Jump to content


Photo

Nirvana


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
154 replies to this topic

#121 mezzano

mezzano
  • Members
  • 266 posts

Posted 14 August 2007 - 19:51

Definitivno, na svakom forumu postoje ljudi koji postuju u svakoj temi, najcesce neke gluposti, a ne znam zasto je to tako?

Cinjenica je da je Nirvana jedan od najuticajnijih bendova 90-ih godina i da su zahvaljujuci njoj, mnogi bendovi dobili priliku da snime za velike izdavacke kuce i da im se spotovi vrte po MTV. Tu spadaju Soundgarden, A.I.C., Silverchari, Bush, S.T.P. i mnogi drugi.

To da li se nekome svidja Nirvanina muzika ili ne, ne utice na cinjenicu da Nirvana zasluzuje postovanje za ono sto je ucinila u muzici. Nekome se, mozda, ne svidja Beethovenova Fur Elise, ali to nikako ne znaci da ta kompozicija nije remek delo, tako ako se nekome ne svidja Nirvana ne znaci da ne treba drugima da se svidja i da je njena muzika nekvalitetna.

Sto se tice argumenta Nirvaninih protivnika da Nirvanu 'slusaju napaljeni klinci' i da osoba od preko 20 godina starosti nikako ne treba da slusa Nirvanu (ako slusa onda nije nesto u redu s' njom), to je obicna glupost. Tacno je da je Nirvana imala veliki broj fanova u adolescentskom dobu, ali to ne znaci da je zbog toga to muzika za klince ili da je sama grupa losa. Prosek godina ljubitelja muzike Marinka Rokvica je sigurno preko 40, pa to ne znaci da je to muzika koja treba svima da se svidja, i koju je normalno slusati kad predjes 20.

Na kraju krajeva, necu da ubedjujem nekoga da treba da slusa i voli Nirvanu. Kome se ne svidja Nirvana, neka ne postuje na ovoj temi, neka ide na teme grupa cija mu se muzika svidja, pa neka tamo postuje.

Za one koji vole Nirvanu: Ako ima zainteresovanih za razmenu, neka mi se jave, mozemo da razmenimo muziku. Imam dosta live nastupa Nirvane (mp3), pored studijskih albuma. Od video koncerata imam Live, tonight, sold out.

#122 Conchita Martinez

Conchita Martinez
  • Members
  • 3,290 posts

Posted 14 August 2007 - 20:01

QUOTE(mezzano @ 14 Aug 2007, 20:51) <{POST_SNAPBACK}>
Cinjenica je da je Nirvana jedan od najuticajnijih bendova 90-ih godina i da su zahvaljujuci njoj, mnogi bendovi dobili priliku da snime za velike izdavacke kuce i da im se spotovi vrte po MTV. Tu spadaju Soundgarden, A.I.C., Silverchari, Bush, S.T.P. i mnogi drugi.

Koliko se ja sećam... Čitala sam biografiju KK koju sam dobila za rođendan od ljudi koji su se zajebali jer su mislili da sam fan tog manijaka,sam KK je rekao da mrzi MTV!
I čak znam da je pisao pismo njima da bi iskulirali malo spotove Nirvane.Činjenica,KK je boleština!

Edited by sarite, 14 August 2007 - 20:02.


#123 radele

radele
  • Members
  • 610 posts

Posted 14 August 2007 - 20:13

lepo si rekao,devedesetih godina.sada su uticajni coldplay,muse ne znam indie u glavnom.uvek ce se,i kroz sve generacije provuci neka pesma ali to nije vise to.sadasnji fanovi nirvane je vise ne slusaju zbog muzike vec zbog kulta licnosti kurta kobejna.

aj brate,kazi koliko ti imas godina?kad si poceo da je slusas i da li je sada slusas sa istom dozom odusevljenja kao i nekada?

a na kraju oces da mi kazes da je riff na bilo kojoj pesmi,bolji od RATM-a?pa RATM je majka za Nirvanu a nemaju ni pola paznje koliko ima nirvana.dakle ima boljih bendova.mislim ovo ti kazem cisto da njihove pesme i nisu bas najbolje tehnicki ili kompozitorski...ali su zato za sutku najjace..

#124 mezzano

mezzano
  • Members
  • 266 posts

Posted 14 August 2007 - 21:06

Naravno da je mrzeo MTV, ali to ne menja stvar. Nisam ja rekao da je Nirvanina muzika najbolja, uostalom, ko moze da meri cija je muzika najbolja, nije to fudbal, pa da odigraju finale R.A.T.M. i Nirvana, pa ko pobedi, njegova muzika je najbolja. Meni se kod Nirvane svidja jednostavnost, bas u toj jednostavnosti je lepota. Ne volim bendove 70-ih cije su pesme trajale po 25 minuta, a solaze po 14 min. To ne znaci da mislim da je to losa muzika, jednostavno mi se ne svidja, a Nirvana svidja. Sigurno su Malmsteen, Santana.... bili bolji gitaristi od Kurta, ali za mene nije nista tako jako kao rif u "smells like..." ili "rape me", melodicnost "come as you are", melanholicnost u "dumb"..... Iz Nirvaninih pesama izbija iskrenost.
Inace imam 27 godina, naravno da ne skacem po sutkama, ali se i dan danas najezim kad cujem neke od pesama koje sam preslusao po ko zna koliko hiljada puta. E, da, poceo sam da slusam od '93, posle izlaska "In Utero"

#125 Conchita Martinez

Conchita Martinez
  • Members
  • 3,290 posts

Posted 14 August 2007 - 21:12

QUOTE(mezzano @ 14 Aug 2007, 22:06) <{POST_SNAPBACK}>
Iz Nirvaninih pesama izbija iskrenost.

Iskrenost? Čega? "Deco ne slušajte mene ja sam narkić?" blink.gif
QUOTE(mezzano @ 14 Aug 2007, 22:06) <{POST_SNAPBACK}>
Sigurno su Malmsteen, Santana.... bili bolji gitaristi od Kurta

M`da! Ne zaboravi i Hendrixa! Koji je TATA!

Edited by sarite, 14 August 2007 - 21:18.


#126 radele

radele
  • Members
  • 610 posts

Posted 14 August 2007 - 21:18

QUOTE(mezzano @ 14 Aug 2007, 22:06) <{POST_SNAPBACK}>
Naravno da je mrzeo MTV, ali to ne menja stvar. Nisam ja rekao da je Nirvanina muzika najbolja, uostalom, ko moze da meri cija je muzika najbolja, nije to fudbal, pa da odigraju finale R.A.T.M. i Nirvana, pa ko pobedi, njegova muzika je najbolja. Meni se kod Nirvane svidja jednostavnost, bas u toj jednostavnosti je lepota. Ne volim bendove 70-ih cije su pesme trajale po 25 minuta, a solaze po 14 min. To ne znaci da mislim da je to losa muzika, jednostavno mi se ne svidja, a Nirvana svidja. Sigurno su Malmsteen, Santana.... bili bolji gitaristi od Kurta, ali za mene nije nista tako jako kao rif u "smells like..." ili "rape me", melodicnost "come as you are", melanholicnost u "dumb"..... Iz Nirvaninih pesama izbija iskrenost.
Inace imam 27 godina, naravno da ne skacem po sutkama, ali se i dan danas najezim kad cujem neke od pesama koje sam preslusao po ko zna koliko hiljada puta. E, da, poceo sam da slusam od '93, posle izlaska "In Utero"



e pa vidis,to je jedina pozitivna stvar,i to sam rekao onda a reci cu i sada,da je nirvana bend za adolescente,ili one koji se tako osecaju(nista lose ne mislim time i nema nista lose u tome valjda osim "ozbiljnosti" te muzike)ali grundge ne moze biti ozbiljna muzika nikada cini mi se.

#127 mezzano

mezzano
  • Members
  • 266 posts

Posted 14 August 2007 - 22:26

Ne pise se "grundge", nego "grunge". Ko odredjuje koja je muzika ozbiljna, a koja ne? Jel postoji neki sud za to? Offtopic :
Koji ti je nick na lfcserbia?

#128 radele

radele
  • Members
  • 610 posts

Posted 14 August 2007 - 22:55

brate....................GRANDZ...........................
publika ?ako vidis 10k klinaca koji se gube ko ludi u sutci i 10k ljudi koji skakucu,igraju,muvaju ribe etc.na nekom koncertu(exept of noted above),mislim da to govori dovoljno....

Edited by S.P.Q.R., 14 August 2007 - 22:55.


#129 Mr Jones

Mr Jones
  • Members
  • 1,200 posts

Posted 15 August 2007 - 02:47

Prvo da odgovorim, pa ako iz ovog puta ne ukapira...

QUOTE(S.P.Q.R. @ 14 Aug 2007, 20:02) <{POST_SNAPBACK}>
kralju.pazi ovako...o muzici nemoj nista da mi pricas jer sa svim hardovima imam preko terabajt muzike.Cale mi je drzao hit nedelje na kom si ti pretpostavljam odrastao(ne pisu ti godine pa ne znam),tako da ako meni nesto serendas o muzici isto radis i sebi.to sto si ti iskompleksiran je tvoj problem i probaj da prihvatis kad je neko mladji u pravu...nije sramota veruj mi.


Zašto bi te terabajt muzike automatski kvalifikovao da _ti_ umeš nešto pametno da kažeš o muzici? Zašto bi _tebe_ (ili tvog tatu, ili eru, peru - bilo koga) automatski kvalifikovalo da znaš nešto o muzici to što je tvoj tata držao "hit nedelje" (koji hit? koje nedelje? and wtf is that anyway?). Pročitaj ponovo moj prethodni post. Pa još jednom. Pa onda još jednom, dok god ne ukapiraš šta sam hteo da kažem. Potrudi se malo. I, ako si sve to lepo uradio, je l' shvataš sada koliko je to, u najblažem slučaju, - glupo što si rekao? Ovaj deo gde ti meni kažeš da sam iskompleksiran (čime? i odakle li si samo to zaključio?) i da treba da priznam kad je mlađi u pravu (a šta si ti to u pravu? huh.gif ) je suvišno komentarisati.

QUOTE(S.P.Q.R. @ 14 Aug 2007, 20:02) <{POST_SNAPBACK}>
ti pricas nesto o vaspitanju a post pocinjes sa: .

zapitaj se zasto je doslo do toga da ti "balavac"(?)daje lekcije o ponasanja na forumu.


A gde sam ja to _pričao_ o vaspitanju? Rekao sam da onako _izgleda_ kada balavac deli nekakve lekcije o ponašanju na forumu i domaćem vaspitanju. Moja je stvar kako ću da počinjem postove i kako ću da se ponašam na forumu. Za tebe ću biti nevaspitan. I ne samo za tebe, već za svakog ko je ograničen. Je l' može tako?

QUOTE(S.P.Q.R. @ 14 Aug 2007, 20:02) <{POST_SNAPBACK}>
a ponovo da se vratim na nirvanu,umrla je jer osim 3-4 pesme niko ne zna ni jednu drugu.da se nadjemo ovako,bez pomoci gugla,ne biste mi mogli nabrojati 2 albuma.ako neko od vas laze ne laze ni mene ni sarishte niti bilo koga drugog osim vas samih.
a apropo muzike nirvane.ok,nisam nikakva pristalica grunge-a,ali slusati kurta koji mrtav drogiran zavija?ok ima tu necega,u pesmi SLTS ima energije do jaja,ali to te drzi do 16-17 godine.posle toga se gubi i to.nadjite mi 2 ozbiljna coveka od 23+godina koji slusaju nirvanu(onako kako ste je vi slusali sa 15-16god).ponavljam ako lazete samo da bi to napisali da znate,ponavljam ovo iz gornjeg posta.


To je ta ograničenost o kojoj ti pričam. Nemogućnost da prihvatiš i shvatiš različitost - tj. da ono što nekome ne znači uopšte, i ne dotiče ga - drugom znači mnogo toga, iz milion razloga (neke sam ti naveo u prethodnom postu). I to ne samo kada je muzika u pitanju. Ta "energija" koju ti pominješ u Smells Like Teen Spirit je tzv. power chord - to je otprilike sve što ti čuješ i što ti je dosadilo sa 16-17. Nigde reči, nigde tumačenja tih reči i stvari koje stoje iza svega toga (aj' da uprostim - onoga što je pisac pokušao da saopšti). Ti si kao papagaj naučio da ponavljaš da je Nirvana za klince i adolescente (od istih onih koji ništa od toga nisu uspeli da skapiraju) i toga se držiš, misleći da ćeš sebe na taj način izuzeti iz grupe klinaca i adolescenata. Meni se čini da je Nirvana, samo, prvo dostupna klincima kada odluče žele da čuju nešto drugačije. Brzo ulazi u uvo, ali, kao i svaka muzika koja se samo sluša (a ne doživljava), brzo i izlazi. I onda kada malo poodrastu, više i ne obraćaju pažnju, jer ih i prvi rifovi smaraju. Nirvana može da ti dosadi, ali si ti daleko od prevazilaženja Nirvane. Muzika je vrsta umetnosti, a umetnost je nešto o čemu ti apsolutno nemaš pojma. Tebi je umetnost dostupna, ali ona u tebi ne može da izazove ništa pravo - ne može u pravom smislu da dopre do tebe.

QUOTE(S.P.Q.R. @ 14 Aug 2007, 20:02) <{POST_SNAPBACK}>
na kraju cu verovatno cuti i kako je nirvana izmislila muziku za flojde,posto transcending mora da se odmara ali ce da zavrsi kad tad...eto,ja predvidjam ovakav kraj...........neumorni su fanovi!!!


Samo da razjasnimo još jednu stvar: ja nisam ničiji fan, u to budi siguran. Fanovi su beskičmene budale koje slepo prate svoje idole. Kapirati nekog, i voleti ga zbog toga, je sasvim druga stvar.

#130 HoboCan

HoboCan
  • Members
  • 274 posts

Posted 15 August 2007 - 05:55

Za sta/cime ti je cale drzao hit nedelje?

Edited by HoboCan, 15 August 2007 - 05:59.


#131 radele

radele
  • Members
  • 610 posts

Posted 15 August 2007 - 07:15

QUOTE(transcending @ 15 Aug 2007, 03:47) <{POST_SNAPBACK}>
Samo da razjasnimo još jednu stvar: ja nisam ničiji fan, u to budi siguran. Fanovi su beskičmene budale koje slepo prate svoje idole. Kapirati nekog, i voleti ga zbog toga, je sasvim druga stvar.


da, vidim...hvala Bogu ti si pun razumevanja za tudje misljenje da je to skoro bolesno...nemoj toliko da budes siriokouman,nije zdravo...

QUOTE
To je ta ograničenost o kojoj ti pričam.


slusam muziku od Dean Martina,do napalm deatha,i uzivam u svemu izmedju...da,do jaja je to ograniceno....

QUOTE
Muzika je vrsta umetnosti, a umetnost je nešto o čemu ti apsolutno nemaš pojma. Tebi je umetnost dostupna, ali ona u tebi ne može da izazove ništa pravo - ne može u pravom smislu da dopre do tebe


da,hvala Bogu poznajes me u PM pa znas sta umetnost budi u meni...lepo si rekao Muzika.GDE TI CUJES MUZIKU U NIRVANI?

QUOTE
Ovaj deo gde ti meni kažeš da sam iskompleksiran (čime? i odakle li si samo to zaključio?) i da treba da priznam kad je mlađi u pravu (a šta si ti to u pravu? ) je suvišno komentarisati


QUOTE
pod 5 nirvana je otisla u zaborav pre 5-6 godina


ako ovde nisam u pravu,onda si ti kralj...ma sta bre kralj,najjaci na forumu,ma bre neprevazidjen!!!

@Hobocan

kako to mislis za sta/cime?

pa bio je muzicki urednik sa Vladom Dzetom,na dvestadvojci.emisija koja je od 1977-1990 bila najslusanija u staroj Jugi.

#132 mezzano

mezzano
  • Members
  • 266 posts

Posted 15 August 2007 - 12:33

Cekaj S.P.Q.R., na osnovu cega ti zakljucujes da je Nirvana "pre 5-6 godina pala u zaborav"? Zasto bas pre 5-6 (2001-2002)?! Koliko si ti tad imao godina, 12-13?

Pa logicno je da 13 godina od prestanka rada ne moze ni jedna grupa da bude na vrhuncu popularnosti. Posto 13 godina nisu izdali nista novo ne mogu da im se vrte spotovi na muzickim televizijama u emisijama "fresh" ili "new".

Vidim da si na jednom mestu spomenuo Pink Floyd u kontekstu kvalitetne grupe (ne sporim to), jesu li i oni "pali u zaborav pre 5-6 ili mozda vise godina"?! Ne vidjam nesto njihove spotove, koncerte, niti ih cujem na radiju, a i ne srecem previse njihovih postovalaca (da ne kazem fanova)?!!? Jesu li mozda i The Doors pali u zaborav, Led Zeppelin, Deep Purple, Sex Pistols...? Znaci li taj njihov pad popularnosti da su pravili losu muziku kao i Nirvana?

Uostalom pogledaj listu koju su napravili ljudi kojima je muzika profesija i koji se sigurno bolje razumeju u muziku od mene, tebe i vecine ljudi na forumu, ili mozda gresim?

http://www.rollingst...rstory/500songs

U pravu je transcend sto se tice toga da kolicina muzike koju imas ne utice na tvoju kompetentnost u ocenjivanju kvaliteta, mozes ti da imas ceo magacin Western Digitala pun sa muzikom, to nista ne menja stvar.

#133 radele

radele
  • Members
  • 610 posts

Posted 15 August 2007 - 13:39

Ocenjujem na osnovu toga sto od kad je MTV izdao onaj singl you know ur right Nirvana se ne spominje nigde.takodje znam da sam tada slusao,i tad je moja sestra prestajala da je slusa,zajedno sa celom generacijom KST-a i Akademije.

Pink Floyd je grupa koja je vec 30 godina na bilbordovoj listi najtrazenijij albuma,The Doorsi nisu zbog filma koji je napravljen o njima i zbog toga sto su bili najkontraverznija pojava,Led Zeppelin je prevelika legenda,Deep Purple i dalje svira a Sex Pistolsi su na istoj lestvici sa Nirvanom samo sto jedne slusaju pankeri a druge socijalni pankeri.

znaci ipak hoces da kazes da je jedna pesma nirvane bolja od albuma metalike na primer?ako imam veliku kolicinu muzike,znaci da imam vece sanse da nadjem kvalitetnu muziku.sto znaci da poznajem bolje te kvalitetne bendove ako imam njihove albume nego neko ko ima od svakog tog benda po jednu pesmu zar ne?

apropo rolling stone linka,uvek ces imati fanove nirvane.i uvek ce biti 9. mesto, 1+-,ali to je jedna pesma samo...nema ni jedne druge.

albumi i tu je nirvana ispred pink floyda...hm,izgleda da je transcend o5 u pravu,nirvana je bolja od njih...

Edited by S.P.Q.R., 15 August 2007 - 13:42.


#134 Mr Jones

Mr Jones
  • Members
  • 1,200 posts

Posted 15 August 2007 - 15:11

QUOTE(S.P.Q.R. @ 15 Aug 2007, 14:39) <{POST_SNAPBACK}>
Ocenjujem na osnovu toga sto od kad je MTV izdao onaj singl you know ur right Nirvana se ne spominje nigde.takodje znam da sam tada slusao,i tad je moja sestra prestajala da je slusa,zajedno sa celom generacijom KST-a i Akademije.

Pink Floyd je grupa koja je vec 30 godina na bilbordovoj listi najtrazenijij albuma,The Doorsi nisu zbog filma koji je napravljen o njima i zbog toga sto su bili najkontraverznija pojava,Led Zeppelin je prevelika legenda,Deep Purple i dalje svira a Sex Pistolsi su na istoj lestvici sa Nirvanom samo sto jedne slusaju pankeri a druge socijalni pankeri.

znaci ipak hoces da kazes da je jedna pesma nirvane bolja od albuma metalike na primer?ako imam veliku kolicinu muzike,znaci da imam vece sanse da nadjem kvalitetnu muziku.sto znaci da poznajem bolje te kvalitetne bendove ako imam njihove albume nego neko ko ima od svakog tog benda po jednu pesmu zar ne?

apropo rolling stone linka,uvek ces imati fanove nirvane.i uvek ce biti 9. mesto, 1+-,ali to je jedna pesma samo...nema ni jedne druge.

albumi i tu je nirvana ispred pink floyda...hm,izgleda da je transcend o5 u pravu,nirvana je bolja od njih...


Meni nije jasno da li si ti više ograničen, tvrdoglav, bezobrazan, ili ne čitaš kako treba moje postove (verovatno sve po malo). Podmećeš mi da sam izjavljivao neke stvari kojih se nisam čak ni doticao. Totalno promašuješ poentu onoga što sam pokušao (izgleda bezuspešno) da ti objasnim. Mene _ne interesuju_ nikakve liste, nikakva dečija, besmislena prepucavnja oko toga koja je grupa bolja od koje (Pink Floyd od Nirvane, The Doors od Pink Floyda, ko ima više muzike, čiji je tata jači, ko ima više cm u gaćama, et cetera). To je nešto što je individualno - znači da se menja od čoveka do čoveka. I ti to moraš da naučiš da poštuješ. Ono što u tebi izaziva neka osećanja, ne mora nužno da znači da to isto mora da izaziva u drugom čoveku. Afiniteti su drugačiji. To je razlog zbog čega sam onako reagovao kada je ona, u čiju odbranu si stao prvo, izjavila (parafraziram): da tema treba da ide na deponiju, jer njoj nije jasno kako nekom može da se sviđa naricanje Kurta Cobaina. Može nekom da se sviđa. A ako ti se ne sviđa, lepo u širokom luku da zaobilaziš taj topik, bez daljeg defeciranja po istom. I meni se ne sviđa ni desetina grupa koje se ovde pominju, i o kojima se naširoko razglaba, pa nikom ništa. Pustim ljude da žive svoj život, slušaju ono što žele da slušaju, rade ono što žele da rade, osećaju ono što im je potrebno da osećaju. Bez mešanja u tuđi izbor. Ako nekoga/nešto ne možeš da razumeš, onda je to tvoj problem. As simple as that.

I još samo da se osvrnem na to da raznovrsnost muzike koju slušaš, po mom mišljenju, ne znači ništa dobro. Naprotiv. Jer, u tebi ne može da izaziva svaka muzika, ono što ti je potrebno. Varijacije su uvek prisutne, ali ogromne varijacije su apsolutni dokaz nemanja određenog muzičkog ukusa i jasnog stava po tom pitanju. Samim tim se tu ne ogleda nikakvo široko poimanje i ultimativno neograničeno shvatanje, već samo bezuspeli pokušaji. Uostalom, ti možeš da slušaš, ali ti ne čuješ.

#135 untouchable_23

untouchable_23
  • Members
  • 1,337 posts

Posted 15 August 2007 - 15:20

Hail.gif