Jump to content


Photo

PIRAMIDE


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
48 replies to this topic

#46 snisna

snisna
  • Members
  • 159 posts

Posted 29 July 2005 - 11:02

bbc i discavery su napravili nekoliko emislija o drevnim objektima i tamo razradili i prakticno pokazali sta bi i kako moglo sa tadasnjom tehnikom... e dakle meni se posebno svidela jedna emisija o gradnji stonehenge-a u kojij su napravili jedan patern 2 stuba + prag sa jedno 50ak ljudi, uzadima napravljenim od kore nekakvog drveta i sl... stubovi inace imaju cca 40 tona, a prag 9.... elem dovukli su kamen 30 km, uspravili stubove, a zatim pomocu strme ravni navezli prag.... meni je delovalo sasvim moguce... ne znam, u svakom slucaju cini mi se da je to ipak malo smislenije nego vanzemaljci....

#47 |van

|van
  • Members
  • 112 posts

Posted 08 August 2005 - 04:46

bbc i discavery su napravili nekoliko emislija o drevnim ...


Da li neko ima mozda ove video klipove?

#48 summer

summer
  • Members
  • 431 posts

Posted 12 August 2005 - 05:50

eh da su ostavili uputstvo, ne bismo lupali glavu :huh:

mislim da je nemoguce podici takvu gradjevinu kao sto je piramida golim rukama, bez ikakvih pomagala sa strane koja bi ubrzala i olaksala rad.
stvarno mi je tesko da poverujem u tako nesto .. ne smatram da su alieni imali veze sa tim (mada, ko zna..), ali nesto je tada postojalo cega danas nema i mislim da je to missing part of the puzzle ..

:lol:

#49 snisna

snisna
  • Members
  • 159 posts

Posted 12 August 2005 - 11:31

meni se cini da smo upotrebom svih modernih pomagala zaboravili kako da razmisljamo jednostavno.... dakle potpuno se slazem da nam fali neki deo u celoj prici. a inace okreni obrni mora da je bilo jako tesko sve to izvesti (ni sa danasnjim masinama to nebi bio bas lak zadatak)...