Jump to content


Photo

Anegdote o poznatim ljudima


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
60 replies to this topic

#16 elle

elle
  • Members
  • 4,479 posts

Posted 25 April 2005 - 21:44

ma da faca!! nema troll - zivot tece bez ometanja.. relax, pravila su tu da se krse,
izmedju kriminala i autoderizije.. ma ne treba crtez :lol:

anegdota imam ja, ako te zanimaju ( well topik je tu)

- da a i ta predavanja nije on hteo da pise, on nije pripremao predavanja ( u kl knjiskom or .. smislu, svirao je po sluhu, car!) pa su studento zapisivali i izdali
- sta reci?


- bio perkusionista, obozavao Tuva muziku i proucavao je ( da li iko ima nesto od njega, a ne od njegovog asistenta.. o Tuva music, please..)

- Feinman nije delio zanimanja na posao i hobije >> za njega je ta podela bila glupa i apsurdna


ajmo jos jednu preporukuPosted Image na amazonu nova 25$,second hand 12 _ 22$, a vredi zlata i zdravlja :huh: "Anyone who can read it without laughing out loud is crazy." (Los Angeles Times Book Review)


Kada su ga pozvali na Caltec sa Cornell-a ( ispravite me ako je obratno, vidim ima fizicara..)
on je odbio, onda mu je povecana ponudjena plata, odbio je, konacno je pozvan kod President of University, cekala ga je koverta, koju je trebalo da otvori - otvorio je i video
"ponudu u $$ koja se ne moze odbiti"

onda je rekao ovako nekako: e sad znam da necu doci kod vas. vidite, ja lepo zivim, imam zenu koju volim, imam lepo posao, dobre studente, a vi bi ste da mi ruinirate zivot. sa ovim novcem ja bih sigurno kupio besna kola, novu kucu, imao metresu, njoj bih kupio stan, da imamo gde da se vidjemo, ona bi bila lepa i mlada, na poslu bih brinuo sta ona radi i skim je,stalno bih bio dekoncentrisan, u kuci bih lagao i time ponizio i sebe i zenu koju volim, moj zivot bi postao pakao. ne dolazi u obzir" i otisao.


:huh:

#17 Prki

Prki
  • Members
  • 2,133 posts

Posted 26 April 2005 - 01:33

wow sjajno ni jedan od ovih nisam cula !!

ja sam cuo za par :lol:

ali u vezi onog sa Cercilom... ja sam cuo totalno drugu pricu... odvila se u Britanskom parlamentu. jedna zena, parlamentarac :huh:, je porucila nekom svom kolegi sa druge strane, a ovaj njoj k'o Cercil nesudjenoj.

Edited by Prki, 26 April 2005 - 01:37.


#18 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 26 April 2005 - 06:14

Klasika.

Bernard Šo šalje Čerčilu pozivnicu za premijeru svog komada: "Gospodine prvi ministre šaljem vam dve ulaznice za premijeru mog novog komada. Bila bi mi čast da dođete sa svojim prijateljem ukoliko imate prijatelja."

Čerčil odgovara: "Gospodine Šo, sa žaljenjem vas obaveštavam da nisam u mogućnosti da prisustvujem premijeri vašeg komada, ali obećavam da ću doći na reprizu ako je bude."

#19 natashas

natashas
  • Members
  • 64 posts

Posted 26 April 2005 - 08:50

:lol:
sjajni ste:)

#20 elle

elle
  • Members
  • 4,479 posts

Posted 26 April 2005 - 10:06

u parizu 1805te bilo objavljeno da je umro Hajdn, onda se ucveljeni Kerubini baci na komponovanje kantate, a Krojcer se samozaduzi za violonski koncert; kad! jok ovaj ziv i zdrav, vazda ta ogovaranjcija i pp-ovi c c c - navodno je Hajnd, kad je doznao, rekao nesto kao " da sam na vreme saznao za tu vest, ponudio bih da dirigujem ....



i umro je 4 godine kasnije

#21 purple rain

purple rain
  • Members
  • 742 posts

Posted 26 April 2005 - 12:21

ajmo jos jednu preporukuPosted Image na amazonu nova 25$,second hand 12 _ 22$, a vredi zlata i zdravlja :lol: "Anyone who can read it without laughing out loud is crazy." (Los Angeles Times Book Review)

Kakav bi ja fan bio da nemam ovo.

"Preface
The stories in this book were collected intermittently and informally during seven years of very enjoyable drumming with Richard Feynman. I have found each story by itself to be amusing, and the collection taken together to be amazing:
That one person could have so many wonderfully crazy things happen to him in one life is sometimes hard to believe. That one person could invent so much innocent mischief in one life is surely an inspiration!"
RALPH LEIGHTON


Ko hoce - available u .rtf formatu.

#22 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 26 April 2005 - 18:34

Ovo sam vec negdje rekla, al' da sad stavim gdje i pripada:

1935. godine u "New York Herald Tribuneu"napisana je kritika izvrsnog djela Georga Gershwina "Porgy & Bess". Za djelo je napisano: "Cisto smece."


1905.godine Sveuciliste u Bernu odbilo je prihvatiti doktorsku disertaciju ocijenivsi je "nevaznom i neobicnom."
Mladi student fizike koji je napisao tu disertaciju bio je- Albert Einstein.

#23 NebojsaF

NebojsaF
  • Members
  • 1,163 posts

Posted 26 April 2005 - 22:10

I think that there is going to be in next 20 years a world market for about one houndred computers. - Thomas Watson, chairman of IBM, 1955

#24 elle

elle
  • Members
  • 4,479 posts

Posted 26 April 2005 - 22:49

:lol:)) wow, da to sam negde procitala // Zorka, ti li si?



Balzak je rekao: Samoca je predivna, jedino trebas imati nekoga da ti to kaze :huh:

#25 elle

elle
  • Members
  • 4,479 posts

Posted 26 April 2005 - 22:56

dolazi student ko Ajnstajna i kaze

- Gospodine, pitanja su ista kao na proslogodinjem ispitu.
- Jesu, kaze Ajnstajn, ali su odgovori drugaciji.


:lol:))))

#26 elle

elle
  • Members
  • 4,479 posts

Posted 26 April 2005 - 23:53

izlazi Braco Dimitrijevic ( konceptualac, ako ga treba predstavljati :lol: ) oz zubara i kaze:

"Ja znam da nije svaki doktor Mengele, ali ja se kod svakog osecam kao broj"



car

#27 NebojsaF

NebojsaF
  • Members
  • 1,163 posts

Posted 26 April 2005 - 23:54

Whenever I have to decide between two evils, I always choose the one I haven't tried before. - Mae West

It's not the men in my life that count, it's the life in my men. - Mae West.

When women go wrong, men go right after them. - Mae West.

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm even better. - Mae West

He who hesitates is a damned fool. - Mae West

Love conquers all things except poverty and toothache. - Mae West

#28 elle

elle
  • Members
  • 4,479 posts

Posted 26 April 2005 - 23:57

:lol: ona je nepresusna


jednom rekla u intervjuu

" Za prijatelje biram intelektualce, za ljubavnike lucke radnike, kad god pomesam, zajebem se"

#29 NebojsaF

NebojsaF
  • Members
  • 1,163 posts

Posted 26 April 2005 - 23:58

Ovo je sustina mudrosti xexexe :
"Ovo jos nije ono, ali ovo pokazuje velike ambicije da postane ono! Mi nismo ni ovo ni ono!" - Vuk Draskovic, (obracujuci se pristalicama SPO-a na Ravnoj gorii objasnjavajuci pravac razvoja svoje stranke u buducnosti)

#30 elle

elle
  • Members
  • 4,479 posts

Posted 27 April 2005 - 00:33

ajooooooooj :huh: :lol:


============================

e znala sam ih stotine.. gazi me vreme ( ljubicastivom cizmom od velura)


daklem kaze Ray Charles: Ja sam slep, al uvek se moze naci i nestretniji od mene///
mogao sam biti crn :huh:))))