Jump to content


Photo
- - - - -

Serija treberi


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
103 replies to this topic

#31 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 22 March 2012 - 11:43

nije los klip :P ali i dalje je to tanko, iz Sopranosa mozes izvuci smesnije scene, ne mislim konkretno u odnosu na ovu sto je Staresina okacio nego generalno...ali dobro to each his own

TV Serije ili TV Show programi uopste su bazirani tako da zadovolje ukuse neke odredjene ili vise grupa. I ako su Two and a half... i BBT plod istih producenata, ipak ciljna grupa nije naravno ista. Dok je prva serija namenjena nekoj generacija od 30 godina pa navise, BBT je namenjena pre svega mladjoj publici. Ako vam se svidjaju obe serije, onda ste verovatno negde na preseku sto se tice godina. Ako vam se ne svidja ni jedna ni druga, onda ste verovatno deo neke druge ciljne grupe koja prati totalno drugi tv program, a vrlo je moguce da bas i ne preferira sitcome.

Ovo uporedjivanje Sopranosa sa BTT je samo dokaz da vise verovatno volis serije tog tipa sa crnim humorom. No bilo kako bilo ipak je neuporedivo i nije fer uporedjivati.

#32 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 23 March 2012 - 06:46

TV Serije ili TV Show programi uopste su bazirani tako da zadovolje ukuse neke odredjene ili vise grupa. I ako su Two and a half... i BBT plod istih producenata, ipak ciljna grupa nije naravno ista. Dok je prva serija namenjena nekoj generacija od 30 godina pa navise, BBT je namenjena pre svega mladjoj publici. Ako vam se svidjaju obe serije, onda ste verovatno negde na preseku sto se tice godina.
..


Taman, Dva i po muškarca za 30+, Štreberi za 30-, kome se sviđaju obe ima blizu 60. Štreberi su mi znatno bolji, odnosno meni se više sviđaju, mada, mi je trebalo par epizoda da uđem u štos, dok su Dva ipo muškarca, humor na prvu loptu, već viđeno, ali ne može se očekivati da sve serije budu Treći kamen od sunca.

#33 kanader

kanader
  • Members
  • 1,138 posts

Posted 23 March 2012 - 14:11

Znaci imam 60.
Bila je jos jedna serija u vecernjem bloku CSI nesto.
Porodicno smo gledali i klinka od 12g obozava sve tri serije.
Sva sreca da je doslo lepo vreme.

#34 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 23 March 2012 - 14:25

Znaci imam 60.
Bila je jos jedna serija u vecernjem bloku CSI nesto.
Porodicno smo gledali i klinka od 12g obozava sve tri serije.
Sva sreca da je doslo lepo vreme.

Pa pretpostavljam da si izmedju 25-35.

Presek ne znaci zbrajanje, nego deo zajednicki za oba skupa....

#35 kanader

kanader
  • Members
  • 1,138 posts

Posted 23 March 2012 - 18:43

I sta sad covek da kaze?Posted Image

#36 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 23 March 2012 - 20:49

Znaci imam 60.
Bila je jos jedna serija u vecernjem bloku CSI nesto.
Porodicno smo gledali i klinka od 12g obozava sve tri serije.
Sva sreca da je doslo lepo vreme.


Ma ja rekoh za sebe, uklapa se ta računica +- godina dve.

#37 kanader

kanader
  • Members
  • 1,138 posts

Posted 23 March 2012 - 21:46

Ma i ja se kao primih na stos.
Teraj dalje.Posted Image

#38 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 24 March 2012 - 14:58

Nije ti ovo bas najtacnije. :D

Mladjoj iz moje perspektive :)

#39 Eutropije

Eutropije
  • Members
  • 18 posts

Posted 09 August 2012 - 18:45

Drago mi je što mogu da vas obavestim da "Štreberi" ponovo kreću od ponedeljka (13.9. od 17,00). Nadam se samo da će uredništvo neće praviti greške kao u premijernom prikazivanju.
Inače, koliko sam saznao ovo će biti samo repriza ranije prikazanih epizoda - nove sezone nisu otkupljene.

#40 Biftek i žestina

Biftek i žestina
  • Banned
  • 92 posts

Posted 16 August 2012 - 11:59

Streberi su cista feministicka propaganda. Sa gledanjem te serije, muskarac smanjuje svoje sanse da postane produktivan clan drustva i ostvari vezu sa suprotnim polom. Zena pod istim uticajem ce smanjiti svoje sanse da ostavi funkcionalno potomstvo i ne umre od polno prenosive bolesti ili u drustvu dvocifrenog broja macaka.

Mada vecina serija danas spada pod dati opis.

Edited by Biftek i žestina, 16 August 2012 - 12:00.


#41 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 16 August 2012 - 14:49

Streberi su cista feministicka propaganda. Sa gledanjem te serije, muskarac smanjuje svoje sanse da postane produktivan clan drustva i ostvari vezu sa suprotnim polom.

Odmah u glavu. Ajde malkice elaboriraj ovo, da ne ostane na nivou puke parole.

#42 Biftek i žestina

Biftek i žestina
  • Banned
  • 92 posts

Posted 16 August 2012 - 20:59

Odmah u glavu. Ajde malkice elaboriraj ovo, da ne ostane na nivou puke parole.


Svakako, samo ne nekom ko bi me odmah u glavu, ko misli da je jedno ajde dovoljno da mi naredi, i ko u startu nista ne doprinosi diskusiji.

Cim me forumas navedenih sposobnosti komunikacija, obicno stecenih oko 3. razreda osnovne, ukljuci u diskusiju, rade volje cu objasniti meni ocigledne pojave.

Edited by Biftek i žestina, 16 August 2012 - 20:59.


#43 Eutropije

Eutropije
  • Members
  • 18 posts

Posted 17 August 2012 - 07:56

Svakako, samo ne nekom ko bi me odmah u glavu, ko misli da je jedno ajde dovoljno da mi naredi, i ko u startu nista ne doprinosi diskusiji.

Cim me forumas navedenih sposobnosti komunikacija, obicno stecenih oko 3. razreda osnovne, ukljuci u diskusiju, rade volje cu objasniti meni ocigledne pojave.


Ne znam kako ceniš nečije sposobnosti komuniciranja, ali se nadam da ću ja proći na testu te da ćeš podeliti sa nama ideju da su "Štreberi" feministička propaganda.

#44 Biftek i žestina

Biftek i žestina
  • Banned
  • 92 posts

Posted 17 August 2012 - 08:17

Ne znam kako ceniš nečije sposobnosti komuniciranja, ali se nadam da ću ja proći na testu te da ćeš podeliti sa nama ideju da su "Štreberi" feministička propaganda.


Nisi doprineo diskusiji. Jedno "nadam se" nije na nivou "lepo te molim". Stoga padas test, ali za utehu, sa visom ocenom od Artur Denta

#45 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 17 August 2012 - 09:26

Streberi su cista feministicka propaganda. Sa gledanjem te serije, muskarac smanjuje svoje sanse da postane produktivan clan drustva i ostvari vezu sa suprotnim polom. Zena pod istim uticajem ce smanjiti svoje sanse da ostavi funkcionalno potomstvo i ne umre od polno prenosive bolesti ili u drustvu dvocifrenog broja macaka.

Mada vecina serija danas spada pod dati opis.


Glrdanjem te serije, malo se smejemo momcima koji žive u svom, uglavnom virtuelnom svetu, koji znaju kako funkioniše svemir ali ne kako radi lift, koji znaju kosmičke zakone ali se spetljaju u društvu jednostavne a lepuškaste devojke. Ipak, ta devojka ih natera da se bar povremeno spuste na zemlju, da pomisle i na druge aspekte života, pa oni pokušavaju da se druže, da pomogni komšinici, da je upute u svoj svet, ali i da prihvate da postoji i to drugo.
Može se gledati i drugačije, odnosno, postoje i druge relacije, kao uzgred pokazane, malo rasizma, malo beskrupuloznosti, malo odnosa roditelja prema deci, preterani zahtevi, vezivanje dece za sebe, emocionalne ucene...

Simpatično i duhovito, dobro urađeno.