Jump to content


Photo

tv/fm kartica


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
35 replies to this topic

#16 clown

clown
  • Members
  • 107 posts

Posted 14 March 2005 - 16:07

za sve koji imaju asus tv/fm

jedini program koji zaista dobro radi sa tom karticom (znaci bez nekih teskih podesavanja i zajebancija) je FLY 2000 TV
verujte mi probao sam sve moguce programe i ovaj je jedini koji radi sve sto mi treba....cak je dobar i za radio tako da vam ne treba poseban program za to...


ps i crack se lako nadje :lol:

#17 kovjanic

kovjanic
  • Members
  • 475 posts

Posted 15 March 2005 - 14:57

uzeo sam je decembra prosle godine u okviru potpuno nove konfiguracije.
verzija je V2.0, software cd sa MSI PVS driverom, InterVideo MSI PVS i Conexant Teletext. Napominjem da teletext i fm radio fino rade, jedino sam ocekivao bolje slike. da li da pokusavam sa DScalerom, tj. da li su sve kartice kompatibilne sa tim programom?

Ja imam tu istu Tv@niwhere i sa pripadajucim softwareom ne radi, tj. moze da se upali na neki kanal, i kad prebacim na drugi, puca. Medjutim, stavio sam Dscaler, radi bolje, (pogotovo od kad sam skratio jedno 30m kabla koji su mi KDSovci ostavili u stanu zlu ne trebalo, valjda da se spustam sa terase) ali i dalje krzljavo. RTS1 mi je i black&white varijanta!!!, a brzo prebacivanje kanala prouzrokuje zakucavanje programa... Ima dosta blesav i spor sistem skeniranja kanala taj Dscaler.

#18 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 15 March 2005 - 23:27

za sve koji imaju asus tv/fm

jedini program koji zaista dobro radi sa tom karticom (znaci bez nekih teskih podesavanja i zajebancija) je FLY 2000 TV
verujte mi probao sam sve moguce programe i ovaj je jedini koji radi sve sto mi treba....cak je dobar i za radio tako da vam ne treba poseban program za to...


ps i crack se lako nadje :huh:

Jel to podrazumeva i snimanje u divx? :lol:

#19 clown

clown
  • Members
  • 107 posts

Posted 15 March 2005 - 23:49

za sve koji imaju asus tv/fm

jedini program koji zaista dobro radi sa tom karticom (znaci bez nekih teskih podesavanja i zajebancija) je FLY 2000 TV
verujte mi probao sam sve moguce programe i ovaj je jedini koji radi sve sto mi treba....cak je dobar i za radio tako da vam ne treba poseban program za to... 


                                                  ps i crack se lako nadje :huh:

Jel to podrazumeva i snimanje u divx? :lol:

da....ja snimam u samo u divx-u

#20 Megaerc

Megaerc
  • Members
  • 6 posts

Posted 16 March 2005 - 00:31

Terratec Cinergy 400 i vrlo sam zadovoljan.Naravno da nije kao TV ali nije
ni puno losije.Glavni problem je sto monitor ima progresivni prikaz ,a
Tv signal je prepleten interlaced pa program za gledanje mora da odradi
postupak prebacivanja tj. deinterlace slike.Program koji dolazi uz vecinu
kartica ovo lose obavlja,a najbolji je vec spomenuti Dscaler ima vise filtera
te namene pa mozete odabrati koji vam odgovara.Snimanje u realnom
vremenu u Divx je suludo i mora da da los kvalitet.Za snimanje napravite
posebnu particiju od 40GB i snimajte s kodecima Huffyuv ili Picvideo MJPEG
u Virtualdubu pa posle to propustite u 2 prolaza kroz Xvid ili Divx pa ce
Divx da bude fantastican.

#21 peleplay

peleplay
  • Members
  • 7 posts

Posted 16 March 2005 - 12:46

sasvim sam zadovoljan TV@NYWHERE MASTER. Posto je antenski signal najlosiji od svih postojecih, tamo gde najslabije primam program (posto nemam kablovsku) tu ne bude dobar snimak. Sve ostalo je super, sem sto se ne mogu memorisati programi, ali pretpostavljam da se moze zameniti softver tako da je sve ok.

jedina zamerka je sto se ne moze podesavati opcija snimanja u divx, vec on koristi svoja osnovna podesavanja

Edited by peleplay, 16 March 2005 - 12:47.


#22 blueblock

blueblock
  • Members
  • 729 posts

Posted 25 March 2005 - 11:45

Sad imam neku PV 951 TF i kada zelim da snimam iz nekih Cpture programa, crna je slika, samo zvuk se cuje, dok koristeci tu aplikaciju koja dolazi u paketu stvaram fajlove od 50 megabajta svakih 10 sekundi. Probao sam pre neki dan i Fly i DS i Virtual Dub, ali glavni problem je sto ne mogu da izaberem WDM drajvere iz listi tih programa, vec samo neke Conexant. Inace aplikacija koristi WDM.

#23 Bata.Ilich

Bata.Ilich
  • Members
  • 5,646 posts

Posted 25 March 2005 - 11:48

Proverena stvar: Terratec Cinergy 400 ili 600.

#24 gagast

gagast
  • Members
  • 3,503 posts

Posted 25 March 2005 - 15:43

Najpre da kažem da se prvo dobro obavestiš, pre n ego što pustiš DScaler na MSI TV anywhere. Pisalo je na forumu da ume da baci karticu u večna lovište (pobrše EEPROM šta li?)
Ja već više od godinu dana koristim Asus TV FM karticu u kombinaciji sa DScaler-om. Provbao sam masu drugih programa ali je na DScaler-u slika najbolja. Osim tog što je brz, ne opterećuje procesor (oko 35% sa svim filterima i deinterlace), daje odlične rezultate u snimanju 764x576x24 u PICVideo MJPEG 3VFW Codec-u.

#25 mwolf

mwolf
  • Members
  • 11 posts

Posted 12 April 2005 - 14:45

PINNACLE PCTV ili PCTV PRO
ja licno imam onu prvu nema radio ali je odlicna.
e sad obavestenje za ponosne vlasnike TV kartica nabavite program Chris TV Profesional odlican je jedan od najboljih koji sam ikada probao i video.
znate postupak skinete trial pa skinete C...K
ali vredi i da se kupi ko moze da priusti :lol:

#26 purple rain

purple rain
  • Members
  • 742 posts

Posted 12 April 2005 - 15:02

PINNACLE PCTV ili PCTV PRO
ja licno imam onu prvu nema radio ali je odlicna.
e sad obavestenje za ponosne vlasnike TV kartica nabavite program Chris TV Profesional odlican je jedan od najboljih koji sam ikada probao i video.
znate postupak skinete trial pa skinete C...K
ali vredi i da se kupi ko moze da priusti  :lol:

Ja imam PCTV (ona malo skuplja verzija sa Philips tunerom) Svi se cude kako je dobra slika - nevidjena stvar - uz moj 19" iiyama monitor - bolji TV mi ne treba.
Imam i daljinac koji moze da se narihta da otvara i kontrolishe sve aplikacije u kojima komande imaju keyboard shortcuts. Ja kontrolishem PCTV VISION, Winamp, BS player i ACDsee.

Edit: zasto sam kvotovao - probao sam Chris TV. Radi OK kao video-rekorder, ali ne podrzava sve graficke kartice, a i daljinac mi nije radio iz prve.

Edited by purple rain, 12 April 2005 - 15:03.


#27 pegula

pegula
  • Members
  • 15 posts

Posted 14 April 2005 - 09:02

LEADTEK - WinFast expert. Oko 60 euroa

#28 Janick_Gers

Janick_Gers
  • Banned
  • 63 posts

Posted 17 April 2005 - 00:51

Ja imam Asus Tv/Fm tuner i veoma sam zadovoljan,ali da li neko moze da mi kaze gde da nabavim taj program FLY 2000 Tv,i kolko on zauzima zato sto neznam da li mogu da ga skinem sa net-a,imam Dial-Up pristup sto znaci da bih to trajalo malo duze a i losa je veza(stalno puca).

#29 sleepyhead

sleepyhead
  • Members
  • 59 posts

Posted 17 April 2005 - 03:05

Da i ja iskuckam neshto na ovu temu...

Dakle, kao i josh neki ovde imam Asus karticu sa sve Philipsovim chipom i ne mogu da kazhem da imam nekih primedbi na rad iste (kao uredjaja) za razliku od softvera koji dolazi uz nju i koji je ochajan. Taj Home Theater se, kao prvo, uchitava pola sata i u stanju je da obori mashinu koja radi, recimo, na gigaherc i po. Uostalom, taj kucni teatar ni ne koristim uopshte (nije ni instaliran).

Posle duzhe pretrage Interneta i probavanja gomile programa i nerviranja odluchio sam se za sledecu varijantu... Za gledanje tv-a koristim DScaler. Program je stvarno dobar i ima gomilu podeshavanja koja mogu da uplashe "obichnog smrtnika" koji se u tu materiju ne razume, ali to su ipak samo neka fina podeshavanja bez kojih mozhe da se zhivi (filteri za uklanjanje preplitanja i tako to...). Cisto da spomenem da je program besplatan i da za njega ne treba nikakav krek, kigen ili shta-ti-ja-znam. U neke od slabijih strana programa naveo bih totalno spartanski izgled (ali postoje skinovi, pa i to mozhe da se menja) kao i slabo odradjeno snimanje (dodushe, to je josh u eksperimentalnoj fazi, valjda ce i to da srede).

Elem, za to snimanje koristim program koji se zove VirtualVCR (mozhe i VirtualDub za to da posluzhi, al' me mrzi da ga podeshavam) i stvari prvo snimam u avi fajlove sa mjpeg kodekom koji ne daje toliko dobru kompresiju (recimo, sa podeshenim kvalitetom na 18 od 20 daje 1GB na svakih 10 minuta), ali ochuvava kvalitet slike, a i nije hardverski preterano zahtevan za razliku od divx/xvid. Tek onda sledi kompresija (posle dodavanja, recimo, X-Logo filtera u VDub-u) u GordianKnotu (koji isto tako nishta ne koshta, kao i VDub).

Evo i linkova:
DScaler: http://www.dscaler.org/
VirtualVCR: http://virtualvcr.sourceforge.net/
GordianKnot: http://www.doom9.org/
VirtualDub: http://www.virtualdub.org/
VirtualDubMod: http://virtualdubmod.sourceforge.net/ (uchitava i mpeg2 fajlove za razliku od originalnog programa)

Nadam se da sam nekome pomogao, a ako neshto ne mozhe da se podesi ili natera da radi, slobodno pitajte... :huh:

edit:
E, tek sad videh... Gagast, kako si uspeo da podesish da ti radi snimanje u DScaleru kako valja? Meni sve neshto gubi sinhronizaciju slike i zvuka, a o snimanju u punoj rezoluciji ni da ne govorim (o tih 764x576x24). Tada je sve kao da je u 10-12fps... A trebalo bi da radi na ovih 2,4 GHz... :lol:

Edited by sleepyhead, 17 April 2005 - 03:15.


#30 gagast

gagast
  • Members
  • 3,503 posts

Posted 17 April 2005 - 13:39

edit:
E, tek sad videh... Gagast, kako si uspeo da podesish da ti radi snimanje u DScaleru kako valja? Meni sve neshto gubi sinhronizaciju slike i zvuka, a o snimanju u punoj rezoluciji ni da ne govorim (o tih 764x576x24). Tada je sve kao da je u 10-12fps... A trebalo bi da radi na ovih 2,4 GHz... :lol:

Prvo da kažem da snimanje preko Dscaler-a u divix kodeku radi sa puno problema a krajnji rezultat je neupotrebljiv. Autori programa su predlagali kao najoptimalnije rešenje snimanje u Xvidu prema sledećem upustvu:


Recording with Dscaler



**** Recording Code Fixes for and 418 and 419 ****

**** if these fixes do not work for you, leave a message in the thread ( giving hardware setup and

what has gone wrong ....in some detail) ..... and i'll see if it can be fixed *****

Fixes:

1. Unlimited time length recoding with diskspace management
(video is saved when disk space gets down to 250MB or less so
you don't loose a recording because headers were not written
if you run out of disk space (diskspace management just for C: at mo -
so if you use D: \ E: etc. diskspace management will not apply).

2. Sound / video synchronisation (it should be bang-on - tested for 100+ mins)

3. Video codec selection / configuation (any video codec / any settings)

4. Ini file corruption (TimeShift section) fixed (at last!!!!!!!!!!! -its fixed)


Downloads:

*** 418 *** the new DScaler EXE (1.8MB)
http://www.stuff.gio...418/DScaler.exe

*** 419 *** the new DScaler.EXE (1.9MB)
http://www.stuff.gio...419/DScaler.exe

recommend codec (411kb)
http://www.stuff.gio...-04102002-1.exe

*** 418 *** source files (38kb)
http://www.stuff.gio...8/418source.zip

*** 419 *** source files (26kb)
http://www.stuff.gio...9/419source.zip


How to use these fixes:

If you don't have DScaler installed on your system get a release from this site
and install it first.

1. Make sure you know which version of DScaler your have installed - 418 or 419.
2. Download the exe file (above) with the fixes for 418 or 419 (get the right one).
3. copy the EXE you downloaded to your DScaler folder and over-write the
EXE that was there.
4. delete the Dscaler.ini file that is in your DScaler folder.
5. Run DScaler to create a new INI file (and choose the settings you
normally use with DScaler to store them in the ini file).
Done ....................


How to use the recommend codec:

1. Download the codec EXE (above).
2. run the codec EXE.
3. IN DScaler use the following menu selections:
Actions>Recoding>Options>compression options>
Video>Options>Compressor (choose from list) XviD Mpeg 4 codec
4. There are a lot of complicated configurations for the XviD codec - just use
1pass - CBR with 9000 Kbps for very good quality (you can play with the
configuration - the settings won't affect DScaler).


Recommended Global settings for recording
1. set pixel width to 384 (higer pixel width is jerky for me - but you can experiment).
2. Leave the recording height at the default (1/2 hreight even lines) - setting
full height really overloads DScaler for me - but you can try it with a higher pixel
width if you have a very fast system)
6. Do this: Deinterlace>Judder terminator off (that is: no tick next to it) - Judder
terminator abuses my CPU - it wants it all!
3. Do this: settings>advanced settings>BT8x8 Advanced>Crush uncheck (stops filcker)


Editing:

you can stitch/edit the video files that DScaler creates with Windows Movie Maker 2
-its free from the Microsoft site. I have tried to edit the XviD MP4 video files, that DScaler creates, in Ulead Media Studio 7, but there is an error in the way DScaler writes the compression headers and the video files do not load into the Media Studio time-line
correctly - needs looking at....