Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Totalna preporuka


  • Please log in to reply
3198 replies to this topic

#2956 ChesireCat

ChesireCat
  • Members
  • 693 posts

Posted 11 December 2017 - 20:39

Nelyubov je izuzetan film. Što neko reče - suvišno je čak i gledati trejler. Upaliti i pogledati bez ikakvih spoilera.


  • 0

#2957 PrettyFlacko

PrettyFlacko
  • Members
  • 3,498 posts

Posted 16 December 2017 - 14:59

Mother!

Hvala Aronofskom što postoji, piše i režira ovakve filmove.

Dva dana posle filma i dalje razmišljam o njemu, koliko savršeno.

Djevojku je zabolio želudc, ja sam se par puta preznojio. I tako treba da bude.

Za mene najbolji film u 2017oj.


  • 1

#2958 Escalade

Escalade
  • Members
  • 15,598 posts

Posted 22 December 2017 - 18:36

Mother!

Hvala Aronofskom što postoji, piše i režira ovakve filmove.

Dva dana posle filma i dalje razmišljam o njemu, koliko savršeno.

Djevojku je zabolio želudc, ja sam se par puta preznojio. I tako treba da bude.

Za mene najbolji film u 2017oj.

 

nije mi se svideo kad sam ga zavrsio, jos manje kada sam procitao o cemu se zapravo radi

da sam znao da je film u sustini jedna velika *spoiler* referenca ne bih ga ni gledao verovatno


Edited by Kravica, 22 December 2017 - 18:37.

  • 2

#2959 bohumilo

bohumilo
  • Members
  • 1,267 posts

Posted 25 December 2017 - 01:02

Druga strana svega (2017)

http://www.imdb.com/title/tt7218812/

 

druga-strana-svega-mila_turajlic.jpg

 

Nakon "oslobodjenja" 1944. godine u stan u kojem je rodjena i u kojem i danas zivi profesorka Turajlic su nahrupili osioni udbasi u cizmama i sinjelima i oduzeli im "viskove" stambenog prostora i podelili "proleterijatu", zamandalivsi i zalepivsi vrata na sred stana...

 

...ovo je sjajna prica o tim vratima, tom stanu, toj zeni, toj porodici i tom drustvu (moze se zaista gledati kao svaka od ovih prica posebno) koje zivi pod totalitarnom stegom - pod samo naoko razlicitim rezimima - vec 70ak godina, o ljudima sa ove i sa one strane vrata, u svakom smislu. Film je vrlo idejno potentan, vesto i elegantno usnimljen/montiran, sa sjajnom muzikom i gomilom ikonocikih/paradigmaticnih detalja (od kojih su neki verovatno promakli i samoj autorki), svakako vredan paznje.


  • 0

#2960 Sobchak

Sobchak
  • Members
  • 1,754 posts

Posted 28 December 2017 - 15:33

250px-Dunkirk.jpg

 

Dunkirk

 

Odličan film.

Odlična glumačka postava sastavljena većinom do mladih nepoznatih glumaca.

Nolan ne obara svoj standard već nastavlja da snima odlične filmove.


  • 1

#2961 Musky

Musky
  • Members
  • 4,450 posts

Posted 02 January 2018 - 01:55

 

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (2017):  http://m.imdb.com/title/tt5027774/
Upravo odgledao evropsku premijeru na Cinedays u Skoplju. Vrhunski film, isti reditelj kao i za film In Bruges.

 

Upravo zbog ,,In Bruges" gde je takođe i scenarista i režiser kao i ovde, jedva sam dočekao da ga odgledam.

Frances McDormand je zasebna klasa i nisam siguran da bi više od dve glumice mogle da iznesu ovako kompleksnu rolu, posebno što je i njen karakterističan izgled ,,legao" maksimalno na ovaj karakter. Kasting kao da su radila braća Koen, ili bar jedan od njih a drugi je onda sigurno petljao oko fotografije i izbora muzike do te mere da se ti segmenti mogu smatrati transparentnim omažem njihovom karakterističnom pečatu...(naravno i prisustvo Frances tu ne odmaže...). Sam Rocwell-u je trebalo samo desetak sekundi njegove uvodne scene da bez izgovorenog teksta pokaže zašto je jedan od najvećih improvizatora i ,,ekspresionista" međ glumcima te generacije. Uvek ,,fun to watch".

Mlađani ,,Red" (Caleb Landry Jones) je otkrovenje sa svojih desetak minuta u filmu. 

Ubiše se ljudi od glume...načisto.

 

Tehnički deo filma je ispeglan do najsitnijeg detalja bez i jednog pokušaja da pretencioznim artističkim krupnim kadrovima uz dramatičnu muziku dobiju na težini. Nije bilo potrebe a ni prostora za takvim intervencijama u ovom pristupu jer Martin-pisac i ovde ostaje veran svom istančanom crnom humoru i pored preozbiljne priče.

Sve poruke poslate gledaocu jesu duboke ali i veoma jasne...a zaplet i transformacije likova su domaći zadatak. 

 

Meni je pored svega ipak najjači utisak opet predivan scenario koji očigledno nije napisan u naletu i koji uspeva da tokom raspleta, na vrhuncu dramatizacije, do detalja defragmentiše ne samo glavnog aktera u priči već i sve njene glavne protagoniste što je veoma redak i jako kompleksan zahvat.


Edited by musky, 02 January 2018 - 14:55.

  • 2

#2962 dali_man

dali_man
  • Members
  • 3,376 posts

Posted 02 January 2018 - 22:16

The VVitch: A New-England Folktale

 

Napokon jedan vrhunski horor. Ovakav sam cekao godinama da se pojavi. 


  • 2

#2963 Escalade

Escalade
  • Members
  • 15,598 posts

Posted 02 January 2018 - 23:57

The VVitch: A New-England Folktale

 

Napokon jedan vrhunski horor. Ovakav sam cekao godinama da se pojavi. 

 

ako te ne mrzi napisi neki kratki rivju posto je meni ovo bio uzasan film


  • 0

#2964 Sector

Sector
  • Members
  • 20,117 posts

Posted 03 January 2018 - 15:55

Ti si ga bar zavrsio do kraja, naklon. :D
  • 0

#2965 ital

ital
  • Members
  • 58 posts

Posted 03 January 2018 - 17:08

ima pravu horor atmosferu i radnju.nije smaranje nego radnja ide prirodnim tokom a ne kao kod vecine horora gde posle uvoda samo cekas kad ce ko da pogine i na koji nacin


  • 0

#2966 Escalade

Escalade
  • Members
  • 15,598 posts

Posted 03 January 2018 - 17:31

ako se ono moze nazvati radnjom, 90% filma su potrosili na religiozna trucanja one disfunkcionalne pilgrim porodice

ko preturi to saceka ga plot twist, da je djavo usao u kozu :wacko:


  • 0

#2967 dali_man

dali_man
  • Members
  • 3,376 posts

Posted 03 January 2018 - 17:44

ako te ne mrzi napisi neki kratki rivju posto je meni ovo bio uzasan film

Ukratko:

 

1. Gluma odlicna

2. Okolis dovoljno tmuran i depresivan da stvori adekvatnu atmosferu

3. Horor "akcije" ravnomerno rasporedjene i dozirane, bez prenaglasavanja specijalnih efekata, vriske, dreke, jurnjave, krvi do kolena... Kratke ali jebitacne.

4.Dobro razvijeni likovi i njihovi medjusobni odnosi 

 

Suma sumarum odlican miks horora, psiho trilera i drame. 


  • 3

#2968 Escalade

Escalade
  • Members
  • 15,598 posts

Posted 03 January 2018 - 18:16

ovo nije nikakav rivju, ovo je par nabacanih opstih mesta, "radnja je dobra", "gluma je super".

nikakva atmosfera i gluma ne moze da nadoknadi manjak supstance, jeste drugaciji od standardnih predstavnika zanra koji se rade po obrascu, ali to samo po sebi ne znaci nista.

 

,


  • 1

#2969 ital

ital
  • Members
  • 58 posts

Posted 03 January 2018 - 19:04

poenta filma je da predstavi ono sto su ljudi nekad verovali kao stvarnost, a takvim religioznim trucanjima su se ljudi bavili u srednjem veku, na svet su gledali kroz religiju i verovali su u vestice.ovaj film prikazuje kako bi to sve izgledalo da je istina-mislim na te narodne price.po tim pricama djavo ima neke veze sa kozom, jarcem sta vec...ovo je poput leptirice


  • 0

#2970 Musky

Musky
  • Members
  • 4,450 posts

Posted 03 January 2018 - 20:00

Scenarista i režiser je uspeo da okupi 23 producenta koji su uložili ukupno 1 milion dolara u njegov mali projekat.

Izolovana lokacija, statične kamere, pristojna muzika, fensi-blatnjava fotografija sa indoor rasvetom kao na renesansnim platnima i fokusirana glumačka ekipa bili su dovoljni samo za dobar uvod i solidan zaplet.

Nakon toga - raspad po svim parametrima i kulminacija sa totalno nebuloznom završnom scenom.

(Leptirica sa svoja zadnja dva minuta te sedamdeset treće je ,,Isijavanje" za ovo.)

 

Pretenciozan debitantski uradak koji kao da je iz inicijalne kratke forme razvučen na sat i po...

...sat i po, suludo protraćen. 

 

(iskreno, kod mene se znatno brže završio)


Edited by musky, 03 January 2018 - 20:10.

  • 0