Jump to content


Photo

Luka mi priča brzo, pomalo nesređeno...


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
59 replies to this topic

#46 mango

mango
  • Members
  • 11,607 posts

Posted 08 April 2005 - 05:55

lepo ja rekoh, nije ovo o tekstu nego o zeni koja ga postavi. sta bre seiris kninski? koje ti je to zadovoljstvo?

izdigni se iznad kanala, jer inace, lako je u isti upasti.

ima jedna narodna, zasviraj pa i za pojas zadeni.

#47 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 08 April 2005 - 08:15

Mozes Indy, mada ne verujem da bih ti bio od koristi jer imam utisak da do sadrzaja tih saveta mozes doci i sam, bez mog angazovanja i njemu odgovarajuce novcane kompenzacije.

Vidim da ti dobro ide - kako si samo pridobio prilican publikum za svoju tezu o ravnopravnoj odgovornosti onog ko salje besmislene tekstove i onog ko na to odgovara prozaicnim kritikama.

#48 Hefestus

Hefestus
  • Members
  • 6,822 posts

Posted 08 April 2005 - 14:02

Treba ti prevod, pojašnjenje ili analiza pocrtanog mesta?

Ne brate meni ne treba, ali tebi i pojedinima treba nesto sto se zove vaspitanje. Ok pojedini su se ispljuvali nad tekstom, to je kritika ? ok, nek vam bude. Ali ako to zoves jos i "istina u oci" onda ...

#49 Varvarin

Varvarin
  • Members
  • 929 posts

Posted 08 April 2005 - 16:04

Vidim da ti dobro ide - kako si samo pridobio prilican publikum za svoju tezu o ravnopravnoj odgovornosti onog ko salje besmislene tekstove i onog ko na to odgovara prozaicnim kritikama.

? :huh: :lol:

Ne Indy, pogresio si, moja teza se bavi necim sasvim drugim.

#50 Grazia

Grazia
  • Members
  • 2,714 posts

Posted 21 April 2005 - 17:49

stotine njenih topika i mnoštvo uvidjajnih ucesnika koji se snebdivaju da joj saspu istinu u oči.


"Stotine"? Da, doticni ocito ima priobeme i s matematikom. A sta i da su stvarno "stotine'. Sta fali. On nije dao svoj nijedan. Ocito ih i nema.

Lako je sada pljuvati Graciju, kada je to već postalo opšte mesto diskusije


Ovde je to izgleda bio osnovni cilj. Neko bas voli i nema nista drugo da radi, sem da bez argumenata, kako vi to ne bas lepom recju kazete "pljuje". Ipak, ispalo je i korisno. Jer se tema podigla na opsti razgovor o kritikama, i "kritikama".

A sto se tice opet, ocigledno kod Kninskog, davanja sebi prevelikog znacaja... "istina u oci"? Tu mogu samo da ponovim:
:lol: :huh: :huh: :D :P :huh: :huh:

Ja sama mnogo bolje znam istinu, o vrlinama, narocito manama svog teksta, itekako. Vise i od onih mnogih koji su ga toliko hvalili.

#51 Kninski

Kninski
  • Members
  • 135 posts

Posted 22 April 2005 - 04:26

Evo nje opet... pa ti samo bre o sebi znaš da pričaš.
Ni manje znanja ni veće umišljenosti.

#52 Grazia

Grazia
  • Members
  • 2,714 posts

Posted 22 April 2005 - 12:45

Evo nje opet...


Na vasu ogromnu radost da, evo me. Uvek sam tu i bila, samo kako sam lepo i napisala, a po obicaju ne cita se pazljivo, bila sam vrlo zauzeta nekim drugim stvarima.


pa ti samo bre o sebi znaš da pričaš.

Mnogo vise reci o meni tj. mojim tekstovima potrosili ste vi, sta vam ja mogu kad ocito je jace od vas.


Ni manje znanja ni veće umišljenosti.


Ovo ste svakako mislili na sebe, zar ne? Jer to za vas ocigledno vazi.

#53 Kninski

Kninski
  • Members
  • 135 posts

Posted 22 April 2005 - 21:35

Mnogo vise reci o meni tj. mojim tekstovima potrosili ste vi, sta vam ja mogu kad ocito je jace od vas.


Ne potrošili... protraćili.

#54 mango

mango
  • Members
  • 11,607 posts

Posted 22 April 2005 - 22:04

ovo postaje zabavno zarad dubine neukusa do koje su ljudi spremni da se spuste.

#55 Grazia

Grazia
  • Members
  • 2,714 posts

Posted 22 April 2005 - 23:09

Ne potrošili... protraćili.


Dobro, tim gore po vas. Ali posto ocigledno volite da sebi nanosite bol, samo napred, nastavite. Ocigledno je u tome sustina svih vasih nastupa.

#56 NebojsaF

NebojsaF
  • Members
  • 1,163 posts

Posted 22 April 2005 - 23:35

Ne potrošili... protraćili.

smaras vise covece - ovo je dno - ajde brisi.
lepo ti je hef rekao...

#57 Kninski

Kninski
  • Members
  • 135 posts

Posted 23 April 2005 - 11:07

ma nemoj.
A ko si pa ti da mi odredjujes kakav cu komentar nekome da napisem ako je taj neko postavio svoje delo ovde i zatrazio komentar?
Da li to postoji propisana doza postova koji se smeju utrositi za odredjeni komentar ili doza uctivosti, šta li?
Ima li ovaj forum miljenike kojima je dopušteno bilo šta i one druge kojima pripada samo pokornost?
Ako je iko smorio na ovom forumu, onda je to Grazia.

Koliko ja shvatam pravila igra, do god mi neko replicira i ja imam pravo njemu da odgovaram?
Ili ovde vaze neka druga, komunistička pravila podobnosti i uklopljenosti?

#58 NebojsaF

NebojsaF
  • Members
  • 1,163 posts

Posted 23 April 2005 - 12:12

Slusaj ti Posted Image
fakof !

#59 Kninski

Kninski
  • Members
  • 135 posts

Posted 23 April 2005 - 18:03

Znaš šta je interesantno? Recimo, kreneš nekome da hvališ pisanje... najveci si autoritet po njegovim recima; cim mu udelis negativan komentar odmah te diskvalifikuju. Stalno to doživljavam.

#60 Grazia

Grazia
  • Members
  • 2,714 posts

Posted 23 April 2005 - 20:09

cim mu udelis negativan komentar odmah te diskvalifikuju. Stalno to doživljavam.


Nikakvo cudo ako su, a sigurno su, komentari kao na moje tekstove.

Ili ovde vaze neka druga, komunistička pravila podobnosti i uklopljenosti?


Klasicni mehanizam, ako neko ili nesto nije po volji, odmah mu lepi etiketu ovakve vrste.

Recimo, kreneš nekome da hvališ pisanje...


Jadan onaj koga Kninski (na ovaj nacin) hvali.

A sto se mene tice, kad su moj roman hvalili, ja sam uvek bila sama mnogo vise skepticna, upravo samokriticna, i pitala se, sta im bi da im se toliko dopadne. Idanas tako mislim.

Prema tome, svaka "kritika" Kninskog je daleko slabija, zakesnelija i deplasiranija od one koju ja sama svom romanu postavljam, i jos jedan razlog manje da o svojim sudovima ima tako visoko misljenje. Moji sopstveni su zapravo daleko ostriji, kriticniji, ali sto je najvaznije, daleko argumentovaniji od njegovih.