Stradu i Haustor a dodati Nova iznenadjenja za nova pokoljenja, Najvaznije je biti zdrav, Distorzija i Dosta dosta dosta. Taman 10. A sto se tice ovog opskurnog izdanja "2. Disciplina Kicme - Bistriji ili tuplji covek biva kad" Moze i Sarlo a moze i Svidja mi se da ti ne bude prijatno. Znaci 11.

Edited by Born Too Loose, 16 July 2005 - 02:15.


#48 Ajvoks

Ajvoks
  • Members
  • 666 posts

Posted 16 July 2005 - 13:52

Ne, nego: izbaciti Idole, "Svi za mnom" od Discipline, Haustor i Partibrejkerse iz Top10 i umesto toga dodati Dolgcajt i Državne ljubimce od Pankrta, te Izlete i Zastave od Parafa.

#49 kurdi

kurdi
  • Members
  • 3,206 posts

Posted 16 July 2005 - 23:13

1. Luna - Nestvarne stvari
2. Disciplina Kicme - Bistriji ili tuplji covek biva kad
3.  Buldozer - Ako ste slobodni vecerras
4. Partaf - A dan je tako lijepo poceo
5. Idoli - Odbrana i poslednji dani
6. Haustor - Treci svijet
7. Disciplina Kicme - Svi za mnom
8. La strada
9. Partibrejkers - prvi

Nema se sta ni dodati, ni oduzeti B) .

Oduzeti Lunu, La Stradu i Haustor a dodati Nova iznenadjenja za nova pokoljenja, Najvaznije je biti zdrav, Distorzija i Dosta dosta dosta. Taman 10. A sto se tice ovog opskurnog izdanja "2. Disciplina Kicme - Bistriji ili tuplji covek biva kad" Moze i Sarlo a moze i Svidja mi se da ti ne bude prijatno. Znaci 11.

vratiti lunu, la stradu i haustor.
uvaziti razdvajanje broja 2 na sarla i svidja mi se...
izbaciti buldozer, paraf, svi za mnom, brejkerse, nova iznenadjenja i distorziju.
dodati film u kulusicu i svet je zopet mlad.
taman 10.

#50 Born Too Loose

Born Too Loose
  • Members
  • 1,205 posts

Posted 17 July 2005 - 00:04

To je sad 11.

#51 kurdi

kurdi
  • Members
  • 3,206 posts

Posted 17 July 2005 - 00:10

To je sad 11.

nije. izbacio 6, a dodao 5 (3 vratio + 2 nova)

#52 lancia

lancia
  • Members
  • 3,110 posts

Posted 17 July 2005 - 00:19

1. Luna - Nestvarne stvari
2. Disciplina Kicme - Bistriji ili tuplji covek biva kad
3.  Buldozer - Ako ste slobodni vecerras
4. Partaf - A dan je tako lijepo poceo
5. Idoli - Odbrana i poslednji dani
6. Haustor - Treci svijet
7. Disciplina Kicme - Svi za mnom
8. La strada
9. Partibrejkers - prvi

Nema se sta ni dodati, ni oduzeti B) .

Oduzeti Lunu, La Stradu i Haustor a dodati Nova iznenadjenja za nova pokoljenja, Najvaznije je biti zdrav, Distorzija i Dosta dosta dosta. Taman 10. A sto se tice ovog opskurnog izdanja "2. Disciplina Kicme - Bistriji ili tuplji covek biva kad" Moze i Sarlo a moze i Svidja mi se da ti ne bude prijatno. Znaci 11.

vratiti lunu, la stradu i haustor.
uvaziti razdvajanje broja 2 na sarla i svidja mi se...
izbaciti buldozer, paraf, svi za mnom, brejkerse, nova iznenadjenja i distorziju.
dodati film u kulusicu i svet je zopet mlad.
taman 10.

Ne bih ja tu ljudi, stvarno nista menjao, eto nek bude Luna 2X i imamo 10. :lol:

#53 voja i

voja i
  • Members
  • 3,917 posts

Posted 17 July 2005 - 00:41

Ne, nego: izbaciti Idole, "Svi za mnom" od Discipline, Haustor i Partibrejkerse iz Top10 i umesto toga dodati Dolgcajt i Državne ljubimce od Pankrta, te Izlete i Zastave od Parafa.

ovo mogu i krvlju da potpisem. :lol:
jedino mi zao idola, al' jebiga, oni su ionako van konkurencije. :huh:

haustor i caneta izbaciti u svakom slucaju.
i zasto nista od ekv?

#54 goran013

goran013
  • Members
  • 111 posts

Posted 17 July 2005 - 01:46

e sad jos da odgovorim na postavljeno pitanje :lol:

ja sam generalno (muzicki) okrenut 70im godinama i onome sto je bilo u tom periodu (bar sto se tice rnr oblasti)

iz kasnijeg perioda:
azra
rambo amadeus (iako u poslednjih 10 godina njegova svirka ima malo veze sa rokom, ali je ideja cisto rokerska)
plejboj (prva ploca)
to bi otprilike bilo to

Vaistinu PLEJBOJ prva ploca!!!!!

#55 dobar_znak

dobar_znak
  • Members
  • 1,145 posts

Posted 17 July 2005 - 11:01

Izbaciti sve i ostaviti samo Azru.

#56 gotivac

gotivac
  • Members
  • 3,096 posts

Posted 17 July 2005 - 11:19

Izbaciti sve i ostaviti samo Azru.

:lol: :huh:

#57 Ajvoks

Ajvoks
  • Members
  • 666 posts

Posted 17 July 2005 - 11:55

ovo mogu i krvlju da potpisem. :lol:
jedino mi zao idola, al' jebiga, oni su ionako van konkurencije. :huh:

haustor i caneta izbaciti u svakom slucaju.
i zasto nista od ekv?

Što ti žao Idola? Taj album Odbrana i Poslednji dani je most overrated produkt SFRJ, ne samo kad je muzika u pitanju. OK, ima tu blistavih momenata ali i gomile artističkog proseravanja, "umetničarenja" kako se govorilo u SFRJ štampi. Iz današnje perspektive posmatrano, očito je da su savetnik druga Predsednika i njegov pajtos ex viški doktor su definitivno zalutali u muziku. A to što je ta ploča wet dream svakog DSS-ovca koji ne smatra da je električna gitara delog samog Sotone više govori protiv nego u prilog tog albuma.

EKV? Možda je prvi album Katarina II tu negde, ostatak opusa EKV zaista ne mogu da vidim u SFRJ Top 20.

Azra? Pastirski rok za drugu generaciju dođoša.

#58 Papovac

Papovac
  • Members
  • 998 posts

Posted 17 July 2005 - 12:06

U bre ala ste se raspricali. Neke stvari prihvatam a neke branim krvlju. Luna i La strada ostaju definitivno. Kod Discipline jebi ga uvek imas problem koji album da izaberes. Sad realno gledano i ...planeta dosade je fenomenalan, mada komercijalan, album. Zao mi sto se nisam na vreme setio Filma live ali eto prihvatam. Albumi koji su izasli posle raspada drage nam zemlje nisam racunao

#59 groover

groover
  • Members
  • 272 posts

Posted 17 July 2005 - 12:25

neocekivana sila u svim oblicima pre prvog albuma

sila takodje sa po meni remek delom sunca


d. kicme nova iznenadjenja za nova pokoljenja... i dalje ispred svog vremena


kkn i njihov prvenac,kako da se to zaboravi...kao fan bad brainsa i primus nista me te godine nije tako odusevilo,taj spoj 2 grupe :huh: ,a,i,novi album bogami moze da se istakmici sa prvim-rispekt


rambo amadeus-psiholosko propagandni komplet m91,kratko, iz koju pionir crne muzike na ovim prostorima i jedan od prvih repera...bravo toni,bravo majstore :lol:


robna kuca-devojka iz drugog sveta....e ovo je tek posebna prica...zivela garaza


prvi album kristala,eh samo da su furali isti taj zvuk i dalje


sunshine-sh.g.tm.-apsolutni odgovor na west side scenu pocetkom devedesetih,narocito ice cube-a i jos poneke. massive rispekt


naravno i nekima nepodnosljivi d.dub prva dva albuma,savrseno, za nase prostore isuvise originalno.spoj sonic youth,lee scratch perry-ja,ima tu po meni i bila laswell-a u tragovima.hrabro sa njihove strane..steta sto su upali u masinu i postali opstepoznati po elektropioniru i angazovanju za...ali to je neki drugi topic

#60 freak

freak
  • Members
  • 1,723 posts

Posted 17 July 2005 - 22:46

1.partibrejkersi-uvek dobri za djuskanje
2.darkwood dub....
3.kkn-pogotovo albumi iz diba znanog nam diktatura.. :lol:
4.eyesburn uvek isto dobri
5.ritam nereda-sa ramek delima i hitom za sva vremena..
6.ladno pivo odlicni super...
7.delarno opustanje kao i uvek
8.haustor ispred svih i sada muzicki... bi bili avangarda ili bar in..
9.darko rundek nastavio posle d pravi extra muziku mada ovo world music malo ne valja
10 psihomodo jedni od naboljih svih vremena ili uticaj rane mladosti da ih za gotivim
11 kud idioti uvek super svirke text...
12 rambo amadeus najbolji lik u srpskom muzickom svetu sa EXTRA MUZIKOM +
.... i nesto sto nije rock ali je ustvari...
ako je sve to pod nase, i sve je
a dodao bih bije rock... bs, bad copy, sunshine... i jos po nesto playboy dok je postojao...

Edited by freak, 17 July 2005 - 22:57.