Jump to content


Photo

SF/HORROR


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
67 replies to this topic

#31 Mesplède

Mesplède
  • Members
  • 682 posts

Posted 22 March 2004 - 00:26

to da mi ni neznamkoliko zivota nije dovoljno za ovo ili za ono najcesce me razvaljuje kada je u pitanju muzika. svakih par godina dodjem u situaciju da pomislim 'ok. to je to. sve sto valja cuo sam. nema nista novo da me pomeri.' onda cujem, kao pre pola godine little killers i osetim se kao kada sam imao 16 i jurio da preslusam sve sto moze da mi dopadne saka.

'zivot je cudo'!!

Davno reče jedan moj prijatelj: kada čuješ za pravac ili slično, neka ti neki poznavalac preporuči nekoliko reprezentativnih albuma, preslušaj i katalogizuj. Naravno, nije mislio na mogućnost da ti se to zaista svidi!

Ma potpuno te razumem. Samo, ja sam od muzike malo i odustao. Pratim nekoliko bendova i to ne baš redovno, a novije samo kada mi prijatelji kojima verujem sednu na kičmu da moam da čujem. A tu su i filmovi koje treba gledati, igre koje treba odigrati, žene koje treba ujuriti... :lol:

#32 ion

ion
  • Members
  • 2,064 posts

Posted 06 April 2004 - 15:10

Volim (sve što vole mladi :lol: ) sve sa predznakom F sa ili bez S..
a, slučajno čitam baš sad knjigu krvi 3..
Sa police me gledaju Strugacki bros (Piknik pored puta iliti Stalker) koje ću posle 5god ponovo...

#33 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 07 April 2004 - 18:31

Sa police me gledaju Strugacki bros (Piknik pored puta iliti Stalker) koje ću posle 5god ponovo...

A jos kad najesen stigne i igra za pc, mljac. :lol:

#34 zagor tenay

zagor tenay
  • Members
  • 193 posts

Posted 07 April 2004 - 23:31

Evo upravo citam "Road to Mars" Erica Idlea. Veoma lici na Autostopere.

#35 implant

implant
  • Members
  • 50 posts

Posted 08 April 2004 - 02:46

A jos kad najesen stigne i igra za pc, mljac.


Shta, bice i igrica?! Oj- hoj, no sleep at all :lol:
Btw, zavrshio Tolkinov "Silmarilion"...dosta ljudi mi je reklo da je "knjiga smor, bash bezveeeze".
Mogu samo da kazem da se ne slazem i da mi je knjiga bash prijala. Jedina zamerka : too much of
"veliki taj i taj, sin toga i toga, najlepsheg Eldara svih vremena" stuff, ali kapiram da je to bila
neophodnost...ipak je to knjiga koja predstavlja Bibliju Tolkinovog sveta. Uzivancija, priushtite je
sebi! B)

#36 ion

ion
  • Members
  • 2,064 posts

Posted 08 April 2004 - 10:34

A jos kad najesen stigne i igra za pc, mljac.  :lol:

Ne znam. Video sam jedan demo i ...Kako su to nekad u "Svetu Kompjutera" govorili: ideš, ideš, ideš. a, dok ideš, pucaš, pucaš, pucaš...

#37 CTPAX

CTPAX
  • Members
  • 10,503 posts

Posted 08 April 2004 - 13:10

Lake? Ja zaista ne mogu da verujem da neko ko iole čita 2004. godine izjavljuje ovako nešto. Kvazi arhaizmi su u funkciji priče, kao i izmišljeni izrazi tipa MAESTER, ili oslovljavanje vitezova sa SER i sl.

BMFBP, niko nije pomenuo Silverberga, ali niko nije pomenuo ni (redosled krajnje slučajan) Legvinovu, Volfa, Šeparda, Dika, Elisona, Varlija, Balarda, Poa, Lavkrafta, Strauba, Kembela, Karterovu, Bloha, i još jedno zilijardu triliona triglijardi drugih pisaca sa velikim romanima i knjigama koje su najmanje vredne čitanja.

Kada god pomislim koliko stvari ima da se čita, uhvati me panika koliko je kratak život. A kada se tome dodaju stvari koje volim a znam da su treš, shvatim da mi ni 19 života ne bi bilo dovoljno.

Ma gde lako? :lol:
Svakome ko tako misli preporucujem da procita, na primer, nesto od Stanislava Lema. Recimo "Izumitelj duse"... Ako se posle ne ubije, vidimo se na forumu :angry:

Meni je kultna knjiga (serija knjiga) "Dina" Frenka Herberta (nemojte samo da neko pomene film, pls... Postacu zao... Mozda jedino ako ga jednog dana filmuje Piter Dzekson). Herbert je bio genije: Pored toga sto je, ocigledno, sve svetske zive i nezive religije drzao u malom prstu, kao i filozofiju njihovog sirenja, knjiga je i sa "akcionog" aspekta fantasticna, tako da je mogu citati i ljudi koji ne vole da se "smaraju", tj koji vole gore pomenuto "lako".

Jedino sto u nasem izdanju ima, valjda, 12 delova.

Ipak, bog medj piscima je Artur Klark. :lol: Kada se kaze SF, on je pravi predstavnik toga... sa naglaskom na ono "S". Zato me cudi da ga niko ne pomenu. Kao i Isaka Asimova, koji, doduse, ume ponekad da smori sa temom robotike.

Toplo preporucujem Klarkove knjige "Spustanje noci", "Grad i zvezde", "Rajski vrtovi"... Kratka prica "Susret s meduzom" o spustanju na Jupiter je SMRZ! Upravo su njegovi opisi drugih svetova stvar u kojoj je neprevazidjen (zato je komentar posade "Apola", kada su nadletali Mesec, bio "Klark je bio ovde!"... zato su mu doneli kamen sa meseca).

Od Asimova ne propustite "Bogvi licno".

I konacno, malo me vredja kada trpaju horor i SF u isti zanr. Nemam nista protiv horora, ali on najcesce nema nikakve veze sa onim "Since" u "Since Fiction". Dakle, horor u najvecem broju slucajeva moze da prodje kao fikcija, retko kao naucna.

Upravo je pristup velikana naucne fantastike pozitivan, dakle anti-hororovski.

Edited by CTPAX, 08 April 2004 - 13:13.


#38 Spider Jerusalem

Spider Jerusalem
  • Members
  • 298 posts

Posted 08 April 2004 - 18:15

There's this guy, Weenie, and he comes up to me and he says, "Ya know, Clarke is God, man, and so is Asimov," and I'm like, "Yeah, whatevah!"

And then this dude is all up and going like, "Man, Neil Gaiman is a master of short fiction and, dude, a fine writer!" and I'm like, "Yeah, what-evah!"

And then this chick comes up and is all like, "Eeeew! Genre!" and I'm like, "Whatevah."

And then this other chick starts yapping something like, "How can you read that crap? Why don't you grab on to some REAL literature, like, for instance, have you had the chance to read that awesome, awesome new John Updike novel?" and I'm like, "Yeah, WHATEVAH!!"

CAUSE THIS IS MY UNITED GENRE OF WHATEVAH!
CAUSE THIS IS MY UNITED GENRE OF WHATEVAH!

Then this chick comes up to me and's all like, "Awwww! Gaiman!" and I'm like, "Yeah, whatevah!"

And then this guy Feardotcom comes up to me and he's all like, "Man, I hate it when they label horror as 'Since' fiction, man, I mean, you know, cause you see, these SF writers have a more positive approach to writing then the horror writers who are, I dare say, not scientific at all." And I'm like...









"...........Huh?"







Finally, this dude comes up to me and he's all like, "Dude! That George R.R. Martin FUCKIN' RULES, MAN!" and I'm like, "FUCKIN' A, MAN! When's the new book comin' out already!?"


CAUSE THIS IS MY UNITED GENRE OF WHATEVAH!
CAUSE THIS IS MY UNITED GENRE OF WHATEVAH!
CAUSE THIS IS MY UNITED GENRE OF WHATEVAH!

Edited by Spider Jerusalem, 08 April 2004 - 18:18.


#39 debaser

debaser
  • Members
  • 660 posts

Posted 08 April 2004 - 21:22

hahahahahahaha
java script:add_smilie(":lol:") :lol: :lol: :lol: :lol:

#40 hooyadahoo

hooyadahoo
  • Members
  • 2,866 posts

Posted 09 April 2004 - 08:38

:lol:
bas sam se pitao gde si nestao spideru

samo sto se nije pomenulo - vec:
farmer, sekli, pol, lem.

utopljen u americkom novom talasu forever.

#41 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 09 April 2004 - 10:10

Jel' protestvov'o vec neko sto je ovde SF slumped sa glupavim horrorom? Ako ne, evo ja. :lol:

Edited by Indy, 09 April 2004 - 10:11.


#42 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 09 April 2004 - 13:18

gee
what's with all this animosity towards horror genre?

I'd take horror any day.

#43 Jr

Jr
  • Banned
  • 4,557 posts

Posted 09 April 2004 - 13:46

Jel' protestvov'o vec neko sto je ovde SF slumped sa glupavim horrorom? Ako ne, evo ja. :lol:

racunaj i mene

#44 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 09 April 2004 - 14:02

po chemu je horor ishta manje bitan od SF-a?
i zasto je uopshte bitno odvajati jedno od drugog kad su to samo elementi priche.
shta? u SF literaturi ne postoji nijedan horor element?
nijedan horor aspekt nije u isto vreme SF?

what?

#45 Jr

Jr
  • Banned
  • 4,557 posts

Posted 09 April 2004 - 14:05

Najveci strah koji covjk ima kad uyme horor knjigu u ruke je da ce biti udavljen prije sredine