Jump to content


Photo

Domaca ROK scena


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
242 replies to this topic

#16 dobar_znak

dobar_znak
  • Members
  • 1,145 posts

Posted 14 July 2005 - 20:44

Azra.

#17 Cruella De Ville

Cruella De Ville
  • Members
  • 1,490 posts

Posted 14 July 2005 - 21:03

1. katarina II
2. ekatarina velika
3. ekv
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11. svejedno ko....

Attached Files

  • Attached File  rkv.jpg   17.32KB   0 downloads


#18 stefa

stefa
  • Members
  • 498 posts

Posted 14 July 2005 - 21:13

Partibrejkersi, Idoli, EKV.

B)

#19 Prki

Prki
  • Members
  • 2,133 posts

Posted 14 July 2005 - 22:35

josipa lisac i

djordje balasevic :lol:

#20 dddejan

dddejan
  • Members
  • 1,413 posts

Posted 14 July 2005 - 23:06

nekad sam otkidao na darkwood dub. danas mi je to jedna od najzanemarenijih plejlisti na kompu. da li je to do mene ili su dd ipak bili samo dobro iskoristen trenutak i deo raspolozenja uz kvalitetno odradjen posao. stari kanda kodza mi i dalje zvuce svetski. siisaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

ziva svirka uvek i po svaku cenu: obojeni program i atheist rap

#21 Prki

Prki
  • Members
  • 2,133 posts

Posted 14 July 2005 - 23:07

nekad sam otkidao na darkwood dub. danas mi je to jedna od najzanemarenijih plejlisti na kompu. da li je to do mene ili su dd ipak bili samo dobro iskoristen trenutak i deo raspolozenja uz kvalitetno odradjen posao. stari kanda kodza mi i dalje zvuce svetski. siisaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

ziva svirka uvek i po svaku cenu: obojeni program i atheist rap

sa tog albuma mi je verovatno najaca "dani turskog filma" B)

#22 dddejan

dddejan
  • Members
  • 1,413 posts

Posted 14 July 2005 - 23:12

sa tog albuma mi je verovatno najaca "dani turskog filma"  B)

patrisa lumumbe, lumumbe, lumumbe, lumumbe...

http://en.wikipedia....Patrice_Lumumba

Edited by dddejan, 14 July 2005 - 23:14.


#23 dedazec

dedazec
  • Members
  • 1,460 posts

Posted 15 July 2005 - 02:17

teshko da postoji neshto kao domaca rock scena.
dobar deo ovde nabrojanih bendova su odavno bivshi, neki shta vishe i pokojni.
pokushajte da se setite koliko se novih bendova pojavilo u poslednje, recimo, dve tri godine i napravilo uspeh (reda velichine ej chuo sam za njih) makar na relaciji bgd-ns...
ja ne mogu da se setim ni jednog.
sve iole poznato vuche korene u najboljem sluchaju iz devedesetih, a bogami i od ranije.
puklo.
a mozda je i bolje tako.
ukinuti domaci rokenrol, a i domacu kinematografiju. ovo vishe nema smisla!

#24 Rocker

Rocker
  • Members
  • 222 posts

Posted 15 July 2005 - 06:49

opet da vas podsetim...jedini forum o domacem i stranom roku http://www.rokenrol.tk

#25 dobar_znak

dobar_znak
  • Members
  • 1,145 posts

Posted 15 July 2005 - 06:53

puklo.
a mozda je i bolje tako.
ukinuti domaci rokenrol, a i domacu kinematografiju. ovo vishe nema smisla!

Ne ukinuti. Obnoviti.

#26 dddejan

dddejan
  • Members
  • 1,413 posts

Posted 15 July 2005 - 07:13

opet da vas podsetim...jedini forum o domacem i stranom roku http://www.rokenrol.tk

a bre, gori si i od onog misha sto reklamira svoj radio sajt

#27 dddejan

dddejan
  • Members
  • 1,413 posts

Posted 15 July 2005 - 07:18

ukinuti domaci rokenrol, a i domacu kinematografiju. ovo vishe nema smisla!

ma jok, ukinuti beogradksu scenu i b92 produkciju na godinu dana i sve ce biti u redu. dokle god razne sile, jarboli i njihovi preko-tri-kolena rodjaci drmaju imidz frajera i muzicara na b92 (pa kul su, jelte) nema leba od muzike u srbiji. mislim, dal ima neki bend u bg a da im nemanja ne udara u bubanj. isto vazi i za film, ukinite kusturicu i eto mladih pokoljenja.

#28 snisna

snisna
  • Members
  • 159 posts

Posted 15 July 2005 - 07:27

[QUOTE]ma jok, ukinuti beogradksu scenu i b92 produkciju na godinu dana i sve ce biti u redu. dokle god razne sile, jarboli i njihovi preko-tri-kolena rodjaci drmaju imidz frajera i muzicara na b92 (pa kul su, jelte) nema leba od muzike u srbiji. mislim, dal ima neki bend u bg a da im nemanja ne udara u bubanj. isto vazi i za film, ukinite kusturicu i eto mladih pokoljenja. [QUOTE]

sa ovom konstatacijom se u najvecoj meri slazem... sto se tice filma dodao bih ukinite i dragojevica kad ste vec tu.....

[/QUOTE]teshko da postoji neshto kao domaca rock scena.
dobar deo ovde nabrojanih bendova su odavno bivshi, neki shta vishe i pokojni.
pokushajte da se setite koliko se novih bendova pojavilo u poslednje, recimo, dve tri godine i napravilo uspeh (reda velichine ej chuo sam za njih) makar na relaciji bgd-ns...
ja ne mogu da se setim ni jednog.
sve iole poznato vuche korene u najboljem sluchaju iz devedesetih, a bogami i od ranije.[QUOTE]

pa to nije samo sprski problem (barm u rnr oblasti)... imam utisak da je sam rnr kao forma potrosen i da mu spasa nema... cini mi se da je ideja ipak opstala i pobegla u neke druge zanrove.... nemojte ni ocekivati da establisment (a rnr je to postao jos krajem 70ih) pomera granice i sam sebi potkopava temelje

#29 snisna

snisna
  • Members
  • 159 posts

Posted 15 July 2005 - 07:40

bice potrebno vremena da otplatimo slobine godine, i da stasaju neki novi klince koje nisu othranili ceca, zeljko m, jelena k i ekipa. do tada neki ce, po svaku cenu, nastaviti da recikliraju ex-yu veterane, dok ih konacno ne bace na djubre. gde je vecini njih i mesto.


dakle da dovrsim pricu.... nemojte da za sve krivite slobu i pink i slicne....
koliko se secam 70ih je bilo samo 2 tv kanala i jedno 3 radio kanala i nije postojao rok bend koji je zaposlen kod radio beograda, a postojao je veliki "narodni" orkestar, pa se niko nije bunio... u ono vreme su tek retki mogli da snime plocu, pa se ni na to nije toliko kukalo.... budimo realni, sada su mogucnosti da se nesto snimi (i to sa vrlo malim ulaganjima) vece nego ikad, ali problem je u tome sto gospoda koja bi da se svrstaju pod kategoriju rokera uglavnom nema sta da kaze (osim da opsuje ili nesto slicno... pogledajte kakve samo nazive albuma potpisuje nas osvedoceni roker bora djordjevic).... ako smo vec kod psovanja kao glavnog nacina da se kaze nesto imamo mi ovaj kvazi hip hop pa nikom nista.... e dakle kad nemas sta da kazes nema ni ko da te slusa i to nema nikakve veze sa slobom... da ne bude da ja nesto branim slobu evo jednog primera! negde pocetkom 90ih u celoj onoj histeriji pojavio se jedan adhok bend rimtutituki sa jasnom idejom i porukom i bio je prilicno dobro primljen kod rnr publike iako je tada bio crn medijski mrak i najzesce ratovanje.

#30 snisna

snisna
  • Members
  • 159 posts

Posted 15 July 2005 - 07:45

e sad jos da odgovorim na postavljeno pitanje :lol:

ja sam generalno (muzicki) okrenut 70im godinama i onome sto je bilo u tom periodu (bar sto se tice rnr oblasti)

iz kasnijeg perioda:
azra
rambo amadeus (iako u poslednjih 10 godina njegova svirka ima malo veze sa rokom, ali je ideja cisto rokerska)
plejboj (prva ploca)
to bi otprilike bilo to