Jump to content


Photo

SIX FEET UNDER


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
64 replies to this topic

#61 lostfanforever

lostfanforever
  • Members
  • 502 posts

Posted 01 July 2007 - 23:32

serija je fuckin' masterpiece. Od pocetka do samog kraja, a on posebno!!!
Tako zaokruzena prica, potpuna, bez ulizivanja fanovima (beat that C.C & D. L rolleyes.gif ) , iskrena do srzi.. Likovi neponovljivi, svako od njih se tako prirodno razvijao tokom sezona, soundtrack fe-no-me-na-lan !

A sto se tice (maybe too much?) gay orijentisanosti, meni nije smetalo, imam te ljude i medju prijataljima, pa ne vidim sto bi mi smetali na ekranu. Jes mi bilo malko neprijatno na startu u nekim prilicno intimnim scenama, al navika je cudo smile.gif

Porediti ovo sa American beauty je potpuno logicno, s tim sto je SFU par klasa iznad!!

Jbt kad se setim kako sam se nedeljama raspadala posle odgledanog finala serije... ph34r.gif

Edit: kasno uocena nepismenos'

Edited by lostfanforever, 02 July 2007 - 14:43.


#62 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 02 July 2007 - 17:56

QUOTE(shinobi @ 1 Jul 2007, 22:04) <{POST_SNAPBACK}>
meni je lizin lik bio pomalo naporan kasnije, ali način na koji se njena epizoda završava, i one scene s nejtom pored drvet behu breathtaking.

jeste. u jednom momentu (kad je Lisina keva krenula da drobi o zajednichkoj grobnici) sam pomislila, pa nece se valjda braca predati, bez borbe, pa se setih pochetka epizode i klinca koji je sedamdesetih skochio sa zgrade.
super mi je to rigidno insistiranje na poshtovanju zelja pokojnika pa makar to znachilo i gazenje s one strane zakona.
jedino shto mi nije jasno je, kako to da je Nejt mogao da dobije green funeral (za koju smatram da je prelepa stvar) ali ne i Lisa.

QUOTE(lostfanforever @ 2 Jul 2007, 00:32) <{POST_SNAPBACK}>
soundtrack fe-no-me-na-lan !

jeste. je l ima negde da se skine soundtrack? ako ima nek mi neko baci na PM da se chistunci ne uznemire rolleyes.gif

i josh da spomenem kako je lik Brende maestralno izgradjen. najkomplexniji karakter koji je tokom pet sezona doziveo najvishe promena. toliko sam je zavolela da sam kontala kako mora biti jebeno dobro da takvu osobu imash u zivotu, nebitno za tip odnosa. prelepa mi je, i spolja i iznutra.

i da. posle nje, Keti Bejts, chije me je pojavljivanje u seriji odushevilo, u kombinaciji sa likom koji glumi, koji je toliko pozitivan i jak i duhovit, da prosto zrachi.

Edited by Dunadan, 02 July 2007 - 17:59.


#63 lostfanforever

lostfanforever
  • Members
  • 502 posts

Posted 02 July 2007 - 18:07

soundtrack nemam dry.gif al imala sam nesto sto je korisceno u seriji vec ranije u privatnoj kolekciji, nesto naknadno skidala, pojedinacno...

K.Bejts je fenomenalan lik, malo se pojavljivala al kad je ima vlada scenom, par epizoda je i rezirala, mozda i producirala nisam sigurna

meni se jako dopadaju pricice sa starta svake epizode, tj smrti( cesto se lako nalazi analogija sa samom epizodom ai ima i bas originalnih), razne halucinacije za koje nisi uvek siguran jesu li ili nisu huh.gif, i cela Brendina porodica

#64 mr@ki

mr@ki
  • Members
  • 1,080 posts

Posted 02 July 2007 - 22:16

QUOTE(lostfanforever @ 2 Jul 2007, 19:07) <{POST_SNAPBACK}>
meni se jako dopadaju pricice sa starta svake epizode, tj smrti( cesto se lako nalazi analogija sa samom epizodom ai ima i bas originalnih), razne halucinacije za koje nisi uvek siguran jesu li ili nisu huh.gif, i cela Brendina porodica

Da da, oni su jos 'gori' od Fiserovih, pre svega Brenda wub.gif ali i Bili i mama su ludi totalno... biggrin.gif
Inace, uvek sam se pitao jel se stvarno rade ta balzamovanja, zamenjuju krv pokojnika sa voskom?Mozda je malo glupo pitanje ali stvarno nikad nisam cuo za to sem u ovoj seriji...

Edited by mr@ki, 02 July 2007 - 22:23.


#65 lostfanforever

lostfanforever
  • Members
  • 502 posts

Posted 02 July 2007 - 22:48

e, ne znam ti to oko balzamovanja & rest, nit me zanima sta se radi... posle...

A ja bih wub-irala Bilija, ako smem blush.gif

...jbt, ljudi sad cu da nabavim 1. i 2. sezonu i krenem od pocetka...