Jump to content


Photo

Daj Hard


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
71 replies to this topic

#1 ion

ion
  • Members
  • 2,064 posts

Posted 22 November 2004 - 14:31

Ne, neću da "pojačam" svoju PC konfiguraciju wink.gif



Ima jedna sitnica (scenica) u filmu ( Die Hard 1) koja mi godinama ne da mira.

Elem, kada se prvi put sretnu Hans i Meklejn, Hans se predstavlja kao: " Clay. Bill Clay."
Bruca, onako neobavezno baca pogled na spisak zaposlenih na zidu, kamera zumira: "Clay Wm."
"Wm" od "William", Čest nadimak: "Bill".
Onda Bruno daje Hansu praznu utoku i td, itd...
Znači, on je provalio Hansovo lažno predstavljanje.
Kako? huh.gif

Razmišljao sam i ovako: Možda ga nije prozreo, već mu je dao prazan "gan" da ga proveri... Ali, ukoliko "Bill Clay" nije jedan od terorista, onda je nedužnog čoveka osudio na smrt.. huh.gif

Jedino što ostaje je da je prepoznao Hansov glas dok je čučao na liftu ("Now I have a machine gun. Ho-ho-ho!"), ali, to je najbezveznija perspektiva.. sad.gif

Ako neko zna, vol'o bih da to podeli sa mnom...


P.S. Ima li zainteresovanih da diskutuju o sličnim "nejasnoćama" u filmovima (ima toga još o-ho-ho wink.gif ),
ali da iste ne potiču sa moviemistakes.com???

#2 Agent Smith

Agent Smith
  • Members
  • 764 posts

Posted 22 November 2004 - 15:28

Evo kako ja to razumem:
Da sam ja opasni pandur kome su terrori, usred svađe sa suprugom, izvršili prepad na zgradu i kidnapovali sve redom, da sam sam, bos, sa jednim ganom i (trenutno) nepoznatim brojem/identitetom neprijatelja, nema šanse da nekom musavom Bil Kleju dam pucu i rizikujem da ime isti upuca u leđa u slučaju da je terorista. Meklejn se jednostavno poneo kao svaki trenirani policajac koji nije pucaljku dao civilu, ma kako se ovaj predstavljao. Što se posle i ispostavilo tačnim. Jednostavno, nije hteo da rizikuje.
Osim toga, kakav bi to MekLejn bio jenki-baja kada ne bi provalio jednog švabu (to je i najverovatnije objašnjenje cele ujdurme - nadobudni kajboj zajbe proračunatog, ledenog Nemca.. biggrin.gif

Što se tiče muvi grešaka, meni je omiljena situacija sa navodnom kapitalno-glupom greškom u filmu Dan Nezavisnosti. U tom filmu, ljudi doakaju opasnim vanzemaljcima tako što u njihov matični brod uploaduju virus sa zemaljskog lap topa. I onda krene salva smeha, osude i ruganja ovako "glupavom" završetku ( žešće glupavog, to ne sporim) filma. Međutim, kada se malo razmisli, ovakav završetak je i te kako opravdan i logičan. Naime, u filmu se spominje Ruzveltski incident kada se u pustinje Novog Mexica srušio vanzemaljski brod, tokom pedesetih godina. Ljudi su ga pronašli, očerupali tehnologiju sa njega i zarobili preživelog vanzemaljca (a nad ostalima izvršili autopsiju). Kvaka je u tome što se pojava kompjutera i cele te tehnologije podudara sa godinom kada se desio incident u Ruzveltu. S toga je logično da je celokupna današnja IT industrija zasnovana na kompu sa srušenog vanzemaljskog broda, pa je i prihvatljivo da je virus sa laptopa kompatibilan sa vanzemaljskim kompjuterom (jer je u pitanju u stvari ista tehnologija). To što je sistem od pre 50 i kusur godina kompatibilan sa najnovijom tehnologijom vanzemaljaca potvrđuje da u međuvremenu nije bilo potrebe za kojekakvim apgrejdovima, pečovim, krekovima i servis-pakovima. biggrin.gif biggrin.gif
Inače je film žešće sranje.

#3 jddipqd

jddipqd
  • Members
  • 384 posts

Posted 22 November 2004 - 16:11

QUOTE(Agent Smith @ 22 Nov 2004, 16:28)
Kvaka je u tome što se pojava kompjutera i cele te tehnologije podudara sa godinom kada se desio incident u Ruzveltu. S toga je logično da je celokupna današnja IT industrija zasnovana na kompu sa srušenog vanzemaljskog broda, pa je i prihvatljivo da je virus sa laptopa kompatibilan sa vanzemaljskim kompjuterom (jer je u pitanju u stvari ista tehnologija). To što je sistem od pre 50 i kusur godina kompatibilan sa najnovijom tehnologijom vanzemaljaca potvrđuje da u međuvremenu nije bilo potrebe za kojekakvim apgrejdovima, pečovim, krekovima i servis-pakovima. biggrin.gif biggrin.gif
Inače je film žešće sranje.

Nije prihvatljivo jer virusi nisu kompatibilni sa harvderom već sa softverom. Na istoj hardverskoj platformi, pod različitim operativnim sistemom virus naravno neće da radi.
Ali me Dan nezavisnosti uopšte nije ni iznenadio ni razočarao zbog toga. Ipak je to Holivud. Zabezeknuo sam se kada sam čitao 3001: Konačna odiseja, gde se na kraju ispostavlja da je monolit u stvari kompjuter, a ljudi u njega ubace virus da bi ga uništili. Tu sam rekao: Artur Klark je urmo.

#4 ion

ion
  • Members
  • 2,064 posts

Posted 22 November 2004 - 16:20

QUOTE(Agent Smith @ 22 Nov 2004, 16:28)
Evo kako ja to razumem:
Da sam ja opasni pandur kome su terrori, usred svađe sa suprugom, izvršili prepad na zgradu i kidnapovali sve redom, da sam sam, bos, sa jednim ganom i (trenutno) nepoznatim brojem/identitetom neprijatelja, nema šanse da nekom musavom Bil Kleju dam pucu i rizikujem da ime isti upuca u leđa u slučaju da je terorista. Meklejn se jednostavno poneo kao svaki trenirani policajac koji nije pucaljku dao civilu, ma kako se ovaj predstavljao. Što se posle i ispostavilo tačnim. Jednostavno, nije hteo da rizikuje.
Osim toga, kakav bi to MekLejn bio jenki-baja kada ne bi provalio jednog švabu (to je i najverovatnije objašnjenje cele ujdurme - nadobudni kajboj zajbe proračunatog, ledenog Nemca.. biggrin.gif

Ne krši li tim postupkom Meklejn ono "...to protect and serve"?

Ne, stvarno, zbunio me taj 2-sekundni zoom na tablu zaposlenih..Računam, tu je odgonetka, vraćam, pauziram scenu 100 puta, ali Qratz! Nič ne kapiram huh.gif
BTW sam Džon kaže: "..prevario si me...s tim akcentom bi' mogao da budeš spiker.."
Verovatno si u pravu. dry.gif
"Mi, Ameri, smo najpametniji..Ne mo'š nas zayebat' ." sad.gif


QUOTE
Što se tiče muvi grešaka, meni je omiljena situacija sa navodnom kapitalno-glupom greškom u filmu Dan Nezavisnosti. U tom filmu, ljudi doakaju opasnim vanzemaljcima tako što u njihov matični brod uploaduju virus sa zemaljskog lap topa. I onda krene salva smeha, osude i ruganja ovako "glupavom" završetku ( žešće glupavog, to ne sporim) filma. Međutim, kada se malo razmisli, ovakav završetak je i te kako opravdan i logičan. Naime, u filmu se spominje Ruzveltski incident kada se u pustinje Novog Mexica srušio vanzemaljski brod, tokom pedesetih godina. Ljudi su ga pronašli, očerupali tehnologiju sa njega i zarobili preživelog vanzemaljca (a nad ostalima izvršili autopsiju). Kvaka je u tome što se pojava kompjutera i cele te tehnologije podudara sa godinom kada se desio incident u Ruzveltu. S toga je logično da je celokupna današnja IT industrija zasnovana na kompu sa srušenog vanzemaljskog broda, pa je i prihvatljivo da je virus sa laptopa kompatibilan sa vanzemaljskim kompjuterom (jer je u pitanju u stvari ista tehnologija). To što je sistem od pre 50 i kusur godina kompatibilan sa najnovijom tehnologijom vanzemaljaca potvrđuje da u međuvremenu nije bilo potrebe za kojekakvim apgrejdovima, pečovim, krekovima i servis-pakovima.  biggrin.gif  biggrin.gif
Inače je film žešće sranje.

Ovo zvuči sasvim logično.

'ćemo još?

Alien II-III:
Završetak filma, kraljica se pojavljuje na komandnom brodu, kida Bišopa (od tada zvanog "Himzo Polovina" biggrin.gif ), krlja se sa Ripli-com....
Kad je stigla da snese jajašce koje "napumpava" Ripli u III delu?
Kad je stigla da snese jajašce koje "napumpava" kucu u III delu?

#5 Marvin (Paranoid Android)

Marvin (Paranoid Android)
  • Banned
  • 5,617 posts

Posted 22 November 2004 - 16:44

Što se tiče Die Harda, ne stvara mi mnogo zagonetki. Čim je Hans kliknuo pištoljem, Meklejn mu je rekao "You think I'm stupid?", prema tome, kako kaže Agent Smith, blefirao je.

Agente, inače da te ispravim, mesto u Novom Meksiku gde se '47-dme srušio svemirski brod je Roswell, ne Ruzvelt. Osim, toga, nema šanse da prgutam priču o kompatibilnosti virusa tek tako, ali me to nimalo ne ne gricka, što reče jddipqd, ipak je to samo Holivud.

#6 Gandalf

Gandalf
  • Members
  • 7,553 posts

Posted 22 November 2004 - 16:54

jedini do danas poznat nacin rada softvera je na principima Bulove algebre. pretpostaviti da su principi Bulove algebre ugradjeni i u vanzemaljske racunare je potpuno logicno.
tako da i "nasi" virusi mogu biti efikasni.

to je bilo jedino sto je u filmu delovalo logicno. wink.gif

Edited by Gandalf, 22 November 2004 - 16:55.


#7 ion

ion
  • Members
  • 2,064 posts

Posted 22 November 2004 - 16:58

QUOTE(Marvin (Paranoid Android) @ 22 Nov 2004, 17:44)
Što se tiče Die Harda, ne stvara mi mnogo zagonetki. Čim je Hans kliknuo pištoljem, Meklejn mu je rekao "You think I'm stupid?", prema tome, kako kaže Agent Smith, blefirao je.

Blefirao je.
OK.
Ali, kako je znao?
Dok je okrenut leđima Hansu, dok ovaj priča vokitokijem na nemačkom, Brunova faca je bezizražajna- cool...Znači, nije blef - već je znao!

#8 Marvin (Paranoid Android)

Marvin (Paranoid Android)
  • Banned
  • 5,617 posts

Posted 22 November 2004 - 17:01

Mislim, kad rekoh blefirao je, blefirao je iz razloga što mu je bio, u najmanju ruku sumnjiv, iz gore navedenih razloga okorelog badass pajkana, i ženske intuicije wink.gif

#9 Agent Smith

Agent Smith
  • Members
  • 764 posts

Posted 22 November 2004 - 17:15

QUOTE
Alien II-III:
Završetak filma, kraljica se pojavljuje na komandnom brodu, kida Bišopa (od tada zvanog "Himzo Polovina"  ), krlja se sa Ripli-com....
Kad je stigla da snese jajašce koje "napumpava" Ripli u III delu?
Kad je stigla da snese jajašce koje "napumpava" kucu u III delu?


Tačno. U startu matica ima atečment kroz koji se izležu jaja, a koji ona pocepa kada krene na Ripli. Prema tome nema šanse da je izlegla nešto na brodu (osim ako nije u prolazu pokupila par jaja, pa pod mišku biggrin.gif ).
Inače treći deo počinje od postavke da je Sulako prepun ksenomorfa, pa je jedan zabio maticu Ripli dok je spavala (a kako je to učinio, s obzirom da je njena komora nedirnuta?) a jedan se šlepao do Fione, da bi kasnije sjebo kera.

To Marvin:
Jeste, Rozvel, lapsus.

#10 Marvin (Paranoid Android)

Marvin (Paranoid Android)
  • Banned
  • 5,617 posts

Posted 22 November 2004 - 17:28

Ovo nije neregularnost u filmu, ali ako neko ima Die Hard 2 na kaseti, neka proveri ovo:

Već blizu kraja opsade aerodroma, Meklejn trči nazad kroz podrumske prostorije da nađe onog čistača koji zna sve živo o čitavom kompleksu (uvek petparački likovi poseduju ekstravagantno znanje o svemu što je korisno biggrin.gif ), i tada sav srećan nalazi voki-toki kod čistača, u koji je već ukucana šifra za deskrablovanje razgovora.

U samom trenutku kada Meklejn trči do njega, i čistač ga još ne vidi, čini mi se da čistač nonšalantno zvižduće "Pesma o jednom petlu" od Balaševića.

#11 Maltese

Maltese
  • Banned
  • 2,634 posts

Posted 22 November 2004 - 17:37

Ajd sad valda ste resili tu malu nedoumicu, jer me mrzi citati vas. Sto naravno ne znaci da i vi mene mozete tek tako zaobici.

Meni je Umri Muski ( ne pesma, nego film ), stvarno umetnost.
Oda radosti kada otvore sef. Pojavljivanje Meklejna pred Hansom i njegovom zenom. Iza njega kresu varnice, on sepa, izlazi iz te svetlosti, vidi se samo silueta, a njegova zena izgovara: Jesus Christ!!
I na kraju umesto snega u L.A. za bozic imamo obveznice i cash koji padaju ipak dobijamo white christmass.


Ali daleko najzalije mi je sto u trecem delu, koji je takodje radio Mektirnan, nije upotrebljen alternativni zavrsetak.

Naime, Hansov brat je trebao da pobegne sa zlatom negde u Evropu, a John mu je trebao doakati. Na kraju bi se nasli na nekom polju, ili gde vise i igrati iks-oks sa bazukama.
Zaista steta.
I na kraju obavezno Yipee kayay motherfucker

#12 April

April
  • Members
  • 1,314 posts

Posted 22 November 2004 - 18:10

Umri muski 1 - cista umetnost. Nikad im necu oprostiti one bezvredne nastavke.

Inace, fora sa utokom nije trebala da izgleda kao iz tips'n'tricks za lokalne pandure, vec vise da naglasi Meklejnovu rutinu. I da postavi stvari na svoje mesto, t.j. naduvanog Svabu na isti nivo sa lokalnim secikesama.

#13 Marvin (Paranoid Android)

Marvin (Paranoid Android)
  • Banned
  • 5,617 posts

Posted 22 November 2004 - 19:20

Mene ovo iz Die Hard trojke kopka:

Meklejn i Zus se ponovo sreću kada Meklejn izleti kroz gejzir iz podzemnih cevi. Agenti počinju da pucaju na njih, Meklejn uleće u kola i počinje jurnjava. U jeku toga, pominje da je otkrio ko je bio 21-vi predsednik, kako je glasila zagonetka za pitanje u kojoj je školi bomba. Na to Zus odlepi:

-"Chester A. Arthur? School Chester A. Arthur? My two nephews are in that school."
-"Why the hell didn't you tell me that before? Of course he'd put a bomb in that school?"
-"Why would he do that?"
-"To make sure that he got your complete attention."


Ovo stvarno ne kopčam. Iz ovoga proizilazi da je Sajmon namerno postavio bombu u školu gde idu dva Zusova nećaka. Znači, on je unapred proračunao, kada je poslao Meklejna u Harlem, sa I HATE NIGGERS tablom, da će izaći da ga spase baš - Zus, i da će se taj isti tip vući sa njime još ceo bogovetni dan? I na kraju - iz kog razloga bi zaista postavio bombu baš tamo? Čak i da su otkrili ranije da je bomba u toj školi, svi bi bili zauzeti do poslednjeg momenta da je demontiraju, i gang bi opet imao sasvim dovoljno vremena da opušteno zbrišu sa zlatom.

Na kraju, s obzirom da je film super spreman sam da potpuno ignorišem ovo, samo se pitam je l' to ja nešto ne shvatam kako treba, ili šta?...

#14 autsajder

autsajder
  • Members
  • 3,607 posts

Posted 22 November 2004 - 19:33

A gdje se u Die Hard III denuo citav jedan kamion sa zlatnim polugama, onaj kojeg je Meklejn vozio na kraju kolone, pa ga odnijela voda? Vise se ne sjecam cifre, ali cini mi se da se radilo o zlatu vrijednom nekoliko milijardi dolara (12?).

#15 Marvin (Paranoid Android)

Marvin (Paranoid Android)
  • Banned
  • 5,617 posts

Posted 22 November 2004 - 19:45

Sigurno je Broj Jedan sve gledao iz prikrajka, pozvao Grunfa sa nekim njegovim kamiončićem i sve pokupio biggrin.gif Nije onaj apartman u Ritzu za džabe wink.gif