Jump to content


Photo
- - - - -

Da li biste se vratili u Srbiju i pod kojim uslovima?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1481 replies to this topic

#526 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 09 January 2009 - 18:28

Pa...neskromno ga zovemo "The Best Place on Earth".
Lično se slažem sa tim, ali razumem i da ima onih koji ne misle tako.


Ja ti lokaciju ne zameram. Volim ja zurke. Ma gde da su. Worldwide. Samo pravu adresu da dobijem. :ph34r:

#527 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 09 January 2009 - 18:30

A kako je u tvojoj Srbiji, o Srbine ?


E, ovde imas point! Covek i prica o "svojoj" Srbiji a ne o Srbiji. Zato ovaj topik i jeste postao ovako zanimljiv. Ovo je da se djuska do zore pa i posle da se nastavi. :ph34r:

Edited by cyberwor/L/d, 09 January 2009 - 18:30.


#528 Nikola S.

Nikola S.
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 09 January 2009 - 18:36

Misliš da je moja procena od 100 strana bila nerealna?

#529 Radisa

Radisa
  • Members
  • 652 posts

Posted 09 January 2009 - 18:36

E, ovde imas point! Covek i prica o "svojoj" Srbiji a ne o Srbiji. Zato ovaj topik i jeste postao ovako zanimljiv. Ovo je da se djuska do zore pa i posle da se nastavi. :ph34r:


Ma to je jasno, da je njegova Srbija znatno drugačija od prave Srbije u kojoj ja živim... Znaš šta je najgore ? Meni, generalno, da nikad nisam izašao dalje van trougla Halkidiki-Trst-Segedin, verovatno ne bi ni bilo loše... Ali, to se tako namesti, pa čovek vidi malo sveta i shvati u kakvoj kloaki živi... I to ne mogu da isprave ni novci, ni mnoge druge stvari...

Ali, eto, drago mi je da je nekome, barem malo, lepo u Srbiji, doduše, njegovoj Srbiji, ali, dobro... Verovatno je samo stvar u glavi...

Edited by Radisa, 09 January 2009 - 18:37.


#530 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 09 January 2009 - 18:51

Ali, eto, drago mi je da je nekome, barem malo, lepo u Srbiji, doduše, njegovoj Srbiji, ali, dobro... Verovatno je samo stvar u glavi...


Vidis ti kako se taj covek ponasa? Kao da sedi pored kreveta u kome je neko sa polomljenom nogom. I kada mu taj neko kaze kako ga boli a ovaj ladno kaze kako to nije istina, kako je njemu odlicno sto i polomljenom zeli. A onda ide pa se trsi sa nekakvim mantrama o civilizacijskim vrednostima i normama i ispreda harange sa "klero"-konotacijom.

Stvar jeste u glavi (necijoj). :ph34r:

#531 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 09 January 2009 - 18:54

Misliš da je moja procena od 100 strana bila nerealna?


Cuj, "nerealno"! Sve je bre moguce u nebesima. :ph34r:

Meni rekose da cu biti rekonvalescent par nedelja. Zahvaljujuci ovom topiku to ce, vidim ja, mnogo brze ici. Kad se covek ovako lepo zabavlja zdravlje samo kuca na vrata dok si rekao keks! :)

Taman ce jedna zurka dobro doci.

#532 sorb

sorb
  • Members
  • 388 posts

Posted 09 January 2009 - 19:14

Covek je samo idealista. Njemu je lepo, nama takodje...cica-mica...

#533 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 09 January 2009 - 19:33

Vi njemu ustvari svi zavidite sto mu je tako lepo, ali necete da priznate :ph34r:

#534 Adam

Adam
  • Members
  • 1,472 posts

Posted 09 January 2009 - 19:36

Vi njemu ustvari svi zavidite sto mu je tako lepo, ali necete da priznate :ph34r:


ja sve priznajem ako mi kaze zasto je srbijanac pezorativan, uvredljiv i klerofasisticki izraz. mozda sam i ja uvredjen al' jos ne znam...

#535 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 09 January 2009 - 19:37

Vi njemu ustvari svi zavidite sto mu je tako lepo, ali necete da priznate :ph34r:



Kako mu necemo zavideti? Zamisli taj luksuz sebi da mozes da priustis da budes sam sa sobom! :)

#536 snake

snake
  • Members
  • 679 posts

Posted 09 January 2009 - 20:33

Sve vas ljubi i pozdravlja
snake iz Srbije
:ph34r:

#537 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 09 January 2009 - 20:41

Meni je ugodan ambijent tamo gde sam, bilo to u Srbiji ili negde drugde. Covek, u stvari to nosi sa sobom, ili mozes da stvoris oko sebe to zadovoljstvo ili ne, mozes otici u najbogatiju zemlju sveta i da zivis u nezadovoljstvu, ili obrnuto. Zavisi da li ocekujes da neko / nesto uradi za tvoj zivot, ili ces to sam.

#538 stand

stand
  • Members
  • 382 posts

Posted 09 January 2009 - 20:53

Meni je ugodan ambijent tamo gde sam, bilo to u Srbiji ili negde drugde. Covek, u stvari to nosi sa sobom, ili mozes da stvoris oko sebe to zadovoljstvo ili ne, mozes otici u najbogatiju zemlju sveta i da zivis u nezadovoljstvu, ili obrnuto. Zavisi da li ocekujes da neko / nesto uradi za tvoj zivot, ili ces to sam.


Jeste, zato se iz Svajcarske i Luxemburga masovno iseljavaju za Ruandu, Somaliju, Zimbabve i Sieru Leone. Zivot je tamo jeftiniji, a srecu i zadovoljstvo ionako nosis sa sobom.

#539 kapetanm

kapetanm
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 09 January 2009 - 20:59

Jeste, zato se iz Svajcarske i Luxemburga masovno iseljavaju za Ruandu, Somaliju, Zimbabve i Sieru Leone. Zivot je tamo jeftiniji, a srecu i zadovoljstvo ionako nosis sa sobom.

Pa dobro, reko sam ti moj stav. Ne idu tamo jer nemaju potrebu, poslovnu ili privatnu, govorio sam o drugim stvarima.

#540 stand

stand
  • Members
  • 382 posts

Posted 09 January 2009 - 21:05

Pa dobro, reko sam ti moj stav. Ne idu tamo jer nemaju potrebu, poslovnu ili privatnu, govorio sam o drugim stvarima.


Ko se uopste iseljava ako nema potrebe, poslovne ili privatne? Te druge stvari ne mogu da identifikujem, moram da priznam.