Jump to content


Photo
- - - - -

Olimpijske igre, civilizacijske razlike, inkluzija...


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
331 replies to this topic

#106 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 12 August 2012 - 22:30

Svasta od tebe :D . Od RTS-a imam samo satelitski, a tu bas i nema sta da se vidi. Taman posla da bi tu prenosili Olimpijadu.
Te dve Turkinje su dosle niotkuda, pobile sve licne i nacionalne rekorde i osvojile zlato i srebro. Da je bila jedna, bilo bi vrlo verovatno da joj je ovo bila prva prilika da se pokaze, suv talenat i samopregoran rad, ali... Dve autsajderke koje pobedjuju vec izazivaju sumnju. Kao i sve prenose sa Olimpijadi, i ovaj sam pratila na prvom kanalu svedske televizije, koji je i inace jedini kanal koji redovno pratim, znam u koliko sati daje vesti i tako to.
Zdravi komantatori ove televizije su takodje izrazili sumnju u to da su cure zdravo dopingovane. Bar su mi izgledali i zvucali zdravo. Ako nisu, onda mora da boluju od iste bolesti kao i taj iz TV Bastilje, pa je najbolje da se lece kod dr Schrodingera. Ako ih on ne izleci, niko nece.

Izraziti sumnju je nesto sasvim, sasvim drugacije od decidne tvrdnje izvesne Vilhelmine, koja mozda i jeste medicinsko-hemijsko-atletski ekspert, da su dve takmicarke "ocigledno dopingovane" (dobro, uz Vilhelminu to je rekla i neka pijana i retardirana budala sa Bastilje, ali nije to prevashodno bitno ovde). Izvesna Vilhelmina ne izrazava sumnju, ona jednostavno decidno izrice tvrdnju za koju nema dokaza, tj. kad se radi o tvrdnji ove vrste, klevece. Sto je vrlo razlicito od moje sumnje - koju evo, ovom prilikom moram da izrazim - da Vilhelmina nema mnogo pojma o atletici; naprotiv, to bi bilo isto kao da sam decidno izjavio da je Vilhelmina "ocigledno budala", sto, naravno, nikada ne bih izjavio.

#107 GlennGould

GlennGould
  • Members
  • 5,994 posts

Posted 12 August 2012 - 22:31

E jos mi je samo ta vest iz "domovine" falila pa da definitivno upotpunim utisak paralelne stvarnosti... E 'ebi ga -neko ima Cecu a neko Annie Lennox!

#108 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 12 August 2012 - 22:33

...

...


Pa i neka.
To je najveci sezonski javni klozet u sVrBiji - toliko zapisan, zasran i izbljuvan, da je to jednostavno - nepodnosljivo.

...

#109 ZokiBeclija

ZokiBeclija
  • Members
  • 280 posts

Posted 12 August 2012 - 22:34

E jos mi je samo ta vest iz "domovine" falila pa da definitivno upotpunim utisak paralelne stvarnosti... E 'ebi ga -neko ima Cecu a neko Annie Lennox!


Nije bas tako da su sve americke muzicke zvezde moralni ljudi.

A Guca nije Olimpiada, nego malo poznatiji vasar.

Da nije Kusturica uradio onih par filmova nebi ni bilo stranca na njemu.

Edited by ZokiBeclija, 12 August 2012 - 22:43.


#110 GlennGould

GlennGould
  • Members
  • 5,994 posts

Posted 12 August 2012 - 22:42

Nije bas tako da su sve americke muzicke zvezde moralni ljudi.

Jos kad bi ti uspeo da pravis razliku izmedju Amerike i Engleske (zemlje proleterske) pa da ti i odgovorim. Ovako sedi, jedan!
Kolko imas leta, sine? Ti si ta paralelna generacija koja nikada nije cula onu himnu od koje se koza jezi. O inostranstvu su ti pricali preko TV dnevnika i pored StaroSlovenskog i maternjeg, jezike verovatno slabo govoris... al' zato si nenadjebiv sto se lokalne Istorije tice i sigurno mora da znas ko je poceo rat i zasto su nas onako pokvreno bombardovali kad si bio mali, jel' tako?
Ma to je sve drogirano i pokvareno, pa jos i nastrano, fuj fuj -da se mi drzimo nase Sv. Cece i njene post ratno-zlocinacke mafijaske porodice, huh? More...

#111 ZokiBeclija

ZokiBeclija
  • Members
  • 280 posts

Posted 12 August 2012 - 22:44

Jos kad bi ti uspeo da pravis razliku izmedju Amerike i Engleske (zemlje proleterske) pa da ti i odgovorim. Ovako sedi, jedan!
Kolko imas leta, sine? Ti si ta paralelna generacija koja nikada nije cula onu himnu od koje se koza jezi. O inostranstvu su ti pricali preko TV dnevnika i pored StaroSlovenskog i maternjeg, jezike verovatno slabo govoris... al' zato si nenadjebiv sto se lokalne Istorije tice i sigurno mora da znas ko je poceo rat i zasto su nas onako pokvreno bombardovali kad si bio mali, jel' tako?.


Ja uglavnom gledam nemacke vesti.

Inace o kakvom staroslovenskom je rec.

Edited by ZokiBeclija, 12 August 2012 - 22:47.


#112 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 12 August 2012 - 22:48

...

...


Nemoj se ljutiti, - pa on se sprema da bude profesor u nekoj austrijskoj sredjnjoj skoli.
Verovarno sa djacima iz Ex-Yu.
Mislim, - i to je legitimno.

...

Edited by Kinik, 12 August 2012 - 22:51.


#113 ZokiBeclija

ZokiBeclija
  • Members
  • 280 posts

Posted 12 August 2012 - 22:48

...


Nemoj se ljutiti, - pa on se sprema da bude profesor u nekoj sredjnjoj skoli.
Verovarno sa djacima iz Ex-Yu.

...


Za mojim djamica koje uzgled ne mogu da odredim sigurno necu o takvim glupostima da pricam kao sto je Ceca.

Inace ucim za visu skolu.

Edited by ZokiBeclija, 12 August 2012 - 22:49.


#114 GlennGould

GlennGould
  • Members
  • 5,994 posts

Posted 12 August 2012 - 22:51

I ne odgovori mi ti , koliko ti je leta? Prividja mi se broj 21...

#115 ZokiBeclija

ZokiBeclija
  • Members
  • 280 posts

Posted 12 August 2012 - 22:57

I ne odgovori mi ti , koliko ti je leta? Prividja mi se broj 21...


Ili smo drugovi ili sta. Pa ti t rebas neke privatne stvari o meni da znas .Inace nebi ja imao sliku jednog ubice na profilu ili to nije Ce Guevera.

Edited by ZokiBeclija, 12 August 2012 - 22:59.


#116 GlennGould

GlennGould
  • Members
  • 5,994 posts

Posted 12 August 2012 - 23:00

...


Nemoj se ljutiti, - pa on se sprema da bude profesor u nekoj austrijskoj sredjnjoj skoli.
Verovarno sa djacima iz Ex-Yu.
Mislim, - i to je legitimno.

...

Malo sam nervozan... Nesto sam cit'o "vesti" o istorijskom uspehu vaterpolista, sa sve nepravdom, pokvarenim sudijama i srBskom inatu, pa jos vid'o ono krme od Slobinog prtparola kako "navija" za sve pare... Nego to ti je ona nasa skrivena inteligencija iz dijaspore... Kako bese ono od DUNADAN, remember?

#117 GlennGould

GlennGould
  • Members
  • 5,994 posts

Posted 12 August 2012 - 23:07

Ili smo drugovi ili sta. Pa ti t rebas neke privatne stvari o meni da znas .Inace nebi ja imao sliku jednog ubice na profilu ili to nije Ce Guevera.

Idi bre dete, slabo ti ide maternji... Tu "sliku" s'profila ti toplo preporiucujem (narocito ako te interesuje sociologija), samo to se kod nas zove infografija omota kjnige, i rec je o malo komplikovanijem koriscenju imidza Che-a, no dobro, mald si -ima prilike da i to gradivo savladas... samo da ti nama prvo odbranis Kosovo, jel tako?

#118 ZokiBeclija

ZokiBeclija
  • Members
  • 280 posts

Posted 12 August 2012 - 23:10

Idi bre dete, slabo ti ide maternji... Tu "sliku" s'profila ti toplo preporiucujem (narocito ako te interesuje sociologija), samo to se kod nas zove infografija omota kjnige, i rec je o malo komplikovanijem koriscenju imidza Che-a, no dobro, mald si -ima prilike da i to gradivo savladas... samo da ti nama prvo odbranod is Kosovo, jel tako?


Koje Kosovo sad od jednom??????

Ili je to neka jeftina provoikacija kome svakome upustis koji kaze nesto, sta ti se ne dopada.

Edited by ZokiBeclija, 12 August 2012 - 23:12.


#119 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 12 August 2012 - 23:13

Izraziti sumnju je nesto sasvim, sasvim drugacije od decidne tvrdnje izvesne Vilhelmine, koja mozda i jeste medicinsko-hemijsko-atletski ekspert, da su dve takmicarke "ocigledno dopingovane" (dobro, uz Vilhelminu to je rekla i neka pijana i retardirana budala sa Bastilje, ali nije to prevashodno bitno ovde). Izvesna Vilhelmina ne izrazava sumnju, ona jednostavno decidno izrice tvrdnju za koju nema dokaza, tj. kad se radi o tvrdnji ove vrste, klevece. Sto je vrlo razlicito od moje sumnje - koju evo, ovom prilikom moram da izrazim - da Vilhelmina nema mnogo pojma o atletici; naprotiv, to bi bilo isto kao da sam decidno izjavio da je Vilhelmina "ocigledno budala", sto, naravno, nikada ne bih izjavio.


Umesto svega ovog, mogao si da priznas da si se zatrcao kad si mislio da je samo komentator RTS-a dosao na takvu ideju. Jos bolje da si se poklopio usima i cutao.
Vilhelmina nije komentarisala u direktnom prenosu na nekoj drzavnoj televiziji, vec pisala na forumu. Iznosila svoje utiske, cemu forum i sluzi. To sto ti tripujes da ti svaka izrecena ovde ima snagu naucne misli, te je zato neporeciva, to obesi macku o rep. Za to ces morati da potegnes na neki kongres, ako imas s cime. Dok piskaras po forumu, slobodan si da otvoreno izjavis da je Vilhelmina ocigledno budala. Ne zaboravi da uz to prikacis i sliku krave ili npr kokoske koja obavlja svoje fizioloske potrebe. Ne znam sto se plasis, ustrucavas i uvijas to u celofan. Svakako ti se ovde nista zbog toga nece desiti, samo ce plusevi da pljuste kao kisa.
Mora da si od slobe naucio. I on se uvek borio za mir.

Nego, kad si vec tu, da te pitam nesto. Jel´se i tebi stvarno jezila koza od Hej Sloveni? Mislim, komunizam i to...

Edited by vilhelmina, 12 August 2012 - 23:16.


#120 GlennGould

GlennGould
  • Members
  • 5,994 posts

Posted 12 August 2012 - 23:14

:krsta: :ajme: :frust: