Jump to content


Photo

tv/fm kartica


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
35 replies to this topic

#31 gagast

gagast
  • Members
  • 3,503 posts

Posted 17 April 2005 - 13:59

Radio sam prema ovim upustvima sa zadovoljavajućim rezultatom uz maksimalan bit-rate.
Kasnije sam na njihovom forumu pročitao da su ubedljivo najbolji rezultati kada se snima u PICVideo MJPEG 3VFW Codec-u. U novoj verziji DScaler-a moguće je podesiti snimanje u full height, bez prethodnih izmena u .ini fajlu, što je bilo neophodno u ranijim verzijama. Dakle u prvom prozoru actions/recording/options treba čekirati full height i dobija se tih 764x576x24.
Kada se instalira ovaj kodek, mogućnost za njegovo korištenje će se pojaviti zajedno sa svim ostalim kodecima actions/recording/options/compression options/video/options gde se u padajućem meniju izabere ovaj kodek. Od default vrednosti prilikom konfiguracije potrebno je eventualno povećati quality sa default 16 na vrednost 18.
Rezultat snimanja je veoma solidan kvalitet bez desinhronizacije ali uz prilično veliki fajl reda veličine 6 GB za 1h. Kasnije se taj fajl može regularno kompresovati u Xvid ili divix u dva prolaza preko DRdivix programa u kojem se može zadati da izlazni fajl bude 700MB koji se reže na CD.
Sve ovo vredi truda jer je Dscaler, sa svojim filterima, apsolutno program koji pruža najbolji kvalitet slike.

#32 blueblock

blueblock
  • Members
  • 729 posts

Posted 17 April 2005 - 13:59

A kako se u FAKIN DScaleru poziva recording. To je nesto kao tv viewer sa ni jednom osim filterskih opcija. Ne kontam taj program, cemu sluzi, zaboga? Kako da snimim, gde je record?

Inace koristim Virtual Dub, i cele noci ostavim da snima sa MTV a pa sutra samo lepo isecem i imam spotove u lepoj rezoluciji , normalno sinhronizovane, sa lepom rezolucijo. Sta ce ikome dscaler?

#33 gagast

gagast
  • Members
  • 3,503 posts

Posted 17 April 2005 - 14:17

A kako se u FAKIN DScaleru poziva recording. To je nesto kao tv viewer sa ni jednom osim filterskih opcija. Ne kontam taj program, cemu sluzi, zaboga? Kako da snimim, gde je record?

Inace koristim Virtual Dub, i cele noci ostavim da snima sa MTV a pa sutra samo lepo isecem i imam spotove u lepoj rezoluciji , normalno sinhronizovane, sa lepom rezolucijo. Sta ce ikome dscaler?

Može preko daljinskog tako što se komande isprogramiraju preko programa Girder.
Ko nema daljinski može preko tastature. Pokretanje snimanja shift+r, prekidanje snimanja shift+s. Samo da znaš da ti je po default-u snimanje bez kompresije tako da će ti fajlovi biti ogromni. Dakle prvo instaliraj kodeke u kojima želiš da snimaš xvid ili Picvideo MJPEG codec i promeni to default snimanje bez kompresije u neki od kodeka (desni klik-actions/recording/options/compression options/video options--u padajućem meniju izabrati kodek, konfigurisati po želji i na kraju sve potvrditi sa OK, naravno.

#34 sleepyhead

sleepyhead
  • Members
  • 59 posts

Posted 17 April 2005 - 14:27

A kako se u FAKIN DScaleru poziva recording. To je nesto kao tv viewer sa ni jednom osim filterskih opcija. Ne kontam taj program, cemu sluzi, zaboga? Kako da snimim, gde je record?

Inace koristim Virtual Dub, i cele noci ostavim da snima sa MTV a pa sutra samo lepo isecem i imam spotove u lepoj rezoluciji , normalno sinhronizovane, sa lepom rezolucijo. Sta ce ikome dscaler?

Pa DScaler i nije pravljen kao program za snimanje nego kao program za GLEDANJE TV-a prvenstveno (lepo si primetio). A kako se poziva record, pa chitash li ti prethodne postove? Eno, napisa gagast. Dakle, Actions --> Record ili Shift+R za pochetak i Shift+S za kraj. Uostalom, imash uz DScaler i odlichan Help fajl u kojem je sve lepo objashnjeno...

Gagast, hvala na pojashnjenima. :lol: Kontam neshto da je kod mene mozhda problem u staroj verziji mjpeg kodeka. Sad cu bash da potrazhim novu da vidim shta ce da bude...

edit: E, ybg, pretiche me chovek... :huh:

Edited by sleepyhead, 17 April 2005 - 14:42.


#35 Janick_Gers

Janick_Gers
  • Banned
  • 63 posts

Posted 18 April 2005 - 23:11

Da li neko moze da mi kaze kako da u FLY 2000 TV-u podesim da mi snima u drugoj particiji(posto mi snima u C,gde imam veoma malo prostora)znaci da promrnim particiju i kako da nazovem kanale? :lol:

#36 Diskutant

Diskutant
  • Members
  • 8,262 posts

Posted 20 April 2005 - 11:46

Glede MSI i Ausa: nevidjeno kilave kartice koje se ponasaju kao matori TV-lampas, pri tome su i najskuplje. U jednom kompjuteru imam (prvokupljeni) ASUS sa onim uzasnim HomeTheater softverom. Mislio sam da je stvar spora zbog programa pa sam malo eksperimentisao ali nije bilo narocitih poboljsanja, cak ni sa iuVCR-om ili DScalerom. Asus ima idiJotski resenu osetljivost pa se jako cesto desi da sama kartica 'zamraci' tv-program, dakle, ne moze se ispraviti promenom tv-tuner aplikacije :lol:

U drugom imam ultra-jeftini Kworld BT787 i, suprotno ocekivanjima, pokazala se kao fantasticna u odnosu na ASUS. Program koji ide uz nju je skrt u opcijama pa sam mu dodao PowerVCRII i iuVCR koji dodaju kompresiju. Pri regularnom radu opterecenje procesora ne prelazi 10% za razliku od prokletog ASUSa.

Od programa, moj favorit je iuVCR, samo je kod njega daljinski problem pa ga palim kada sam za kompom. PowerVCRII je odlican i ima podrsku za daljinski cak i za kartice kojima se IR-senzor ubacuje direktno na njih, mada mu je mana sto ume da izbrise iz liste neke kanale kada svojevoljno proceni da im je los ili premodulisan signal, sto je cest slucaj na nasim KTV (narocito ovo drugo).