Jump to content


Photo

Reprezentacija


  • Please log in to reply
19541 replies to this topic

#16756 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 29 March 2015 - 11:41

Čujem...."dodjem ti" neke novce...

U stvari ne.

 

Zaboravio sam da uplatim :)


  • 1

#16757 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 29 March 2015 - 11:57

Inace

 

Stojkovic

 

Basta - Ivanovic, Nastasic - Kolarov

 

           Petovic - Matic

 

Tadic                        Tosic

                 Ljajic

 

                 Mitrovic

 

Izgleda da nam je ovo sastav za veceras.


  • 0

#16758 DEJAN.CZV

DEJAN.CZV
  • Members
  • 3,067 posts

Posted 29 March 2015 - 12:00

Jasno je da cemo igrati zatvoreno, nadam se samo da Cure nece preterati.


I treba da igramo zatvoreno. Nazalost, drugacije ne umemo. Miha je pokusao sa nekim boljim fudbalom ali nije uspelo. Kao da nam nije u genima da igramo napadacki.
  • 1

#16759 lajavi_krelac

lajavi_krelac
  • Members
  • 3,950 posts

Posted 29 March 2015 - 12:38

Pa i nemamo kvalitet da igramo drugačije od zatvorenog stila, realno.

 

Ono što sam primetio gledajuće naše mlađe kategorije svih ovih godina jeste: 

 

1) naši igrači ne znaju da centriraju (pogotovo bekovi) užasni smo u tome

 

2) ne znaju da rade kolektivni presing, kad recimo jedan deo linije tima (sredina) zajedno pritiska kako bi otežala ili onemogućila protivnika da razvije napad.. a to je strašno bitno u modernom fudbalu 

 

3) loši smo u poslednjoj trećini terena (ono final third), kad treba da završimo akciju uglavnom loše rezonujemo, spori smo i vrlo je verovatno da ćemo upropastiti dobru akciju, zato i stvaramo tako malo povoljnih prilika i imamo malo šansi na meču, premalo za takav individualni kvalitet

 

4) krilni igrači igraju po starijem šablonu, mnogo široko pa na centar šut (koji btw. nemaju) dok sada krilni igrači svojih ekipa imaju slobodniju ulogu i igraju sve od beka pa do napadača

 

5) i na kraju završnica.. kad se naši igrači nađu u povoljnoj situaciji ne pravi dobar tajming kad treba da upute loptu na gol pa često to bude ili u golmana ili kao da zatvore oči, napucaju jako loptu a ona u 90% slučajeva ide preko gola, nemaju mirnoću koju napadač treba da ima

 

Ja mislim da je ovo dovoljno loših elemenata u igri jedne ekipe da ne može da igra napadački fudbal. Igrači se pogrešno uče. Kad jedan naš igrač upadne u dobar sistem nije problem, ali kad skupiš trojicu, četvoricu tu već nastaje problem a u reprezentaciji imaš 11 naših u istom momentu na terenu, malo li je? :D  

 

Plus, i to jedan ogroman plus, naši igrači su velike primadone. Menadžeri im obezbedili dobre lige, dobre klubove, dobre plate i ne žele da rade na ovim elementima koji im evidentno nedostaju. A nešto malo ne krene po njihovoj volji odmah loša atmosfera, odmah ovaj se sa ovim posvađao, po koškao, to mu smeta, ovo mu smeta... i to se sve sazna posle nekog vremena, ne kad treba jer taj kad treba da kaže šta ga muči ćuti i viče kako je sve divno i veselo.


  • 2

#16760 nlavrnja

nlavrnja
  • Members
  • 31,992 posts

Posted 29 March 2015 - 13:03

Ako ga Raca ne zvekne u 87. pravo niotkuda... :D
  • 0

#16761 Bud_Weiser

Bud_Weiser
  • Banned
  • 1,462 posts

Posted 29 March 2015 - 13:12

Inace

 

Stojkovic

 

Basta - Ivanovic, Nastasic - Kolarov

 

           Petovic - Matic

 

Tadic                        Tosic

                 Ljajic

 

                 Mitrovic

 

Izgleda da nam je ovo sastav za veceras.

 

Odakle ovaj spisak?

 

Na zuruznalu izbacise ovo:

 

СРБИЈА: Стојковић, Баста, Коларов, Ивановић, Настасић, Матић, Петровић, Љајић, Ф. Костић, Марковић и Митровић.

 

Dakle, izgleda da su Ljaja i Petrovic sigurni.. Ne pratim fudbal vec duze vrijeme, pa niti igre tugaljivih rep'stivaca, ali bih samo onako ovlas zamolio nekog da mi objasni kljucne razlike izmedju Race i Gudelja. Znam da je ovaj drugi odlicno odigrao protiv Brazila, cvrst na lopti, vise nego solidnu tehniku pokazao, dok nas je drugi cini mi se kostao vec jednog (ili i dva) gola u kval-ama.. Ali cini mi se da su oba prilicno spora - kako bi stoga mogli da sacuvaju hitrog Ronalda i uopste kvare igru pred nasim 16-ercem, ako Matic vec ne bi mogao sam.. Drzite li da je Raca brzi ili uopste bolji defanzivac? U svakom slucaju sa njim dobijamo na skoku.

 

Tadic je ono van forme u So'tonu u zadnje vrijeme, ili nije!?

 

Prema ovom drugom sastavu u odnosu na prethodni DJ-ov bi bile jos rokade: Markec ><Tadic, Kostic >< Tosic ...ili grijesim? Ko bi tu trebao da ide na lijevo krilo, a ko na desno? Kostic je cini mi se izraziti ljevak..


  • 0

#16762 lajavi_krelac

lajavi_krelac
  • Members
  • 3,950 posts

Posted 29 March 2015 - 13:31

Ja koliko se sećam Raća nas nikad nije koštao nekog gola, to je više kukanje nekih kako se gura u reprezentaciju zbog menadžera (ne kažem da nije istina, ne znam) itd.

 

E sad za kvalitet ne znam, mislim da nije nešto posebno al ko zna, ima i on vreme da ode negde u respektabilniju ligu i da se dokaže. Gudelj, što se tiče kvaliteta isto tako, treba da se dokaže ali je činjenica da je jedan od najboljih veznih igrača čitave holandske lige, da je AZ-ov trenutno najbolji strelac sa 9 pogotka (auu ovo do sad nisam znao :huh: ) i da će AZ na njemu zaraditi dobre pare, vrlo verovatno 10+ miliona. PL je vrlo verovatno njegova sledeća destinacija, manje verovatnije BL. 

 

Tadić ne samo da nije u formi nego nema snage za 45. minuta ozbiljnog fudbala, totalno ga je iscrpela prva polovina sezone u Engleskoj. To je ono kakav sam ja utisak stekao od njega gledajući ga poslednja 2 puta (skorije) u Southamptonu.


  • 1

#16763 D. Cooper

D. Cooper
  • Members
  • 14,742 posts

Posted 29 March 2015 - 13:34

Au, nije normalno kako raste optimizam sto se utakmica blizi  :D

Iskreno mislim da mozemo do 3 boda.

Cak i ako ga prvi primimo.


  • 0

#16764 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 29 March 2015 - 13:43

.

Ovo je Mozzart.


  • 1

#16765 Nightcrawler

Nightcrawler
  • Banned
  • 254 posts

Posted 29 March 2015 - 13:47

Au, nije normalno kako raste optimizam sto se utakmica blizi  :D

Iskreno mislim da mozemo do 3 boda.

Cak i ako ga prvi primimo.

 

Nema nikakva razloga za optimizam. Ili ubedljiv poraz ili 1-0 s nekim glupim golom nakon naivne greške obrane.


  • 0

#16766 Bud_Weiser

Bud_Weiser
  • Banned
  • 1,462 posts

Posted 29 March 2015 - 13:48

@dzone87

 

Thx!

 

Samo rekao sam za Gudelja da nas je kostao gol(ov)a, ne za Racu..

 

Vidim gore si pod tackom 2) pomenuo presing, a nadjoh jedan komentar sa B92-sajta:

 

Spoiler

 

Imas mozda neko misljenje o ovome?  Ovaj opet pominje Gudelja.. govori da su jalovi po sredini, a i nama koliko znam upravo tuda duva nemjerljiva promaja pa mu onda dojde 1/1.. znaci da bi onda mogli i imati neke sanse veceras.. :lol:


  • 0

#16767 lajavi_krelac

lajavi_krelac
  • Members
  • 3,950 posts

Posted 29 March 2015 - 14:00

Nesporazum. Napisao si Raća i Gudelj pa si rekao da je samo ovaj drugi (Gudelj) odigrao dobro protiv Brazila, dok nas je drugi (Raća) koštao nekih golova. Mislio sam tako, očigledno pogrešno :kece: 

 

Ne znam šta da kažem na komentar, stao sam kad sam pročitao da su na sredini jalovi i nekreativni, ali stvarno. 

To može da se kaže da igraju protiv Nemačke ili Argentine, protiv nas nije jalova ni Jermenija bez tri najbitnija igrača a kamoli Portugal. 


  • 0

#16768 D. Cooper

D. Cooper
  • Members
  • 14,742 posts

Posted 29 March 2015 - 14:16

Nema nikakva razloga za optimizam. Ili ubedljiv poraz ili 1-0 s nekim glupim golom nakon naivne greške obrane.

Portugal dugo, dugo nije razbio neku repku u takmicarskim utakmicama.
Daju malo i primaju malo.
 
Ronaldo je, za njegove standarde, u losijoj formi.
 
Ne igra Pepe, Bosingva nije na nekom novou, Koentrao kao nas Kolarov slabo igra, Karvaljo jeste iskusan, ali je ipak 37 godina, Alves 34, Tiago 33, Dani 32...
 
Dobra je to ekipa, ali mislim da mozemo sa njima, da udjemo u trku, duel, da se posibamo, nadtrcavamo i mozda nasa mladost presudi. Nisu bauk.
 
Naravno, i mi znamo da se raspadnemo, ali nadam se da nece tako biti veceras.
Ako budemo ujedinjeni i motivisani 3 boda nisu daleko.

  • 0

#16769 dinamo minsk

dinamo minsk
  • Members
  • 2,256 posts

Posted 29 March 2015 - 14:17

Bitno je da se ne useremo.

S njima se može igrati i čak držati posjed.

I oni su tim koji ima mnogo problema i dosta su raštimani.

Nije dobro ako se u startu zadovoljimo bodom, treba loviti pobjedu, a ne "dobro je 0:0 pa ako se šta otvori", zna se kako to najčešće završava.

Ne očekujem previše, blaga nervoza svejedno drži, nek nas iznenade pozitivno.


  • 0

#16770 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 29 March 2015 - 14:18

Treba zrtvovati Ivanovica po boku, da bi imali kakve takve sanse protiv Ronaldove skok igre. 

 

Medjutim, problem je sto Raca nema dovoljnu brzinu da na 30 metara od gola isprati Ronalda, tako da ako ubaci u petu, tesko da cemo moci bilo sta da uradimo, osim da se nadamo da nije u formi.

 

edit. naravn mozda moze da pokusa Matic, ali ja nisam za to iz dva razloga, prvo, izgubicemo igru na sredini, a drugo, sklon je kartonima, i moze se desiti da zavrsi mec pre vremena.


  • 0