Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Totalna preporuka


  • Please log in to reply
3198 replies to this topic

#2926 GoldenMich

GoldenMich
  • Members
  • 120 posts

Posted 23 October 2017 - 11:19

To mi je omiljeni zanr, moram se baciti na gledanje sto pre ! :) 


  • 0

#2927 T.L.T.I

T.L.T.I
  • Members
  • 2,390 posts

Posted 23 October 2017 - 20:14

It Comes at Night

http://www.imdb.com/...2/?ref_=nv_sr_1

 

DEr7jt1XsAEs1nG.jpg

 

 

"The Witch" (po meni najbolji u tom zanru) je dobio ozbiljnu konkurenciju...sta vise.

I naravno da u ovom nakaradnom vremenu inteligentni filmovi nemaju prodju.

 

PS. Pre "behind closed doors" thriller nego horror, sto se mene tice.


Edited by T.L.T.I, 23 October 2017 - 20:16.

  • 1

#2928 GoldenMich

GoldenMich
  • Members
  • 120 posts

Posted 24 October 2017 - 18:10

Mislim da je ovo moglo da se sroci u neku dramu bez tih par scena koje nagovestavaju uopste na horor ako se to moze reci, iMDB kaze da je pored horora i misterija, u redu, misterija je, desila se zaraza ali kako je doslo do zaraze to uopste nije nagovesteno ni u jednom trenutku... 
Ne znam sta je reziser hteo da nam kaze bas ovim filmom, ocito da je prilicno mlad pa je kasnije shvatio kakvi su ljudu - "das mu koru hleba on ti na kraju trazi ceo" ;)

Dobra je gluma od ovog Joel Edgerton...

p.s. Nemoj licno da shvatis ali ovo je film vise za kategoriju 'poslednji gledani filmovi' nego za "totalna preporuka", bar tako ja mislim... 


  • 0

#2929 T.L.T.I

T.L.T.I
  • Members
  • 2,390 posts

Posted 24 October 2017 - 20:55

Zasto licno? Niti sam rezirao, niti glumio, niti producirao. ;)

Masis poentu, totalno je nebitno kako je doslo do zaraze, fokus reditelja je skroz preko puta.

Citam da se na onoj drugoj temi pojedinci zale da im nije objasnjeno kako se epidemija prenosi, citam i ne verujem (a ni to nije poenta). :)

Jednostavno, medijsko "bombardovanje" u vidu Marvel-ovih junaka, motornih testera, odsecenih glava, kamiona, aviona i masivnih eksplozija ne moze proci bez trajnih posledica. :)

Ocito da je Trey Edward Shults izuzetno talentovan reziser, to govori svaki njegov kadar, to govori svaki delic iskreirane atmosfere, fantastican travelling njegove kamere i nacin na koji je majstorski skicirao ljudsku vrstu, tacnije, njen aspekt neracionalnog straha i paranoje.

Rame uz rame sa "The Witch", masterpiece, kome je mesto bas upravo ovde.

 


  • 0

#2930 ZoltanGeraTucheKera

ZoltanGeraTucheKera
  • Members
  • 9,821 posts

Posted 25 October 2017 - 00:58

Tesko je porediti ovo sa "The witch". Najgora stvar je sto mi se ovaj film ne izdvaja iz gomile slicnih. Cak sam i uporedio sa daleko vise opljuvanim filmom "Don't blink". Gradjenje horora na bazi atmosfere i iscekivanja, kopanje po najdubljim emocijama gledalaca nisu novost, niti su stvari koje olako preskacem kada pricam o filmu. Jednostavno je, ovaj film je zalutao izmedju postapokalipticne drame i misterije - tako da mi je kao krajnji utisak ostalo to da je film nedorecen u jednom od ta dva.
Ja sam se malo vise nadao survival filmu, posto je u jednom periodu isao ka tome.
I da, iscitao sam dosta kritika filma, trazio objasnjenja, ali i dalje ne mogu da se otmem utisku da je film negde zesce ispustio (kao kad trazis gde je guma pukla). Sto na kraju i govori to da me je vise interesovala sama bolest. :D
Nista od te tihe jeze, paranoje nije preneto na mene, vec samo neki osecaj nedovrsenosti sa kojim sam bio dosao kuci.
Svideo mi se razvoj likova i odnosa kroz film i, cini mi se, gluma je bila sasvim dobra.
I je, nije Marvel krivac u ovom slucaju (iako ih ne podnosim), vec nerazuman hajp oko prosecnih filmova. Ako pogledas koji su "horori" popularni, sve ce ti biti jasno. Mislim, ne moras dalje odmaci od poslednjih par dana / nedelja.
Ja sam malo vise omasio temu sada, te me izvinite.
  • 2

#2931 AkoPostaveNekogVisokog

AkoPostaveNekogVisokog
  • Members
  • 12,197 posts

Posted 25 October 2017 - 14:30

Get out (2017)

 

Jeziv, dinamican, satirican, sve u svemu odlican film

 

edit: vidim da se zavrsnica nije svima dopala. Pa sta znam, meni je odlican momenat u kome:

 

Spoiler

 

i generalno, sve vreme film provocira te rasne stereotipe.


Edited by Marvin, 25 October 2017 - 14:33.

  • 0

#2932 T.L.T.I

T.L.T.I
  • Members
  • 2,390 posts

Posted 25 October 2017 - 16:52

Tesko je porediti ovo sa "The witch". Najgora stvar je sto mi se ovaj film ne izdvaja iz gomile slicnih. Cak sam i uporedio sa daleko vise opljuvanim filmom "Don't blink". Gradjenje horora na bazi atmosfere i iscekivanja, kopanje po najdubljim emocijama gledalaca nisu novost, niti su stvari koje olako preskacem kada pricam o filmu. Jednostavno je, ovaj film je zalutao izmedju postapokalipticne drame i misterije - tako da mi je kao krajnji utisak ostalo to da je film nedorecen u jednom od ta dva.
Ja sam se malo vise nadao survival filmu, posto je u jednom periodu isao ka tome.
I da, iscitao sam dosta kritika filma, trazio objasnjenja, ali i dalje ne mogu da se otmem utisku da je film negde zesce ispustio (kao kad trazis gde je guma pukla). Sto na kraju i govori to da me je vise interesovala sama bolest. :D
Nista od te tihe jeze, paranoje nije preneto na mene, vec samo neki osecaj nedovrsenosti sa kojim sam bio dosao kuci.
Svideo mi se razvoj likova i odnosa kroz film i, cini mi se, gluma je bila sasvim dobra.
I je, nije Marvel krivac u ovom slucaju (iako ih ne podnosim), vec nerazuman hajp oko prosecnih filmova. Ako pogledas koji su "horori" popularni, sve ce ti biti jasno. Mislim, ne moras dalje odmaci od poslednjih par dana / nedelja.
Ja sam malo vise omasio temu sada, te me izvinite.

 

U pravu si, mislim da producenti nisu bili u stanju da kategorisu ali ne vidim zasto bi film morao imati jasnu zanrovsku definiciju da bi bio kvalitetan.

Shults-ova realizacija je prosto hypnotic i zapravo, jedino je ta njegova kamera supernatural, te imamo osecaj turobno-morbidnog tokom citave projekcije.

Rad na osvetljenju i atmosfera (teska poput dzaka cementa na ledjima) cine da se film nekako prati u nelagodnim okolnostima, pojacano cinjenicom da mi (kao posmatraci sa strane) ne znamo nista vise od glavnih protagonista u filmu (potpuno poistovecivanje gledalaca i kakaktera).
I dok mnogi govore da nista nije objasnjeno, kraj filma nudi odgovor na jedino istinsko i logicno pitanje.

 

Mislim da je ovo moglo da se sroci u neku dramu bez tih par scena koje nagovestavaju uopste na horor ako se to moze reci, iMDB kaze da je pored horora i misterija, u redu, misterija je, desila se zaraza ali kako je doslo do zaraze to uopste nije nagovesteno ni u jednom trenutku... 
Ne znam sta je reziser hteo da nam kaze bas ovim filmom, ocito da je prilicno mlad pa je kasnije shvatio kakvi su ljudu - "das mu koru hleba on ti na kraju trazi ceo" ;)

Dobra je gluma od ovog Joel Edgerton...

p.s. Nemoj licno da shvatis ali ovo je film vise za kategoriju 'poslednji gledani filmovi' nego za "totalna preporuka", bar tako ja mislim... 

 

Bojim se da nisi skapirao film, pa je sasvim razumljivo da ti se i ne svidja.

 

Spoiler


  • 1

#2933 GoldenMich

GoldenMich
  • Members
  • 120 posts

Posted 25 October 2017 - 21:08

Sta je tu trebalo da se skonta, objasni, mozda sam nesto propustio? - I dalje smatram da je promasena tema s filmom totalno, vec sam naveo u prvom postu i ostajem pri tome...

 

Steta sto se nasao i ovaj film u ovoj temi - "Totalna preporuka". Tako da bih preporucio forumasima da zaobidju ovaj film u sirokom luku. 


Edited by GoldenMich, 25 October 2017 - 21:09.

  • 0

#2934 T.L.T.I

T.L.T.I
  • Members
  • 2,390 posts

Posted 25 October 2017 - 21:34

To je to. Uzivaj. ;)


  • 0

#2935 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 26 October 2017 - 06:10

Ni blizu filmu “The Witch” koji je jedno umetničko delo a koje sliči Ben Wheatleyevom “A Field in England”.
  • 4

#2936 ital

ital
  • Members
  • 58 posts

Posted 27 October 2017 - 19:27

the witch i it comes at night nemaju dodirnih tacaka.the witch je vrhunski film.melankolic hvala za ovaj a field in england ne znam kako mi je taj film promakao.ja ne znam koja je to poenta filma it comes at night osim atmosfere i psiholoske napetosti ali film je nedorecen.

ovaj mi je totalna preporuka http://www.imdb.com/title/tt0243133/   The Man Who Wasn't There (2001)


Edited by ital, 27 October 2017 - 19:27.

  • 2

#2937 D. Cooper

D. Cooper
  • Members
  • 14,742 posts

Posted 27 October 2017 - 19:35

The Witch 2015?


  • 0

#2938 John Finn's Wife

John Finn's Wife
  • Members
  • 3,242 posts

Posted 28 October 2017 - 19:33

Get out (2017)

 

Jeziv, dinamican, satirican, sve u svemu odlican film

 

edit: vidim da se zavrsnica nije svima dopala. Pa sta znam, meni je odlican momenat u kome:

 

Spoiler

 

i generalno, sve vreme film provocira te rasne stereotipe.

Jao, meni je ovo jedan od većih zbunova ove godine. Da, potpuno su jasne aluzije, stereotipi, ok, onda potpuno van svakog očekivanja ubačen rasplet, ok, prihvatim i to, ali na kraju sedim i dalje i gledam i čekam još, i doživljavam intenzivno osećanje nedovršenosti. Osim ako to nije cilj.


  • 1

#2939 blond

blond
  • Members
  • 4,640 posts

Posted 29 October 2017 - 04:00

Human Condition I, II, III - devetosatni Kobajasijev epik, japanska 24/7 brutalnost uspesno nastavljena od strane sovjetske.

 

 

http://www.imdb.com/title/tt0053114/


  • 0

#2940 AkoPostaveNekogVisokog

AkoPostaveNekogVisokog
  • Members
  • 12,197 posts

Posted 30 October 2017 - 11:34

Jao, meni je ovo jedan od većih zbunova ove godine. Da, potpuno su jasne aluzije, stereotipi, ok, onda potpuno van svakog očekivanja ubačen rasplet, ok, prihvatim i to, ali na kraju sedim i dalje i gledam i čekam još, i doživljavam intenzivno osećanje nedovršenosti. Osim ako to nije cilj.

 

nemam pojma, ja nisam imao taj osecaj. Moozda blaga zbunjenost, kao, to je to? Ali i to mi je na neki nacin duhovito, nekako stereotipan zavrsetak filma koji je sve samo ne stereotipan :)


  • 0