Jump to content


Photo

Izrael


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
134 replies to this topic

#16 Ministar

Ministar
  • Members
  • 364 posts

Posted 16 May 2001 - 06:48

Pa cini se da ja imam na severu najveci manevarski prostor, od Golana, pa sveeee do Haife.Jerusalim mi ne pada na pamet, bio sam tamo u srecnija vremena i to mi je dosta.Inace nije mi malo jasno to oko poskupljenja LED, mora da su nam razlicite potrosacke korpe.Cene su razlicite od mesta do mesta, tako da moras da budes mobilna, ako hoces da prodjes jeftinije-provereno.

#17 Led

Led
  • Members
  • 1,214 posts

Posted 16 May 2001 - 22:13

Gde si Ministre? Evo i nas ovde.
Znas kod nas u Rehovotu i nemamo bas neki izbor za lunjanje. Ima tri velika supermarketa i to je to. A i izgleda da je ovaj nas centralni deo malo skuplji.
Inace, kako ti je Mario vec rekao, bili smo na izletu na severu, i prilicno nam se svidelo. Izgleda da je malo humanija klima nego ovde.
Iako je Srki otvorio temu Makabi Tel Aviv, da malo prokomentarisem i dogadjaj meseca, mozda i godine, ovde u Izraelu. Makabi je, posle 20 godina, osvojio titulu klupskog prvaka Evrope. To im je ukupno treca. Prvu su osvojili u Beogradu. Ovoj tituli su doprinela i dva nasa igraca. Radisav Curcic, koji je postigao cetiri poslrdnja kosa, i Borko Radovic, koji se bas nije ni oznojio, ali se pise. Titulu Makabija proslavilo je 250 000 ljudi u centru Tel Aviva.

#18 Ministar

Ministar
  • Members
  • 364 posts

Posted 17 May 2001 - 06:20

Epa evo , danas ih vec salju u Gilo da ohrabre stanovnike, sutra ce vec pretpostavljam da ih dovedu na "Ar Dov" da zajebavaju malo "hezballa", a prekposutra ce da snime i neki film.Tipicno za Bliski Istok, ovde sve izlazi van proporcija.Meni je licno dogadjaj nedelje bilo kad je pre dva dana sud osudio onog manijaka Ofer Levi-a na 22 godine robije zbog maltretiranja zene, iako je maksimalna kazna za silovanje ovde 20 godina.Sta je sve radila budala ne ide da pisem, ali recima samo par bisera u nizu su da joj je gasio cigare na mestu koje nije predvidjeno da bude piksla, a na isto joj mesto gurao silikonski pistolj dok je bila vezana za krevet.
Good morning Meadle East!

#19 The-Rebirth-Of-Cool Fight

The-Rebirth-Of-Cool Fight
  • Members
  • 144 posts

Posted 17 May 2001 - 08:31

Pa vi posle objasnite svetu da bliskoistocnjaci nisu bas, mislim, onako kako su obicni ljudi navikli da bude. Ah, ah, haabeebeee!
Az, yalla!

#20 Led

Led
  • Members
  • 1,214 posts

Posted 18 May 2001 - 14:52

Bar petoro mrtvih (+ terorista) i stotinak povredjenih u eksploziji bombe u Netaniji. Lep turisticki gradic na moru cesta je zrtva napada, jer se nalazi blizu granice sa palestinskom teritorijom.
Kod nas, u Rehovotu, bila je zatvorena glavna ulica. Pre neki dan, kad smo se vracali iz Ber Sheve, cekali smo da policija pregleda voz, izgleda da je bila prijavljena bomba.
Hamas je preuzeo odgovornost za ovaj napad. Izrael ce verovatno odgovoriti granatiranjem nekih delova palestinske teritorije. I tako uvek u krug.
Dokle?

#21 Ministar

Ministar
  • Members
  • 364 posts

Posted 18 May 2001 - 15:42

6 mrtvih(ovo ko na utakmici), i oko 70 povredjenih.Uzmi da od tih 70 bar jos 3-4 nece da prezive i eto ti broja.Ako se u narednih par dana ne dogodi jos jedan takav "pigua" (a verovatno nece jer ce sad da im opet zatvore prelaze, pa ce opet da kukaju kako umiro od gladi)onda ce naredni tih dimenzija tamo negde oktobra - novembra.Ja se samo cudim kako se jos po ulicama Shema, Dzenina i Jerihoa jos nisu zacule eksplozije iste vrste u pijacne dane.Kad ih rokas raketama to ceo svet vidi i ne slika se dobro na TV ima prosecnih domacica,ali protiv jedne anonimne gospodje BOOOM!, tek da vide kako to izgleda kad te strah do odes na pijacu, ne bih imao nista protiv.

#22 Led

Led
  • Members
  • 1,214 posts

Posted 21 May 2001 - 22:28

Ovde kod nas je nesto stektalo pre par sati. Srki zaboravili smo da te pitamo jel' to opet nesto proslavljaju?
Ministre kako je na severu? Mario mi upravo cita iz Glasa da je ministar vojske najavio ulazak u Liban i time napad na Siriju. A to je gore blizu vas.
Podrav iz Merkaza.

#23 Ministar

Ministar
  • Members
  • 364 posts

Posted 23 May 2001 - 06:23

Ovi iz glasa cesto improvizuju, ali mozda imaju loseg prevodioca.Naime, nisu oni izlazili da bi sad opet ulazili.Uostalom NATO taktika se i kod Libana pokazala kao najefikasnija, tako da nema potrebe tamo bespotrebno uvlaciti vojsku.Radi se o tome da je pretio Siriji da ce opet napasti njene vojne instalacije u Libanu, bude li hezballa,koja dobija oruzje iz Irana preko Sirije, nastavila sa provokacijama.
Doduse sutra je godinu dana od izlaska vojske iz Libana i vidim da se hezballasi slikaju sa kacusama iz krosnji drveca obrnutim prema Izraelu, ali nisam bas siguran da ce smeti i da ih upotrebe jer u tom slucaju bice sranja po Bejrutu.Ali opet s druge strane,moraju da opravdaju sopstveno postojanje, tako da...

#24 Led

Led
  • Members
  • 1,214 posts

Posted 25 May 2001 - 11:31

Nocas se u Jerusalimu srusila zgrada, u kojoj se proslavljala svadba. Ima 13 mrtvih i preko 300 povredjenih. Crnjak.
Glavni rabin Izraela je dozvolio da se nastavi spasavanje zatrpanih i tokom shabata (kad je inace zabranjeno vernicima da rade) i tokom predstojeceg praznika. Zgrada se srusila sama, zbog lose konstrukcije.
Srki, gde je to otprilike?

#25 Led

Led
  • Members
  • 1,214 posts

Posted 25 May 2001 - 11:38

Broj zrtava porastao na 25, jos uvek 30 nestalih.

#26 Mario Kempes

Mario Kempes
  • Members
  • 542 posts

Posted 25 May 2001 - 16:01

Gledao sam malopre "Hadashot"(vesti), gde su pustili "direktan prenos" urusavanja zgrade!
Naime, posto je svadba snimana video kamerom,
lik koji se bavio tim poslom snimio je kako se rushi podijum i narod propada u bezdan!
Uzas! Scena je sledeca: dosta "svatova" djuska na sred restorana (ista seljacija kao i u Srbiji), neki sede sa strane i kibiciju, kad odjednom "otvara" se ploca i svi sto djuskaju propadaju... Vriska, cika, panika... Dosta ljudi ostalo je zatrpano u rusevinama. Firma koja je projektovala i napravila zgradu, naravno dobila je posao "preko veze" i podmicivanjem.
Meni na pamet odmah padaju sve one zgrade po Beogradu i Srbiji, izgradjene na isti nacin, u poslednjih deset godina. Pravo je cudo da se kod nas jos uvek nije dogodila slicna tragedija...

#27 Ministar

Ministar
  • Members
  • 364 posts

Posted 25 May 2001 - 21:38

A , ovde se vec dugo prica da su zgrade gradjene tako nekvalitetno da ima da bude "propas sveta" ako nas zadesi neki zemljotres ko u Turskoj ili grckoj.A inace ovakvih "dvorana" za svadbe ima jos "prs' i pleva" i to se zna odavno, a nije ni prva sto se srusila( pre 3-4 godine se srusio krov fiskulturne sale neke skole dok su neki klinci igrali kosarku, pa dvoje dece poginulo), ali je ovaj put broj mrtvih i povredjenih toliki da ce morati malo da se pozabave "kablanima" sto su je "preradjivali" na racun ustede materilala.
Inace sta kazete za " action" zadnjih par dana, a? bas nam nije dosadno .Sta li je onaj Jermen trazio u PAJPERU prema Tel Avivu pitaj boga.

#28 Led

Led
  • Members
  • 1,214 posts

Posted 25 May 2001 - 21:52

Najbolje za taj avion je da je pilot upao u kancelariju pomocnice direktora neke skole u Nataniji. Ona je zavrsila u bolmici zbog soka. Sto rece Srle, opet ta nesrecna Natanija.
Juce je bila evakuisana centralna stanica u Tel Avivu.
Danas je bila i neka bomba u Haderi. Tata mi je vec rakao da se ne setkamo po trznim centrima.
A sto se tice ovdasnjih gradjevina, nama se lagano urusava zid u klozetu. Pukla je, izgleda, cev, koja je letos postavljena. Direktoru dorma sam jos juce rekla, ali znas kakvi su oni, on je poslao majstora da pogleda, i ovaj je pogledao. Kako sad ide praznik (opet), zid ce se verovatno urusiti.

#29 Ministar

Ministar
  • Members
  • 364 posts

Posted 26 May 2001 - 07:54

Meni kuca prokisnjavala svake zime, prve tri godine od kako sam je kupio.Posto je bila pod garancijom svaki put su nesto cackali i popravljali, al i dalje tece.Sve dok me jedan nas nije naucio da se popnem sam na krov i popravim "jahace" crepova.Od tad vise ni kapi.Uopste i oko svih ostalih stvari,"majstore" zovem samo ako bas ne mogu sam da popravim, toliko imam poverenja u njihovu strucnost.

#30 Led

Led
  • Members
  • 1,214 posts

Posted 31 May 2001 - 11:07

E ovo me je stvarno nasmejalo. Rabin, koji je vencao mladi par na cijoj se svadbi srusila zgrada, izjavio je da se zgrada srusila jer su muskarci i zene igrali zajedno.