Jump to content


Photo

prve procitane (i omiljene) knjige


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
123 replies to this topic

#46 makaronee

makaronee
  • Members
  • 1,164 posts

Posted 24 July 2004 - 09:43

jebovastopik

kad god otvorim setim se svih izgorelih biblioteka

edit: a rodjak uverava kako rukopisi ne gore

Edited by makaronee, 24 July 2004 - 09:44.


#47 CallCenter

CallCenter
  • Members
  • 1,892 posts

Posted 26 July 2004 - 09:38

Ježeva kućica (najprva :lol:), Hajduci, Autobiografija, Karl Maj u neviđenim količinama, Robinzon Kruso, pa Žil Vern, a negde tu se umuvao i Zen Grej, Tolkin....

Kakva su to vremena bila. :lol:



PS. Stripovi se, cenim, ne računaju? :lol:

#48 Junior Bonner

Junior Bonner
  • Members
  • 1,146 posts

Posted 26 July 2004 - 10:53

Ne sećam se prve knjige ali prva koju nisam ispuštao iz ruke bila je Vinetu. Posle sam progutao skoro celog Karla Maja. Ipak, na prvom mestu je Robinson Kruso. Knjiga koju čitam svake 3-4 godine (znači jedno 7-8 puta do sada).

#49 chandra

chandra
  • Members
  • 2,782 posts

Posted 26 July 2004 - 12:11

Predivna, neko mi je maznuo (pozajmio pa nije vratio) moj primerak pre jedno 7-8 godina, otada ga nisam procitao.  :lol:

:lol:

Znas da postoji i nastavak? Price sa brezuljka Votersip.

#50 lessa

lessa
  • Members
  • 278 posts

Posted 26 July 2004 - 12:25

:lol:

Znas da postoji i nastavak? Price sa brezuljka Votersip.

stvarno?!? jel izaslo kod nas?

secam se da sam tu knjigu dobila za neki brzdej i onaj zec me na koricama nekako odbijao i naslov mi je bio cudan... i onda jedan raspust nisam znala sta cu sa sobom, grip itd. i uzeh da procitam i pokajah se sto sam tako dugo cekala...

#51 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 26 July 2004 - 12:37

:lol:

Znas da postoji i nastavak? Price sa brezuljka Votersip.

Do sada nisam znao, ali nadam se da ti znas sta ti je ciniti. :lol:

#52 CallCenter

CallCenter
  • Members
  • 1,892 posts

Posted 26 July 2004 - 12:42

Da li se iko seća knjige "Mališa i Karlson s krova"?


Bože, kako sam želeo da budem mali Karlson pa da živim u minijaturnoj kućici sakrivenoj negde na krovu iza dimnjaka! Živeti sam i raditi šta hoćeš, kad hoćeš i kako hoćeš!



I danas sanjam svoj dečački san. :lol:



Edit: greška u kucanju.

Edited by CallCenter, 26 July 2004 - 13:52.


#53 chandra

chandra
  • Members
  • 2,782 posts

Posted 26 July 2004 - 13:39

:lol:

Znas da postoji i nastavak? Price sa brezuljka Votersip.

stvarno?!? jel izaslo kod nas?

secam se da sam tu knjigu dobila za neki brzdej i onaj zec me na koricama nekako odbijao i naslov mi je bio cudan... i onda jedan raspust nisam znala sta cu sa sobom, grip itd. i uzeh da procitam i pokajah se sto sam tako dugo cekala...

2 lessa:

Nastavak je u originalu objavljen pre nekoliko godina, krajem devedesetih recimo. Kod nas za sada nije preveden (proslog leta sam za svoj gros preveo dve kratke price, imam ih negde na kompu). Jos nekoliko Adamsovih knjiga mi se bas dopalo - Kuzni psi, Sardik, Gvozdeni vuk. Mislim da nista od toga nije prevedeno. :lol:

(btw u petak sam se vratio iz petnice - pominjali smo te tamo... :lol: :lol: )

2 artur:

sta mi je ciniti?! :lol: :lol: :lol:

#54 lessa

lessa
  • Members
  • 278 posts

Posted 26 July 2004 - 14:03

vezbam kreativnost - kako smisliti 1001 nacin da se odlozi neodlozan posao :lol:

elem, jes da ce ovo da zvuci kao da li znate onu pesmu s one ploce ali pokusavam tri dana da se setim bilo cega dodatnog pa mi ne ide.

dakle

pisac: Hrvat, cini mi se Zagrepcanin

knjige: 3 ili 4 knjige o ekipi starijih osnovnoskolaca (ala sam ovo definisala)

verovatno najkorisnija informacija: jedna od knjiga ima ispravke autora (pravopis, gramatika, radnja, naslovi poglavlja) crvenim ispisane po celoj knjizi (mislim, tako je stampana)

secam se da sam umirala od smeha dok sam to citala i mnogo se nerviram sto mi je takva krecana u glavi da ne mogu da se setim niti imena pisca niti imena makar jednog lika (osim da jedan tip u jednoj od knjiga stalno vice "Ana se bacila pod vlak" a ima i neki golman ) niti naslova makar jedne knjige... krecana na kvadrat. :lol:

neizmerno zahvaljujem bilo kome ko pomogne da rasvetlim ovu misteriju


2 chandra:
- ako moze na mail ta dva prevoda - bas me interesuju. mnogo, mnogo, mnogo, mnogo hvala
(- nijesam stucala (a mozda je predaleko pa to sa spominjanjem/stucanjem ne fercera) - sada mi fali postidjeni smajli ali gi nema )

#55 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 26 July 2004 - 14:29

sta mi je ciniti?!  :lol:  :lol:  :lol:

Silji sta imas, srpski, engleski, svejedno. Brze to. :lol:

#56 chandra

chandra
  • Members
  • 2,782 posts

Posted 26 July 2004 - 18:02

Potrazicu ta dva prevoda cim stignem - ili su na kompu ili na nekim backupima. Original vam ne mogu slati tako lako jer je u papirnoj verziji - jedan primerak sam kupljen je u inostranstvu, regularno, pingvinovo izdanje, drugi sam dobio pre par dana - tvrd povez, kostao je 150 dindzi na rasprodaji u British Councilu... :lol: So, mozete ga citati, kopirati...

#57 zazie

zazie
  • Members
  • 1,669 posts

Posted 26 July 2004 - 20:58

ne znam koja mi je prva odrasla knjiga.
bice da je caca u metrou. mislim da sam imala 10 ili 11. i do kraja knjige mislila sam da sam ja caca, koja vitla u onoj opshtoj trci kroz pariz :)


"kolitokandi?" neko me obradovao pre neki dan ovde...

#58 lessa

lessa
  • Members
  • 278 posts

Posted 17 January 2005 - 18:37

da revitalizujem i donekle istrolujem sopstveni topik:

ako imate mogucnosti da dodjete do knjige, makar da je poklonite nekom detetu pa je onda pozajmite da procitate, toplo preporucujem:

"Princeza Milčica" od Vladane Likar Smiljanić (autorke Obicite Cicu iz Politikinog Zabavnika i jos poneceg)

ja sam je dobila za rodjendan i odusevila se potpuno! i ilustracijama i samim pricama!

a evo i sajta gde imate i Bajfordovu recenziju

Uzivajte!

#59 girlnextdoor

girlnextdoor
  • Members
  • 564 posts

Posted 18 January 2005 - 13:19

...prva je *mali princ*...dobila od oca za neki rodjendan(prochitala je josh par puta)...i odmah zatim *hobit*sledeci rodj.poklon...

...luis kerol*alisa u zemlji chuda*...mmmmmm,kakvo ludilo rolleyes.gif ...

#60 autsajder

autsajder
  • Members
  • 3,607 posts

Posted 18 January 2005 - 14:09

Prva skolska lektira - Jezeva kucica.

Otisao u biblioteku sa spiskom od 12 knjiga, stavio teti na sto i zatrazio da sve ponesem kuci. Kako sam se samo razocarao kad mi je objasnila da na citanje moze da se nosi samo po jedna knjiga. Kad porastem i predjem u odjeljenje za odrasle, moci ce cak dvije. Godinama sam ceznuo da zavirim u to odjeljenje sa ozbiljnim knjigama i u medjuvremenu iznova i iznova iscitavao utvrdjene favorite u skromnim zalihama djecije literatura. Najvise sam volio Zila Verna i izdanja Plave ptice, posebno Bruksov "Mac od Sanare", ne znajuci, o tugo, za Tolkina i njegovo remek-djelo (biblioteka ga nije imala u to vrijeme dry.gif ). Kakav zajeb. Kasnije sam, neizbjezno, "Gospodara prstenova" dozivljavao kao plagijat.