Jump to content


Photo

tv/fm kartica


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
35 replies to this topic

#1 SkewSoul

SkewSoul
  • Members
  • 151 posts

Posted 11 March 2005 - 15:10

krajem prosle godine sa poslednjim anti-pdv vozom sam kupio novu racunarsku konfiguraciju. nisam zalio jos 50 eura da imam totalnu multimediju, i uz konsultaciju "upucenih", kao idealan izbor cena/kvalitet se iskristalisala kartica micro-star tv@nywhere.

odmah po instaliranju je usledilo razocaranje. iako je ulazni signal najbolji sto moze biti (katv), slike su veoma nepostojane u bojama i ostrini. da ne bude zabune - one mogu da se gledaju a da oci ne saljete u sv. vid na remont posle mesec dana, ali definitivno su daleko od kvaliteta slike tv aparata. da li su moja ocekivanja bila nerealna ili naprosto ova kartica nije dovoljno kvalitetna? najveci problemi su prilikom gledanja fudbala, kada su napr. linije sesnaesterca isprekidane i uopste "dinamicnijih slika", dok su krupni kadrovi (filmovi, informativne emisije) mnogo gledljivije.

snimanje je jos jedna ispala. naime, ako snimam u mpeg2 i izaberem "best record quality", pojede mi krsa memorije nenarezive ni na dvd, a ako odaberem mpeg4(dvix) kvalitet snimka je negledljiv.

software mu je takodje blago receno cudan. tako napr. pojedini kanali su na "antenna" a drugi na "cable", bez mogucnosti da ih memorisem i premostim ka komandovanju sa jednog mesta, pa kad zelim promeniti napr. b92 (na anteni) na eurosport (na kablu), moram da se cimam u setup properties...

kakva su vasa iskustva sa ovom ili nekom drugom karticom?

#2 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 11 March 2005 - 17:13

Ja imam Asus TV kartu i iskustva su nam slicna.

Meni je najveci problem sto jos uvek nisam pronasao dobar softver za TV karticu. Uz Asusa ide Home Theater koji je lep za oko (sarena XP grafika) i u kome je slika perfektna. Mane su sto ne postoji mogucnost obelezavanja i pomeranja kanala (kako ih skenira tako stoje), teletekst nije u funkciji (nakon par minuta izbacuje illegal operation) i Home Theater je jako spor program. Sto se snimanja tice postoje samo tri opcije: good, better i best. Svaka zahteva kasniju doradu u Virtual Dub-u ili nekom slicnom programu za kompresiju.

Druga opcija mi je DScaler. On mi je nekako bolji ali opet nije resenje svih problema. Kod njega postoji opcija da se obeleze i memorisu kanali po sopstvenoj volji, teletekst radi perfektno (moze cak da se namesti u full screen). Kvalitet slike je znatno losiji nego kod ovog prvog a opcija za snimanje nije uradjena do kraja. Postoji opcija za Divx tj. za manualno podesavanje ali je mana sto kompresija zvuka ne moze da se menja vec je PCM fiksna opcija. I opet sledi kompresovanje u nekom od programa jer zvuk zauzme prostora koliko i video.

Tako da sam prinudjen da miksujem ova dva programa. Obicno gledam TV na DScaler-u jer je mnogo brzi program, radi teletekst i ne moram da trpim redosled kanala koji je postavio SBB dok za snimanje koristim Home Theater.

Diskutovali smo pre jedno pola godine na ovu temu ali se ne secam da je neko pronasao idealan program za TV karticu. :lol:

#3 kirhof

kirhof
  • Members
  • 404 posts

Posted 12 March 2005 - 13:12

Imam ASUS TV/FM karticu i gajim slicne antipatije prema programu HomeTheater.

Kao zamenu za ovog dinosaurusa mogu da preporucim Chris TV.

#4 martinj

martinj
  • Members
  • 1,540 posts

Posted 12 March 2005 - 13:58

Najbolje resenje je da kupite TV. Nema te TV kartice koja sa signalima nasih kablovskih operatera moze da postigne dobar kvalitet slike...

#5 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 12 March 2005 - 14:52

e martine, otkrio si toplu vodu.
pa naravno da je bolje kupiti tv samo sto u moju sobu teshko da bi josh i tv mogo da se uglavi.
imam neku k-world, il kako se vec zove, shljaka normalno vec godinu dana.
sto se tiche antena/cable
pojma nemam kakva je to podela, tim pre sto bez ushtekanog kabla na obichnoj anteni ne hvatam ni rts.
skeniram sve frekvencije i onda ih memorishem po redu koji mi odgovara. sigurno ima ta opcija. kad ukljuchim karticu, pritisnem dugme "m" i onda mi prebaci na moje kanale.

jeste, snimanje je shit. film snimljen na best quality bi mi zauzeo negde oko 40G. fak it.
imam teletext, samo shto mi se baguje, tj nekad kad hocu da ga iskljuchim javi mi ono not responding i onda moram da restartujem program. i da, nervira me sto moram da palim mv2 plejer, jer bez njega ladno krene da mi se ukljucuje screensaver, a kasnije mi se i monitor iskljuchi u isprogramirano vreme. al shta sad. kolko para tolko muzike.

#6 gastarbeiter

gastarbeiter
  • Members
  • 1,942 posts

Posted 12 March 2005 - 20:20

Imam PixelView PlayTV Pro 5.23 FM i vrlo sam zadovoljan. Nemam nikakvih smetni ni gledajuci tv ni slusajuci radio (dok ovo pisem pratim tv program). Karticu sam nabavio u Nisu, vrlo povoljno kod "Jakov racunari" ( http://www.jakovracunari.co.yu/ )
Dosuse ja imam kablovsku tv i ne znam koliko to moze da utice na kvalitet prijema preko kartice

#7 peleplay

peleplay
  • Members
  • 7 posts

Posted 12 March 2005 - 21:42

kartica micro-star tv@nywhere.

mislim da je u pitanju tv@nywhere MASTER jer ova koju si ti naveo nema radio

#8 AlefShin

AlefShin
  • Members
  • 1,805 posts

Posted 12 March 2005 - 22:17

Ako neko ima tv karticu koja snima nekompresovan materijal( a to je od 200 do 300 MB po minutu, zavisno od broja frejmova/s), a takva je i moja-KWORLD, neka pokusa sa programom BorgTV. Ja sam koristio verziju 2.1 i s njime se moze snimati u raznim mpeg-4 derivatima kompresije i sve to u realnom vremenu. Bez obzira na interlacing slika je prilicno dobra, npr 80-90% naspram kvaliteta nekompresovanog avi materijala. Program ume da bude negde nestabilan, inace, tj. da ne radi(2.1, ne znam za druge verzije) i nije mnogo veliki-oko 2MB.

#9 TheRiddler

TheRiddler
  • Members
  • 8 posts

Posted 12 March 2005 - 23:35

Nisam citao ceo sve komentare,ali ako neko kupuje TV-Kartu najbolje resenje je naka iz serije Leadtek kartica.Ima neverovatnu kompresiju i odlican softver.

#10 SkewSoul

SkewSoul
  • Members
  • 151 posts

Posted 13 March 2005 - 00:05

kartica micro-star tv@nywhere.

mislim da je u pitanju tv@nywhere MASTER jer ova koju si ti naveo nema radio

da, upravo tako: MSI TV@NYWHERE MASTER...

bedak mi se povecao pre nekoliko minuta kada sam na jednom forumu nasao sledeci topic: tv-cards.com

jos mi nesto nije jasno nesto iz vasih postova... uz karticu sam dobio propratni software, medjutim, da li kartica moze sljakati uz neke alternativne programe (home theatar, chris tv, dscaler...)?

#11 peleplay

peleplay
  • Members
  • 7 posts

Posted 13 March 2005 - 16:22

reci mi posto me je dok nisam procitao ovo zanimala ta kartica: koje godine si je kupio, gde, sta se dobije od softvera i da li je moguce da su ovogodisnje kartice "doradjene", odnosno da su poboljsane?

Edited by peleplay, 13 March 2005 - 16:25.


#12 gotivac

gotivac
  • Members
  • 3,096 posts

Posted 13 March 2005 - 19:26

A što jednostavno ne kupite Pinnacle PCTV / PCTV Pro i rešite sve probleme? Slika je odlična i sa softverom koji dolazi uz karticu, još bolja sa DScalerom, snimanje radi odlično ...

#13 SkewSoul

SkewSoul
  • Members
  • 151 posts

Posted 14 March 2005 - 01:55

A što jednostavno ne kupite Pinnacle PCTV / PCTV Pro i rešite sve probleme? Slika je odlična i sa softverom koji dolazi uz karticu, još bolja sa DScalerom, snimanje radi odlično ...

desk.co.yu:

TV Tuner+FM MSI Master 4.520 din.

TV Tuner+FM Pinnacle PCTV PRO 8.360 din.

izgleda da je ipak po onoj narodnoj: "koliko para toliko muzike"... jebi ga, da sam ovo znao pre tri meseca, izbor bi bio drugaciji (bez obzira na znacajnu razliku u ceni)...

#14 SkewSoul

SkewSoul
  • Members
  • 151 posts

Posted 14 March 2005 - 02:02

reci mi posto me je dok nisam procitao ovo zanimala ta kartica: koje godine si je kupio, gde, sta se dobije od softvera i da li je moguce da su ovogodisnje kartice "doradjene", odnosno da su poboljsane?

uzeo sam je decembra prosle godine u okviru potpuno nove konfiguracije.
verzija je V2.0, software cd sa MSI PVS driverom, InterVideo MSI PVS i Conexant Teletext. Napominjem da teletext i fm radio fino rade, jedino sam ocekivao bolje slike. da li da pokusavam sa DScalerom, tj. da li su sve kartice kompatibilne sa tim programom?

#15 gotivac

gotivac
  • Members
  • 3,096 posts

Posted 14 March 2005 - 11:15

Probaj, pa proveri ... Ukucaj DScaler u google ...