Jump to content


Photo

Oskar


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
67 replies to this topic

#61 Gojko & Stojko

Gojko & Stojko
  • Members
  • 3,000 posts

Posted 04 March 2004 - 00:05

Hm, mislis Sydney? A srpski jeste ispravno i Sidnej i Marej.

Ljubitelji Benisija Del Tora - pogledajte "The Pledge" sto je rezirao Son Pen. Pen ima slican talenat kao Klint Istvud da stimulise glumce za odlicne uloge (minijatura Miki Rurka u istom filmu, Dzek Nikolson u glavnoj ulozi) ...


Share & Enjoy

#62 Bustin

Bustin
  • Members
  • 4,490 posts

Posted 04 March 2004 - 00:38

Hm, mislis Sydney? A srpski jeste ispravno i Sidnej i Marej.

Ljubitelji Benisija Del Tora - pogledajte "The Pledge" sto je rezirao Son Pen. Pen ima slican talenat kao Klint Istvud da stimulise glumce za odlicne uloge (minijatura Miki Rurka u istom filmu, Dzek Nikolson u glavnoj ulozi) ...


Share & Enjoy

Ja sam doziveo Pledge kao relativan promasaj. Celo vreme se potencira na nekom trileru u podlozu price koja ne kraju prakticno zavrsi, kako da kazem, kusato...
Izgradnja likova je dobra, "tranzacija" likova, gluma izvanredna, prica interesantna i na kraju... nista... kao neki crnjak...
Mozda da ga pogledam opet. Pogledao sam ga pre 2 godine i vec sam zaboravio dosta detalja ali se secam ukupnog dojma posle filma.

#63 Gojko & Stojko

Gojko & Stojko
  • Members
  • 3,000 posts

Posted 04 March 2004 - 01:15

Ne znam sa cim da uporedim ono sto sam ja tu video kao rasplet - Irreversible mozda, ili Run, Lola, Run - kako jedna sitna stvar moze da promeni tok dogadjaja, i da na kraju potpuno promeni spoljni sud o stvarima. Lik koga glumi Dzek Nikolson je sve ulozio da uhvati ludaka-ubicu, sam dosavsi na ivicu ludila. Na kraju, sve se prekida, policijska zaseda se raspusta, dok oni policajci idu nazad, nailaze na sprzen les u automobilskoj nesreci, gde ti kao gledalac vidis da je to bio ubica.

Da se nije sudario - sve bi bilo kao sto je lik Dzek Nikolsona i ocekivao - ubica (koji nijednom nije prikazan u filmu - cini mi se samo noge) bi dosao na sastanak sa devojcicom, policajci bi ga uhvatili i Dzek bi bio heroj. Ali to bi valjda bio klasican holivudski kraj ...

Share & Enjoy

#64 Gojko & Stojko

Gojko & Stojko
  • Members
  • 3,000 posts

Posted 04 March 2004 - 01:25

Iz slicnih razloga preporucujem "Swimming Pool" (Bazen), cini mi se da je u programu FEST-a, u odnosu na "Adaptation". Slicna tema (odsustvo kreativne inspiracije) - malo drukcije obradjena, bez americke (nemam nameru da tipiziram, postoje tamo i ljudi kao Istvud, Dzarmus i Son Pen) fiksacije samim sobom.

SaE

#65 mokuci

mokuci
  • Members
  • 2,928 posts

Posted 04 March 2004 - 01:41

Pledge ... kikes obara sa nogu ! ( tu fali onaj smajli sto se relidzsli klanja)

I na vise gledanja.

GaS
...mozda si nekom otkrio malo vise spojlera za one koji jos nisu gledali ...
no svakako vredi uvek pogledati.

#66 jamie

jamie
  • Members
  • 1,771 posts

Posted 04 March 2004 - 05:05

veeeeliki pisac Lusijus Šepard izneo svoje mišljenje o tome:

http://www.electrics...ews/monster.asp

Jamie, pročitaj i deo o Šarliz-ili-kako-se-već-zvaše. :lol:

sto je najgore mogao bih da se slozim sa vecinom napisanog, mada ne volim tako politizovan stav spram filma. i koliko god ja navijao za naomi, charlize je [ako pokusam objektivno da sagledam] napravila najbolji posao 2003e, i to u jednom, kao, korektnom filmu [prosecnog scenarija]. inace je smatram vrlo obicnom [da ne kazem bas - losom] glumicom, i ne ocekujem da ce ikada ista uraditi [sa nadom da gresim].

#67 Gojko & Stojko

Gojko & Stojko
  • Members
  • 3,000 posts

Posted 04 March 2004 - 05:11

U pravu si, izvinjavam se - Bustin je gledao film, pa zato ...

SaE

#68 Bustin

Bustin
  • Members
  • 4,490 posts

Posted 04 March 2004 - 14:21

2 G'n'S:
Ja mozda mogu da razumem zasto ti se dopao ovaj film. I sam tvrdim da je gluma na visokom nivou (mada ponekad i "previse"). Moj problem je kraj koji nije dosegao ni dovoljan klimaks kada je nekontrolisano (smuseno) zavrsio u vrlo kratkom vremenu sa nepovezanom scenom ludog i pijanog(?) Dzeka(?!). Flat!
Veliki dio filma je zasnovan na osnovnoj prici o ubijenim devocicama (mozda i silovanim, ne mogu da se svega setim ali se secam da je dosta mucan po ovom pitanju kao i dosta fotki ubijenih devojcica... itd) i Dzekovoj dedikaciji da nadje pravog ubicu (elem sko'nto da mutavi del toro nije kriv). Finis price sam doziveo kao emotivno ne dovrsen presecen nekakvom "saobracajnom nesrecom" koja je izvan konture price. Film je ostao neuoblicen.
Naravno... ovo je moj licni sud :lol:
Moram priznati da nisam citao ni knjigu, niti gledao nemacki orginal a ni englesku verziju filma tako da nemam referencu koliko je "the Pledge" uspesna ekranizacija. Znam da dosta ljudi hvali i knjigu i nemacki film.

Penova verzija dobija od mene solidnih *** (out of 5).

ps. sto se tice kraja price. Uvek sam zeleo da snimim film sa Hju Grantom koji, kao i obicno, ne moze da smuva ribu prvih 1h i 20min i onda se sve saljivo okrene i obrne. I taman kad treba da je poljubi, kako to samo on ume, na kanapu iznad njege glave spusti se maskirani nindja sa plafona i prereze mu vrat (Bullet). Cut and thanks... :lol: