Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Totalna preporuka


  • Please log in to reply
3198 replies to this topic

#2971 dali_man

dali_man
  • Members
  • 3,376 posts

Posted 03 January 2018 - 21:33

ovo nije nikakav rivju, ovo je par nabacanih opstih mesta, "radnja je dobra", "gluma je super".

nikakva atmosfera i gluma ne moze da nadoknadi manjak supstance, jeste drugaciji od standardnih predstavnika zanra koji se rade po obrascu, ali to samo po sebi ne znaci nista.

 

,

Niti sam filmski kriticar, niti se bas toliko udubljujem u film da bi ti sada izlagao rivjue o tome sta je pisac teo da kaze i koju je to poruku poslao, niti mi to pada na pamet da radim. Ono sto sam imao da izdvojim - izdvojio sam. Ima strucnijih ljudi ovde koji ce ti to sazvakati u sitna crevca. 

 

Kao sto od komedije ocekujem da me nasmeje i oraspolozi, u skladu sa nekim svojim izgradjenim smislom za humorom, tako od horor filma ocekujem da me drzi  u neizvesnosti, izazove jezu pa i strah, sto je ovaj film u potpunosti uspeo. Nista manje ni vise od toga. U zivotu sam odgledao podosta filmova da mogu, u osnovi, da razdvojim dobar film od loseg, dobru glumu od lose, dobru reziju od lose, da izgradim neki svoj  ukus, cesto vidim tu "supstancu" koju pominjes i koju ne umem bas uvek recima da definisem, niti se, iskreno, trudim. Jednostavno, film ili ostavi sveopste dobar utisak ili ne. Ovde sam samo podrzao vec date preporuke za doticni. Jednostavno smatram da ovaj film ime sve one elemente koji jedan dobar horor film treba da ima.

 

Scenarista i režiser je uspeo da okupi 23 producenta koji su uložili ukupno 1 milion dolara u njegov mali projekat.

Izolovana lokacija, statične kamere, pristojna muzika, fensi-blatnjava fotografija sa indoor rasvetom kao na renesansnim platnima i fokusirana glumačka ekipa bili su dovoljni samo za dobar uvod i solidan zaplet.

Nakon toga - raspad po svim parametrima i kulminacija sa totalno nebuloznom završnom scenom.

(Leptirica sa svoja zadnja dva minuta te sedamdeset treće je ,,Isijavanje" za ovo.)

 

Pretenciozan debitantski uradak koji kao da je iz inicijalne kratke forme razvučen na sat i po...

...sat i po, suludo protraćen. 

 

(iskreno, kod mene se znatno brže završio)

Ok, postujem tvoje misljenje, samo mi jedna stvar nije jasna. Jes ti odgledao ceo film ili nisi?


  • 0

#2972 T.L.T.I

T.L.T.I
  • Members
  • 2,390 posts

Posted 04 January 2018 - 00:10

Da li je iko ikada promenio svoje misljenje na nekom forumu? Nije. :)
Svako ima pravo da mu se nesto svidja ili ne, shodno iskreiranom ukusu, shodno ocekivanju i opstem pogledu na kinematografiju.
The VVitch los, dosadan, bezvezan film? Jako jako neozbiljna tvrdnja.
Esencija vrhunskog ostvarenja, rodjenog u pogresnom vremenu.

 

Citiracu kolegu cije misljenje jako cenim jer smo uglavnom tu, na istim frekvencijama.

Koga ne interesuje moze bez.

 

Spoiler

 

http://movielandgrou...lktale.html?m=1

 

 

 


  • 0

#2973 K.Dot

K.Dot
  • Members
  • 2,360 posts

Posted 04 January 2018 - 00:12

ako se ono moze nazvati radnjom, 90% filma su potrosili na religiozna trucanja one disfunkcionalne pilgrim porodice
ko preturi to saceka ga plot twist, da je djavo usao u kozu :wacko:

Jarac je u pitanju ne koza.
  • 1

#2974 Musky

Musky
  • Members
  • 4,450 posts

Posted 04 January 2018 - 00:28

The Killing of a Sacred Deer
 
Nisam uspeo da prelomim koji deo filma je dovoljno sejf da skoknem do toaleta, a setio se nisam da pauziram reprodukciju. Film uspeva da tokom svih 120 minuta lagano podiže nivo koncentracije kod gledaoca, kontinuirano stvara nove nedoumice i produbljuje sveprisutnu nelagodnost.

,,Savršena porodica" vrhunskog kardio-hirurga naravno živi u savršeno dizajniranoj kući. Hodnici u bolnici imaju samo savršene prave linije koje se spajaju u perspektivi, lišene jednog detalja ili ukrasa. U celom filmu niko nije potrčao ili ubrzao korak. Svi se nalaze baš tamo gde bi trebali da budu.

Za sve koji nisu odgledali ,,Lobster" ovaj iščašen ton verbalne komunikacije, lišen svake emocije između aktera sada već postaje brandmark autora. Monotona reprodukcija beznačajnih dnevnih replika u ovoj tragediji dobija posebnu dimenziju.  Roditelji ne izlaze iz svoje androidne čaure ni kada porodica biva ugrožena...i to ih dodatno udaljava od empatije gledaoca, ako ,,igrarija - totalna anestezija" nije bila dovoljna za ozbiljan otklon. 
U filmu nema muzike osim distorziranih frekvencija kojih se ni ,,Eraserhead" ne bi postideo, a koje  ,,Residents" ne bi umeli da odsviraju. Ipak glavnu scenu zapleta priče u kafeteriji ostavlja i bez tih zvučnih efekata kroz samo 5-6 statičnih krupnih kadrova koji ukupno traju ne više od tridesetak sekundi. Opet zanatski sveže i bezobrazno.
 Lobster je kritiku podelio u dva dijametralno suprotna tabora, a ovde se već naziru zasebne teme na portalima: ,,da li je ručni sat, samo ismejavanje ljudske zablude da tako kontrolišu vreme" ili ,,da li je mali Demijen ili pak Anđeo osvete".
Jorgos jednostavno ne želi da nam servira zaključak...i nikada ne isporučuje sve odgovore.
 Ako je sam put i način kojim ide dok izlaže svoju priču uvek artistički nov i ekscentrično uzbudljiv meni je sasvim dovoljan.
 
Sam Jorgos je izjavio... ,,sve i da hoću, ne umem da snimim korektan i normalan film."


Edited by musky, 04 January 2018 - 20:17.

  • 2

#2975 GoldenMich

GoldenMich
  • Members
  • 120 posts

Posted 05 January 2018 - 06:49

Nelyubov/Loveless

http://www.imdb.com/...2/?ref_=nv_sr_1

 

Loveless-poster.jpeg

 

 

Sav egoizam i besmislenost danasnjice.

Dve brutalne ali brutalne scene, jedan brutalan film.

 

 

Auh!


  • 0

#2976 drgnk

drgnk
  • Members
  • 600 posts

Posted 10 January 2018 - 21:34

The Treatment (2014)

 

http://www.imdb.com/...ref_=fn_al_tt_1

 

 

Odličan belgijski triler. Dosta je sumoran, na momente i težak ali je uzbudljiv i drži pažnju od početka do kraja. Radi se o slučaju brutalno ubijenog devetogodišnjeg dečaka koji rešava detektiv koji i sam vuče sličnu traumu iz prošlosti (slučaj nestanka mlađeg brata koji nikad nije razrešen). Preporuka za ljubitelje malo mračnije tematike. :+1:

 

 

 

 


  • 2

#2977 Musky

Musky
  • Members
  • 4,450 posts

Posted 13 January 2018 - 01:00

Last Flag Flaying 2017

 

Nepretenciozan ali ozbiljan road trip snimljen preko tragične priče.

Dijalozi su očigledno predstavljali izazov odličnoj glumačkoj ekipi, jer se sav zaplet dešava u verbalnoj interakciji glavnih likova...(čitaj sve trojice).

I pored teške teme, film je veoma živahan, pun realnog života sa svim realnim emocijama koje idu uz njega.

Zabavna road-trip tragedija...? mora se priznati, veoma hrabar koncept i osveženje.

 

 

Steve Carell je ovde pre-di-van lik.


Edited by musky, 13 January 2018 - 01:16.

  • 1

#2978 GoldenMich

GoldenMich
  • Members
  • 120 posts

Posted 13 January 2018 - 13:14

Zaba (2017)

MV5BYmZmYmZiYTMtOTRkOC00ODhjLWFmMmQtNTk4

 

http://www.imdb.com/title/tt7261098/

Posle filma, Hadersfild (2007), bar s ovih nasih prostora je film Zaba (2017), za koji mogu prosto reci da me je film oduvao !
Nakon svakih par minuta covek moze staviti pauzu i krenuti da razmislja o svemu tome sto je prikazano ! 

 

TOTALNA PREPORUKA ! 9/10 !


Edited by GoldenMich, 14 January 2018 - 12:21.

  • 0

#2979 avenija032

avenija032
  • Members
  • 922 posts

Posted 15 January 2018 - 21:53

Wind River: http://www.imdb.com/...itle/tt5362988

 

DCiYVdFXkAA-ujA.jpg

 

Film inspirisan istinitim dogadjajima i nestankom indijanskih zena u rezervatima, kao jedina demografska grupa koja ne ulazi u statistiku nestalih... Odlicna gluma, fotografija, muzika... preporuka.


  • 3

#2980 filadelfija

filadelfija
  • Members
  • 248 posts

Posted 17 January 2018 - 21:29

127_Hours_Poster.jpg

http://www.imdb.com/...p&ref_=m_ft_dsk
  • 3

#2981 drgnk

drgnk
  • Members
  • 600 posts

Posted 21 January 2018 - 12:11

Wild Tales (Relatos Salvajes) - 2014

 

http://www.imdb.com/title/tt3011894/?ref_=nv_sr_1

 

Izuzetno kvalitetan argentinski omnibus film koji se sastoji od 6 kratkih priča koje prestavljaju svojevrsnu psihološku analizu ljudskog ponašanja u stresnim situacijama. Gledajući isti, na momente sam se baš lepo nasmejao. Film je 2015. bio nominovan za Oskara za najbolji strani film a pokupio je i brojne nagrade na velikom broju međunarodnih filmskih festivala. Preporuka.

 


  • 5

#2982 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 21 January 2018 - 13:55

Pridruzujem se preporuci. 


  • 1

#2983 Chaos Is Me

Chaos Is Me
  • Members
  • 16,595 posts

Posted 22 January 2018 - 14:38

Preporučen je ovde barem 10 puta do sad, ali da, super film.


  • 2

#2984 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 25 January 2018 - 17:45

Ajde da ovde pitam pošto nema posebne teme.
Kakav je "Finding Neverland" sa Džoni Depom?

Da li da nadoknadim propušteno (film je iz neke 2004/05)ili nije vredan gledanja?
  • 0

#2985 filadelfija

filadelfija
  • Members
  • 248 posts

Posted 27 January 2018 - 21:29

Ne znam na kojoj temi da pitam: kakav je film THX 1138? Preporucujete ili ne?
  • 0