Jump to content


Photo
- - - - -

Kanabis Srbija - kanabis svet, za i protiv


  • Please log in to reply
1734 replies to this topic

#31 Squabbit

Squabbit
  • Members
  • 5,532 posts

Posted 23 December 2015 - 14:20

Evo imate i Tenerife gde je takodje ilegalno, ali opet "celo" ostrvo duvka. I staro i mlado.

Ono sto je meni bilo zanimljivo da nasi (YU) ljudi koji su tamo 20tak godina i imaju 55+ su "usvojili" tu naviku. Upoznao sam 40tak ljudi za 2.5 nedelje i samo 4-5 ne praktikuje.

 

E sad zamislite mene koji ulazim sa prijateljima u stan kod njihovih prijatelja koji mogu roditelji da mi budu i posle upoznavanja pitaju:
"Je li omladino volite li vi malo chokolad'ce?" - Bosanci pa jos sa naglaskom, pao sam na teme.
 

Kilometrima i kilometrima su daleko od nas, ne samo geografski..


Edited by Squabbit, 23 December 2015 - 14:21.

  • 3

#32 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,995 posts

Posted 23 December 2015 - 14:20

S obzirom da vutra ( a ni duvan ) nije zapaljena vec samo dim od uglja prolazi kroz nju, ja sam mislio da je, naprotiv, dugotrajnija?

 

 

jeste dugotrajnija ali je potrošnja veća. imao sam prilike da se dosta puta i sam uverim u to; recimo, ako od grama (ali ne ovog beogradskog, lopovskog, već pravog) prosečnog šita napraviš 5 -6 jointa za dvoje, na nargile ćeš moći da pušiš dva puta maksimalno.

 

drugo, pomalo je nerentabilno jer svaki put ako hoćeš da duvaš moraš da pališ skalameriju. nemam ništa protiv šiše, štaviše, imam je i sam i zapurnjam povremeno, ali prosto mi je lakše da smotam. vama dvoma, kao nepušačima, bih preporučio da uzmete mali bong i sve se završava u jednom do dva cuga, dim je svakako hladniji od onog iz jointa a potrošnja je minimalna.


  • 0

#33 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 23 December 2015 - 14:22

jeste dugotrajnija ali je potrošnja veća. imao sam prilike da se dosta puta i sam uverim u to; recimo, ako od grama (ali ne ovog beogradskog, lopovskog, već pravog) prosečnog šita napraviš 5 -6 jointa za dvoje, na nargile ćeš moći da pušiš dva puta maksimalno.

 

drugo, pomalo je nerentabilno jer svaki put ako hoćeš da duvaš moraš da pališ skalameriju. nemam ništa protiv šiše, štaviše, imam je i sam i zapurnjam povremeno, ali prosto mi je lakše da smotam. vama dvoma, kao nepušačima, bih preporučio da uzmete mali bong i sve se završava u jednom do dva cuga, dim je svakako hladniji od onog iz jointa a potrošnja je minimalna.

"Beogradski gram" ti je 0.8 :D


  • 0

#34 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 23 December 2015 - 14:23

 

Ja sam volio uz fini spliff da odgledam neki dobar film, komediju ili SF, zna biti mnogo dobro.

A tek uz fliper. Pa kad ti izleti multiball....haos 


  • 2

#35 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 23 December 2015 - 14:26

A tek uz fliper. Pa kad ti izleti multiball....haos 

:D

 

U subotu idem u imax gledati Star Wars i stvarno ne bi bilo lose nabaviti malo.


  • 0

#36 blond

blond
  • Members
  • 4,640 posts

Posted 23 December 2015 - 14:28

Ne interesuju me veštačke droge. Depresiju lečim radom i satirućim pešačenjem, deluje.

Kanabis - da, u onom smislu i značenju u kojem odredjene biljke  pretstavlja Kastaneda.....

Ih, ako ocekujes Kastanedin "smisao" onda bolje da ne probas.

 

jeste dugotrajnija ali je potrošnja veća. imao sam prilike da se dosta puta i sam uverim u to; recimo, ako od grama (ali ne ovog beogradskog, lopovskog, već pravog) prosečnog šita napraviš 5 -6 jointa za dvoje, na nargile ćeš moći da pušiš dva puta maksimalno.

 

drugo, pomalo je nerentabilno jer svaki put ako hoćeš da duvaš moraš da pališ skalameriju. nemam ništa protiv šiše, štaviše, imam je i sam i zapurnjam povremeno, ali prosto mi je lakše da smotam. vama dvoma, kao nepušačima, bih preporučio da uzmete mali bong i sve se završava u jednom do dva cuga, dim je svakako hladniji od onog iz jointa a potrošnja je minimalna.

 E, ja ne bih da zavrsimo u dva cuga, mi to gustiramo, druze, ritual je vazan.


  • 1

#37 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 23 December 2015 - 14:28

Ja sam volio uz fini spliff da odgledam neki dobar film, komediju ili SF, zna biti mnogo dobro.

 

Prvi put čujem za ovaj izraz :D. Džoint, Džoks, buksna su kod nas uobičajeni. 

 

Inače...ne sećam se tačno koji, ali jedan od trilogije LOTR sam gledao "nakon finog spliff-a" u bioskopu....LELEEEEEE!  :D.


  • 0

#38 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 23 December 2015 - 14:29

Tako mi i treba: kad su, sedamdesetih, na žurevima u Bg na tacnama, kao grickalice, servirali sve i svašta, nisam probala ništa - duvan mi je već bio dovoljno otstupanje od drila kod kuće, baš sam se osećala slobodno i emancipovano sa cigaretom u ruci. A kad su mi neke prijateljice pričale o efektima džointa na morskoj obali u zoru, kad sunce izlazi - bila sam uverena da ja taj efekat imam kad pročitam dobru knjigu ili odvrnem neku klasiku do daske.....glupača. 


  • 3

#39 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 23 December 2015 - 14:29

:D

 

U subotu idem u imax gledati Star Wars i stvarno ne bi bilo lose nabaviti malo.

Neka Sila bude s tobom :D


  • 5

#40 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 23 December 2015 - 14:34

bila sam uverena da ja taj efekat imam kad pročitam dobru knjigu ili odvrnem neku klasiku do daske.....glupača. 

 

Sto si glupaca? Neko moze naci zadovoljstvo tamo gde neko drugi tumara u mraku.

 

Imam druga koji je duvao na dnevnoj bazi pre jedno desetak godina. Uvek je bio kao mnogo opusten lik, veliki car, kad ga upoznas, ali posle mesec dana druzenja izadju na povrsinu svi njegovi psihicki problemi, a bilo ih je mnogo.

 

Mislim da je u poslednjih pet godina uzeo maksimalno isto toliko puta, ima zenu, dvoje dece i cenim da mu je zivot sada mnogo lepsi i ispunjeniji nego tada.

 

On topic - nemam nista protiv legalizacije, meni ni iz dzepa ni u dzep posto ne duvam. Niti bi eventualna legalizacija povecala broj uzivalaca.


  • 7

#41 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,995 posts

Posted 23 December 2015 - 14:34

Ih, ako ocekujes Kastanedin "smisao" onda bolje da ne probas.

 

 E, ja ne bih da zavrsimo u dva cuga, mi to gustiramo, druze, ritual je vazan.

 

u tom slučaju respect. lep izbor, svakako. :) 


  • 0

#42 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 23 December 2015 - 14:40

Sto si glupaca? Neko moze naci zadovoljstvo tamo gde neko drugi tumara u mraku.

 

Imam druga koji je duvao na dnevnoj bazi pre jedno desetak godina. Uvek je bio kao mnogo opusten lik, veliki car, kad ga upoznas, ali posle mesec dana druzenja izadju na povrsinu svi njegovi psihicki problemi, a bilo ih je mnogo.

 

Mislim da je u poslednjih pet godina uzeo maksimalno isto toliko puta, ima zenu, dvoje dece i cenim da mu je zivot sada mnogo lepsi i ispunjeniji nego tada.

 

On topic - nemam nista protiv legalizacije, meni ni iz dzepa ni u dzep posto ne duvam. Niti bi eventualna legalizacija povecala broj uzivalaca.

Ne tražim zadovoljstvo već iskustvo, hoću da otrvorim  i poslednja vrata koja me dele od mene same, znam ko sam ali ne znam ko nisam i - nije mi dovoljna sva ta introspekcija duga cca 50 godina, previše kontrole, previše racija, nema izazova, dosadno je....


  • 1

#43 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 23 December 2015 - 14:42

Ne tražim zadovoljstvo već iskustvo, hoću da otrvorim  i poslednja vrata koja me dele od mene same, znam ko sam ali ne znam ko nisam i - nije mi dovoljna sva ta introspekcija duga cca 50 godina, previše kontrole, previše racija, nema izazova, dosadno je....

 

Ne znam sta cekas onda? Nabavi negdje, spremi nesto slatko i pusti neki film i zapali. Nista ti nece biti.


  • 0

#44 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 23 December 2015 - 14:44

Ne sprecava te nista ni sada ;) Poenta i jeste bila u tome da si se nasla u mladosti i da te takve stvari nisu privlacile, ne vidim razlog da zalis. Dokle god si ziva imas prilike za nova iskustva.


  • 0

#45 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 23 December 2015 - 14:53

Ja stvarno ne vidim razlog zasto se to ne bi bar dekriminalizovalo, ako ne vec legalizovalo.

 

Licno, ne volim i ne koristim. Uvijek mi je to nekako bilo izgubljeno vrijeme, a mogao sam nesto uraditi. Hocu da mi je moj mozak tu, a ne tamo negdje. Slicno i sa alkoholom, popijem 2 piva u 2 nedelje, sto je skoro pa nista. Ali zato cigare tamanim ko da sam rodjen sa njima. Jbga, svak ima svoj porok, bar dok me neki rak ne stigne. <_<


  • 0