Jump to content


Photo

Nirvana


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
154 replies to this topic

#91 Catwoman

Catwoman
  • Members
  • 1,425 posts

Posted 07 November 2004 - 19:18

Lead Belly---Where Did You Sleep Last Night
lyrics


My girl, my girl, don't lie to me
Tell me where did you sleep last night
In the pines, in the pines
Where the sun don't ever shine
I would shiver the whole night through

My girl, my girl, where will you go
I'm going where the cold wind blows
In the pines, in the pines
Where the sun don't ever shine
I would shiver the whole night through

Her husband, was a hard working man
Just about a mile from here
His head was found in a driving wheel
But his body never was found

My girl, my girl, where will ya go
I'm going where the cold wind blows
In the pines, the pines The sun, the shine
I'll shiver the whole night through

#92 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 07 November 2004 - 21:11

QUOTE
Lepo, samo šta je od ovog kao ODGOVOR na moj post? Samo povrđuješ ono što sam i ja rekla.

Ali, bar si za promenu napisao post koji se ne sastoji od 50% pljuvanja i 50% podataka skinutih sa raznih vebsajtova. i to je napredak.

Kol'ko je odgovor na tvoj post ne znam, samo sam po n-ti put objasnio ono shto pricham josh od pochetka ovog topica. Sad shto nekima treba vremena da "skopchaju"...

Verovala ili ne, sve (osim one slike Lead Bellyja i kratkog citata u vezi pravilnog spellinga njigovog imena) sam napisao iz glave. Bez raznih vebsajtova. Mozh' da pitash mokucija ili Hellu, oni me znaju pa ce ti i potvrditi koliko se razumem u neke stvari. cool.gif

Ali svejedno shta ja pricham, ti si odluchila da se ne slazhesh sa mnom ma shta ja tvrdio, pa ako kazhem da je nebo uglavnom plavo i ponekad sivo ti cesh reci da nije, nego je zeleno na crvene tufnice rolleyes.gif

QUOTE
Lead Belly ili Leadbelly (nije šija nego vrat...).

Kurt Cobain ili Kurta od Dvocevke (nije shija nego vrat...). A? wink.gif

Lepo sam ti tamo napisao shta njegova porodica kazhe o tome. Valjda oni najbolje znaju kako se chovek zvao?

QUOTE
Ukoliko mi neko ne podnese čvrste dokaze o ogromnoj popularnosti ovog umetnika među fanovima Nirvane i mlađom rok publikom 90tih uopšte, i dalje smatram da ga je najveći broj ljudi koji su gledali taj MTV Unplugged ili kupili album najverovatnije otkrilo upravo na ovaj način. Ako su ikada ranije i čuli tu pesmu, ne verujem da su bili preterano zainteresovani.

Velika vecina tih koji su gledali MTV anplagd ili kupilo album je ostalo jednako nezainteresovano za Lead Bellyja kao shto su bili i pre nego shto ga je Kurt obradio. That's the point of this story.

QUOTE
Da je gledao da odsvira samo ono na šta se publika loži i što je došla da čuje, svirao bi samo megahitove Nirvane, uz eventualno poneku obradu nekog velikog rock hita (od svih obrada, ovde je bila samo jedna takva).

...koju si ti pokushala da zabashurish pod tepih tongue.gif

Potpuno je nebitno da li je obradio ovo ili ono. Ja i dalje tvrdim da je Nirvana "na struju" mnogo bolje zvuchala nego anplagd, makar i da su obradili sve do jedne moje omiljene stvari na anplagd.

QUOTE
Poenta je to da je jedno reći da ti se nešto ne sviđa, a sasvim drugo zapljuvavati iz sve snage u stilu "Svi vi kojima se sviđa Nirvana Unplugged ste kreteni ispranog mozga i krivi ste za smrt Kurta Cobaina"

rolleyes.gif
QUOTE
Sad će verovatno da usledi odgovor u stilu: jok, nisam ja to uopšte rekao, pogrešno sam shvaćen. E, pa jesi to rekao. Iz onog što si napisao može jedino to da proizađe. A ako misliš da te neko nije shvatio kako treba, ubuduće se bolje izražavaj.

Vec sam ti lepo objasnio 5-6 puta. Utrchala si bezveze u raspravu i sad ti je truba da priznash da si pogreshila, i kontriracesh mi bez obzira shta ja kazhem.

Najbolji dokaz koliko nisi shvatila o chemu se ovde pricha je kako si odreagovala na post od girlnextdoor. Ona je ironichno odgovorila na nechije "Pa covek nema niti glas, niti ista od dobrog gitariste... Ali je imao harizmu i zbog toga je i stekao nazovi uspeh..." sa "...harizmu,ha???" na chega sledi tvoje "Pa jeste, još kako je imao harizmu, naravno (uz izuzetan talenat). I šta se ti tu kao tome čudiš? A ta slika kao na neki način dokazuje da on nije bio harizmatičan??" rolleyes.gif laugh.gif laugh.gif

QUOTE
I otkad je to napisati da ti se nešto dopada "idolopoklonstvo"?! Ako sad ne počnemo svi ovde da pljujemo iz sve snage neki album Nirvane, ili ako ne napišemo da je Kurt bio, recimo, kretenčina narkomanska, onda smo užasne horde religioznih fanatika koje se ustremljuju na hrabrog slobodnog mislioca Rad-o-šta-već, heroja otpora strašnoj diktaturi sledbenika kulta ličnosti K.C.?!

rolleyes.gif

Pa jesi fanatik, chim si onako reagovala kako si reagovala - dosta je da neko kazhe da mu se ne dopada Unplugged - i eto katastrofe. Ili chak, dosta je da ti se prichini da je neko rekao neshto o Kurtu shto nije apsolutno 100% uzdizanje u nebesa (vidi girlnextdoor) - i eto katastrofe. Reagujesh na Kurta kao bik na toreadorovu maramu. biggrin.gif

yawn2.gif

#93 Catwoman

Catwoman
  • Members
  • 1,425 posts

Posted 07 November 2004 - 22:17

QUOTE(Rad-oh-yeah? @ 7 Nov 2004, 22:11)
QUOTE
Lepo, samo šta je od ovog kao ODGOVOR na moj post? Samo povrđuješ ono što sam i ja rekla.

Ali, bar si za promenu napisao post koji se ne sastoji od 50% pljuvanja i 50% podataka skinutih sa raznih vebsajtova. i to je napredak.

Kol'ko je odgovor na tvoj post ne znam, samo sam po n-ti put objasnio ono shto pricham josh od pochetka ovog topica. Sad shto nekima treba vremena da "skopchaju"...

Verovala ili ne, sve (osim one slike Lead Bellyja i kratkog citata u vezi pravilnog spellinga njigovog imena) sam napisao iz glave. Bez raznih vebsajtova. Mozh' da pitash mokucija ili Hellu, oni me znaju pa ce ti i potvrditi koliko se razumem u neke stvari. cool.gif

Ali svejedno shta ja pricham, ti si odluchila da se ne slazhesh sa mnom ma shta ja tvrdio, pa ako kazhem da je nebo uglavnom plavo i ponekad sivo ti cesh reci da nije, nego je zeleno na crvene tufnice rolleyes.gif


Kurt Cobain ili Kurta od Dvocevke (nije shija nego vrat...). A? wink.gif

Lepo sam ti tamo napisao shta njegova porodica kazhe o tome. Valjda oni najbolje znaju kako se chovek zvao?


Velika vecina tih koji su gledali MTV anplagd ili kupilo album je ostalo jednako nezainteresovano za Lead Bellyja kao shto su bili i pre nego shto ga je Kurt obradio. That's the point of this story.


...koju si ti pokushala da zabashurish pod tepih tongue.gif

Potpuno je nebitno da li je obradio ovo ili ono. Ja i dalje tvrdim da je Nirvana "na struju" mnogo bolje zvuchala nego anplagd, makar i da su obradili sve do jedne moje omiljene stvari na anplagd.


rolleyes.gif
QUOTE
Sad će verovatno da usledi odgovor u stilu: jok, nisam ja to uopšte rekao, pogrešno sam shvaćen. E, pa jesi to rekao. Iz onog što si napisao može jedino to da proizađe. A ako misliš da te neko nije shvatio kako treba, ubuduće se bolje izražavaj.

Vec sam ti lepo objasnio 5-6 puta. Utrchala si bezveze u raspravu i sad ti je truba da priznash da si pogreshila, i kontriracesh mi bez obzira shta ja kazhem.

Najbolji dokaz koliko nisi shvatila o chemu se ovde pricha je kako si odreagovala na post od girlnextdoor. Ona je ironichno odgovorila na nechije "Pa covek nema niti glas, niti ista od dobrog gitariste... Ali je imao harizmu i zbog toga je i stekao nazovi uspeh..." sa "...harizmu,ha???" na chega sledi tvoje "Pa jeste, još kako je imao harizmu, naravno (uz izuzetan talenat). I šta se ti tu kao tome čudiš? A ta slika kao na neki način dokazuje da on nije bio harizmatičan??" rolleyes.gif laugh.gif laugh.gif


rolleyes.gif

Pa jesi fanatik, chim si onako reagovala kako si reagovala - dosta je da neko kazhe da mu se ne dopada Unplugged - i eto katastrofe. Ili chak, dosta je da ti se prichini da je neko rekao neshto o Kurtu shto nije apsolutno 100% uzdizanje u nebesa (vidi girlnextdoor) - i eto katastrofe. Reagujesh na Kurta kao bik na toreadorovu maramu. biggrin.gif

yawn2.gif

rolleyes.gif yawn2.gif yawn2.gif yawn2.gif yawn2.gif

QUOTE
Ali svejedno shta ja pricham, ti si odluchila da se ne slazhesh sa mnom ma shta ja tvrdio, pa ako kazhem da je nebo uglavnom plavo i ponekad sivo ti cesh reci da nije, nego je zeleno na crvene tufnice 


Sam si najbolje opisao svoje "odgovore" meni, samo promeni lične zamenice i "odlučila" u "odlučio" i to ti je to.

#94 Catwoman

Catwoman
  • Members
  • 1,425 posts

Posted 07 November 2004 - 22:34

Al moram da se zadivim, u al me pročita, trudim se toliko dugo da zabašurim obradu The Man Who Sold the World, pošto je iz nekog razloga užasna sramota obraditi Davida Bowieja... blink.gif roflmao.gif

Inače, Lead Belly ili Leadbelly i ovo:

QUOTE
Kurt Cobain ili Kurta od Dvocevke (nije shija nego vrat...). A? 


- e poređenje je tako na mestu da me prosto ostavi bez reči! wacko.gif ph34r.gif thumbdown.gif

#95 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 07 November 2004 - 22:54

QUOTE(Catwoman @ 7 Nov 2004, 17:34)
Al moram da se zadivim, u al me pročita, trudim se toliko dugo da zabašurim obradu The Man Who Sold the World, pošto je iz nekog razloga užasna sramota obraditi Davida Bowieja... blink.gif roflmao.gif

Inače, Lead Belly ili Leadbelly i ovo:



- e poređenje je tako na mestu da me prosto ostavi bez reči! wacko.gif ph34r.gif thumbdown.gif

Ma znam da te obaram s nogu wub.gif wub.gif wub.gif

lol_2.gif tongue.gif

#96 KurtCobain

KurtCobain
  • Members
  • 32 posts

Posted 14 November 2004 - 13:11

QUOTE
I sam sam probao slichne stvari u svoje vreme, nema para u modovanju. To uglavnom sve radi na entuzijazam.


Ozbiljno ? A sto si ti to modovao, ako mogu da pitam ?
Dooma? Djuku Nuklearca ? Warcrafta ?
Znam da je sve to entuzijazam, da nisam ekonomista specijalizirao bih ovo.

#97 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 14 November 2004 - 20:17

QUOTE
Ozbiljno ? A sto si ti to modovao, ako mogu da pitam ?

Uglavnom strategije raznorazne.
Neshto malo za Counterstrike i Need4Speed.

#98 KurtCobain

KurtCobain
  • Members
  • 32 posts

Posted 16 November 2004 - 19:23

QUOTE
Need4Speed.


Need for Speed kazes....
Ajde onda ti meni lepo reci ,kao kvalificirani moder, jel bi ovaj moj novi model Carrere bio dostojan zadnjeg nastavka N4S-ada ?







#99 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 17 November 2004 - 03:47

Nice. cool.gif

#100 KurtCobain

KurtCobain
  • Members
  • 32 posts

Posted 17 November 2004 - 20:47

Zelio bih se vratiti prvobitnoj temi ... Nirvani unplugged.
Naime ja ne tvrdim da sam najbolji poznavaoc Nirvane na svijetu, to niti ne zelim biti. Ali recimo da sam vidio neke koncerte na MTV-u, a neke sam pribavio kao trader i to besplatno !

Jos cu reci da vise volim tradicionalni rock tipa Elvis Presley ( Roy Orbisona pogotovo iako to i nije rock) nego ovaj moderni rock koji zvuci vise kao heavy metal i nekakvo besmisleno nabijanje po kantama za smece. Doslovno nabijanje po metalnim kantama.

A moram reci da Nirvana do Neverminda upravo tako zvuci ... Kurt se dere nesto bez veze, a ovi mlate ko poludeli bez ikakvog smisla,melodije i reda. Mozda to neko voli, mozda je to i srz Nirvane i Cobainea... ja u to ne ulazim.

Ono sto ja kao prosjecan Joe ( moja glavna ekspertiza su ipak video igre) mogu reci da su mi je puno "slusljiviji" unplugged iz nekoliko razloga.

1. About a girl i Come as you are (cak i bez Kurtovog vokala), zvuce nevjerojatno. Melodija i "stimung" samih akusticnih instrumenata cini zvuk potpuno drugacijim ( po meni mnogo boljim ) nego na bilo kojem drugom njihovom koncertu. Ova verzija Come as you are je puuuuno bolja nego i oficijelan spot. Kad te pesme cujes, ostanu ti u uhu... razumjes... pjevusis ih danima. A recimo imam par koncerata s istim pjesmama gdje zvuce apsolutno bez veze... Kurt se dere sav promukao... uzas opce slusati. Te 2 pesme su najbolji primjer za usporedbu s drugim verzijama. U unplugdu je Kurt svatio da ce mu taj koncert biti historijiski i na njemu se vidi da daje sve od sebe tako da nijedanu rijec nije krivo otpjevao.

2. Vaseline song, gde Hrvat Novoselic svira harmoniku, je nezaboravna. Sjajna melodija. A jos bolji Kurtov vokal. Skoro kao Orbison. Ovakvog zvuka drugde nema.

3. Pjesma Dumb, isto najbolja verzija koju sam ikad cuo.

4. Aaaa... Men who sold the world. E to je klasika. To retko pevaju. A ova je daleko najbolja.

5. E sad sljedi pjesma koja po meni svrstava Kurta u virtuoze ne samo muzike nego umjetnosti uopce. Takav divan glas, nigde greske, jednostavno te dirne u srce, i ne samo glas, nego i vrhunsko baratanje gitarom. Samo Kurt i publika.
Ovde se moze videti Kurtova bol zbog koje je vjerojatno i tragicno zavrsio. Nijedna druga izvedba nije ni blizu ovome. To tvrdim ja. Sem mene, to tvrdi i MTV koji valjda nesto vredi. Radi se naravno o Pennyroyal tea. Ovu pjesmu mogu samo rijeeetki izvesti kako treba.

Ostale pjesme ne bih previse komentirao. Rijec je o manje-vise prosjecnim izvedbama koje me ne impresioniraju puno.
Unplugged ne bi bio to sto jest bez intimne atmosfere zbog malog kruga ljudi, pa je Kurt dobio poticaj vise, da sve izvede iz prve i bez neke velike greske. Takvo sto ne bi izvodio nikad pred 1000 ili vise ljudi. Takodjer tu je i peti clan na basu (vjerujem) tako da sve zvuci mnogo prijateljskije za uho nego one debilne elektricne gitare navinute na maksimalnu dernjavu i tutnjavu od koje te zaboli glava nakon 2 minute.

I naravno sama njegova pojava, gotovo manekenska, njegovi tuzni pogledi, zraci jednom energijom i raspolozenjem koju na drugim koncertima jednostavno ne primecujem. Jednostavno je nema. Tog aspekta ne bi bilo da se radi o samo audio koncertu. I zato je bitna televizija to jest MTV ili neka druga.

Mozda grijesim, al volim one koji se sa mnom slazu. U zadnje 3 godine, Nirvana Unplugged sam vidio najmanje 200 puta. I sve mi je bolji.
Tacka.

Neki mogu tvrditi da otkrivam toplu vodu, al ne oni kojima se koncert ne svidja. Po njima to moze biti samo hladna voda. Iz bojlera koji ne radi. Ili nema struje.
A kao sto vidimo, ima i onih koji ne znaju sta je "anplagd" !

#101 nonick

nonick
  • Members
  • 1,843 posts

Posted 17 November 2004 - 21:49

ajd obecaj da vishe nishta necesh pisati o nirvani.

#102 KurtCobain

KurtCobain
  • Members
  • 32 posts

Posted 18 November 2004 - 11:06

Evo za tebe i tebi slicne jedan mp3 usporedbe unplugda i reprezantitivnom nirvaninom zvuku tipa reding festifal 1991 u Engleskoj. Radi se o usporedbi riffa iz Come as you are. Prvi je naravno unpluged.

Ako je tebi ono drecanje iz drugog bolje ... moja SUCUT tebi i tvojoj porodici.

come as you are

Edited by KurtCobain, 18 November 2004 - 16:26.


#103 K-up

K-up
  • Members
  • 265 posts

Posted 18 November 2004 - 15:44

QUOTE(KurtCobain @ 17 Nov 2004, 21:47)
Roy Orbisona pogotovo iako to i nije rock

Šala ili neznanje? ohmy.gif

#104 Aule@

Aule@
  • Sleepers
  • 688 posts

Posted 18 November 2004 - 16:10

of topik:
Smokers die younger

Attached Files


Edited by Aule@, 18 November 2004 - 16:11.


#105 KurtCobain

KurtCobain
  • Members
  • 32 posts

Posted 20 November 2004 - 11:54

Drago mi je da je uspordba ™ uspjesno okoncala ovu raspravu u moju korist. smile.gif