Jump to content


Photo
- - - - -

Da li biste se vratili u Srbiju i pod kojim uslovima?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1481 replies to this topic

#496 duma

duma
  • Members
  • 1,673 posts

Posted 09 January 2009 - 16:53

Duma mudro zbori.

Ako ti kažeš. Bojim se samo da nisi pažljivo pročitao.

Problem je sto vecinom ovi sto su napolju pljuju o ovima sto nisu napolju. Cudan fenomen.

Ne smatraš da je problem i u par onih drugih koji su "svoji na svome"?
Toliko im je ovde lepo da moraju to da saspu u lice onim ostalim.

Ova tema se pretvorila u debatu u tome da li je veći uspeh otići ili ostati. Pljuvanje drugih je opšte mesto.

Edited by duma, 09 January 2009 - 16:56.


#497 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 09 January 2009 - 16:56

Ja sad kad ovako retrospektivno kad razmislim ispade da je uspeh i otici a bogami je uspeh i ostati. Sve mi se nesto tako cini.

#498 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 09 January 2009 - 17:14

Ja sad kad ovako retrospektivno kad razmislim ispade da je uspeh i otici a bogami je uspeh i ostati. Sve mi se nesto tako cini.

Cenim tvoju diplomaticnost, ali obzirom da sam medju mnogim desetinama (ako ne i stotinama) hiljada onih koji su ucinili ogroman napor da se iz Smradije izbavimo i napravimo nesto u belom svetu gde nam niko nista na tanjiru nije dao, ne pristajem da se to tako olako izjednacava. Onaj rece "njima je najveci uspeh sto su tamo gde su" - pa mozda i jeste. Ako misli neko da nam je to palo s Marsa, onda se grdno vara. Nije to lako ni danas, a pocetkom 90tih otici iz jedne u sustini diktature (posebno ako si vojni obveznik) nije bilo za podsmeh.

EDIT. Ako vec to nije ocito - a trebalo bi da bude - ovde imamo i sukob generacija. Naravno ja, sto rek'o Oskar Vajld, "nisam dovoljno mlad da bih sve znao". A plus toga snake se oseca i na provokatora. A trece, ovo je podforum ipak za emigrante i kome se ne dopadamo moze da izabere neki drugi podforum.

Edited by Indy, 09 January 2009 - 17:19.


#499 snake

snake
  • Members
  • 679 posts

Posted 09 January 2009 - 17:18

Molio bih da se sankcionisu pogrdni i uvredljivi nazivi za bilo koju naciju i drzavu, jer oni vredjaju kako odredjeni broj clanova foruma tako i milioni gradjana najrazlicitijih etnickih pripadnosti i verskih konfesija.

Tesko mi je razumljivo da u 21. veku jos postoje ljudi koji u najobicnijoj komunikaciji pribegavaju verbalnim uvredama citavih naroda i drzava. Ocekivao bih da je to nestalo sa padom nacisticke Nemacke.

#500 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 09 January 2009 - 17:20

Molio bih da se sankcionisu pogrdni i uvredljivi nazivi za bilo koju naciju i drzavu, jer oni vredjaju kako odredjeni broj clanova foruma tako i milioni gradjana najrazlicitijih etnickih pripadnosti i verskih konfesija.

Tesko mi je razumljivo da u 21. veku jos postoje ljudi koji u najobicnijoj komunikaciji pribegavaju verbalnim uvredama citavih naroda i drzava. Ocekivao bih da je to nestalo sa padom nacisticke Nemacke.

Slusaj, tvoja pojava i pisanje ovde su uvreda za mozak, pa ja ne zovem drugaricu uciteljicu u pomoc.

Niko nije vredjao narod, a uvredio sam drzavu koja je to i zasluzivala 104%. Ovaj forum je i napravljen na borbi sa Smradijom i Smradom, kad si ti verovatno jos igrao klikere. Prema tome, sikter.

Edited by Indy, 09 January 2009 - 17:24.


#501 Adam

Adam
  • Members
  • 1,472 posts

Posted 09 January 2009 - 17:32

Termin Srbijanac jeste uvreda jer on nosi pežorativne konotacije. Postoji Srbija, Srbi a pridev je srpski. Bilo da se odnosi na državu, društvo, etničku grupu ili državljanstvo. Kao da nekog nazivate ćifutom, ciganom, hrvćanom, ...em itd.

Ocekujem da ce to u budućnosti biti strogo sankcionisano.

Dakle, jedino prihvatljivo je Srbija, srpska vlada, srpski jezik, srpska privreda, srpska kultura, srpski sport, srpsko državljanstvo. Kao što se u civilizovanoj komunikaciji ne koriste pridevi rusijanski, hrvaćanski, amerikanski, slovenijanski itd, jednako je neprihvatljiva i upotreba termina srbijanski.


ko je tebi dao pravo da se bunis u moje ime?!

meni srbijanac nije uvredljivo a verovatno ima jos ljudi ovde koji dele moje misljenje. na sta to lici da u bilo cije ime ovde zahtevas cenzure i sankcije!

jelek anterija i opanci, po tome se znaju srbijanci! :ph34r:

#502 snake

snake
  • Members
  • 679 posts

Posted 09 January 2009 - 17:37

Dovoljno je da bude uvredljivo makar i za manjinski deo nacije, da takav izraz bude potpuno neprihvatljiv u iole civilizovanom društvu.
Dužnost je većine da brine o pravima i osećanjima manjine. A za većinu Srba izraz Srbijanac nosi pežorativnne konotacije, i pored toga što je redundantan jeste i direktno uvredljiv.

#503 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 09 January 2009 - 17:41

Molio bih nadležne da onemoguće i vredjanje diskutanata na ličnoj osnovi, pre svega koričćenjem kočijaških izraza nedostojnih iole civilizovanog čoveka.
Hvala unapred.

A ja trazim od "nadleznih" (WTF?) da ovom stvoru zabrane pristup barem na ovaj podforum.

Ili mozda moze on pucanstvu da objasnjava kako izgleda zivot u Kanadi, Australiji, Francuskoj, kako dobiti vizu, posao i tome slicno.

Posto vec sve zna...

#504 snake

snake
  • Members
  • 679 posts

Posted 09 January 2009 - 17:44

Ako ti kažeš. Bojim se samo da nisi pažljivo pročitao.


Ne smatraš da je problem i u par onih drugih koji su "svoji na svome"?
Toliko im je ovde lepo da moraju to da saspu u lice onim ostalim.

Ova tema se pretvorila u debatu u tome da li je veći uspeh otići ili ostati. Pljuvanje drugih je opšte mesto.


Smatram da je potreba da bilo ko bilo kome bilo sta sasipa u lice odraz slabosti i duboke nesrece. Jednako kao uvrscavanje u uspeh cinjenica da li jeneko otisao ili ostao.
Iskreno žalim ljude koji ne znaju za drugi uspeh osim toga. I nadam se da ce im život doneti veća postignuća.

#505 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 09 January 2009 - 17:47

Cenim tvoju diplomaticnost, ali obzirom da sam medju mnogim desetinama (ako ne i stotinama) hiljada onih koji su ucinili ogroman napor da se iz Smradije izbavimo i napravimo nesto u belom svetu gde nam niko nista na tanjiru nije dao, ne pristajem da se to tako olako izjednacava. Onaj rece "njima je najveci uspeh sto su tamo gde su" - pa mozda i jeste. Ako misli neko da nam je to palo s Marsa, onda se grdno vara. Nije to lako ni danas, a pocetkom 90tih otici iz jedne u sustini diktature (posebno ako si vojni obveznik) nije bilo za podsmeh.


He-he! Deder, pricaj MENI kao se pita sa mesom pravi bez mesa. Znamo mi sta smo prosli. Ajd sto nam niko nista na tanjiru nije dao nego smo jos i tanjire morali prvo sami da nadjemo. :ph34r: Znas kako je kad se nadjes u tudjoj kuhinji. Treba malo vremena dok ne ukapiras gde stoje case a gde escajg.

Nije bre to nikakva diplomaticnost nego ima nesto u tome sto rekoh. Mislim, tamo je uspeh samo ostati normalan. A biti ovde se moze posmtrati i kao uspeh jer nisi tamo.

Ovo za vojne obveznike sam licno iskusila pa znam o cem´ pricas.

Vidis, ako pokusas nekima tamo da objasnis ovo sa serviranjem na tanjiru onda se to pretvori u vrzino kolo i toj prici nikad kraja. Ti kazes to a onaj ti tamo kaze da je lako tebi jer oni su imali rat, sankcije, bombe, lopove na vlasti, trange i frange ...

Mrka kapa! Mrtva trka!

I bas zato sto se tu nista ne moze izjednacavati onda ti putici samo treba da se razidju, da ne kazem razude (kao sto i neminovno jesu).

#506 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 09 January 2009 - 17:47

Dužnost je većine da brine o pravima i osećanjima manjine.

Posto se ja osecam Srbijancem prekini da smaras

#507 snake

snake
  • Members
  • 679 posts

Posted 09 January 2009 - 17:50

Potpuno je irelevantno kako ti kazes da e osecas.
Neko se oseca Shiptarom ili Ciganom, pa je to opet uvredljiv naziv koji u civilizovanoj komunikaciji mora biti onemogućen.

Edited by snake, 09 January 2009 - 17:51.


#508 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 09 January 2009 - 17:52

Potpuno je irelevantno kako ti kazes da e osecas.
Neko se oseca ####om ili Ciganom, pa je to opet uvredljiv naziv koji u civilizovanoj komunikaciji mora biti onemogućen.


Ti si pravi Don Kihot. Jedino ti fale vetrenjace, cak i one imaginarne.

#509 snake

snake
  • Members
  • 679 posts

Posted 09 January 2009 - 17:54

Ja cu nastaviti da se borim za gradjansko drustvo, postovanje prava manjina, sankcionisanje verbalnih i neverbalnih uvreda i druge civilizacijske vrednosti u Srbiji.
Tesko mi je da shvatim da na tom putu moram da se borim i protiv diskutanata iz inostranstva koji su ocigledno skloni neprihvatljivim pojavama koje smo, srecom, u Srbiji jos u proslom veku sistemski zabranili.

#510 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 09 January 2009 - 17:58

Tesko mi je da shvatim da na tom putu moram da se borim i protiv diskutanata iz inostranstva koji su ocigledno skloni neprihvatljivim pojavama koje smo, srecom, u Srbiji jos u proslom veku sistemski zabranili.


Jel´ to bese onomad kad se sa klanjem preteralo pa se resilo da se malo stane? Jel´ taj prosli vek? Jel´ te neprihvatljive pojave? Jel´ se zato jos uvek neki mesozderi i kasapini cuvaju kao malo vode na dlanu (u ovom veku)?

Sta ima da se boris protiv diskutanata iz inostranstva? Pa oni su benigni. Bori se tamo gde si. Imas i za sta. Zaista.