Jump to content


Photo
- - - - -

Dijeta


  • Please log in to reply
1027 replies to this topic

#901 red pill

red pill
  • Members
  • 616 posts

Posted 26 April 2018 - 18:27

O lomljavi koljena na 99 kg i cekanju lijepih suncanih dana za pocetak kardio treninga da uopce ne pricamo, kao da lijepo nije napisano (i od sluzbene medicine savjetovano) da trcanje nije za osobe koje imaju vise od 10 kg viska, i kao da je trcanje jedini moguci aerobni trening.

Obicne ali svakodnevne setnje ubrzanim tempom u trajanju od pola sata daleko su efikasnije i zdravije za pretile osobe.

Moguc je i Tabata trening, ako tradicionalni cardio nije moguc, to je cak i intenzivnije.

https://www.bodybuil...s-inventor.html

Pazite, 4 minuta su mogli olimpijski brzoklizaci Japana, kada je Tabata trening izmisljen devedesetih. Nikako ako imate tragove angine pectoris, tj ne mozete puno opterecenje na pokretnoj traci do 160-180 bpm pulsa. Ako je to slucaj mora na Bruce treadmill protocol test, na pokretnoj traci sa ECG uz nadzor lekara kardiologa, pa da onda kardiolog kaze dokle se sme sto se pulsa tice, tj. iskljucivo kako lekar kardiolog kaze.

Edited by red pill, 26 April 2018 - 18:43.

  • 0

#902 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 26 April 2018 - 19:15

...

 

Attached File  number one.jpg   207.96KB   1 downloads

 

;)

 

...


  • 0

#903 red pill

red pill
  • Members
  • 616 posts

Posted 26 April 2018 - 20:14

Vidi Kinik to je nesto sto je nedopustivo

 

ginormous.jpg


  • 0

#904 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 26 April 2018 - 20:47

Moguc je i Tabata trening, ako tradicionalni cardio nije moguc, to je cak i intenzivnije.https://www.bodybuil...s-inventor.html
Pazite, 4 minuta su mogli olimpijski brzoklizaci Japana, kada je Tabata trening izmisljen devedesetih. Nikako ako imate tragove angine pectoris, tj ne mozete puno opterecenje na pokretnoj traci do 160-180 bpm pulsa. Ako je to slucaj mora na Bruce treadmill protocol test, na pokretnoj traci sa ECG uz nadzor lekara kardiologa, pa da onda kardiolog kaze dokle se sme sto se pulsa tice, tj. iskljucivo kako lekar kardiolog kaze.



Raznorazni "tragovi" nezdravog zivota postoje u ljudskom organizmu nakon visedecenijskog zapostavljanja zdravlja. Pretilost je, kada govorimo o fizickoj aktivnosti, u biti invaliditet, gdje se program prehrane i kondicijskih treninga mora prilagoditi shebanom tijelu.

Ako odes kod lijecnika jer se ne osjecas dobro onda valjda treba slusati tog lijecnika i u vezi dijete i u vezi aerobnih (pa onda i anaerobnih) treninga, a ne savjete traziti po internetu i pritupim smartphone aplikacijama. No ovaj topic je u startu zamisljen kao "sega, sala, zajebancija" / brca buraz trolovanje pojma koji stoji u naslovu, tako da...
  • 0

#905 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 26 April 2018 - 20:58

...

 

...

 

 

Ne dajem ja na to ni zutog marjasa!

 

To je izmisljotina / uteha urbanih zaludnih likova koji imaju previse vremena / para / hrane, pa se bore protiv nasledja / 'instikta'.

Tj. evolucijom bilo nauceno da tesko radi, no odjednom ga pokrio 'golden shower of calories'!

Kakva drama!

:lol+:

(posebno u 'osetljivim muskim godinama'

 

Secam se jedne dogodovstine u planiskoj vikendici, dovezu stricu 'FAP' blokova. I on mene & Little_Brothera zamoli da to istovarimo.

Zgrabimo mi rukavice, pa udri - sve po dva komata. Udjemo, a strika - pa momci - nesto smo se dogovorili?

Izadje i pogleda - nije verovao ocima. Gde mi potrosimo ogromnu tepsiju pecenog 'krumpijera' na kajmaku, nekog suvog mesista, poveci hleb i flajku necega.

A bili smo bas 'slang'.

:lol+:

 

Tj. sve u svoje vreme.

Danas da to uprilicimo - pali bi mrtvi.

Btw, uvek sam mrzeo taj isprazni workout.

Kao i raznorazne mehanicke skalamerije koje kupe prasinu po sobama!

 

Secas se scene iz filma 'Tango u Parizu' kada svaler pokazuje sprave za 'odrzavanje kondicije'.

Kakva mizerna, malogradjanstina / bedna patetika!

 

Zamisli, hteo bi da 'prikupi' preko mogucnosti, sve brinuc' se o tzv. 'zdravlju'!

Da mu 'fitilj' sagori sporije!?

:ajme:

 

Workoutovao, ne workoutovao - vreme ... 'necemu' ... prolazi!

B-) 

 

...


  • 1

#906 red pill

red pill
  • Members
  • 616 posts

Posted 26 April 2018 - 21:11

Vjekoslav

 

Ima na forumu i mladih koji nisu unistili svoje kardiovaskularno zdravlje, i pisem to zato sto znam nesto sto moze makar jednoga od njih naciniti da svoje zdravlje ne zapostavi. Ako sam to postigao, drago mi je, jer uzalud pisao nisam.


  • 0

#907 red pill

red pill
  • Members
  • 616 posts

Posted 26 April 2018 - 21:15

Kinik

 

Jao sta si sad sve napisao :twak:

Kakve veze ima zdravlje srcanog misica sa time da "pevcu vreme ide"??!

 

https://en.wikipedia.../Jeanne_Calment

 

 

She continued cycling until her hundredth birthday

 

Dama je zivela 122 godine.


Edited by red pill, 26 April 2018 - 21:18.

  • 0

#908 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 26 April 2018 - 22:05

...

 

... jao sta si sad sve napisao ... kakve veze ima zdravlje srcanog misica sa time da "pevcu vreme ide"??!

... dama je zivela 122 godine ...

 

Zaista? Nema nikakve veze?

 

Kakvo te 'zdravlje srcanog misica' spopalo?

Zar 'srcani misic' moze da opstoji van vulgarnog organizma?

:ajme:

 

Pa to je ono - operacije / medikamenti ce obezbediti da matore likinje imaju savrsene grudi, a matori alchajmerski likovi potenciju - sa kojom nece znati sta da rade!

:lol+:

 

122 godine jada & bede?

:-1: 

 

Attached File  mckeith-v-lawson1.jpg   44.95KB   1 downloads

 

...


  • 1

#909 red pill

red pill
  • Members
  • 616 posts

Posted 27 April 2018 - 04:37

Vidiš li šta postavljaš uopšte neke slike žena koje pišu o "holističkom" pristupu zdravlju i "detox dijetama". Ja nisam pisao takve stvari već ono što kardiologija preporučuje. I da ima razlike između zdravog srca i onoga koje zbog ateroskleroze ne može ni da se upotrebi jer ne dobija dovoljno kiseonika.
  • 0

#910 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 27 April 2018 - 04:46

...

 

Ljudi se kunu u bibliju, pa ipak ne zive po njenim pravilima, a sto bi po 'kardiologiji'?

;)

 

...


  • 1

#911 red pill

red pill
  • Members
  • 616 posts

Posted 27 April 2018 - 05:39

Priznajem, stvar pojedinca, no na meni je da ukazem da postoji ono sto nauka kaze da je ispravno.


  • 0

#912 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 27 April 2018 - 07:19

...

 

:whistle:

 

Nemoj se preterano naprezati - uvek se moze naci jos jedno 'strucno' misljenje.

 

Da ne govorim o tome sta je sve 'nauka' na velika zvona proklamovala pre 100-50 godina.

Smejurija.

 

...


  • 0

#913 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 28 April 2018 - 19:12

plivanje

 
pisao sam vec o rekreativnom i natjecateljskom plivanju na jednom drugom topicu, ovdje bi pak mogli o plivanju kao nacinu da pretile osobe smrsave. prije neki dan mi iz USA stigla knjiga od trenera Terryja Laughlina, i u njoj ima jedan dio posvecen bas toj problematici.

IQfy1q.jpg
 

btw.

Spoiler
 
...
 
da ne prekucavam, fotkao sam / lijepo se vidi, i koga zanima kako smrsaviti baveci se plivanjem, neka si procita.
 
nZzYBl.jpg OMfwrB.jpg 7KM7Tk.jpg

MrQwfh.jpg h1eD6T.jpg 3MH24r.jpg

HCcHXa.jpg SxNxVd.jpg 0Rhc86.jpg
 
...


  • 0

#914 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 27 May 2018 - 07:10

Ja sam od zeljenih 4kg izgubila 2. 

Nadam se da ove nedelje postignem jos nessto jer posle toga idem na put pa sta sam izgubila to je to.

Moj upis od prosle godine.

Tokom 2017 sam nesto merila u miligramima kao da naguram jos pola kg izgubljenih, sto mi je uspelo.

 

Pre nekih 4-5 meseci mi je crkla baterija na vagi, od tad se nisam merila. Kupila sam novu bateriju prosle nedelje.

 

Sad mogu da potvrdim da sam postigla moju ciljanu tezinu, 52kg mereno vec 5 dana.

 

posto sam nekih 163 cm ili ti negde, da li da stremim nekoj novoj tezini? Ja sam ovo zacrtala kao tezinu kad sam bila 18.


  • 0

#915 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 27 May 2018 - 09:32

 

Sad mogu da potvrdim da sam postigla moju ciljanu tezinu, 52kg mereno vec 5 dana.

 

posto sam nekih 163 cm ili ti negde, da li da stremim nekoj novoj tezini? Ja sam ovo zacrtala kao tezinu kad sam bila 18.

 

A ko drugi to moze da ti kaze? 

 

Osecas da li ti prija + stanes ispred ogledala i vidis kako ti stoji. 


  • 0