Jump to content


Photo
- - - - -

News from Croatia


  • Please log in to reply
12224 replies to this topic

#61 st.anger

st.anger
  • Members
  • 4,198 posts

Posted 22 February 2008 - 09:23

Terorizam dizanje pekarovog auta u zrak! Ma daj sta sebi umisljas?
Pa stvarno nas ponizavas!
Bez Banskih Dvora nista! ili pak Jelacica na trgu...Da pegaz postane!


Hm, Albanci su potpuno u pravu što su se odcepili a međunarodna zajednica je potpuno u pravu što je napravila presedan i priznala Kosovo.
Odnos pa čak i liberalnih Srba prema Albancima je suspektan.
Bilo bi lepo da se izrazilo bar malo suosećanja prema onima protiv kojih je teroristički akt bio upućen a radi se o 2 (dva) automobila u posedu 2 (dva) vlasnika na različitim lokacijama - ti ljudi možda imaju decu i treba razmisliti kako se ta deca osećaju kad ih u noći probudi eksplozija.
Zbog čega je "pekarov auto" beznačajan i zbog čega nisi napisao da se radi o 2 (dva) automobila ?
  • 0

#62 Betmen

Betmen
  • Members
  • 345 posts

Posted 22 February 2008 - 09:35

Hm, Albanci su potpuno u pravu što su se odcepili a međunarodna zajednica je potpuno u pravu što je napravila presedan i priznala Kosovo.
Odnos pa čak i liberalnih Srba prema Albancima je suspektan.


Činjenica je da čak i tzv. liberalni Srbi u većini Albancima ne priznaju status ljudskih bića.
Za 50-tak godina će odnos snaga da se potpuno preokrene i Srbi će pevati drugu pesmu. Jako mi je krivo što neću biti tu da to gledam :rolleyes:
  • 0

#63 MartinX

MartinX
  • Members
  • 105 posts

Posted 22 February 2008 - 11:55

Ovaj teroristički čin je izraz klasične mržnje koja je kulminirala priznanjem Kosova i nema nikakvu drugu svrhu i smisao.
Uopće ne vidim poveznicu: mrtvi Albanci u Puli-->Amerika vraća Srbiji Kosovo.
Zato jer je nema.

....a ove stvari kao što su 'suspektna zemlja', ukidanje viza(za jednu od dvije zemlje u koju nešto izvozimo), 'zemlja koja potiče terorizam' i sl. su nepotrebne.
Pa to se može reći za bilo koju zemlju na svijetu! Evo tri naša u Švici prebila Švicarca na mrtvo ime.Digla se cijela Švica na noge.Sad im je svaki nepoznati počinitelj Hrvat. Jel zato Hrvatska suspektna zemlja?

Ne bih volio da se s visoka igramo nekakve Evrope-to je odvratno.Podsjeća me na Rupela. :rolleyes:

Edited by MartinX, 22 February 2008 - 11:57.

  • 0

#64 st.anger

st.anger
  • Members
  • 4,198 posts

Posted 22 February 2008 - 12:30

Ovaj teroristički čin je izraz klasične mržnje koja je kulminirala priznanjem Kosova i nema nikakvu drugu svrhu i smisao.

Iza svakog terorizma kriju se fanatici a mržnja je ono što ih pokreće.
Ne verujem da je i drugačije sa čovek bombama ili pilotima koji se zaleću u solitere.

Uopće ne vidim poveznicu: mrtvi Albanci u Puli-->Amerika vraća Srbiji Kosovo.
Zato jer je nema.


Niti ja sa mrtvim službenicima iz ureda u Njujorkškim blizancima sa Avganistanom,

Ne bih volio da se s visoka igramo nekakve Evrope-to je odvratno.Podsjeća me na Rupela.

Hrvatska ima posebnu obvezu u borbi prtotiv terorizma, zar nije u nekom UN-ovom veću predsedavajuća upravo u tom području
"Dvogodišnjim članstvom u Vijeću sigurnosti Hrvatska će najviše dobiti na svojoj međunarodnoj prepoznatljivosti i ozbiljnosti", ocijenila je Mladineo.Na konzultacijama je usvojena odluka kojom je Hrvatska preuzela predsjedanje Protuterorističkim odborom Vijeća sigurnosti, nadležnim za nadzor provedbe rezolucije 1373 iz 2001. godine o mjerama koje države članice UN-a trebaju poduzeti na suzbijanju terorizma.
  • 0

#65 BoTa

BoTa
  • Members
  • 171 posts

Posted 22 February 2008 - 12:41

Hm, Albanci su potpuno u pravu što su se odcepili a međunarodna zajednica je potpuno u pravu što je napravila presedan i priznala Kosovo.
Odnos pa čak i liberalnih Srba prema Albancima je suspektan.
Bilo bi lepo da se izrazilo bar malo suosećanja prema onima protiv kojih je teroristički akt bio upućen a radi se o 2 (dva) automobila u posedu 2 (dva) vlasnika na različitim lokacijama - ti ljudi možda imaju decu i treba razmisliti kako se ta deca osećaju kad ih u noći probudi eksplozija.
Zbog čega je "pekarov auto" beznačajan i zbog čega nisi napisao da se radi o 2 (dva) automobila ?



Uopste
  • 0

#66 BoTa

BoTa
  • Members
  • 171 posts

Posted 22 February 2008 - 12:46

Hm, Albanci su potpuno u pravu što su se odcepili a međunarodna zajednica je potpuno u pravu što je napravila presedan i priznala Kosovo.
Odnos pa čak i liberalnih Srba prema Albancima je suspektan.
Bilo bi lepo da se izrazilo bar malo suosećanja prema onima protiv kojih je teroristički akt bio upućen a radi se o 2 (dva) automobila u posedu 2 (dva) vlasnika na različitim lokacijama - ti ljudi možda imaju decu i treba razmisliti kako se ta deca osećaju kad ih u noći probudi eksplozija.
Zbog čega je "pekarov auto" beznačajan i zbog čega nisi napisao da se radi o 2 (dva) automobila ?


Uopste nisi razumio sta ocu da kazem...ali nema veze, pojasnicu.
Ja licno mislim da to nema ama bas nikakve veze sa Srbima i terorizmom. Pogotovo sto Srba u puli ima jedva promil, pa jos od tog promila da se nadje neko da dize u vazduh auta.
Potpuno sam uvjeren da je to ili neka licna odmazda ili Hrvati podmecu Srbima provokacije prema Albanskoj manjini.

Kao sto rece moj drugar iz Zagreba: Cuj da pored nas zive Eskimi, mi bi njih mrzili, ne!
  • 0

#67 Percival

Percival
  • Members
  • 107 posts

Posted 22 February 2008 - 12:52

Hrvati podmecu Srbima provokacije prema Albanskoj manjini.


Apsolutni biser! J'bte, zaboravio sam koliko su teorije zavjera cijenjena roba u vas istočnih susjeda. :huh: Mora da je to sam Pavelić napravio, a? :rolleyes:
  • 0

#68 MartinX

MartinX
  • Members
  • 105 posts

Posted 22 February 2008 - 12:59

Uopste nisi razumio sta ocu da kazem...ali nema veze, pojasnicu.
Ja licno mislim da to nema ama bas nikakve veze sa Srbima i terorizmom. Pogotovo sto Srba u puli ima jedva promil, pa jos od tog promila da se nadje neko da dize u vazduh auta.
Potpuno sam uvjeren da je to ili neka licna odmazda ili Hrvati podmecu Srbima provokacije prema Albanskoj manjini.

Kao sto rece moj drugar iz Zagreba: Cuj da pored nas zive Eskimi, mi bi njih mrzili, ne!



Ti si fakat odljepio.

S kim se družiš, nije ni čudo. :rolleyes:
  • 0

#69 BoTa

BoTa
  • Members
  • 171 posts

Posted 22 February 2008 - 13:20

Ti si fakat odljepio.

S kim se družiš, nije ni čudo. :rolleyes:



Hrvatskoj samo priznajem diplomatiju zadnjih godina. Nasli su pravu liniju sada za razliku od II ww. Medjutim isti je rezultat teznje i htijenja iz IIWW:
Naravno! Cuj fakat, etnicki najcistija drzava u Evropi, zar ne! (nastala protjerivanjem, ubijanjem, genocidom prema ostalim, pogotovo Srbima)
A kad afro-amerikanac ili neki drugi pripadnik crne rase udje u tramvaj, njegova polovina tramvaje ostaje prazna.
I ja odlijepio!
Ok snage su sad takve! Ne mozemo vam nista, ali kad tad ce te morati Srbima dati sva gradjanska prava i autonomiju i vratiti im njihovu imovinu, naravno! Cak ce te zuriti da to uradite! Zivi bili pa vidjeli!
  • 0

#70 st.anger

st.anger
  • Members
  • 4,198 posts

Posted 22 February 2008 - 13:24

Opet trolujete
Naslov topica određuje temu i molim da diskusije budu u skladu s tim.
  • 0

#71 Nesh

Nesh
  • Members
  • 2,750 posts

Posted 22 February 2008 - 13:26

Nego pustite vi te priče bre, što ćemo ako se Srbija stvarno nađe na USA listi terorističkih zemalja i onih koji podržavaju terorizam - moglo bi biti problema sa vizama, a i mnogo ozbiljnije stvari nisu isključene.


Siguran sam da bi te to duboko potreslo!

Nije valjda da podržavate dizanje automobila u vazduh ?


Nego st.anger, da li su uhvaceni ili otkriveni pocinioci? Ne sporim da je citirani SMS neoboriv dokaz o umesanosti Srbije (za tebe, i pored nesumnjive dobronamernosti, ocigledno jeste) i svih Srba sveta, ali ipak mozda ne bi skodio jos koji podatak pre nego sto Srbiji zavedes sankcije UN!
  • 0

#72 st.anger

st.anger
  • Members
  • 4,198 posts

Posted 22 February 2008 - 13:35

Nego st.anger, da li su uhvaceni ili otkriveni pocinioci? Ne sporim da je citirani SMS neoboriv dokaz o umesanosti Srbije (za tebe, i pored nesumnjive dobronamernosti, ocigledno jeste) i svih Srba sveta, ali ipak mozda ne bi skodio jos koji podatak pre nego sto Srbiji zavedes sankcije UN!

Mislim da nisu još - istraga u toku
Obično je teško ući teroristima u trag, oni pomno planiraju svoje akcije, mada ne sumnjam da će istraga po završetku dati rezultate.

Nisam uopšte špekulirao niti napisao da bilo koga osuđujem za teroristički akt - mada neke indicije postoje, no činjenica je da za na osnovu dosadašnjih spoznaja imamo dovoljno argumenata za diskusiju.
Ako ništa bar da osudimo teroristički čin ma ko stajao iza njega - to još niko nije uradio. :rolleyes:
  • 0

#73 Marko

Marko
  • Members
  • 2,046 posts

Posted 22 February 2008 - 13:41

Tu, majkumu, znaci dzaba smo izlomili i popljackali Knez Mihailovu...


To je bio avans. Ljudi razmisljaju unaprijed. Ima ona srpska poslovica: "Sto mozes danas, ne ostavljaj za sjutra."
Doduse, i za sjutra je ostalo ponesto da se izlomi. BG nije sagradjen za jedan dan, pa se ne moze ni polutpati za jedan dan. Svaki dan po 2-3 drzave priznaju Kosovo, to je nekih 2 mjeseca, taman za toliko ima Beograda da se rusi ovim tempom.
  • 0

#74 Esseker

Esseker
  • Members
  • 24 posts

Posted 22 February 2008 - 14:00

Nego bre Angere vas je ta EU mnogo iskvarila.Sta bi sa onim domacinskim obicajem da se komsijama uzvrati poziv na BBQ.Stvarno bre ova nova generacija kod vas ne vredi ni po lule duvana.Gojko se prevrce u grobu.

Ah, nemoj tako ... nismo sasvim zaboravili stare običaje, no nam policija razbila party. ;)
Toliko su žurili da ispadnu bolji od svojih istočnih kolega da su se dvojica čak međusobno slupala. :)
BBB sinoć na Trgu

OnTopic

Zanimljivo da se to dogodilo baš u Puli .... izgleda da nam obala ima neku privlačnost za teroriste (ili "teroriste"). :huh:
Naime, u obližnjoj Rijeci se 1995. godine dogodio za sada jedini (koliko mi je poznato) "pravi" teroristički napad u HR. Radilo se o bombašu-samoubojici, cilj je bila riječka policijska uprava, ako se dobro sjećam ... bilo dosta ranjenih ... znam da me šokiralo (ako se može nekoga šokirati tko tada već 4 godine "uživa" u gotovo svakodnevnim nasumičnim granatiranjima Osijeka od strane "srpskih osloboditelja" :rolleyes: ). Odgovornost je preuzela egipatska teroristička organizacija Al-Gama’a al-Islamiyya, kao osvetu za hapšenje nekog njihovog glavonje (Talaat Fouad Qassem) u HR. Dotičnog je HR predala Amerima, koji su ga nakon ispitivanja poslali u Egipat gdje je pogubljen (bio osuđen na smrt u odsutnosti).

Edited by Esseker, 22 February 2008 - 14:02.

  • 0

#75 Nesh

Nesh
  • Members
  • 2,750 posts

Posted 22 February 2008 - 14:11

Mislim da nisu još - istraga u toku
Obično je teško ući teroristima u trag, oni pomno planiraju svoje akcije, mada ne sumnjam da će istraga po završetku dati rezultate.

Nisam uopšte špekulirao niti napisao da bilo koga osuđujem za teroristički akt - mada neke indicije postoje, no činjenica je da za na osnovu dosadašnjih spoznaja imamo dovoljno argumenata za diskusiju.
Ako ništa bar da osudimo teroristički čin ma ko stajao iza njega - to još niko nije uradio. :rolleyes:


Hm...

Lele....
Ako je sve ovo istina bit će to jaklo loše za image Srpske manjine u RH a i u ostalim državama u okruženju.



Hm, ne bih ja tako olako shvatao teroriste.
Sagledavajući čitavu situaciju mislim da bi trenutno priznanje Kosova te uspostava viznog režima prema Srbiji bio logičan potez vlade HR.
Teško da postoji zemlja koja nema vizni režim sa zemljom odakle se verovatno podstiču teroristički akti a uz to joj se svako malo razbijaju prozori na ambasadi te oštećuje imovina diplomatskog predstavništva.


Dakle, krenulo se od ako je ovo istina, pa se preko sa zemljom odakle se verovatno podstiču teroristički akti stiglo do zabrinutosti:

Nego pustite vi te priče bre, što ćemo ako se Srbija stvarno nađe na USA listi terorističkih zemalja i onih koji podržavaju terorizam - moglo bi biti problema sa vizama, a i mnogo ozbiljnije stvari nisu isključene.


Sreca da nije bilo nikakvih spekulacija! Naravno ni generalizacija:

Odnos pa čak i liberalnih Srba prema Albancima je suspektan.


Ali nije izostala zasluzena kritika gresnim ucesnicima diskusije, koji bi, predlazem, neizostavno morali poceti odmah da se pravdaju st.angeru:

Ako ništa bar da osudimo teroristički čin ma ko stajao iza njega - to još niko nije uradio. :huh:


Ti si ga ocigledno osudio i brze-bolje pozurio da ne spekulises (kako li izgleda kad se spekulise?) o mogucim krivcima, inicijatorima i podrzavaocima! To tvoju osudu cini zaista vise nego iskrenom!

Stravicno je sto neko podmece bombe pod automobile neduznih gradjana bilo bilo koje zemlje.
A zloupotreba takvih slucajeva u propagandne ili bilo koje druge svrhe je "samo" neumesna i neukusna! No, srecom, ti svakako ne spadas u one koji bi takvu zloupotrebu pocinili!

Ti ces se, ne sumnjam, u nastavku pozabaviti i analizom (a ne, daleko bilo, spekulacijama) "A sta ako iza podmetanja bombi i SMSa uopste ne stoje Srbi, niti Srbija, nego..."
Posto je istraga u toku, siguran sam da nisi odbacio ni tu mogucnost! Pretpostavljam da samo nisi imao vremena da je analaziras...

Moderatorima predlazem da se ta studiozna analiza nastavi u toplijim krajevima!

Pozdrav! :)

Edited by Nesh, 22 February 2008 - 14:15.

  • 0