Jump to content


Photo

SF/HORROR


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
67 replies to this topic

#16 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 16 March 2004 - 22:57

Da li je utkani svet stvarno tolko dobar,poshto pravim spisak za sledeci sajam knjiga,pa da znam.

Takodje sam procitao 5 prvih knjiga Ambera i skinuo sa njeta ostalih 5 na engleskom,ali nikako da nadjem vreme da ih ishchitam.

Meni je utkani svet verovatno najslabija Barkerova knjiga. Ne znam, ljudima se generalno sviđa, ali ja ne vidim zašto.

Amber... ko voli nema bolje, ja ih sigurno neću opet čitati :shrug: Ima sa mirc-a da se skine nešto kao 'The Big Book of Amber' u .lit formatu, cela serija sa nekim ilustracijama iz (valjda) prvog izdanja.

#17 Mica_Jovic

Mica_Jovic
  • Members
  • 171 posts

Posted 16 March 2004 - 23:07

Nisam nigde uspeo da nadjem "Hiperion", ni "Pesmu boginje Kali" (u Gradskoj biblioteci ova potonja se vodi kao decja knjiga, i mora da se ide u Hilandarsku, na decje odeljenje da bi se pozajmila :lol: ) ali me je odusevio Simonsov "Suplji covek". Da nema toliko 'naucnog' u knjizi (ili bar da sam pola uspeo da ukapiram), verovatno bih jos vise odlepio. Procitao sam i zbirku od pet prica "Ljubav i smrt". i prilicno mi se svidela.
U skorije vreme, "Covek praznih saka" Ursule LeGvin :lol: , "It" Kingov ( :lol: ), "Tecite suze moje, rece policajac" i "Ubik" Dika, poceo i nisam uspeo da nastavim "Coveka u visokom dvorcu", verovatno zbog ocajnog prevoda, s obzirom da su mi se ove dve bas svidele...

#18 Bad Music For Bad People

Bad Music For Bad People
  • Members
  • 7,230 posts

Posted 17 March 2004 - 03:01

Klajv Barker je sampion!! ne samo kao pisac (vidi hellraiser prvi deo).
'pesma boginje Kali' - to sam citao pre, mozda i 10 godina i pao sam na guzicu!!

niko ne pomenu jednog od mojih, skrivenih, favorita - Roberta Silverberga. baja je napisao brdo, a preporucujem najbolje od kod nas prevedenog - 'knjiga lobanja' i 'umiranje iznutra'.

#19 mokuci

mokuci
  • Members
  • 2,928 posts

Posted 17 March 2004 - 03:31

....
niko ne pomenu jednog od mojih, skrivenih, favorita - Roberta Silverberga. baja je napisao brdo, a preporucujem najbolje od kod nas prevedenog - 'knjiga lobanja' i 'umiranje iznutra'.


slazem u potpunosti! :lol:

za obe, kakvo uzivanje.

#20 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 17 March 2004 - 04:53

Stvarno odličan serijal, upropastio mi je jedan ispitni rok prošle godine.

meni se to redovno deshavalo u septembru.
zbog Kingovog It-a sam pala na socijalni rok, sledece godine sam se opremila sa nekih 70 brojeva Marti Misterije i pala godinu.

silverbergovo umiranje iznutra me je smorilo zestoko. nisam ga ni zavrshila.

#21 mokuci

mokuci
  • Members
  • 2,928 posts

Posted 17 March 2004 - 05:24

no lik iz tog romana ti je mogao pomoci da citas Kingove romane
i istovremeno dajes ispite bez problema. :lol:

#22 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 19 March 2004 - 11:15

Errrr...ne znam koliko snažno da ti nametnem da čitaš prvo u originalu. Prevod je, najblaže rečeno, loš i nedosledan, da se blago izrazim, a previše trpi od "autorske slobode" bez ijednog jedinog razloga.

Nametnuto. :lol:

Hvala.

#23 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 19 March 2004 - 11:17

Btw na proshlosm sajmu sam kupio americki bogovi i bash me se dojmila-preporuchujem svima.

I meni su se dopali "Americki bogovi", i to jako, jos kad ih paralelno citas sa Pracetovim "Malim bogovima"... :lol:

#24 Mesplède

Mesplède
  • Members
  • 682 posts

Posted 20 March 2004 - 17:11

Kratka priča/novela je IMNSHO idealan format za 'lake' žanrove tupa SF/F i horor.

Lake? Ja zaista ne mogu da verujem da neko ko iole čita 2004. godine izjavljuje ovako nešto. Kvazi arhaizmi su u funkciji priče, kao i izmišljeni izrazi tipa MAESTER, ili oslovljavanje vitezova sa SER i sl.

BMFBP, niko nije pomenuo Silverberga, ali niko nije pomenuo ni (redosled krajnje slučajan) Legvinovu, Volfa, Šeparda, Dika, Elisona, Varlija, Balarda, Poa, Lavkrafta, Strauba, Kembela, Karterovu, Bloha, i još jedno zilijardu triliona triglijardi drugih pisaca sa velikim romanima i knjigama koje su najmanje vredne čitanja.

Kada god pomislim koliko stvari ima da se čita, uhvati me panika koliko je kratak život. A kada se tome dodaju stvari koje volim a znam da su treš, shvatim da mi ni 19 života ne bi bilo dovoljno.

#25 implant

implant
  • Members
  • 50 posts

Posted 20 March 2004 - 18:49

BMFBP, niko nije pomenuo Silverberga, ali niko nije pomenuo ni (redosled krajnje slučajan) Legvinovu, Volfa, Šeparda, Dika, Elisona, Varlija, Balarda, Poa, Lavkrafta, Strauba, Kembela, Karterovu, Bloha, i još jedno zilijardu triliona triglijardi drugih pisaca sa velikim romanima i knjigama koje su najmanje vredne čitanja.



Nemoj da si nepravedan, ja sam hteo da pomenem "Slucaj Charlsa Dekstera Vorda" :lol:

#26 Larko

Larko
  • Banned
  • 6,536 posts

Posted 20 March 2004 - 21:09

i am the legend
ricard matison

rula

#27 Bad Music For Bad People

Bad Music For Bad People
  • Members
  • 7,230 posts

Posted 21 March 2004 - 02:54

BMFBP, niko nije pomenuo Silverberga, ali niko nije pomenuo ni (redosled krajnje slučajan) Legvinovu, Volfa, Šeparda, Dika, Elisona, Varlija, Balarda, Poa, Lavkrafta, Strauba, Kembela, Karterovu, Bloha, i još jedno zilijardu triliona triglijardi drugih pisaca sa velikim romanima i knjigama koje su najmanje vredne čitanja.

Kada god pomislim koliko stvari ima da se čita, uhvati me panika koliko je kratak život. A kada se tome dodaju stvari koje volim a znam da su treš, shvatim da mi ni 19 života ne bi bilo dovoljno.

tacno tako!! ovaj mi pade na pamet posto je bio heroj mog srednjoskolskog doba, a videh jos neke koje sam potom citao, dena simonsa, npr.

to da mi ni neznamkoliko zivota nije dovoljno za ovo ili za ono najcesce me razvaljuje kada je u pitanju muzika. svakih par godina dodjem u situaciju da pomislim 'ok. to je to. sve sto valja cuo sam. nema nista novo da me pomeri.' onda cujem, kao pre pola godine little killers i osetim se kao kada sam imao 16 i jurio da preslusam sve sto moze da mi dopadne saka.

'zivot je cudo'!!

#28 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 21 March 2004 - 03:14

Lake? Ja zaista ne mogu da verujem da neko ko iole čita 2004. godine izjavljuje ovako nešto.


:lol:

Navodnici prošli neprimećeno?

Dotični žanrovi su tako okvalifikovani, generalno gledano, ali ne od mene.

#29 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 21 March 2004 - 03:19

zbog Kingovog It-a sam pala na socijalni rok, sledece godine sam se opremila sa nekih 70 brojeva Marti Misterije i pala godinu.

Ja da sam se opremio Marti Misterijom, verovatno bih već diplomirao... ili skočio kroz prozor... neverovatno glup strip, IMHO.

Now, njegov kolega Dylan Dog, on the other hand...

#30 Mesplède

Mesplède
  • Members
  • 682 posts

Posted 22 March 2004 - 00:22

Lake? Ja zaista ne mogu da verujem da neko ko iole čita 2004. godine izjavljuje ovako nešto.


:lol:

Navodnici prošli neprimećeno?

Dotični žanrovi su tako okvalifikovani, generalno gledano, ali ne od mene.

Naime, gde su tako okarakterisani?

Tako ih je karakterisao moj profesor književnosti u srednjoj, do prve ozbiljnije rapsprave. Tako ih karakterišu ljudi koji nemaju pojma o tim žanrovima, tipa žiri NIN-ove nagrade, profesori u školama i sl. bez obzira što su i SF i Horor odavno prerasli sve dešije bolesti i stare, davno uspostavljene granice.

Masa dela je napisana tako da im uopšte ne možeš odrediti žanr, osim najuopštenijeg "fantastika", a to je poodavno ušlo u mejnstrim.

A skapirao sam da navodnicima želiš da se ogradiš, ali meni nije jasno zašto si samo ozbiljno uzeo tu "karakterizaciju".