Jump to content


Photo

MERCEDES vs BMW


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
68 replies to this topic

#31 Maltese

Maltese
  • Banned
  • 2,634 posts

Posted 26 April 2005 - 16:55

Vozim Mercedes, istina 190 D iz '89 :lol:
Mada neko treba da pomene da je kvalitet Mecke opao od pocetka 90-tih sa nekim promenama u strategiji fabrike> Volvo motori npr. (ovo za volvo tek cuo u DDR-u, pre mesec dana) - tako da ja vozim savrsen auto.

#32 purple rain

purple rain
  • Members
  • 742 posts

Posted 26 April 2005 - 17:22

U svakom slucaju BMW.
Glavni razlozi po meni su: kvalitet i necujnost motora, mekoca na drumu i trajnost. U sve 3 kategorije BMW dere Mercedes.

u sve tri kategorije si potpuno u krivu.
Mada se slazem sa Malteseom da su zadnjih 15 godina poceli da fushare.
Ne prave se vise automobili kao sto je bila 128 ica (da,da - "ciganski san"). Moj ujak je sa jednom obrnuo sat
(On kaze da je pre nego sto je prodao :lol: licno sa njom presao milion i 300 000.)

Takav je auto napravio reputaciju za mercedes.

Inace ne vidim ni jedan aspekat u kom je BMW bolji od audija.

Edit: Ispravka - pitao ujaka za svaki slucaj: nije bila 128 ica - nego 'mini' (200 D).

Edited by purple rain, 26 April 2005 - 17:26.


#33 MaryPoppins

MaryPoppins
  • Banned
  • 750 posts

Posted 26 April 2005 - 17:22

Belgradische Mangupen Wagen


oliti banditsko motorno wozilo. od dva ponudjena.

inače: vw ili avdija (a6)

#34 Allegra

Allegra
  • Members
  • 1,957 posts

Posted 26 April 2005 - 17:36

me too, biram Audi always, A4 ili A6, vozam se u passatu :lol:
al` bar je brand new, tek izasho` ispod chekica

#35 nonick

nonick
  • Members
  • 1,843 posts

Posted 26 April 2005 - 17:38

mercedes.
da mi nude :lol: , na zalost ovde bi precha bila spoljasnji dizajn od stvarnosti: uzeo bi BMW. :huh:

#36 WVIZ

WVIZ
  • Members
  • 2,497 posts

Posted 26 April 2005 - 17:42

Ne zna se sta je goreg kvaliteta. Audi ili PAssat!

Saab is the best! Happy owner!
2000 cm3; 4 cylinders DOHC 16-valve, turbo charged producing 210bhp

Posted Image

Posted Image

Edited by WVIZ, 26 April 2005 - 17:47.


#37 mandarinaD

mandarinaD
  • Members
  • 1,573 posts

Posted 26 April 2005 - 18:00

Ne zna se sta je goreg kvaliteta. Audi ili PAssat!

Saab is the best! Happy owner!
2000 cm3;  4 cylinders DOHC 16-valve, turbo charged producing 210bhp

:lol:

mislila sam da ovde ne mesamo babe i zabe, tj mercedes&bmw zajedno sa ostatkom i
saab -om :D

anyway, i :huh: you :huh:

#38 purple rain

purple rain
  • Members
  • 742 posts

Posted 26 April 2005 - 18:01

Saab je u vlasnistvu GM kao i opel - radjeni na istoj platformi. Sto bi rekao Rambo - ista frizura pogled i kljun.

Svaka slicnost je vise nego namerna.

WVIZ sorry ali vozis astru.

Attached Files



#39 voja i

voja i
  • Members
  • 3,917 posts

Posted 26 April 2005 - 18:06

Saab je u vlasnistvu GM kao i opel - radjeni na istoj platformi. Sto bi rekao Rambo - ista frizura pogled i kljun.

Svaka slicnost je vise nego namerna.

WVIZ sorry ali vozis astru.

vektru!



:lol:

#40 mandarinaD

mandarinaD
  • Members
  • 1,573 posts

Posted 26 April 2005 - 18:25

sorry guys, mozda je su novi modeli otisli pod GM, mislim na 9 trojku i 9 peticu, ali gore pomenute astre, vektre , etc...cannot beat this :huh:

Posted Image

ps mozda treba otvoriti poseban topik za loverse /posebnog/ svakog modela automobila a ne ovako da trolujemo merdzu i beembe :lol:
troll off

#41 purple rain

purple rain
  • Members
  • 742 posts

Posted 26 April 2005 - 18:38

Davno je proslo vreme kad su saab pravili avio inzenjeri. To su bili dani slave. Ovaj tvoj ljubimac mandarino je i dalje na ceni i niko ga ne prodaje bez 300-400 "tona" na metru.

Licno iskustvo. Vozio - nikad manje mesta u jednom autu.

#42 Hefeweizen

Hefeweizen
  • Members
  • 702 posts

Posted 26 April 2005 - 19:45

Елем да додам и ја један озбиљан аргумент против Мерцедеса. Ауто је за своју садшњи квалитет ПРЕСКУП. Нема шансе да нови модели пређу ни приближно километара колико су 200D прелазили. Већ је утврђено да су почели да фушере. А о старењу оне силне електронике коју су стрпали унутра да не причам. Углавном Мерцедесу је опао квалитет, а цена скочила. У томе је BMW бољи (мислим слична ствар, само мања цена). Ко што рекох када бих од свог тешко стеченог новца куповао ауто, то дефинитивно не би био ни један од ова два.

#43 WVIZ

WVIZ
  • Members
  • 2,497 posts

Posted 26 April 2005 - 21:28

Saab je u vlasnistvu GM kao i opel - radjeni na istoj platformi. Sto bi rekao Rambo - ista frizura pogled i kljun.

Svaka slicnost je vise nego namerna.

WVIZ sorry ali vozis astru.

MAndarinad od kad me volis?
TAcno je da je SAAB pod GM-om.
Ali to ama bas nista ne znaci danas kada su sve kompanije udruzene i imaju iste platforme.
Buvalno je mali milion vozila koja imaju zajednicke platforme!
Da ne govorim o smesnoj razlici izmedju forda i merkjurija.
Ila da je recimo Volvo pod Fordom.
Ili Rover pod BMW-om!
Sto se tice vektre, pontijaka i saab-a! AKo se razumes i malo u automobile, znao bi da zajednicka platforma ne znaci i isti proizvod.
Ako pogledas gde se sve prave delovi za kola, pa tu nema ni preko 50% da se pravi u jednoj drzavi! SAAB 9-3 i 9-5 se jos uvek prave iskljucivo u Svedskoj sa 90% svedskim delovima. Jedino su ga usrali saabarom(saab 9-2) koj emalo bolja verzija subara inprece.
Doduse tacno je da je SAAB izgubio dosta time sto ga je preuzeo GM
ALi recimo novi SAAB 9-3 je i dalje jedan od najzabavnijih auta za voznju, ima najbolje ocene za crash test, ekonomican je, kvalitetan.
Ustvari 9-5 je zadnji pravi SAAB!(moja zena vozi 9-5 1999. nikad problem nismi
imali)
Sta ja da kazem za mercedes, kada ovde u SAD recimo krajsler i kadilak dele motore i platforme sa mercedesom.
Pogledaj sta radi leksus sa dizajnom-kopira mercedes.
AMerika je odlican poligon za probu auta. Ekstremni vremenski uslovi, velike distance....
Zato su ovde ne prikosnoveni-JApanci! Lexus, Honda, Tojota pre svega, za tim Mazda, Micubisi.....
Od evropskih tu je No.1 BMW. Tu su Volvo i SAAB. DOsta je i Audija i VW ali ih bije los glas o kvalitetu, mozda zato sto su made in mexico!
FRancizi su izduvali 80-ih, Italijani isto, pa su pokusali ponovo 90-ih, ali opet nista!

saab9-2
Posted Image


SAAB 9-5
Posted Image

saab9-7 (jul 2004)
Posted Image


saab 9-6 koncept
Posted Image

Edited by WVIZ, 26 April 2005 - 21:30.


#44 mandarinaD

mandarinaD
  • Members
  • 1,573 posts

Posted 26 April 2005 - 21:58

MAndarinad od kad me volis?
TAcno je da je SAAB pod GM-om.

pardon, are you talking to me? :huh:

ako mislis na ono heart, tj :lol: odnosilo se na saab
sorry :huh:

over&out

#45 snoop05

snoop05
  • Members
  • 2 posts

Posted 26 April 2005 - 22:15

U svakom slucaju BMW.
Glavni razlozi po meni su: kvalitet i necujnost motora, mekoca na drumu i trajnost. U sve 3 kategorije BMW dere Mercedes.

u sve tri kategorije si potpuno u krivu.
Mada se slazem sa Malteseom da su zadnjih 15 godina poceli da fushare.
Ne prave se vise automobili kao sto je bila 128 ica (da,da - "ciganski san"). Moj ujak je sa jednom obrnuo sat
(On kaze da je pre nego sto je prodao :huh: licno sa njom presao milion i 300 000.)

Takav je auto napravio reputaciju za mercedes.

Inace ne vidim ni jedan aspekat u kom je BMW bolji od audija.

Edit: Ispravka - pitao ujaka za svaki slucaj: nije bila 128 ica - nego 'mini' (200 D).

"Inace ne vidim ni jedan aspekat u kom je BMW bolji od audija."

Ako ti imas blage veze o automobilima ja sam onda ni manje ni vise nego Shumaher.
Dajem ti jedan savet : Ne pricaj o necemu o cemu nemas pojma i ne pisi svasta molim te!!! :lol: