Jump to content


Photo

SF/HORROR


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
67 replies to this topic

#1 implant

implant
  • Members
  • 50 posts

Posted 11 March 2004 - 05:22

Ima li medju vama SF/Horror sladokusaca? Ako ima, raspalite :lol:
Ja skoro zavrsio Barkerovu "Igru prokletstva"...OK je, ali ne moze
da se poredi sa "Knjigom krvi", a posebno ne sa masterpiece-om
kakav je "Utkani svet" :lol: "Utkani svet" preporucujem najtoplije...

#2 Tosha2EE

Tosha2EE
  • Members
  • 99 posts

Posted 12 March 2004 - 11:32

Uh, upravo citam Utkani svet, a narucio sam Books of blood (Vol 1 i 2) i ocekujem da mi stignu taman kad zavrsim ovo :lol: Ranije sam citao Klarka, Kinga, itd.

#3 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 12 March 2004 - 21:51

Odlican je Barker, bas dobar i kao fantasy i kao horor pisac. Uvek preporucujem Dan-a Simmons-a, odlicno mu ide i SF (Hiperion serijal) i horor (Song of Kali i Carrion Comfort).

#4 implant

implant
  • Members
  • 50 posts

Posted 13 March 2004 - 04:19

upravo citam Utkani svet


Napisi neki komentar kada zavrsis...nadam se da uzivas :lol:


Uvek preporucujem Dan-a Simmons-a, odlicno mu ide i SF (Hiperion serijal) i horor (Song of Kali i Carrion Comfort).


Nisam citao Simmons-a, uvek sam imao nesto prece da uzmem iz biblioteke ili od ortaka :lol:
Ali, dobro je da si me podsetio...btw, da li si citao Zelazny-jev "Amber" serijal ? Ja procitao prvih
5 nastavaka, cuo sam da je objavljeno jos 5?

#5 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 13 March 2004 - 10:30

Ali, dobro je da si me podsetio...btw, da li si citao Zelazny-jev  "Amber" serijal ? Ja procitao prvih
5 nastavaka, cuo sam da je objavljeno jos 5?

Nemoj da ti nesto bude prece od Simmonsa, svaki sekund proveden u citanju npr. Hiperion serijala se isplati. :lol:

Iscitao sam Amber do kraja, cak je prvih pet objavljeno u jednoj knjizi ovde, drugih pet (gde je glavni lik Korvinov sin) sam citao na engleskom, mislim da nije prevedeno kod nas, nadam se da ce to neko odraditi, posto Amber definitivno vredi citati. Sto se tice tih drugih pet, odlicne su, nije mu pao kvalitet, bas su dobre. Doduse, ja sam fan Ambera, ali se trudim da budem koliko-toliko objektivan. :lol:

#6 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 13 March 2004 - 19:19

shta ga znam
meni taj Amber serijal, tj. prvih 5 delova, nije bio nishta posebno.
onaj prolazak kroz senke, pa to je od dosadnog dosadno.

nikako da se dokopam tog Hiperiona in English.
nema ovde, a jos gore je to sto mogu do svih ostalih delova da dodjem osim do tog.
bedak.
Carrion Comfort je savrshen. savrshen!
takodje i Children of the night, dobra ideja definisanja vampirizma sa nauchne osnove.

slichna ideja samo drugachije realizovana je u Fevre Dream Dzordza Martina kog najtoplije preporuchujem, i ovu knjigu i The Song Of Ice And Fire serijal.
to je FENOMENALNO.
chekam chetvrtu knjigu da izadje ko ozeblo sunce.

#7 Mesplède

Mesplède
  • Members
  • 682 posts

Posted 14 March 2004 - 03:20

A nisam znao da si završila Children! Lepo, moraćeš da mi daš neku eksplikaciju.

Što se tiče teme, ja samo fantastiku čitam. Postao sam svestan pre jedno dve godine da sam, u stvari, fah-idiot, ali šta mogu. Evo sada se teram da predjem na neke krimiće, a za jedno 10 godina ću ponovo da počnem da čitam klasike, jer verujem da će tada biti vreme za novo iščitavanje.

Ali, bre! Bedačim se kada znam koliko knjiga ima i znam da ne postoji nikakva šansa da pročitam bar petinu onoga što me usko zanima...

#8 implant

implant
  • Members
  • 50 posts

Posted 14 March 2004 - 05:43

Sto se tice tih drugih pet, odlicne su, nije mu pao kvalitet, bas su dobre. Doduse, ja sam fan Ambera, ali se trudim da budem koliko-toliko objektivan. 


Hvala ti za info...valjda ce uskoro da se pojavi izdanje i kod nas B)


slichna ideja samo drugachije realizovana je u Fevre Dream Dzordza Martina kog najtoplije preporuchujem, i ovu knjigu i The Song Of Ice And Fire serijal.


Dunadan, ako ikako mozes da se dokopas Monolita br. 7 , uradi to :lol: Ima jedna odlicna Martinova
prica, "Trgovina kozom", mislim da bi ti se dopala.


Što se tiče teme, ja samo fantastiku čitam. Postao sam svestan pre jedno dve godine da sam, u stvari, fah-idiot, ali šta mogu. Evo sada se teram da predjem na neke krimiće, a za jedno 10 godina ću ponovo da počnem da čitam klasike, jer verujem da će tada biti vreme za novo iščitavanje.


:lol: u potpunosti te razumem. Ponekad mi je draze da po drugi ili treci put citam neki dobar SF nego
da pocinjem nesto novo... B)

#9 lena lovich

lena lovich
  • Members
  • 530 posts

Posted 14 March 2004 - 11:36

Citamo, pre neki dan ponovo sam zavrsila sa Knjigom krvi i sad se meracim da uzmem Kinga u ruke, ali tu su i one sjajne zbirke SF prica iz 80-ih, mada se najcesce odlucim za K.Dika, pored gomile Artura Klarka na polici u Gradskoj.Tuga, isti naslovi vec godinama tamo, sa istim otiscima prstiju!

#10 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 14 March 2004 - 18:07

i ovu knjigu i The Song Of Ice And Fire serijal.
to je FENOMENALNO.
chekam chetvrtu knjigu da izadje ko ozeblo sunce.

Ja imam neku gomilu knjiga iz "Songs of ..." serijala u elektronskom formatu, ali nikako da stignem da ih procitam, a Laguna samo stancuje srpske prevode pa cu na kraju da ih kupim djuture u njihovoj verziji i da s ebacim an citanje. Bolje sa papira nego sa ekrana, mada bih radije prvo procitao na engleskom pa onda na srpskom, nemam poverenja u domace prevodioce, pogotovo kod "stancera" kao sto je Laguna.

#11 Mesplède

Mesplède
  • Members
  • 682 posts

Posted 14 March 2004 - 18:24

i ovu knjigu i The Song Of Ice And Fire serijal.
to je FENOMENALNO.
chekam chetvrtu knjigu da izadje ko ozeblo sunce.

Ja imam neku gomilu knjiga iz "Songs of ..." serijala u elektronskom formatu, ali nikako da stignem da ih procitam, a Laguna samo stancuje srpske prevode pa cu na kraju da ih kupim djuture u njihovoj verziji i da s ebacim an citanje. Bolje sa papira nego sa ekrana, mada bih radije prvo procitao na engleskom pa onda na srpskom, nemam poverenja u domace prevodioce, pogotovo kod "stancera" kao sto je Laguna.

Errrr...ne znam koliko snažno da ti nametnem da čitaš prvo u originalu. Prevod je, najblaže rečeno, loš i nedosledan, da se blago izrazim, a previše trpi od "autorske slobode" bez ijednog jedinog razloga.

#12 max

max
  • Members
  • 579 posts

Posted 14 March 2004 - 18:37

Zelazny je, po meni, Amber trebalo da zavrsi sa Korvinom ali ga je, verovatno, prijateljska izdavcka rec i koja kinta pride, ubedila da je pravo vreme za prvu mach/magija soap-operu.
Obzirom da je rec o coveku koji je napisao i dela poput "This Immortal", "Prolaz u pesku", "On koji oblikuje"...oprosteno mu je-vise puta :lol:
Trenutno citam(opet) opus o Enderu od O.S.Card-a. Nema puno sorke i machovanja-rec je o klasicnom SF-u i toplo preporucujem.
p.s.
sva navedena dela i jos masu pride imam u elektronskom obliku(vecina na engleskom) pa zainteresovani neka mi na pp posalju mail ako zele nesto od knjiga.

#13 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 15 March 2004 - 02:22

Dunadan, ako ikako mozes da se dokopas Monolita br. 7 , uradi to  :lol:  Ima jedna odlicna Martinova
prica, "Trgovina kozom", mislim da bi ti se dopala.

prochitah je pre neki dan, dobila od momka tu neku antologiju shta je vec, ta martinova pricha, tri simonsove i tri kinga (chujem da su sve tri kingove priche ochajne).

moj problem je sto ne volim previse kratku formu. ne stignem da se vezem za likove.
zato mi je Martinov serijal thesongoficeandfire odlichan.
chitala sam prve tri knjige mesec dana, svaki dan.
perverzija kako je dobro!

i da
niposto ne chitati prevod.
Martin je tecan i lagan bez ne znam kako opterecenog vokabulara.

#14 Aule@

Aule@
  • Sleepers
  • 688 posts

Posted 16 March 2004 - 16:09

Ja sam prochito igra prokletstva i bilo je oket.Da li je utkani svet stvarno tolko dobar,poshto pravim spisak za sledeci sajam knjiga,pa da znam.
Takodje sam procitao 5 prvih knjiga Ambera i skinuo sa njeta ostalih 5 na engleskom,ali nikako da nadjem vreme da ih ishchitam.
Btw na proshlosm sajmu sam kupio americki bogovi i bash me se dojmila-preporuchujem svima.
Eto tako...
Nemanja

#15 T. U. Weenie

T. U. Weenie
  • Validating
  • 4,805 posts

Posted 16 March 2004 - 22:46

moj problem je sto ne volim previse kratku formu. ne stignem da se vezem za likove.


:lol:

Kratka priča/novela je IMNSHO idealan format za 'lake' žanrove tupa SF/F i horor. Jebeš likove, ja volim osećaj nedovršenosti u takvim nekim otherworldly delima. Da ne pominjemo činjenicu da dobri SF/F/H autori često i nisu, realno gledano, i najbolji pisci, pa se totalno rasplinu u dužim formama.

Edit: Neko je pomenuo Gejmena... njegova zbirka priča Smoke & Mirrors je odličan primer za gorenavedeno. Čovek je genije za minijature, a kad piše duže nešto, kao American Gods i Neverwhere, vidi se da ima problema...

Martin je tecan i lagan bez ne znam kako opterecenog vokabulara.


Da, lak je, ali i pun nekih kvaziarhaizama tipa "they broke their fast in the morning" :lol: Stvarno odličan serijal, upropastio mi je jedan ispitni rok prošle godine.

Edited by The Ugliest Weenie, 16 March 2004 - 22:52.