Jump to content


Photo

Reprezentacija


  • Please log in to reply
19541 replies to this topic

#16726 lajavi_krelac

lajavi_krelac
  • Members
  • 3,950 posts

Posted 24 March 2015 - 21:36

Ma samo opušteno, eno Bane rekao da su kvalifikacije tek počele kaffeetrinker_2.gif

 

I ako nije problem jel može samo neko da napiše očekivanja Luke Milivojevića? Pošto smo već čuli pola tima al njega nikako nisu uspeli da nav'ataju....

 

I sliku Kolarova, Baste i Matića kako ulaze u kuću fudbala...

 

I Maksimovića i Tadića kako se pozdravljaju sa ostatkom ekipe, selektorom (pardon šefom), Lakovićem, Acom frizuricom i onim polućelavim što mu ne znam ime al uvek se tu mota...

 

eto toliko samo ako nije problem

 

:twak:  


Edited by dzone87, 24 March 2015 - 21:44.

  • 0

#16727 deset

deset
  • Members
  • 909 posts

Posted 24 March 2015 - 21:55

Najveća greška je bila šta se smenilo Mihajlovića. Mislim da smo sa njime čak i bez Matića igrali bolje nego sada.

 

Već ovo boldano je pokazatelj jednog elementarnog neznanja. Pored raznih fudbalskih menadžera, jedini čovjek u Srbiji koji NIJE bio za smjenu Siniše Mihajlovića je bio upravo onaj koji JE IMAO ovlasti da ga smijeni, odnosno, Tomislav Karadžić.

 

Očigledno ti djeliš viziju prvog čovjeka srpskog fudbala, jer je i on moljakao Sinišu da ostane, sve nakon neuspjeha u kvalifikacijama.

 

Naravno, šta će nam jedan od ključnih ljudi prvaka Engleske u reprezentaciji, kad gosn Siniša zna za bolje na toj poziciji, npr. za Ivana Radovanovića, Alena Stevanovića, i slične... a to što mi ne znamo za takve, to je već naš problem.


Edited by deset, 24 March 2015 - 21:57.

  • 4

#16728 Markoss

Markoss
  • Members
  • 10,970 posts

Posted 24 March 2015 - 22:09

Pod Mihajlovićem sem 45 minuta protiv Belgije, sve ostalo je bilo dosta loše. Možda on ima neki potencijal, ali ga zaista nije iskazivao, uz to je bio i bezobrazno tvrdoglav sa pozivanjem nekih levih igrača. Njegova smena, nikako nije bila greška, iako nam je u amanet ostavio par klinaca koje je ubacio i hvala mu na tome.

 

Nisam siguran ni koliko dugo će Ćurčić da se zadrži, sad se stvorio hajp oko njega zbog izbacivanja Španije, a do pre toga je bio dunster i batađorista. Mislim da je on još skromnijeg znanja od Mihajlovića, ali možda bude stvorio bolju hemiju u timu i bolji odnos sa igračima, videćemo.

 

Ono što bih voleo, to je da utakmicu naše reprezentacije pogledam sa bilo kakvim žarom, a to se nije dogodilo još od 2010. i Australije.


Edited by Markoss, 24 March 2015 - 22:11.

  • 1

#16729 Zetterberg

Zetterberg
  • Members
  • 4,173 posts

Posted 24 March 2015 - 22:23

Ne bih se slozio da je sve sem toga bilo dosta lose, uostalom kako su se kvalifikacije blizile kraju mi smo igrali sve bolje, a to je imalo i veze sa vracanjem Matica kao i time sto su analfabete dobijali manju minutazu posle prvog meca sa Hrvatima.Miha je odlican trener i to pokazuje u Sampdoriji, ima on svojih mana(a i zeleo sam da mu vidim ledja zbog njegovih retardiranih izjava pocevsi od meca sa Belgijom) ali kada vodis reprezentaciju si ogranicen po pitanju igraca jer se neki od njih nece uklapati u tvoj koncept a i sto u nasem slucaju su Faljijevi igraci tada najvise dobijali prostora(oni koji su trebali da se prodaju).Sada po meni niko bas ni ne odskace(nema bas tolikog guranja nekih igraca), nije toliko upadljivo kao u prethodnih par kvalifikacionih ciklusa.

 

Ako ne zajebe puno do kraja kvalifikacija verujem da ce da ostane i sledeci kvalifikacioni ciklus.Ima svakako bolje uslove za rad nego sto je imao Miha i mozda ima slobodu biranja igraca a ne da mu neko drugi namece.Uostalom videcemo u kom sastavu cemo izaci u narednom periodu.Ako osvoji ispod 5-6 bodova u ovih preostalih par utakmica, sigurno ce da leti.Mora da osvoji tri boda protiv Jermenije, a na gostovanjima videcemo ali bila bi bruka kada bi nas Albanci pobedili.Mogu da predjem nekako da nas roknu Danci(mada verujem da cemo tu da izborimo remi) i Portugalci koji se raspadaju u poslednja tri/cetiri kvalifikaciona ciklusa i provlace do plasmana na SP/EP, ali ako pukne od Albanaca morace da leti.


  • 0

#16730 Nightcrawler

Nightcrawler
  • Banned
  • 254 posts

Posted 24 March 2015 - 22:54

Već ovo boldano je pokazatelj jednog elementarnog neznanja. Pored raznih fudbalskih menadžera, jedini čovjek u Srbiji koji NIJE bio za smjenu Siniše Mihajlovića je bio upravo onaj koji JE IMAO ovlasti da ga smijeni, odnosno, Tomislav Karadžić.

 

Očigledno ti djeliš viziju prvog čovjeka srpskog fudbala, jer je i on moljakao Sinišu da ostane, sve nakon neuspjeha u kvalifikacijama.

 

Naravno, šta će nam jedan od ključnih ljudi prvaka Engleske u reprezentaciji, kad gosn Siniša zna za bolje na toj poziciji, npr. za Ivana Radovanovića, Alena Stevanovića, i slične... a to što mi ne znamo za takve, to je već naš problem.

 

Ja sam siguran da je Mihajlović ostao da bi se plasirali na EP. Pokazao je u Italiji da je dobar trener. Nisam pratio sve utakmice na prošlim kvalifikacijama ali nas niko nije nešto posebno nadigrao, nismo imali sreće sa realizacijom. Šta vredi šta su Matić i Ivanović dobri u Chelseu, a u reprezentaciji ne mogu ništa, da pokrenu tim, samo se pridruže među ostale jadnike.


  • 0

#16731 dinamo minsk

dinamo minsk
  • Members
  • 2,256 posts

Posted 25 March 2015 - 18:19

Radovanović, Stevanović, Šćepović?

Ajde ne zajebavajte.

Kakvo crno uklapanje, nećemo mi vidjeti ni EP ni SP sve mi se čini.

Što reče Markoss, željan sam jedne dobre, prave utakmice bez nekih repova i nervoze.

Ili je popis igrača sraman, ili su sramni "navijači", ili je sramna i žalosna igra, ili doleti jebeni dron...uvijek nešto, a mi ostajemo kući i gledamo na tv velika takmičenja dok godine i generacije igrača prolaze.

I ovaj nadolazeći meč sa Portugalom nekako gledam kao posljednju šansu za ovo Ep ako se izvuče pozitivan rezlutat.

Motiv je više nego dobar, pa nek se pokažu.


  • 0

#16732 Zetterberg

Zetterberg
  • Members
  • 4,173 posts

Posted 25 March 2015 - 18:35

Pretpostavljam da se ovo na mene odnosilo, pa da te pitam ciji su oni igraci?

 

Covek je imao nametnut izbor, zbog toga je i otisao zato sto sada u Sampdoriji ima vec slobodu i manje menadzerskih kombinacija.Zasto je on pre svega imao dobar rezultat sa Katanijom?Zato sto je imao puno prgavih Juznoamerikanaca(pre svega Argentinaca) koji su ostavili dusu na terenu, a takvog borca kod nasih skoro i da nemas.Zbog toga sam i rekao da je teze voditi repku, dosta je tesko naci profil igraca koji se uklapa u tvoju viziju.U klupskom fudbalu je lako, ako ti se on ne svidja, prodas ga i nadjes mu zamenu.U repki si osudjen na tog igraca, jos kada mora par njih da se gura zbog prodaje nastane haos gde oni koji su vidno bolji ispastaju i dobijaju mizernu minutazu..Kod nas mu je bilo naredjeno mora da igra Scepovic, Radovanovic, Stevanovic, Mijailovic, Lazovic, Ignjovski itd.Izlizana izjava ali ne mozes pitu da pravis od govana.


  • 0

#16733 dinamo minsk

dinamo minsk
  • Members
  • 2,256 posts

Posted 25 March 2015 - 18:51

Naređeno ili ne, trener tj. selektor je taj koji odgovara za rezultat.

Mihajlović rezultat nije ostvario.

Bili mu ti igrači nametnuti ili ne, to je bila sprdnja sa narodom svoje zemlje, od kojih velika većina nije pojma imala da navedeni igrači i  postoje.

Da je to bio neki njegov eksperiment, kao neka varka pa da je donijelo rezultat i da smo uzeli 3 boda na Maksimiru, vjerujem da niko ne bi imao zamjerki.

Ovako je ispalo smiješno i tužno.

Ako se već guraju papirići, što smo se svi složili da se radi, to znači da se bez toga ne može biti selektor.

Znači li to da zbog toga svaki selektor mora imati neku vrstu imuniteta na svoj status, da mu se ne smije prigovarati i da se rezultat ne smije gledati kao mjerilo?

Mi smo bukvalno na pola ciklusa otpali iz utrke, što je izuzetno žalostan podatak.

Škoti su u Glasgowu bili zreli za 3 komada, a on je išao svjesno na bod i bez imalo rizika, jer eto, "uvijek ima vremena da se nadoknadi", slična partija kao ona sa Ganom, čudno je što nas i oni nekim krompirom nisu tukli 1:0.


  • 0

#16734 Zetterberg

Zetterberg
  • Members
  • 4,173 posts

Posted 25 March 2015 - 19:22

Vec posle meca sa Hrvatima sam zeleo da ode zato sto sam shvatio da je jos jedna u nizu marioneta, puno se obrukao do tog momenta sa izjavama i zeleo sam sto pre da mu vidim ledja.Mada vec mi je prelilo kod onog glupiranja protiv Belgijanaca kada je najvise krivio Ivanovica i Kolarova.Posle Skota jesmo odigrali lose, sto zbog terena i zbog toga sto smo pukli od Hrvata.Bolje smo odigrali sve meceve nakon toga,Zbog onoga sto je uradjeno nakon meca sa Hrvatima(vise zbog igre) bih mu pruzio sansu da vodi sada, ali covek zapalio za Sampdoriju i odlicno je prosao.Delimicno sam promenio misljenje i nisam imao nista protiv toga da ostane jer bi mogao da dodje samo gori.Ne mozes njega kriviti za izbor igraca u repki, kada se on tu najmanje pita.Od svih selektora je imao najvise promena u timu i najvise menadzerskih igraca je on morao da ubacuje.Ko god da je dosao, sigurno bi pravio iste poteze kao i on i verovatno slabije rezultate.Bilo ih je pre, ali se tada zapravo cinilo da Falji pravi monopol dok sada sticem utisak ko da nema toga.Igrali su nam do sada najboljih 11 od onih koji su pozvani i sem Lazovica niko od domacih igraca nije bio guran.

 

Taj mec sa Skotima je najbolje opisao nase kvalifikacije.Bilo mi je tragikomicno sto su Mijailovic i Lazovic poceli utakmicu, dok je na klupi sedeo Tadic.Cim je on usao stvorili smo najbolje sanse i zamalo da pobedimo, a i tako sam gledao cele kvalifikacije.Zbog toga sto su takvi igraci bili zapostavljeni smo gubili bodove.Ogromna razlika u kvalitetu izmedju onih koji su se gurali i Matica, Tadica i ostalih koji su po igrama zasluzili da se nadju u startnih 11.


  • 0

#16735 lajavi_krelac

lajavi_krelac
  • Members
  • 3,950 posts

Posted 25 March 2015 - 20:07

Ja sam za ove kvalifikacije bio spreman da ih pogledam sa tim žarom. Mislio sam da će konačno da se saberu i da igraju taj fudbal više. Ova generacija je pokazala dok su Mihajlović i Drulović bili tu da može da igra odličan presing, kod Drulovića je pokazala zaista dobar i presing i mogućnost držanja poseda protiv Irske ili Brazila. Ja to kod neke naše ekipe nisam video ne pamtim od kada. Onda je došao Advocaat i iako nisam bio za smenu Drulovića, pozdravio sam to što je Holanđanin došao da nas vodi, nije on neki vrhunski stručnjak ni u Holandiji ne važi za nekog takvog ali je odrađivao posao i pored sposobnosti ove ekipe mislio sam sa njegovom organizacijom i disciplinom da ćemo se iskreno prošetati kroz ove kvalifikacije opušteno. 

 

A onda dolaze odmah problemi... Subotić, Ljajić, tekma protiv mešane ekipe Francuza gde se gubi presing igra, bezidejno na trenutke se uzima stvar u svoje noge ali nedovoljno da bi se uradilo nešto više na terenu. Mislio sam ajde prijateljska je biće drugačije u kvalifikacijama kad ono protiv Jermena kojima su falila 3 ubedljivo najzvučnija i najkvalitetnija igrača mi uspevamo jedva da uzmemo bod i to zahvaljujući njihovom promašenom penalu. Sporo, mlitavo, u napadu bezopasno, bez ikakvog žara i borbe e tako smo igrali i onda sam opet video po ko zna koji put da ćemo biti truba i da će se oni igrači koji koliko toliko pokažu nešto po onim njihovim klubovima u nacionalnom dresu opet pokazati jedno veliko ništa. Gde je makar onaj žar, borba, presing, trčanje kao kod Mihajlovića i Drulovića, to svakako mogu ali očigledno da im nije u interesu da se lome.

 

E pa jbg, dosta je bilo više zamlaćivanja ako njima nije stalo zašto bi i nama? Ako ne mogu da se slože i budu tim na terenu, ostave probleme koje imaju međusobno ako ih imaju i igraju u službi tima kao što to rade u svojim klubovima gde su masno plaćeni, ako ne mogu da igraju za svoj narod onda ko ih jebe. Nek rade šta god hoće. Ne treba im se posvetiti u medijima ni u javnosti ni trenutak pažnje. 


  • 1

#16736 Bud_Weiser

Bud_Weiser
  • Banned
  • 1,462 posts

Posted 25 March 2015 - 20:08

Ovaj tim prosto nema karakter, da ga imaju pokazali bi to protiv Danaca nakon onakve sveukupne dronovske sramote protiv Albanaca.. Nasuprot, oni su odigrali jedan od najgorih meceva u posljednjih nekoliko godina. Ali cini mi se da Curcic posjeduje neku dozu autoriteta.

 

A jedino u sta bih se ovako jos mogao pouzdati je svjezina i elan koju mogu da unesu neki koji fakticki po prvi put nastupaju za prvi tim.. Kostic, pa i Fica, cak i Ljaja.. koji je ranije dobijao tek po koju minutu na terenu.. Ustvari bas bih volio da ovaj pridobije vecu minutazu i upravo da ga umuva, i tako "ucutka" malo one shovi-nacionalne tonove koji provejavaju izmedju redova i komentara na koje sam nabasao prethodnih dana..

 

Drzim fige za to!


  • 1

#16737 XOXOXO

XOXOXO
  • Members
  • 3,582 posts

Posted 25 March 2015 - 22:07

selektorom (pardon šefom)

 

Mister, mister,...


  • 0

#16738 lajavi_krelac

lajavi_krelac
  • Members
  • 3,950 posts

Posted 25 March 2015 - 23:12

Jes' bre i to što kažeš manekenima ne treba šef nego baš mister. 


  • 0

#16739 XOXOXO

XOXOXO
  • Members
  • 3,582 posts

Posted 26 March 2015 - 00:28

Ma, implicirao sam na Dejana Stankovica... :D ...s obzirom da je on uvijek selektore oslovljavao sa "mister", pa su onda i neki drugi igraci to pokupili od njega. :D


  • 0

#16740 Contractor

Contractor
  • Members
  • 22,737 posts

Posted 27 March 2015 - 09:26

Koliko me nerviraju price o privatnim zivotima fudbalera (a i bilo koje javne licnosti), toliko me nervira to kukanje na te price. Eto Banetu smeta sto pricaju o tome, a kada je u Engleskoj to ga ne dotice? Ma vazi...


  • 0