Jump to content


Photo

Izrael


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
134 replies to this topic

#31 Ministar

Ministar
  • Members
  • 364 posts

Posted 31 May 2001 - 14:17

E pa nije samo to, nego je on svoju tvrdnju da je sve to uredio "onaj odozgo" potkrepio cinjenicom da su pre toga na podijumu igrali odvojeno grupe muskaraca i zena i da ih je bilo mnogo vise , pa se pod nije srusio, a posle, kad su se pomesali onda je pukao.To je dokaz da svi treba da se vrate veri.
Najzalosnije je sto ima ovde dosta budala koji ce da mu poveruju, ali ti su vec iz njegovog tabora.
Nije ovo nista, ti si tek od nedavno ovde,ali imaces prilike da cujes "umotvorine" cuvenog "rav Ovadija Josef-a".E taj sto ume da odvali i ostane ziv.

#32 Marko

Marko
  • Members
  • 2,046 posts

Posted 08 August 2001 - 00:21

Da li je istina da Izraelci otimaju vodu Arapima na teritorijama PA i u Gazi?

#33 BIGMAMA

BIGMAMA
  • Members
  • 176 posts

Posted 08 August 2001 - 08:25

Izraelci !
Molim vas da mi ukratko kazete :
Kako Vi vidite buducnost Izraela.

#34 BIGMAMA

BIGMAMA
  • Members
  • 176 posts

Posted 11 August 2001 - 04:24

Halo Izraelci,ima li Vas ,
cekam odgovor.

#35 Dr. Indiana

Dr. Indiana
  • Members
  • 320 posts

Posted 11 August 2001 - 15:12

Hm, izgleda ne vide ne znam kakvu buducnost, cim se ne javljaju.

#36 Mario Kempes

Mario Kempes
  • Members
  • 542 posts

Posted 12 August 2001 - 21:18

Evo i nas Izraelaca. Provodimo dane na bazenu, poslu, drugim recima ne izlazimo s Instituta i malenog Rehovota (dvadesetak km juzno od Tel Aviva). O bombama i ratu saznajemo preko raznoraznih medija, posto se kod nas (da kucnem u drvo) sukobi ne osecaju.
Dodushe videli smo danas sledbenike rabija Ovadija Josefa (kakvi ludaci!), koji kao nesto protestvuju i zasmejavaju narod.

Inace, ubi vrucina i vlaga. Smor nevidjeni!

Pozdrav, Mario&Led

#37 BIGMAMA

BIGMAMA
  • Members
  • 176 posts

Posted 13 August 2001 - 18:15

Mario hvala,
ali mi o buducnosti Izraela nisi rekao nista. Ponovi dozivljaj.

#38 Led

Led
  • Members
  • 1,214 posts

Posted 14 August 2001 - 19:53

Prema pisanju danasnjeg Jerusalem posta, palestinske novine su optuzile izraelsku vojsku da koristi gole zene vojnike u borbi protiv Palestinaca.

Sto se tice buducnosti Izraela, nemam pojma. Nikad nisam uspela da prognoziram ni buducnost Srbije u kojoj sam zivela 31 godinu, pa ne znam kako da pogodim ovu ovdasnju posle manje od godinu dana.
A i ne znam na sta mislis:
- bice rata vs. nece biti rata -> pa vec je rat niskog intanziteta;
- bice Izraela vs. nece biti Izraela -> verovatno ce ga biti, ne verujem da ce bogati Jevreji dozvoliti da se izgubi drzava koja je podignuta ni iz cega i uz ogromne zrtve;
- bice ekonomske krize vs. nece biti ekonomske krize -> neke posledice ovoga ce se osetiti, mada koliko sam ja shvatila ovde je uvek kriza kad su desnicari (likud) na vlasti.
...

#39 BIGMAMA

BIGMAMA
  • Members
  • 176 posts

Posted 15 August 2001 - 05:47

KLed
Hvala,razumela sam.

#40 BIGMAMA

BIGMAMA
  • Members
  • 176 posts

Posted 15 August 2001 - 05:49

Dobila si novo ime.
Izvini, uhvatila sam dva slova, K i L su jedno pored drugog.

#41 Led

Led
  • Members
  • 1,214 posts

Posted 15 August 2001 - 16:56

No prob.

Danas smo bili na plazi u Tel Avivu. U malo nezgodno vreme (oko podne). Bilo je tuzno prazno. U nasem omiljenom kaficu bilo je mozda 15 ljudi. Na tom delu plaze svega stotinak. Cak ni cuvari palze ne rade.

#42 BIGMAMA

BIGMAMA
  • Members
  • 176 posts

Posted 16 August 2001 - 02:12

Da li je to zbog zaostrene situacije ili je avgust uvek takav ?

#43 Led

Led
  • Members
  • 1,214 posts

Posted 16 August 2001 - 14:50

Zahvaljujuci situaciji nema turista, a mislim da i Izraelci izbegavaju da se skupljaju u grupama.
Za avgust, nisam sigurna. Tek mi je prvi ovde.

#44 Marko

Marko
  • Members
  • 2,046 posts

Posted 16 August 2001 - 22:56

Led, molim te, odgovori i na moje pitanje.
Moji poznanici Palestinci su mi pokusavali dokazati kako je zivot pod izraelskom okupacijom nepodnosljiv i kao primjer mi navodili situaciju s vodom. Po njihovim tvrdnjama, jevrejska naselja na Zapadnoj obali su izgradjena uglavnom na mjestima na kojima ima vode. Navodno, ta naselja ne stede vodu, dok viskove prodaju Palestincima po cijeni nafte. Posle toga sam procitao slicne tvrdnje u jednim relativno ozbiljnim novinama.

Napisi mi kratko o tome, ako znas nesto.

#45 Mario Kempes

Mario Kempes
  • Members
  • 542 posts

Posted 16 August 2001 - 23:56

Marko, tvoji prijatelji pricaju gluposti.
Izrael bi "dobrooo" platio nekome ko bi otkrio vodu na "teritorijama". Da ima vode na "teritorijama", Arapi bi tu (pre povratka Jevreja ili ranije) vec napravili gradove... Sto se tice cene vode i to je neistina. Uostalom, ko brani Arapima da naprave svoja postrojenja za desalinizaciju, umesto sto na svakih 100 metara zidaju ili imaju nove dzamije. Pritom treba i raditi, a ne moliti se deset puta na dan. Inace, Arapi koji zive u Izraelu, oslobodjeni su poreza, koji je ovde dosta visok.