Jump to content


Photo

Daj Hard


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
71 replies to this topic

#46 ion

ion
  • Members
  • 2,064 posts

Posted 26 November 2004 - 08:41

Da.
Sigurno im se javio: "Idem ja malo u Matrix da prošetam..." wink.gif
A, oni kao, nisu pratili gde on ide..

Ili, varijanta 2: Još neko, osim Sajfera, je insajder, ali toliko prikriven da nam nikad nije otkriveno ko. Neko koga je Sajfer ubio, između ostalog, i da bi to ostalo tajna...

#47 Aule@

Aule@
  • Sleepers
  • 688 posts

Posted 26 November 2004 - 10:12

Mozhda ona seka(svich ili ejpok-stalno ih mesham(k'o da su brat i sestra),a i morfeus kada izdaje naredbe uvek govori:,,ejpok,svich uradite ovo,ono..") koju ubija kada joj izvadi ono iz glave.Zashto ona-mozhda zato shto je htela da ubije nia dok su ga vodili kod morfeusa...Iako je sajfer zlica izgleda da je nenamerno kinuo 2,3put kada su bili u onim cevima,i bash mi je trulo bilo shto su morfeusa na taj nachin utepali.

#48 ion

ion
  • Members
  • 2,064 posts

Posted 29 November 2004 - 10:34

Još nešto me kopka:
Jesu li Ameri toliko pametni ( tongue.gif ) kad u gomili filmova u objektima ili na ulici nepogrešivo određuju strane sveta??

Samo vidiš, jure nekoga i javljaju: "Begunac trči prema (recimo) istočnom delu zgrade" ili "krećemo se tom i tom ulicom prema Jugu." ohmy.gif
Misleći da se tako radi na "civilizovanom" Zapadu, i sam sam probao da par puta strankama na poslu dam uputstvo u tom stilu. I, naravno počašćen sam pogledima, tipa "vidi ludaka!"..

Da li oni imaju urođenu orjentaciju, ili su to naučili od Indijanaca...??

#49 Marvin (Paranoid Android)

Marvin (Paranoid Android)
  • Banned
  • 5,617 posts

Posted 29 November 2004 - 10:45

Paaaa, to u stvari mogu i da progutam. 'ebi ga, ako ljudi poznaju svoj grad (a posebno pajkani koji jure begunce, i provode život na ulicama istih), sigurno se naviknu na takve stvari. Svaki grad ima neke svoje landmarks, pa se lako može orijentisati ako se uzmu one u obzir, i 4 strane sveta.

Možda ovo meni malo više leži jer nas je u gimnaziji profa geografije deljao da znamo čak koji je kabinet južnije, koji zapadnije wink.gif

Ali u svakom slučaju, meni ne bi bio nikakav problem da pričam ili slušam da je begunac sa Bulevara skrenuo južno ka autoputu odakle će nastaviti ili na zapad (Novak) ili na istok (Dušanovac...).

Što se tiče Beograda, uzmeš Dunav da teče sa zapada na istok, uzmeš Savu da teče s juga na sever i sve je tu...

#50 ion

ion
  • Members
  • 2,064 posts

Posted 01 December 2004 - 08:27

Kako Superman leti?
Kapiram da je sa Kriptona doneo neke cool sposobnosti (x-ray view, snagu, brzinu), da li se onda odbacuje od zemlje ("skače" laugh.gif ) i tako "leti" ili...?
Ili ima neki pogon "in the ass" (radi na pasulj).. wink.gif

#51 Marvin (Paranoid Android)

Marvin (Paranoid Android)
  • Banned
  • 5,617 posts

Posted 01 December 2004 - 12:01

biggrin.gif

#52 Agent Smith

Agent Smith
  • Members
  • 764 posts

Posted 01 December 2004 - 12:18

QUOTE(ion @ 1 Dec 2004, 09:27)
Kako Superman leti?
Kapiram da je sa Kriptona doneo neke cool sposobnosti (x-ray view, snagu, brzinu), da li se onda odbacuje od zemlje ("skače" laugh.gif ) i tako "leti" ili...?
Ili ima neki pogon "in the ass" (radi na pasulj).. wink.gif

To je svojevremeno obrađeno u Politikinom Zabavniku. Da bi Supermen mogao da leti na taj način i takvom brzinom, morao bi da ima full-size raketlu na leđima koja bi stvarala toliki pritisak. Osim toga, ako se ne varam u Superman 3 ima scena kada zaledi površinu jezera pa tu ogromnu komadinu leda prenese do mesta požara kako bi ga ugasio. Problem je u tome što led drži za jednu ivicu, a gromada leda te površine i težine bi jednostavno pukla negde na sredini zbog opterećenja. Morao bi da ga drži na sredini, i tad je pitanje da li bi uspeo. Ima i scena u kojoj avtobus pun ljudi pada sa mosta, a Supaman ga zaustavlja u vazduhu negde na pola puta do mračne vode. Pad avtobusa tolike mase, sa tolikim ubrzanjem prilikom dodira sa Supermanovim rukama koje su male površine rezultovao bi time da bi Supaman jednostavno probio autobus i proleteo kroz njega.

#53 Marvin (Paranoid Android)

Marvin (Paranoid Android)
  • Banned
  • 5,617 posts

Posted 01 December 2004 - 22:06

Ej, ne mogu da verujem ali se sećam tog istog članka!!!

Sećam se čak i da su se osvrnuli na scenu kada Lois Lejn i helikopter padaju sa krova onog nebodera (prvi deo, uopšte prva "zvanična" akcija Supermena), kako su lepo napisali da bi Lois padala takvom brzinom da bi je Supermen, kada je uhvati u svoj čelični hvat, jednostavno izlomio kao čačkalicu na dva mesta. Takođe, uhvatio je helikopter koji pada za deo koji spaja telo helikoptera sa "smučkama" istog. Naravno da taj deo ne bi izdržao svu masu + ubrzanje padajućeg helikoptera, tako da bi Supermen možda zadržao malu šipčicu od svega toga, dok bi ostatak helikoptera nastavio padati.

Iznenadila me sopstvena memorija! blink.gif

#54 ion

ion
  • Members
  • 2,064 posts

Posted 02 December 2004 - 15:58

Star wars, Star trek, i ostali "space" filmovi:
Kako uopšte manevrišu u svemiru, kad uglavnom imaju samo (vidljive)motore otpozadi? Pogotovu oni koji imaju reaktivne (npr.lovci u st.wars)..
Zakrilcima? laugh.gif


P.S.
Marvine,
'si gled'o babu u KTTP?

#55 Marvin (Paranoid Android)

Marvin (Paranoid Android)
  • Banned
  • 5,617 posts

Posted 02 December 2004 - 17:27

Jok smile.gif Nikako ne stižem... planiram.

Stara fora je - otkud laserski pucnjevi i ekslozije u svemiru proizvide zvuk, kada se zvuk prenosi vibriranjem vazduha, a u svemiru je prazan prostor. Ali to ne volim toliko da cepidlačim, glupo bi izgledalo da Vejder prošiša u svom TIE Advanced i krene u paljbu bez onog sjajnog zavijanja Twin Ion Engines i lasera bez piuu piuu piuu...

#56 Marvin (Paranoid Android)

Marvin (Paranoid Android)
  • Banned
  • 5,617 posts

Posted 05 December 2004 - 15:37

QUOTE(ion @ 22 Nov 2004, 14:31)
Ima jedna sitnica (scenica) u filmu ( Die Hard 1) koja mi godinama ne da mira.

Elem, kada se prvi put sretnu Hans i Meklejn, Hans se predstavlja kao: " Clay. Bill Clay."
Bruca, onako neobavezno baca pogled na spisak zaposlenih na zidu, kamera zumira: "Clay Wm."
"Wm" od "William", Čest nadimak: "Bill".
Onda Bruno daje Hansu praznu utoku i td, itd...
Znači, on je provalio Hansovo lažno predstavljanje.
Kako? huh.gif

Razmišljao sam i ovako: Možda ga nije prozreo, već mu je dao prazan "gan" da ga proveri... Ali, ukoliko "Bill Clay" nije jedan od terorista, onda je nedužnog čoveka osudio na smrt.. huh.gif

Evo sinoć u društvu ponovo odgledah film, i čim je došla scena, setio sam se ovog topika.

Međutim, sad je nešto drugo u pitanju, ne kako je Džon provalio Hansa, nego ovo...

U trenutku kada Džon krene da mu preda pištolj, vadi šaržer (svi misle prazan), i stavlja drugi šaržer (svi, a i Hans, mislimo pun, a Džon zna - prazan). U tom trenutku Džon repetira. Kasnije vraća okidač u bezbedan položaj, ali je definitivno repetirao.

Možda suviše cepidlačim, ali kako je uspeo da repetira pištolj sa praznim šaržerom, a da se "ne zaglavi"? Tako bi i Hans znao da je prazan.

#57 ion

ion
  • Members
  • 2,064 posts

Posted 06 December 2004 - 10:20

QUOTE(Marvin (Paranoid Android) @ 5 Dec 2004, 16:37)
QUOTE(ion @ 22 Nov 2004, 14:31)
Ima jedna sitnica (scenica) u filmu ( Die Hard 1) koja mi godinama ne da mira.

Elem, kada se prvi put sretnu Hans i Meklejn, Hans se predstavlja kao: " Clay. Bill Clay."
Bruca, onako neobavezno baca pogled na spisak zaposlenih na zidu, kamera zumira: "Clay Wm."
"Wm" od "William", Čest nadimak: "Bill".
Onda Bruno daje Hansu praznu utoku i td, itd...
Znači, on je provalio Hansovo lažno predstavljanje.
Kako? huh.gif

Razmišljao sam i ovako: Možda ga nije prozreo, već mu je dao prazan "gan" da ga proveri... Ali, ukoliko "Bill Clay" nije jedan od terorista, onda je nedužnog čoveka osudio na smrt.. huh.gif

Evo sinoć u društvu ponovo odgledah film, i čim je došla scena, setio sam se ovog topika.

Međutim, sad je nešto drugo u pitanju, ne kako je Džon provalio Hansa, nego ovo...

U trenutku kada Džon krene da mu preda pištolj, vadi šaržer (svi misle prazan), i stavlja drugi šaržer (svi, a i Hans, mislimo pun, a Džon zna - prazan). U tom trenutku Džon repetira. Kasnije vraća okidač u bezbedan položaj, ali je definitivno repetirao.

Možda suviše cepidlačim, ali kako je uspeo da repetira pištolj sa praznim šaržerom, a da se "ne zaglavi"? Tako bi i Hans znao da je prazan.

Nema "kako"!
-Tipična "mistake".
Pištolj se ne može repetirati prazan.
To su tvorci filma hteli da mi pomislimo:"mora da američki cool panduri znaju neku caku da repetiraju prazan pištolj" u stilu "treba ga držati u pravcu normalnom na dijagonalu između Severnjače i keopsove piramide...( tongue.gif al ga sastavih, **b'o me Deniken tongue.gif )"

http://www.moviemist...m/film361/page2:
"Factual error: Willis loads a clip into the grip and then pulls the slide back to supposedly chamber a round before handing the weapon to Rickman. The problem: When you pull the slide back on the Beretta when the clip is empty, the slide locks in the open position unless another switch is tripped. Willis did not do so and Rickman's character, a sophisticated terrorist, would clearly have realised the weapon was not loaded."

#58 Agent Smith

Agent Smith
  • Members
  • 764 posts

Posted 06 December 2004 - 10:32

biggrin.gif Izgleda da nije toliko sofisticirani terrorista kakvim se predstavlja.

#59 Marvin (Paranoid Android)

Marvin (Paranoid Android)
  • Banned
  • 5,617 posts

Posted 06 December 2004 - 10:38

QUOTE(ion @ 6 Dec 2004, 10:20)
..."treba ga držati u pravcu normalnom na dijagonalu između Severnjače i keopsove piramide...( tongue.gif al ga sastavih, **b'o me Deniken tongue.gif )"...

laugh.gif laugh.gif

Znači, moje poznavanje poluautomatskog oružja je i dalje na nekoj visini.

U stvari, i ne mislim toliko da su scenaristi to zamislili da ispadne da "američki cool panduri znaju neku caku da repetiraju prazan pištolj". Više mislim da je bilo da
(1) moraju da prikažu da Džon promeni šaržer, svi znamo da bi se samo poslednji idiot šetkao u zgradi punoj terorista sa praznim pištoljem
(2) Džon mora da repetira i da pištolj vrati u "spremnu poziciju" (a kako, to ne znamo), inače bi Hans znao da ga ovaj folira čim se pištolj zaglavi pri repetiranju

E, sad, tu mislim da su scenaristi razmišljali, "Hm, kako to da uradimo", i da je posle 15 minuta lupanja glava neko ipak rekao "Ma nek repetira prazan pištolj, kao da će se neki tužni likovi uopšte hvatati za takve sitnice, niko neće ni primetiti?" tongue.gif

U stvari, ja sam ovo znao da izvedem. Ne idealno, naravno. Fazon je bio da staviš prazan šaržer unutra, ali ne do kraja, naravno da ne klikne, nego jedno pola santimetra od kraja. Onda se mirno može repetirati, kasnije je Džon ionako vratio okidač u safe poziciju, trebao je samo diskretno da ugura šaržer do kraja. Ako bi još zamaskirao taj izdajnički klik zvuk, stvar je gotova!

E, onda ostaje još samo nepoželjna činjenica da dok se to radi, taj mali delić šaržera štrči ko povređen palac... biggrin.gif

#60 ion

ion
  • Members
  • 2,064 posts

Posted 06 December 2004 - 10:55

A, znate šta mi je najsmešnije u filmu...sad se setih laugh.gif ...

Švaba kaže švabi: "pucaj u staklo" na nemačkom, i ovaj ga ne razume dok mu to ne ponovi na engleskom! laugh.gif laugh.gif laugh.gif