Jump to content


Photo

Nirvana


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
154 replies to this topic

#1 KurtCobain

KurtCobain
  • Members
  • 32 posts

Posted 17 October 2004 - 09:10

Jel neko vidio ovaj koncert. Obicno ide u 4. mjksecu kad je obljetnica smrti Kurt Cobaine-a. Ja smatram da je zakon, pjesme imaju fantasticnu melodiju. I cijeli setting je nevjerovatan.

Edited by KurtCobain, 17 October 2004 - 09:11.


#2 K-up

K-up
  • Members
  • 265 posts

Posted 17 October 2004 - 10:06

To neka sala?

#3 Mogul is Stoned

Mogul is Stoned
  • Members
  • 994 posts

Posted 17 October 2004 - 15:52

Nirvana to neki novi bend :lol:

#4 KurtCobain

KurtCobain
  • Members
  • 32 posts

Posted 19 October 2004 - 11:26

Ne, Nirvana nije novi bend i nije nikakva sala. To je ustvari veoma star bend osnovan davne dobre 1987. Ako neko ima recimo njemacki MTV onda izmedju nedelje i ponedeljka u pola jedan u noci ide Rock Zone. Tamo se redovito pojavljuje pjesma "You Know You Are Right"- koja je na MTV-u opcenito prihvacena uz "Smells Like Teen Spirit" kao najbolji rock spot modernog doba.

A ko inace prati MTV neka nikako ne propusti Unplugged koncert odrzan u New Yorku u Novembru 1993, 5 mjeseci prije samoubojstva Kurt Cobainea. Inace svi veliki pjevaci imaju priliku odrzati Unplugged koncert ( Obavezno akusticni instrumenti i mala publika radi atmosfere ). To je ucinio i REM i Roxette i Shakira, ali verujte mi prema Nirvaninoj verziji to je nula i to uostalom otvoreno kazu i MTV-ovi producenti.

#5 K-up

K-up
  • Members
  • 265 posts

Posted 19 October 2004 - 11:37

:lol:

#6 K-up

K-up
  • Members
  • 265 posts

Posted 19 October 2004 - 11:40

A ko je taj Kurt Kobejn? To onaj simpaticni brka? A ne, to je Kurt Vonegat. Ne znam onda.

#7 Mogul is Stoned

Mogul is Stoned
  • Members
  • 994 posts

Posted 19 October 2004 - 12:49

a sta je to anplagd,

nikad nisam cuo za taj izraz

#8 liberty

liberty
  • Members
  • 80 posts

Posted 19 October 2004 - 13:15

:lol: "Jezivi ste" :lol:

#9 J'en ai marre!

J'en ai marre!
  • Members
  • 1,070 posts

Posted 19 October 2004 - 13:22

To neka sala?

Nije nego dvorana.

Čisto da se i ja uključim u takmičenje "Ne možeš smisliti truliju provalu od mene". :lol:

#10 m

m
  • Members
  • 1,696 posts

Posted 19 October 2004 - 22:11

Ajao, to sam imala na video kaseti, pre nekih 10 godina :lol:

#11 -izm

-izm
  • Members
  • 852 posts

Posted 20 October 2004 - 00:46

Ne, Nirvana nije novi bend i nije nikakva sala. To je ustvari veoma star bend osnovan davne dobre 1987. Ako neko ima recimo njemacki MTV onda izmedju nedelje i ponedeljka u pola jedan u noci ide Rock Zone. Tamo se redovito pojavljuje pjesma "You Know You Are Right"- koja je na MTV-u opcenito prihvacena uz "Smells Like Teen Spirit" kao najbolji rock spot modernog doba.

A ko inace prati MTV neka nikako ne propusti Unplugged koncert odrzan u New Yorku u Novembru 1993, 5 mjeseci prije samoubojstva Kurt Cobainea. Inace svi veliki pjevaci imaju priliku odrzati Unplugged koncert ( Obavezno akusticni instrumenti i mala publika radi atmosfere ). To je ucinio i REM i Roxette i Shakira, ali verujte mi prema Nirvaninoj verziji to je nula i to uostalom otvoreno kazu i MTV-ovi producenti.

care! :lol: :lol: :lol:
najbolji post koji procitah do sada na forumcetu :lol: :lol: :lol: .za stomak.
terala bakutu da mi strika dzemper ko sto je kurt nosio na tom koncertu.video kaseta valjda je i dalje negde u podrumu.gen x.eh

Edited by -izm, 20 October 2004 - 00:47.


#12 SDRE

SDRE
  • Members
  • 140 posts

Posted 20 October 2004 - 08:40

video sam skoro onaj kurtov 'dnevnik', ima u IPSu za neke silne pare

#13 KurtCobain

KurtCobain
  • Members
  • 32 posts

Posted 20 October 2004 - 10:59

najbolji post koji procitah do sada na forumcetu    .za stomak.
terala bakutu da mi strika dzemper ko sto je kurt nosio na tom koncertu.video kaseta valjda je i dalje negde u podrumu.gen x.eh


Jel da :lol:
Dzemper je neverovatan. To govori o njegovoj licnosti. Tip ima milijone a dolazi u ofucanom dzemperu i stvarno prljavim trapericama. Ajde molim te pogledaj opet sad kad si odrasla. Obrati pozornost kako pjeva iz duse, a ne dere se bez veze ko neki drugi. Mislim da takvu strast i iskrenost ne mozes vise vidjeti na licima danasnjih pevaljki.

a sta je to anplagd,
nikad nisam cuo za taj izraz


Unplugged je upravo to. Sva muzika se svira u stvarnosti na akusticnim instrumentima. Nista nije pre-recorded pa da pustaju sa vrpce, a ovi da se samo prave. Ove godine Unplugged koncerata bas i nema puno, prosle je bio jedan bar svaki mesec. Al ko ima teletekst ili pregled programa nece mu biti tesko.

A ovo sto sam spominjao prije MTV, to je sve izreceno na 10 godisnjicu smrti Cobaine-a 8.10.2004 kada je iz pocasti bio "Ein tag fur Kurt Cobain". Inace u Nirvani je svirao i jedan Hrvat Chris Novoselic, najbolji Kurtov prijatelj.

Unplugged verzije mozete pronaci na kazzi. Recimo upisete "About a girl", i dobijete listu sa raznih albuma, jedan je unplugged i taj je redovito kudikamo najbolji. Al stvar je puno bolja kad vidite bend i osvetljenje i publiku i cvece i cjelokupnu atmosferu.

REM je imao isto dobre stvari. Roxette sam propustio. Billy Idol je na VHF imao slicnu stvar pod imenom "Story Tellers"- jaaako dobro.

#14 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 20 October 2004 - 11:24

ja... ne mogu da verujem

ovo vise nije smesno

:lol:

#15 Vakula

Vakula
  • Members
  • 334 posts

Posted 20 October 2004 - 11:33

Stvarno je nekad kasno--otisao voz sa klf