Jump to content


Photo
- - - - -

Evropska unija


  • Please log in to reply
5788 replies to this topic

#4906 A sad

A sad
  • Members
  • 3,504 posts

Posted 25 May 2018 - 16:28

Ne znaš ti ništa. Sve mi se čini da si ti očajan situacijom u Kanadi a ne ja norveškom; a kod mene se vlast smenjuje. Pogledaj malo ko je, kada i koliko dugo bio na vlasti u Norveškoj. Za razliku od Pinocheovog Chilea i sl. rajeva gde su streljali levičare po stadionima, takvih rajeva za faschove nema više (sem možda u nekim afričkim vukojebinama). Vidiš kako se svet civilizovao a ti se i dalje držiš jedne iste luzerske ideologije. Što se Trumpa tiče, ne sviđa se ni velikom broju Amerikanaca. Žao mi je ali ćeš morati svoj mozak malo da kalibrišeš i za druge frekvencije, a ne samo za Velike Srbije, Amerike i sl. luzerske budalaštine.

 

Stvarno intresantno je da svuda vidis fasiste i da ti desnicari svuda smetaju, osim u Norveskoj u kojoj navodno zivis. O Norveskim desnicarima i fasistima koji sede u vladi nikad nijednu rec da napises, a jos si i zadovoljan situacijom. Izgleda da ni svi fasisti nisu isti. 


  • 0

#4907 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 25 May 2018 - 16:32


Ne znaš ti ništa. Sve mi se čini da si ti očajan situacijom u Kanadi a ne ja norveškom; a kod mene se vlast smenjuje. Pogledaj malo ko je, kada i koliko dugo bio na vlasti u Norveškoj. Za razliku od Pinocheovog Chilea i sl. rajeva gde su streljali levičare po stadionima, takvih rajeva za faschove nema više (sem možda u nekim afričkim vukojebinama). Vidiš kako se svet civilizovao a ti se i dalje držiš jedne iste luzerske ideologije. Što se Trumpa tiče, ne sviđa se ni velikom broju Amerikanaca. Žao mi je ali ćeš morati svoj mozak malo da kalibrišeš i za druge frekvencije, a ne samo za Velike Srbije, Amerike i sl. luzerske budalaštine.


 
Stvarno intresantno je da svuda vidis fasiste i da ti desnicari svuda smetaju, osim u Norveskoj u kojoj navodno zivis. O Norveskim desnicarima i fasistima koji sede u vladi nikad nijednu rec da napises, a jos si i zadovoljan situacijom. Izgleda da ni svi fasisti nisu isti. 


Tebi sigurno neću podnositi izveštaj čime sam i čime nisam zadovoljan.
Uostalom, zbog nekih komentara je ovde Sylvi Listhaug podnela ostavku. Znači, ne može ni svako da priča šta hoće. Za razliku od fb92.
  • 0

#4908 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 25 May 2018 - 16:35

Stvarno intresantno je da svuda vidis fasiste i da ti desnicari svuda smetaju, osim u Norveskoj u kojoj navodno zivis. O Norveskim desnicarima i fasistima koji sede u vladi nikad nijednu rec da napises, a jos si i zadovoljan situacijom. Izgleda da ni svi fasisti nisu isti.


Prs'o chovek bre ...... Otkad mu je komshija, neki major Kriger :), prebrojao krvna zrnca, povuk'o se u ilegalu, dejstvuje preko interneta, ne izlazi. I u svakome vidi "Pinochea" :)

Edited by Denis Jasharevic, 25 May 2018 - 16:42.

  • 3

#4909 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 25 May 2018 - 18:24

Nemojte dizati tenzije, nema potrebe. 


  • 0

#4910 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 27 May 2018 - 10:37

...

Zaista idiJotizmu nema kraja.
Posebno idiJotizmu 'malih ljudi', zblanutih vukojebinaca.
Samo me cudi - a sto ne tuze Sunce zbog suncanih aktivnosti?
Mozda ga neka sudska odluka / birokratska kazna uplasi & natera da se ponasa pristojnije prema covecanstvu?
:ajme: 

Tim likovima kao da neko suflira da dizu buku / dreku, da se pare nakupe - pri cemu zaboravljaju da ce upravo oni da placaju te pare. Preko umanjenih zarada, gubitka posla, poreza i raznoraznog trc-prc. Uz gomilu ogranicenja.

Cista mafijaska posla 'zelenih & katastroficara' koji na lazima samo zaradjuju.

Onaj dize neki 'rejting', onaj prikuplja porez, onaj prodaje knjizuljke tipa 'trece ekolosko oko'; sudije / advokati trljaju ruke - a groblja su jako lepo uredjena. Tamo nema ni suse, ni svih mogucih andramolja. Cista nirvana.

Jedino to je neizbezno.

;)

 
>> ... DW: "Mali ljudi" tužili Evropsku uniju
Više porodica iz više zemalja tužilo je Evropsku uniju da ne čini dovoljno protiv klimatskih promena.
Izvor: DW, nedelja, 27.05.2018.

   Nadaju se da će ih na to naterati Opšti sud EU, piše Dojče vele.
   Iako se mnogi boje klimatskih promena i nevolja koje će evidentno prouzrokovati sve veći klimatski ekstremi, požari, suše, poplave, većini se čini da u tom pogledu ne mogu puno učiniti, a da je sve u rukama političara koji međutim zaštitu okoline retko stavljaju na prvo mesto. Zato je jedan broj ljudi iz Evropske unije i šire, okupljen uz pomoć mreže nevladinih organizacija, odlučio da izvede akciju kojom bi političare naterao na odlučnije delovanje. I nisu jedini. Ako neće političari, možda hoće sudovi.
   Tačno u podne u četvrtak 24. maja, niz građana EU, ali i šire, podneo je Opštem sudu EU tužbu protiv Evropskog parlamenta i Saveta EU jer “dozvoljava da se nastave velike emisije gasova koji izazivaju efekat staklene bašte i propuštaju da zaštite svoje građane".
    Evropska unija ne čini dovoljno da zaustavi globalno otopljavanje. Postojeći ciljevi da se do 2030. godine smanje emisije gasova staklene bašte za 40 odsto u odnosu na 1990. jednostavno nisu dovoljni s obzirom na opasnost koju klimatske promene predstavljaju za živote ljudi, njihovo zdravlje, imovinu i mogućnost da žive od svog rada, navode u svojoj tužbi koju je u njihovo ime predala nemačka advokatkinja Roda Ferhajen. Tužitelji, a reč je o “običnim" ljudima, porodicama iz raznih zemalja EU - Nemačke, Portugalije, Rumunije, Francuske, ali i na primer iz Kenije - na sopstvenoj koži počinju da osećaju užasne posledice klimatskih promena i svojim očima vide kako njihova imovina, način života, ali i opstanak bivaju ugroženi.

    Nije prva tužba
    “Tužitelji su porodice koje se nose sa sušama, poplavama, nestašicama vode, ljudi na koje klimatske promene utiču već danas", kaže njihova advokatkinja Roda Ferhajen. Njihova tužba možda je prva protiv evropskih institucija, ali nije prva takve vrste.
    Još 2012. godine holandska izdavačka kuća Urgenda je tužila tamošnju vladu nakon što je ona priznala da ne čini dovoljno da spreči opasne klimatske promene. Urgenda je pokrenula tužbu tvrdeći da Holandija svesno izlaže svoje građane riziku. 2015. godine doneta je istorijska odluka prvostepenog suda u Hagu kojom je državi naređeno da učini više kako bi se smanjila emisija gasova koji izazivaju efekat staklene bašte i smanji ih za najmanje 25 posto u odnosu na nivo iz 1990. Vlada se, uprkos pozivima naučnika i aktivista da to ne čini, žalila na tu odluku, a ročište po toj žalbi biće održano 28. maja.
    Slična tužba pokrenuta je i u SAD, gde su tužitelji – deca. Njih 21 podiglo je tužbe, a okružna sutkinja Ane Aiken u Oregonu krajem prošle godine prihvatila je tužbu u kojoj se u osnovi zahteva poštovanje prava tužitelja, dece, da žive u stabilnoj klimi. Suđenje bi trebalo da počne ove godine, no Trampova administracija se, očekivano, žalila na odluku da se tužba prihvati.

    Od Francuske preko Portugalije i Rumunije do Kenije
    “44 posto u šest godina – to je gubitak koji smo imali na svojim plantažama lavande u Provansi zbog uticaja klimatskih promena koje nas pogađaju sve jače i jače", kaže jedan od tužitelja iz Francuske, Moris Feše. “EU mora da posluša svoje građane koji su na udaru klimatskih promena i da primeni odgovarajuće mere da ih zaštiti."
    Drugi tužitelj, portugalski inženjer šumarstva Armando Karvaljo koji je u katastrofalnim šumskim požarima 2015. godine izgubio svoju šumu i plantažu, kaže kako je pojava nezabeležene suše koincidirala sa mega-požarom koji ništa nije moglo da zaustavi. Izgubio je svu svoju imovinu.
    “S obzirom na svoje znanje o šumarstvu i iskustvo borbe s tim požarima, uz svoju savest i građansku svest, morao sam da aktivno učestvujem u ovoj tužbi, jer sam svestan da EU mora biti predvodnik i postaviti ambiciozne ciljeve kako bi se sprečilo ono što se već događa zbog uticaja klimatskih promena na njenoj teritoriji."
    Nevladine organizacije već godinama tvrde da postojeći ciljevi nisu dovoljni i traže da se dodatno smanji ispuštanje gasova koji izazivaju efekat staklene bašte, kako bi se globalni rast temperature zadržao unutar granice od 1,5 stepena Celzijusa, kao što je zacrtano Pariskim sporazumom.

    “Ako se situacija ne popravi, nade za nas više nema"
    “Ostalo nam je samo nekoliko godina da delujemo, ovde se radi o preživljavanju ljudske vrste", kaže Dorotea Sik-Tis, osnivačica nemačkog projekta “Zaštitimo planetu". “Široka koalicija građana ovom tužbom preuzima odgovornost koju vlade i Evropski parlament nisu voljni da preuzmu. Situacije u kojima se te porodice nalaze pokazuju da se mora delovati odmah", kaže Sick-Tis, a Kristof Bals iz organizacije Džermanvoč dodaje da je reč o tome da klimatske promene ugrožavaju fundamentalna prava ljudi u Evropi i drugde u svetu.
    “Svake godine temperature se povećavaju. Više nemamo dovoljno vode za naše krave i ovce, moram da ih vodim na ispašu sa 700 metara nadmorske visine na 1.400 kako bismo našli pristojnu travu koju mogu pasti, te vodu. Ali ne mogu s krdima ići još više, jer iznad 2000 metara je samo nebo", kaže jedan od tužitelja, Petru Vlad, otac porodice iz Rumunije.
    “Naš region postaje sve vreliji. To nas ugrožava na više načina. Nemamo vode za stoku, ali ni za piće, ugroženo je zdravlje moje dece. Ako se situacija ne popravi i nastavi se ovako, nade za nas više nema", jasan je Roba Gujo, jedan od tužitelja, ali ne iz Evropske unije, već iz Kenije. ... <<

...


  • 1

#4911 h_ayD

h_ayD
  • Members
  • 48 posts

Posted 27 May 2018 - 16:58

 

 

Još 2012. godine holandska izdavačka kuća Urgenda je tužila tamošnju vladu nakon što je ona priznala da ne čini dovoljno da spreči opasne klimatske promene. 

Nije mi jasno ako je vlada priznala da ne cini dovoljno da spreci klimatske promene koje su pride opasne, zar treba da se samo pokrijemo usima i placemo? Ili je neko ipak odgovoran? Svasta...


  • 0

#4912 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 27 May 2018 - 18:09

...

 

Na glup zahtev upucen vladi, dala je glup odgovor.

;)

 

>> ...  "A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." ... <<

 

...


  • 1

#4913 h_ayD

h_ayD
  • Members
  • 48 posts

Posted 29 May 2018 - 17:18

Ne vidim da je nesto slicno pisalo u originalnoj vesti. Ne samo to, vec je i neki sud zasedao po ovom pitanju i donosio nekakvu odluku. Cak se u vesti ona naziva i istorijskom. Sta, je li to znaci da je i sud dao glup odgovor? Ok, bilo neki dan rociste po zalbi, ganjace se oni jos i sta ti ja znam, ali ne razumem ko ovde treba da bude wise man a ko treba da postavlja glupa pitanja. Ili su ona vec postavljena a common knowledge o globalnom zagrevanju je u stvari sarena laza... kako se to ono zove "conspiracy theory". Mislim stvarno...


  • 0

#4914 ironside

ironside
  • Members
  • 3,781 posts

Posted 29 May 2018 - 18:24

Ako mogu pro- fašističke stranke da regularno učestvuju na izborima, zašto ne bi islamistička? Isto sranje, drukčije pakovanje. Kao što se zna, ovde se na forumu promoviše anti- pc tako da je taj islam- pokret sasvim u skladu sa tim. Ili to možda važi samo za neke, a za druge ne važi?

 

Ne, ne mogu: postoji razlika između pro-fašističkih (s jedne strane) stranaka i pro-komunističkih (s druge strane), te fašističkih i komunističkih (kojima izlaz na demokratsku scenu nije dopušten). Možda kod vas u Norge i nije tako, u svjetioniku prave europske demokracije, EU, je malo drukčije.

 

Stranka 'Islam', koliko god bila opasnija i od krajnje desnice i od krajnje ljevice (od tih manijaka su u EU jedino opasniji populistički 'Živi Zid' - hrvatski pokret koji treba promptno staviti izvan zakona, te talijanski Movimento 5 Stelle) ima pravo izlaska na lokalne izbore, gdje ćemo ih, kad dođe vrijeme smrviti.

Oni koji su opasni i koje treba pravosudno izolirati su 'Sharia for Belgium', koji u središtu Bruxellesa zahtijevaju odsjecanja ruku i javno mašu kalašnjikovima.


  • 0

#4915 yossarian

yossarian
  • Members
  • 3,774 posts

Posted 29 May 2018 - 19:13

"Urgenda" nije izdavačka kuća, već NVO. Na holandskom se "stichting" odnosi na sva moguća udruženja - NVO, grupe građana, neprofitne organizacije, zadužbine itd.

Taj "Nekakav sud" je, zapravo, arondismanski sud u Hagu, zadužen za Hag i okolne gradove.
Parnica je sada u rukama višeg suda.

Tužitelji iz Urgende od suda nisu tražili nikave pare.

Jasna mije njihova motivacija -  hteli su publicitet, hteli su da se bruji o globalnom zagrevanju, a to su i dobili. Evo, i na ovom forumu pričamo o njima.


Nije mi jasno šta da se radi sa presudom.

Hteli su da država dobije packu od suda, a država je tu packu i dobila.
Vlada je obećala da će do 2020 smanjiti emisiju CO2 za toliko i toliko procenata, ljudi su za njih glasali, sfulali su, danas u 2018-toj je jasno da nema šanse da ispune obećanja glasačima.

I šta sad?

Nije mi jasno.
Vlada se trudila i preuzela mere da smani emisiju, ali joj to nije uspelo.
 To se često dešava, ne samo političarima.

 To im nije jedini kiks, sve i svašta ume da ne uspe.
eto, holandska vlada je obećala i da će izdvajati 2% za vojsku, ali već godinama nije uspela da realizuje taj iznos.
I šta sad, treba li da ih vojnici, komanda NATO pakta ili Donald Tramp tuže sudu?

Ako obećaju da će smanjiti nezaposlenost za 1%, a nezaposlenost poraste, da li nezaposleni treba da ih teraju na sud?
Već vidim Vildersa, koji tuži vladu jer se povećao broj Poljaka, ili se povećao imigranata vanevropskog porekla... takve tužbe su taman njegov stil.

Šta je posledica takve presude? ne nosi kaznu, ne menja ništa...

Iako sam svestan globalnog zagrevanja i zdušno podržavam mere da se ono smanji, ne znam šta da mislim o ovkvim populističkim akrobacijama sa pravosuđem.


 


  • 0

#4916 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 30 May 2018 - 19:39

. cc0769ca21798d0c8da5b49bcf8ce250.jpg
  • 0

#4917 James Delaney

James Delaney
  • Members
  • 161 posts

Posted 30 May 2018 - 20:57

Ah,eto polit-korektnih motivacionih slikica za open-borders .


  • 0

#4918 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 10 June 2018 - 22:16

...

 

https://www.theguard...-brexit-meeting

 

>> ... The Observer
Arron Banks ‘met Russian officials multiple times before Brexit vote’

Documents seen by Observer suggest multiple meetings between 2015 and 2017
Carole Cadwalladr and Peter Jukes
Sat 9 Jun 2018 23.35 BST First published on Sat 9 Jun 2018 21.31 BST

Arron Banks, the millionaire businessman who bankrolled Nigel Farage’s campaign to quit the EU, had multiple meetings with Russian embassy officials in the run-up to the Brexit referendum, documents seen by the Observer suggest.

Banks, who gave £12m of services to the campaign, becoming the biggest donor in UK history, has repeatedly denied any involvement with Russian officials, or that Russian money played any part in the Brexit campaign. The Observer has seen documents which a senior Tory MP says, if correct, raise urgent and troubling questions about his relationship with the Russian government.

The communications suggest:
• Multiple meetings between the leaders of Leave.EU and high-ranking Russian officials, from November 2015 to 2017.
• Two meetings in the week Leave.EU launched its official campaign.
• An introduction to a Russian businessman, by the Russian ambassador, the day after Leave.EU launched its campaign, who reportedly offered Banks a multibillion dollar opportunity to buy Russian goldmines.
• A trip to Moscow in February 2016 to meet key partners and financiers behind a gold project, including a Russian bank.
• Continued extensive contact in the run-up to the US election when Banks, his business partner and Leave.EU spokesman Andy Wigmore, and Nigel Farage campaigned in the US to support Donald Trump’s candidacy.

Banks and Wigmore – who was also present at many of the meetings – were due to appear before the select committee for the Department for Digital, Culture, Media and Sport on Tuesday to answer questions about Leave.EU’s role in the European referendum.

Hours after the Observer contacted them for comment on Friday, they published a letter stating they would not attend the hearing, and accused the committee of colluding with a pro-Remain campaign group.

But on Saturday Banks suggested that he would attend after all, and accused the Tory chairman, Damian Collins, of colluding with journalists.

Controversy has grown over Russia’s alleged interference in a series of key polls, including the election of Donald Trump, last year’s French presidential elections and the Brexit referendum, to secure outcomes favourable to President Putin. Putin has long seen the eastward expansion of EU influence as a threat. ... <<

...


  • 0

#4919 McCarthy

McCarthy
  • Members
  • 235 posts

Posted 14 June 2018 - 02:34

https://www.instagra...d=1u0x2rhplor39
  • 0

#4920 FrediB

FrediB
  • Members
  • 57 posts

Posted 25 June 2018 - 21:35

Srbija otvorila dva nova poglavlja. Neverovatno je koliko ima negativnih komentara povodom toga na b92.net. Ko da citam sputnik ili tako neku fsb-jazbinu.  :yucky:


Edited by FrediB, 25 June 2018 - 21:35.

  • 0