Jump to content


Photo

Daj Hard


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
71 replies to this topic

#31 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 23 November 2004 - 15:10

QUOTE(ion @ 23 Nov 2004, 22:56)
Pa, pošto se Artur Klark drži nauke, trebalo je i tu da bude realan...

Mislim da je za to ipak odgovoran pokojni gos'n Kjubrik... a on je covek-umetnik smile.gif

#32 ion

ion
  • Members
  • 2,064 posts

Posted 23 November 2004 - 15:26

QUOTE(Indy @ 23 Nov 2004, 16:10)
QUOTE(ion @ 23 Nov 2004, 22:56)

Pa, pošto se Artur Klark drži nauke, trebalo je i tu da bude realan...

Mislim da je za to ipak odgovoran pokojni gos'n Kjubrik... a on je covek-umetnik smile.gif

U pravu si. mMislio sam, sarađivali su na filmu, pa je valjda mogao da utiče na Stenlija.
U "Izgubljenim svetovima 2001" imaš detaljno opisano kako je Artur pisao knjigu paralelno sa filmom i, povremeno, je menjao po dogovoru s Kjubrikom...
Doduše, u knjizi i ne postoji deo "Otvori vrata, Hale.", već Boumen posle Pulove pogibije pokušava da oživi naučnike iz hibernacije, kada Hal otvara vrata komore i ispušta sav vasduh iz broda. Posle toga sledi isključivanje Hala.

#33 Maltese

Maltese
  • Banned
  • 2,634 posts

Posted 23 November 2004 - 15:26

OK kada smo vec krenuli tako imam i ja par pitanja.


Tobi nece da se skonta sa Kirsten jer ce onda zlikovci da je zloupotrebe protiv njega.
Ali ako vec zlikovci ne znaju ko je zaista Tobi, koji bi tada isao sa Danstovom, kako bi onda mogli da je zloupotrebe.
I ako se Danstova u drugom delu skontala i bila pred udaju sa onim astronautom, onda su sigurno i spavali. I ja se sada pitam kako Tobi jos moze da bude zakucan u "robu sa felerom"?

.

#34 ion

ion
  • Members
  • 2,064 posts

Posted 23 November 2004 - 16:13

QUOTE(Maltese @ 23 Nov 2004, 16:26)
OK kada smo vec krenuli tako imam i ja par pitanja.


Tobi nece da se skonta sa Kirsten jer ce onda zlikovci da je zloupotrebe protiv njega.
Ali ako vec zlikovci ne znaju ko je zaista Tobi, koji bi tada isao sa Danstovom, kako bi onda mogli da je zloupotrebe.

I ako se Danstova u drugom delu skontala i bila pred udaju sa onim astronautom, onda su sigurno i spavali. I ja se sada pitam kako Tobi jos moze da bude zakucan u "robu sa felerom"?

.

Iako nisam gledao, prvi deo pitanja zvuči logično. To je tobi izmislio kako se ne bi vezao... wink.gif ("Slušaj, dobio sam neko nasledstvo...", što reče Niki Tu-Tu-Bu-Bu laugh.gif )

Za drugi deo nemam pojma

#35 jddipqd

jddipqd
  • Members
  • 384 posts

Posted 23 November 2004 - 16:18

QUOTE(ion @ 23 Nov 2004, 13:59)
Ko to tamo peva:
Je l' neko zapazio onu babu, koja se pola filma samo vozi u busu (čini mi se, do groblja)?
Nije bila na početnoj sceni, kad svi glavni likovi čekaju autobus.
Pretpostavljam da je ušla kad su ubacili svinje..

Mislim da baba predstavlja simbol za smrt. Tako da nema potrebe da ulazi i izlali, jednostavno je tu.
Ipak Ko to tamo peva nije američki film wink.gif

Edited by jddipqd, 23 November 2004 - 16:21.


#36 ion

ion
  • Members
  • 2,064 posts

Posted 23 November 2004 - 16:28

QUOTE(jddipqd @ 23 Nov 2004, 17:18)
QUOTE(ion @ 23 Nov 2004, 13:59)
Ko to tamo peva:
Je l' neko zapazio onu babu, koja se pola filma samo vozi u busu (čini mi se, do groblja)?
Nije bila na početnoj sceni, kad svi glavni likovi čekaju autobus.
Pretpostavljam da je ušla kad su ubacili svinje..

Mislim da baba predstavlja simbol za smrt. Tako da nema potrebe da ulazi i izlali, jednostavno je tu.
Ipak Ko to tamo peva nije američki film wink.gif

Pazi kad na to nisam pomislio..
Ono, jes'.
Svi osim gancija i Taška poriknjavaju...

#37 Marvin (Paranoid Android)

Marvin (Paranoid Android)
  • Banned
  • 5,617 posts

Posted 23 November 2004 - 18:33

QUOTE(Agent Smith @ 23 Nov 2004, 14:24)
On objašnjava da kroz vremeplov ne mogu da idu mehaničke stvari već samo "golo" meso (zato su svi putnici kroz vreme goli). Dodaje i da je terminator dospeo u prošlost jer je on mašina obložena tkivom. Ako je to tako, zar ne bi bilo logično da su neku futurističku pušku, bombu ili bar pištolj uvili u neko meso ili tkivo i poslali zajedno sa Kajlom.

Naravno. Ali još na stranu to, jer je sasvim jasno zašto su to ubacili kao razlog - bio im je to jedini dobar izgovor za duel 1-na-1 mašine i čoveka sa ovozemaljskim oružjem. Mada bih se ja pomučio da nađem neki bolji.

Ali da manemo to, ako je T-1000 sav od tečnog metala, kako je on prošao kroz vremeplov koji propušta samo živa tkiva, ili mašine obložene istim. Pa kako je T-1000 to izmuvao? Okupao se u svinjskoj masti pre putovanja?

Što se tiče Odiseje, ja i dalje ne verujem da bi Boumen preživeo, makar to bilo na 10-15 sekundi. Kao živ čovek, u svom telu, a posebno u plućima ima odrećen pritisak. Ako izađe u prazan prostor, ja mislim da bi mu momentalno sav vazduh ogromnom brzinom bio isisan kroz bilo koji otvor na telu, a u čitavoj reakciji, unutrašnjost bi mu se smrskala, uništila, šta god.

A za ovu babu iz KTTP sam baš sad zainteresovan. Ja je uopšte nisam primetio. Moraću da pogledam film još jednom.

#38 Marvin (Paranoid Android)

Marvin (Paranoid Android)
  • Banned
  • 5,617 posts

Posted 23 November 2004 - 18:38

QUOTE(Maltese @ 23 Nov 2004, 15:26)
Tobi nece da se skonta sa Kirsten jer ce onda zlikovci da je zloupotrebe protiv njega.
Ali ako vec zlikovci ne znaju ko je zaista Tobi, koji bi tada isao sa Danstovom, kako bi onda mogli da je zloupotrebe.

O ovome mi ne treba mnogo razmišljati, ova dva filma su tolike holivudske banalnosti i limunade uvaljane u nekada, respektabilnog superheroja (a današnji klinci će ga znati samo iz ovih filmova, d'oh!). Jedini razlog što se nisu smuvali u prvom delu je jer su scenaristi čuvali to za drugi deo. Prvih mesec-dva slatkog početak i prve svađe čuvaju za treći, venčanje za četvrti, a klince za jedanaesti deo tongue.gif
QUOTE
I ako se Danstova u drugom delu skontala i bila pred udaju sa onim astronautom, onda su sigurno i spavali. I ja se sada pitam kako Tobi jos moze da bude zakucan u "robu sa felerom"?

Još pamti njenu pojavu u onoj mokroj majici pa ne razmišlja glavom cool.gif

#39 Maltese

Maltese
  • Banned
  • 2,634 posts

Posted 23 November 2004 - 19:13

QUOTE
holivudske banalnosti i limunade uvaljane u nekada, respektabilnog superheroja


Samo se ti zezaj, ja odgledah film i mogu ti reci da je Raimi uradio lep posao.
Ukratko Spiderman 2 je Kill Bill 1 u nekoj malko izmenjenoj varijanti.

#40 Marvin (Paranoid Android)

Marvin (Paranoid Android)
  • Banned
  • 5,617 posts

Posted 23 November 2004 - 19:18

Pazi, gledao sam i ja Spajdermen 1 sa društvom od 4-5 ljudi, ali mi smo se prvu polovinu filma samo bečili koliko su mogli da naprave film dečiji, a drugu polovinu smo se žestoko kikotali. Posebno onaj dijalog iz bolnice, ge-ni-jal-no laugh.gif Pa tek ono na kraju, toliko patetike u dva sati je štetno za organizam! biggrin.gif

A na drugi deo smo jedva čekali s nestrpljenjem, jer smo tad znali u kom će fazonu biti čitav serijal, pa smo se cerekali čitav film kao uduvani, što muško, što žensko. Odlepili smo na onu "Go get' em, tiger" na kraju, briljantno!

#41 ion

ion
  • Members
  • 2,064 posts

Posted 24 November 2004 - 08:25

QUOTE(Marvin (Paranoid Android) @ 23 Nov 2004, 19:33)
Ali da manemo to, ako je T-1000 sav od tečnog metala, kako je on prošao kroz vremeplov koji propušta samo živa tkiva, ili mašine obložene istim. Pa kako je T-1000 to izmuvao? Okupao se u svinjskoj masti pre putovanja?

Možda je od živog metala wink.gif
To bi objasnilo ono vrištanje i kričanje kad je upao u "kazan". laugh.gif

Edited by ion, 24 November 2004 - 08:28.


#42 Marvin (Paranoid Android)

Marvin (Paranoid Android)
  • Banned
  • 5,617 posts

Posted 24 November 2004 - 09:51

Ddddaaa... smile.gif Mada, moj PC nije počeo da urla kad sam mu čačkao po utrobi i menjao grafičku karticu...

#43 ion

ion
  • Members
  • 2,064 posts

Posted 24 November 2004 - 10:35

QUOTE(Marvin (Paranoid Android) @ 24 Nov 2004, 10:51)
Ddddaaa... smile.gif Mada, moj PC nije počeo da urla kad sam mu čačkao po utrobi i menjao grafičku karticu...

Tvoj PC definitivno nije "živi" metal. laugh.gif
Znači, ništa od toga da ga pošalješ sam sebi u prošlost (recimo '75 ili '80 godinu) i postaneš živa legenda na Zemlji.. wink.gif Možda bi' te čak i LukasArts angažovao. rolleyes.gif

Šalu na stranu..
A šta li bi značilo to "živi metal"?
Da se razmnožava?
To što je pokretljiv i "tečan" ne znači da je živ.

#44 Maltese

Maltese
  • Banned
  • 2,634 posts

Posted 24 November 2004 - 12:11

QUOTE
A šta li bi značilo to "živi metal"?
Da se razmnožava?
To što je pokretljiv i "tečan" ne znači da je živ.


Pa kontam nesto da covek ima gvozdja u krvi.
Mozda je to "zivo" gvozdje?
Kontam da su uzeli krv hiljade devica, ekstrakovali Fe i napravili T-1000 ili T-meleon, kako mu je vise bio taj konspirativni nick.

#45 Aule@

Aule@
  • Sleepers
  • 688 posts

Posted 26 November 2004 - 00:11

Eto bash malopre gled'o matrixssa.Film je sjajan sa puno suptilnih zavrzlamica,ali eto jednu stvar nisam uspeo da rashchistim u glavi josh od kada je izashao.Kako je Sajfer uspeo da razgovara sa onim agentom dok su svi bili na brodu,a da ga niko ne vidi.Ili josh bolje kako je to uspeo kada je za ,,ulazhenje u matricu" potrebno dvoje-jedan za rachunarom a drugom(onom koji ulazi u dotichni) treba ono da se zabode u glavu da bi mogao da putuje..Kako je on uspeo obe radnje da uradi,i kako je uspeo sebe da pozove iz svarnog sveta??
Inache neshto shto sam primetio josh I put kada sam gledao.Kada Morfeus/Morfej vodi Nea do prorochishta u liftu neshto prichaju,a u/na liftu-levo od Nia pishe(odnosno urezano je):
K
Y
M
S tim shto ovo Y izgleda bash kao nashe slovo U(tjirilichno,veliko-demit nemam srpsku tastaturu da demonstriram,ali ju get d pikchr)..
Dakle kao da pishe kum na srpskom.Voleo bih da se iza ovoga krije neshto,isto kao i iza Sajferovog prezimena..