Jump to content


Photo

Oskar


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
67 replies to this topic

#46 Vladap

Vladap
  • Members
  • 4,823 posts

Posted 02 March 2004 - 03:07

Napokon malo ozbiljnosti u americkom Grand prodaksnu :lol: Pinkoloidni iz LA su ovaj put malo skrenuli u umetnost i napravili pravi dogadjaj posvecen filmskoj umetnosti. Sest nominovanih za musku ulogu mogu ladno da se nominuju i na Sandens festivalu.

LOTR - zasluzeno. Kada je mogla ona tuga od 'Titanika', Hobiti & co su trebali da dobiju 22, sa sve Oskarom za najbolju ulogu u srednjem rodu za Goluma. Medjutim, veliki raskorak je bio izmedju efekata, slike, tona, adaptacije samog romana i uloga. Naime, glumci su bili sasvim, sasvim solidni, ali ostalo je bilo fenomenalno, i ocekivano je bilo da ne budu nominovani ni u jednoj glumackoj nominaciji. Jedina triologija vredna pomena pored 'Kuma' je uspela da filmskoj umetnosti udahne malo svezeg vazduha koji Holivudski 'hitovi' netrmice trose i pitanje je da li ce ovakvih spasilaca biti tako cesto.
Son Pen zasluzeno sa sve T.Robinsom (gledao), kao i Carliz(gledao). Dzoni je vec vidjen za Oskara, ali ce morati do njega da dojase sa nekim malo jacim filmom od ovog, mada sam tu tematiku u 'Zimskom bioskopu' najradije gledao, pored 'Sase' :lol: . Ali to je nedovoljno u kokurenciji Kingslija (gledao), Pena..za sada. Bil takodje (nisam gledao, ali sam cuo :lol: )..mozda Nikolson i moze da dobije za obicnu pricu sa osrednjom glumom, ali Bil ce morati malo vise da se potrudi, u najmanju ruku da bude fenomenalan..Da je bio u proslogodisnjoj konkurenciji, dobio bi sigurno. Bili Kristl je bio fenomenalan, cak je ceo dogadjaj imao i dozu umerenosti, koliko je to moguce na tom mestu...

#47 zzzzz

zzzzz
  • Members
  • 2,055 posts

Posted 02 March 2004 - 03:35

...Bil takodje (nisam gledao, ali sam cuo :lol: )..mozda Nikolson i moze da dobije za obicnu pricu sa osrednjom glumom, ali Bil ce morati malo vise da se potrudi, u najmanju ruku da bude fenomenalan...

Bil Marej je najpotcenjeniji glumac celog jebenog Holivuda. Sa vecito istim izrazom lica (kao da je upravo stao u nesto u sta se ne staje) docarava uvek drugu emociju... A Holivud je to koristio za brdo cetvrto do petorazrednih letnjih-jos-malo-pa-hitova i za poneko mini-remek-delo (vrhunac, naravno, "Dan mrmota", ne znam ko je '93. dobio Oskara, ali cenim da je tada zasluzio nagradu).

Naravno, u konkurenciji sa dva Sona Pena (2x :lol:), svako bi polozio oruzje.

#48 Hefestus

Hefestus
  • Members
  • 6,822 posts

Posted 02 March 2004 - 03:39

Zao mi je da 21 gram nije nominovan, strani reziser valjda? Ili ja to preterujem, meni je to izuzetan film!
Mozda je za Benicio Del Tora malo rano za Oscar. Ali on je sjajan glumac. Secam ga se jos iz Basquiat, Money for Nothing .... staces :lol:

lepo je Penn rekao ; There's no such thing as best actor!

#49 reg

reg
  • Members
  • 4,229 posts

Posted 02 March 2004 - 10:39

Mozda je za Benicio Del Tora malo rano za Oscar


Zar on vec nema jednog oscara.

#50 eye of the beholder

eye of the beholder
  • Members
  • 2,304 posts

Posted 02 March 2004 - 11:20

i da
voditeljki treba:
1. cupati svaku dlaku iz glave, one by one
2. zabijati joj exere pod nokte
3. chupati joj nokte
4. napuniti usta kolagenom pa ih onda bushiti
5. javno je silovati
6. prskati je koncentrovanom H2SO4
7. udaviti je
8. oziveti je pa je ugushiti
9. oziveti je pa je kamenovati
10. oziveti je pa je spaliti
11. pepeo rasuti po visoravnima Novog Zelanda gde je sniman Gospodar, dakle, Prstenova

ZASTO? :lol:

Nisam gledao dodelu tako da ....


ZASTO?

#51 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 02 March 2004 - 13:58

ma ochepila me u busu

#52 Mesplède

Mesplède
  • Members
  • 682 posts

Posted 02 March 2004 - 14:38

Meni stvarno nije jasno kako neko može da gleda dodelu oskara. 'Ajde što je ta ceremonija sama po sebi nešto najdosadnije u istoriji univerzuma, a kada se propusti kroz filter domaćih prenosa sa "gostima u studiju", sve postaje nepodnošljivo.

Što se tiče ovogodišnje manifestacije, najbolji deo za mene desio se još pre mesec dana, kada je veeeeliki pisac Lusijus Šepard izneo svoje mišljenje o tome:

http://www.electrics...ews/monster.asp

Iako po defaultu ne volim pljuvače, ovo me je zaista razveselilo. Jamie, pročitaj i deo o Šarliz-ili-kako-se-već-zvaše. :lol:

#53 Hefestus

Hefestus
  • Members
  • 6,822 posts

Posted 02 March 2004 - 15:43

Zar on vec nema jednog oscara.

Koji sam ja izlapetis da za Traffic :lol:

#54 Vladap

Vladap
  • Members
  • 4,823 posts

Posted 02 March 2004 - 15:47

Zao mi je da 21 gram nije nominovan, strani reziser valjda?  Ili ja to preterujem, meni je to izuzetan film!
Mozda je za Benicio Del Tora malo rano za Oscar. Ali on je sjajan glumac. Secam ga se jos iz Basquiat, Money for Nothing .... staces :lol:

lepo je Penn rekao ; There's no such thing as best actor!

Ne znam kada je bila premijera '21 gram' (Bozic?), mozda se pojavi sledece godine u konkurenciji...odlicna ekipa, pogledacu ovih dana. Da, Del Toro je dobio za Traffic..dobro je izgledao u onoj zuckastoj formi filma :lol:

Edited by Vladap, 02 March 2004 - 15:48.


#55 Bustin

Bustin
  • Members
  • 4,490 posts

Posted 02 March 2004 - 16:13

pa poshto se Holivud redovno oduzi, pretpostavljam da ce Marej sledece godine ubosti

Da... mozda za ghostbusters IV

#56 Bustin

Bustin
  • Members
  • 4,490 posts

Posted 02 March 2004 - 16:28

Po meni Del Toro je bio mnogo jaci u 21grams negu u Trafiku. U svakom slucaju, sjajan talent ali mi je ipak em milo em drago da je Tim ubo male support oskar.
Marej, iako sjajan, jednostavno, ove godine, ne moze da me dotakne kao Pen (kojeg sam godinama smatrao talentovanim ali previse 'ljigavim). Pen je konacno prevazisao ljigu tipa "dead man walking" i postao prirodan a ne melodramatican. Mislim da mi se svideo posle sporedne uloge u zamalo sjajnom "It's all about love" danskog rezisera koji je pravio "Festen" Vinterberga.
Nisam odgledao Kingslija (cak nisam ni pogledao za sta je nominovan, verovatno za "the house of sand and fog"). Njega stvarno volim.
Monstruma nisam gledao. Naomi je bila sjajna u 21gramu i stvarno steta. Bas cu danas d.l. monstrum da ga pogledam.

#57 maxivida

maxivida
  • Members
  • 3,167 posts

Posted 02 March 2004 - 20:57

Zašto ga svi zovete Marej, kad se čovek zove Mari? :lol:

#58 Master Yoda

Master Yoda
  • Members
  • 49 posts

Posted 02 March 2004 - 23:05

maxividica uvek vreba! nemojte posle reći da niste bili upozoreni. :lol:

#59 Mesplède

Mesplède
  • Members
  • 682 posts

Posted 02 March 2004 - 23:30

Monstruma nisam gledao. Naomi je bila sjajna u 21gramu i stvarno steta. Bas cu danas d.l. monstrum da ga pogledam.

I taman posle pročitaj šta Šepard piše njoj i o filmu.

#60 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 03 March 2004 - 16:30

Zašto ga svi zovete Marej, kad se čovek zove Mari?  :lol:

Verovatno iz istih razloga iz kojih australijski grad Sidney ljudi kod nas zovu Sidnej umesto Sidni :lol: