Jump to content


Photo
- - - - -

Dijeta


  • Please log in to reply
1027 replies to this topic

#931 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 10 August 2018 - 11:02

Ketozu mozes vec sada da proveris preko urina. Ili da sacekas dok ne "zamirises" na sirce - to je to. ;)

 

Negdje naidjoh na acetonski zadah. Mislim da nisam jos dostigao to stanje, trebace mi jos nekoliko dana jer otkako sam poceo da postim, nisam se odmah poceo drzati Keto pravila. 

 

Najbitnije mi je da vec sada osjecam da imam vise energije nego ranije i to ne moze biti nista drugo nego dobro. :)


  • 0

#932 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 10 August 2018 - 11:46

Ovo tvoje mi se čini dosta radikalno. Ja nemam neku stalnu dijetu, jednostavno sam preuzeo neke rutine i to je to. Izmedju ostalog, svaka 3 sata nešto pojedem. Nezamislivo mi je da ne jedem ništa 18 sati.

Inače nisam mislio na prežderavanje, jer po ovoj vrućini nisam ni mogao mnogo da jedem, nego na pivo pre svega. Doduše, trudim se da budem aktivan, idem na bicikl jednom ili dva puta nedeljno, po 50+ km, svaki dan sa psom 4-6 km, samo što je problem što slupam 3-5 piva pri tome. I opet, za dva meseca sam dobio oko 2 kg, što mogu lako da skinem čim smanjim pivo.
  • 1

#933 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 10 August 2018 - 12:07

Ovo tvoje mi se čini dosta radikalno. Ja nemam neku stalnu dijetu, jednostavno sam preuzeo neke rutine i to je to. Izmedju ostalog, svaka 3 sata nešto pojedem. Nezamislivo mi je da ne jedem ništa 18 sati.

Inače nisam mislio na prežderavanje, jer po ovoj vrućini nisam ni mogao mnogo da jedem, nego na pivo pre svega. Doduše, trudim se da budem aktivan, idem na bicikl jednom ili dva puta nedeljno, po 50+ km, svaki dan sa psom 4-6 km, samo što je problem što slupam 3-5 piva pri tome. I opet, za dva meseca sam dobio oko 2 kg, što mogu lako da skinem čim smanjim pivo.

 

Jeste radikalno ali ja drugacije ne znam. Nikada nisam bio u stanju da se suzdrzavam i da stanem na vrijeme, zato da bih postigao ista, moram ovako.

 

I, kao sto rekoh, radi za mene. Za sada. Za tebe radi to sto ti radis i to je super. Nismo svi isti.

 

Ja cu istrajati na ovome dok opet ne izvadim nalaze osim ako se u medjuvremenu nesto ne iskomplikuje. Tada cu opet da ocijenim situaciju i odlucim sta i kako dalje. 


  • 1

#934 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 10 August 2018 - 13:29

Sve sam shvatio osim ovog hleba u zamrzivachu?!? O chemu se tu radi?!?
  • 0

#935 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 10 August 2018 - 13:45

Sve sam shvatio osim ovog hleba u zamrzivachu?!? O chemu se tu radi?!?

 

Magija.  :D

 

Umjesto da hrani tebe, hrani tvoju stomacnu floru. Tako nekako. 

 

edit: ja sam slucajno odgledao dio BBC emisije gdje je zamrzavanje pominjano ali sad nadjoh i clanak na sajtu gdje izmedju ostalog kaze:

 

...

 

But there is another type of carb - dietary fibre, found in fruit and vegetables - what we might call "green carbs". It keeps you full, slows stomach emptying, and is usually the part of the plant that supplies you with vitamins and minerals.

It's good for your teeth and gums and good for your guts, keeping everything moving and feeding your gut bacteria.

And then there is resistant starch - found in high-fibre foods such as lentils, beans and unprocessed whole grains - is also hard to digest in a good way: it gets right down into your lower digestive tract (your colon) where its main job is not to feed you but rather to feed your gut bacteria.

Healthy gut bacteria are linked to a wide range of benefits, both physical and mental.

And one other tip - reheating can also turn bad carbs into good - if you reheat starches like pasta or toasted bread from the freezer, the molecules reconfigure themselves and become more resistant, allowing them to travel further in your gut and feed your microbiome.

 

...


Edited by Honey Badger, 10 August 2018 - 13:57.

  • 0

#936 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 10 August 2018 - 13:56

https://www.bbc.co.u...health-44368601


  • 0

#937 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 10 August 2018 - 14:20

Nisam imao pojma! Svaki dan, u svakom pogledu, sve vishe napredujem! :) Provericu kad budem imao vremena, chuj molekuli se rekonfigurishu ..... Science fuckin* fiction!
  • 0

#938 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 11 August 2018 - 15:17

Evo sad smo bili sa kerićem u šetnji 6,5 km, a za ručak suši.

 

Onda mogu uveče jedno 3 piva, kalorije sam potrošio unapred. Jel tako, takoe.


  • 3

#939 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 11 August 2018 - 17:16

Jutros prvi puta u neznamnijakol'kovremena da sam ispod 90kg, tacnije 87,6kg. To je nakon samo 7 dana posta/low carb dijete. 

 

Kad se dovedem do ispod 80, onda cu malo da povucem dizgine, znaci jos sedmica ili dvije ovako.


  • 1

#940 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 11 August 2018 - 17:33

Jutros prvi puta u neznamnijakol'kovremena da sam ispod 90kg, tacnije 87,6kg. To je nakon samo 7 dana posta/low carb dijete. 

 

Kad se dovedem do ispod 80, onda cu malo da povucem dizgine, znaci jos sedmica ili dvije ovako.

 

 

Pazi na srčku, da ne ideš dole sa težinom mnogo brzo.


  • 1

#941 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 11 August 2018 - 17:42

Jutros prvi puta u neznamnijakol'kovremena da sam ispod 90kg, tacnije 87,6kg. To je nakon samo 7 dana posta/low carb dijete. 

 

Kad se dovedem do ispod 80, onda cu malo da povucem dizgine, znaci jos sedmica ili dvije ovako.

 

Htedoh da te pitam, zaboravih, kako to sa 181 na 176 cm? Malo mi je drastichno, pogotovo za tvoje godine. Nelogichno.


  • 0

#942 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 11 August 2018 - 17:50

Htedoh da te pitam, zaboravih, kako to sa 181 na 176 cm? Malo mi je drastichno, pogotovo za tvoje godine. Nelogichno.

 

Ne znam, i meni je cudno. U stvari prilicno me sjebalo. 

 

Prije nekoliko godina kada sam se prijavio kod ovog doktora su mi uzeli mjere i odlicno se sjecam da sam trazio nekoliko puta da me izmjeri jer 181 je 1cm vise nego sto sam do tada mislio da imam. Bilo mi je cudno da sam narastao ali eto. U utorak kod kardiologa isto, vaganje i mjerenje visine i digitalni ekran prikaza 176. Ne sjetih se da zatrazim da ponovi ali provjericu malo kasnije.

 

Kada sam malo ceprkao po googlu o naglom gubljenju visine, prilicno je crno. 

 

Pazi na srčku, da ne ideš dole sa težinom mnogo brzo.

 

Nije brzo. Do prije sedam dana sam bio na Low fat/restricted calories dijeti mozda jedno mjesec dana pa sam uspio stesati par kila. Maloprije sam opet stao na vagu i kaze 88,9. Jebiga, jeo jutros. :)

 

 

edit: nije me tenkre dobro izmjerio. Visok sam 178.5 i jesam se smanjio ali ne toliko. OK, sad mi je malo lakse. :)


Edited by Honey Badger, 11 August 2018 - 18:00.

  • 0

#943 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 11 August 2018 - 18:14

Okay. gubitak 5 cm visine je vrlo moguc, ali ne u tvojim godinama i ne u par godina, vec decenija.


  • 0

#944 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 11 August 2018 - 19:03

Ne znam, i meni je cudno. U stvari prilicno me sjebalo. 
 
Prije nekoliko godina kada sam se prijavio kod ovog doktora su mi uzeli mjere i odlicno se sjecam da sam trazio nekoliko puta da me izmjeri jer 181 je 1cm vise nego sto sam do tada mislio da imam. Bilo mi je cudno da sam narastao ali eto. U utorak kod kardiologa isto, vaganje i mjerenje visine i digitalni ekran prikaza 176. Ne sjetih se da zatrazim da ponovi ali provjericu malo kasnije.
 
Kada sam malo ceprkao po googlu o naglom gubljenju visine, prilicno je crno. 
 

 
Nije brzo. Do prije sedam dana sam bio na Low fat/restricted calories dijeti mozda jedno mjesec dana pa sam uspio stesati par kila. Maloprije sam opet stao na vagu i kaze 88,9. Jebiga, jeo jutros. :)
 
 
edit: nije me tenkre dobro izmjerio. Visok sam 178.5 i jesam se smanjio ali ne toliko. OK, sad mi je malo lakse. :)


To je voda u organizmu. Tokom dana možeš da ideš +/- 2-3 kg gore dole, u zavisnosti od toga koliko ti telo drži vodu. Vrućine su nesreća za to. Treba da popiješ cca 3l vode dnevno. Pivo, kafa, sokovi i sl. se ne računa.
  • 1

#945 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 11 August 2018 - 19:07

Sad ćemo u večernju šetnju, pa na dva u Malešický mikropivovar. Tamo i nazad malo preko 4km.

Računam, Matuška California pa Zichovec Mango, ona žut i mutan.
  • 1