Jump to content


Photo
- - - - -

Evropska unija


  • Please log in to reply
5788 replies to this topic

#4891 Attolini

Attolini
  • Members
  • 275 posts

Posted 13 May 2018 - 18:50

Lupetaj samo. U Rusiji je 9.maj,a u Evropi 8. maj. Znaš li zašto? Zato što kad je nacistička Nemačka potpisala kapitulaciju bilo je negde oko 23:00h. U Rusiji je tada bil 1 posle ponoći zbog vremenske razlika od dva sata. Bože, koje elementarno neznanje.

.

Istine radi, nije ni to sasvim tacno.

Nemacka je u stvari potpisala kapitulaciju ne osmog vec sedmog.

Kapitulacija je saopstena po prethodnom dogovoru saveznika 08.05. U 23:01... I jeste ti si potpuno u pravu u Moskvi je vec bio 09.05.

Medjutim nije ni to cela istina, bilo je dve kapitulacije. Ovo je prva, trebalo je da je potpisu predstavnici svih vidova vojske Nemacke, ali su oni trazili odlaganje do 10, sto je protumaceno kao lukavstvo i kupovinu vremena da se dovedu snage iz okoline Praga.

Po drugoj verziji Stalin je hteo svoj spektakl sa predajom Zukovu, i ta kapitulacija sa potpisima predstavnika svih vidova vojske Zukovu i saveznicima se zavrsila potpisima takodje 08.05 23:45..a devetog po moskovskom.

.Attached File  victory.jpg   86.95KB   7 downloads

Edited by Attolini, 13 May 2018 - 19:16.

  • 1

#4892 A sad

A sad
  • Members
  • 3,504 posts

Posted 13 May 2018 - 19:16

Lupetaj samo. U Rusiji je 9.maj,a u Evropi 8. maj. Znaš li zašto? Zato što kad je nacistička Nemačka potpisala kapitulaciju bilo je negde oko 23:00h. U Rusiji je tada bil 1 posle ponoći zbog vremenske razlika od dva sata. Bože, koje elementarno neznanje.

 

Nemoj da vadis iz konteksta, to je bezobrazno i licemerno. Lik je izjavio da je za dan Evrope izabran deveti maj zato sto je to dan pobede nad fasizmom. Sto je naravno nebuloza. 

 

Sad si nasao posle pet dana da se vracas na to kad si mislio da su svi vec zaboravili, ne ide to bas tako. 

 

Kad se vec pravis mnogo pametan, a ocigledno je da nisi, jer da jesi ne bi tvrdio takve nebuloze odrzacu ti jedan besplatan cas iz istorije. Nemacka je potpisala kapitulacija sedmog maja u Remsu i ona je stupila na snagu  osmog maja. Medju ruskim generalim i marsalima je izbio sukob oko toga ko ce potpisati kapitulaciju sa ruske strane. Zukov je izlobirao da SSSR ne prihvati vec potpisani sporazum sa obrazlozenjem da potpisnik general Susloparov nije imao ovlascenje da potpise kapitulaciju, te je zbog toga oni ne priznaju. Nova ceremonija je oraganizovana u Berlinu i tu je potpisnik bio Zukov. Kapitulacija je potpisana devetog maja u 16 minuta posle ponoci, ali je ugovorom odredjeno da je stupila na snagu osmog maja u 23:01, da bi bila u skladu sa prethodnom kapitulacijom.

 

Bolje je kad nesto ne znas da pitas nego da se sa tako skromnim znanjem pravis pametan. Ili mozda i ti tvrdis da je dan Evrope devetog maja zato sto je tog dana u Moskvi dan pobede? 


  • 3

#4893 A sad

A sad
  • Members
  • 3,504 posts

Posted 13 May 2018 - 19:24

.

Istine radi, nije ni to sasvim tacno.

Nemacka je u stvari potpisala kapitulaciju ne osmog vec sedmog.

Kapitulacija je saopstena po prethodnom dogovoru saveznika 08.05. U 23:01... I jeste ti si potpuno u pravu u Moskvi je vec bio 09.05.

Medjutim nije ni to cela istina, bilo je dve kapitulacije. Ovo je prva, trebalo je da je potpisu predstavnici svih vidova vojske Nemacke, ali su oni trazili odlaganje do 10, sto je protumaceno kao lukavstvo i kupovinu vremena da se dovedu snage iz okoline Praga.

Po drugoj verziji Stalin je hteo svoj spektakl sa predajom Zukovu, i ta kapitulacija sa potpisima predstavnika svih vidova vojske Zukovu i saveznicima se zavrsila potpisima takodje 08.05 23:45..a devetog po moskovskom.

.attachicon.gifvictory.jpg

 

 

Potpuno si u pravu, ali to uopste nije bila poenta mog posta. Rasprava je bila oko tvrdnje da je za dan Evrope izabran deveti maj zato sto je to dan pobede nad fasizmom. Naravno to nije tacno, a cak i da zanemarimo dogadjaj u ciju cast se obelezava taj datum, to je potpuno pogresna tvrdnja, jer se u zemljama EU dan pobede obelezava osmog maja.

 

E sad, on se nasao pametan da pet dana posle te rasprave izvlaci post iz konteksta pokusavajuci kao nesto da poentira i ispadne pametan, a nije ni ucestvovao u toj raspravi. Potpuno nekorektno ponasanje.

 

Hvala na lepom objasnjenju, nisam znao za to vezano za dovodjenje vojske iz okoline praga. Ako bi mogao malo detaljnije da napises o tome. 


  • 2

#4894 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 14 May 2018 - 20:50

Česi prave zajebanciju od svega...

 

Pojavilo se na netu u dan utakmice Češka - Rusija na SP u hokeju.

 

 

 

Gospodine predsedniče, večeras ćemo da gledamo hokej, igraju naši.

Super, protiv koga?

Protiv Čeha.

 

32252817_1636631746432288_80199898290706


  • 2

#4895 Ibiza

Ibiza
  • Members
  • 1,487 posts

Posted 14 May 2018 - 21:43

posto ne poznajem gospodu nista mi nije smesno :blush:


  • 0

#4896 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 14 May 2018 - 21:52

posto ne poznajem gospodu nista mi nije smesno :blush:

 

 

Predsednik Češke Republike, znami rusofil i pijanac Miloš Zeman i njegov portparol. Kreten, ime nebitno.


  • 2

#4897 Ibiza

Ibiza
  • Members
  • 1,487 posts

Posted 15 May 2018 - 05:26

sad jeste jasno. tnx


  • 0

#4898 ironside

ironside
  • Members
  • 3,781 posts

Posted 25 May 2018 - 10:06

Iako se već neko vrijeme nagađalo, pred mjesec i nešto dana (baš sam ažuran, kao da sam na dizel) belgijska 'Islam' stranka je obznanila da će u desetom mjesecu (listopad/oktobar*) izaći na lokalne izbore na državnoj razini, u 28 izbornih jedinica. Lokalni izbori su u Belgiji vrlo važni (tko se uspije snaći u tom kompliciranom izbornom sustavu - općinski, lokalni, regionalni, savezni...) jer ako se ide na državnom nivou, to predstavlja odskočnu dasku za regionalne, ali prije svega savezne izbore.

 

Islam - stranka se zalaže za tzv light shariju, navodno odbacuje terorizam (drže fige u džepovima), ali traži potpuno odvajanje žena i muškaraca, prije svega u školstvu, zdravstvu i javnom transportu (hajde autobusi, u Bruxellesu ionako već postoje dvije gradske javne autobusne kompanije - jedna flamanska, druga valonska, ali kako napraviti muški i ženski separatni metro u BXL-u?).

Traže zabranu abortusa, djelomičnu prohibiciju (uz strogu kontrolu retailera - mo'š mislit tko će Belgijancima zabraniti pivo), zabranu tetovaže i piercinga, ali dopuštaju nošenje turbana, jarmulki, križića, te naravno hidžaba.

Fanatici su na općinskim izborima 2012 dobili 2 mjesta u skupštini Molenbeeka (da podsjetim - Molenbeek-St-Jean je općina u kojoj je rođen i odrastao Salah Abdeslam, glavni terorist u pariškim napadima 2015, zapadni Molenbeek je 90% marokanski, istočni je pun preskupih dućana, dizajnerskih stanova i, naravno hipstera :furious:).

 

Islam - stranka je za 'miroljubiv' pristup, ali očekuje da će cijela Belgija vremenom dobrovoljno poći putem Proroka i preobratiti se. Michel Houellebecq vjerojatno doživljava multiple orgazme (Soumission).

 

Za one koji mogu čitati (ali uvijek postoji Google translate) vrijedi:

 

U srcu Islama, stranka koja želi uvesti shariju u Belgiju

 

* Librica (La Libre) je to već nazvala La révolution d’Octobre.


Edited by ironside, 25 May 2018 - 10:24.

  • 1

#4899 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 25 May 2018 - 10:34

 

Za one koji mogu čitati (ali uvijek postoji Google translate) vrijedi:

 

U srcu Islama, stranka koja želi uvesti shariju u Belgiju

 

* Librica (La Libre) je to već nazvala La révolution d’Octobre.

 

Doista prikladan naziv. 


  • 2

#4900 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 25 May 2018 - 12:13

Ako mogu pro- fašističke stranke da regularno učestvuju na izborima, zašto ne bi islamistička? Isto sranje, drukčije pakovanje. Kao što se zna, ovde se na forumu promoviše anti- pc tako da je taj islam- pokret sasvim u skladu sa tim. Ili to možda važi samo za neke, a za druge ne važi?
  • 0

#4901 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 25 May 2018 - 12:33

Ako mogu pro- fašističke stranke da regularno učestvuju na izborima, zašto ne bi islamistička? Isto sranje, drukčije pakovanje.Kao što se zna, ovde se na forumu promoviše anti- pc tako da je taj islam- pokret sasvim u skladu sa tim. Ili to možda važi samo za neke, a za druge ne važi?


Naravno da vazi samo za neke, a za druge ne vazi. Tako je bilo uvek, tako ce i ostati.:)

Edited by Denis Jasharevic, 25 May 2018 - 12:46.

  • 0

#4902 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 25 May 2018 - 14:41

Ako mogu pro- fašističke stranke da regularno učestvuju na izborima, zašto ne bi islamistička? Isto sranje, drukčije pakovanje.Kao što se zna, ovde se na forumu promoviše anti- pc tako da je taj islam- pokret sasvim u skladu sa tim. Ili to možda važi samo za neke, a za druge ne važi?
Naravno da vazi samo za neke, a za druge ne vazi. Tako je bilo uvek, tako ce i ostati.:)


Levičarskih i manjinskih partija će uvek biti. Kome se ne sviđa zapadna demokratija slobodno može u Severnu Koreju ili Kinu.
Vojnih hunti još ne znam da li negde ima ako im već komunistička diktatura nije po volji.

Edited by melankolic, 25 May 2018 - 14:43.

  • 0

#4903 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 25 May 2018 - 15:29

Levičarskih i manjinskih partija će uvek biti. Kome se ne sviđa zapadna demokratija slobodno može u Severnu Koreju ili Kinu.Vojnih hunti još ne znam da li negde ima ako im već komunistička diktatura nije po volji.


I desnicharskih partija ce uvek biti, tako da ne vidim u chemu je problem i s kim se svadjash. Josh manje je jasno o kakvom "nesvidjanju sa zapadnom demokratijom" blebecesh. Ako ti se ne svidja shto je Trump pobedio ti slobodno nadji neko zgodno drvo. A koliko znam u drzavi u kojoj privremeno boravish "trumpovi" vladaju vec decenijama.
  • 0

#4904 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 25 May 2018 - 16:14

Levičarskih i manjinskih partija će uvek biti. Kome se ne sviđa zapadna demokratija slobodno može u Severnu Koreju ili Kinu.Vojnih hunti još ne znam da li negde ima ako im već komunistička diktatura nije po volji.

I desnicharskih partija ce uvek biti, tako da ne vidim u chemu je problem i s kim se svadjash. Josh manje je jasno o kakvom "nesvidjanju sa zapadnom demokratijom" blebecesh. Ako ti se ne svidja shto je Trump pobedio ti slobodno nadji neko zgodno drvo. A koliko znam u drzavi u kojoj privremeno boravish "trumpovi" vladaju vec decenijama.


Ne znaš ti ništa. Sve mi se čini da si ti očajan situacijom u Kanadi a ne ja norveškom; a kod mene se vlast smenjuje. Pogledaj malo ko je, kada i koliko dugo bio na vlasti u Norveškoj. Za razliku od Pinocheovog Chilea i sl. rajeva gde su streljali levičare po stadionima, takvih rajeva za faschove nema više (sem možda u nekim afričkim vukojebinama). Vidiš kako se svet civilizovao a ti se i dalje držiš jedne iste luzerske ideologije.
Što se Trumpa tiče, ne sviđa se ni velikom broju Amerikanaca. Žao mi je ali ćeš morati svoj mozak malo da kalibrišeš i za druge frekvencije, a ne samo za Velike Srbije, Amerike i sl. luzerske budalaštine.

Edited by melankolic, 25 May 2018 - 16:18.

  • 0

#4905 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 25 May 2018 - 16:28

Ne znaš ti ništa. Sve mi se čini da si ti očajan situacijom u Kanadi a ne ja norveškom; a kod mene se vlast smenjuje. Pogledaj malo ko je, kada i koliko dugo bio na vlasti u Norveškoj. Za razliku od Pinocheovog Chilea i sl. rajeva gde su streljali levičare po stadionima, takvih rajeva za faschove nema više (sem možda u nekim afričkim vukojebinama). Vidiš kako se svet civilizovao a ti se i dalje držiš jedne iste luzerske ideologije.Što se Trumpa tiče, ne sviđa se ni velikom broju Amerikanaca. Žao mi je ali ćeš morati svoj mozak malo da kalibrišeš i za druge frekvencije, a ne samo za Velike Srbije, Amerike i sl. luzerske budalaštine.


Vazi. :D
  • 0