Jump to content


Photo
- - - - -

Da li biste se vratili u Srbiju i pod kojim uslovima?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1481 replies to this topic

#466 Klika

Klika
  • Members
  • 751 posts

Posted 08 January 2009 - 01:56

Moja licna iskustva su da se zaista sve vise ljudi vraca, poznajem vise pojedinaca i porodica, a i puno njih koji su napolju kazu mi da bi "zeleli da se vrate", "da planiraju da se vrate" ili da "samo gledaju kako da se vrate".
Sto rece jedan moj drugar nedavno, koji je isto ziveo napolju ranije, "svi se vrate, neko samo sa psom, neko sa stvarima, neko sa porodicom, ali niko kao bogat covek".


Ali problem je sto se ti ljudi vracaju u Srbiju godinama a nikako da se vrate! Znam ih i ja nekoliko , ali oni imaju problem sa samim sobom, ne znaju sta hoce........ ili sto kaze ona bezobrazna izreka......... oni bi da se **** a da im ne udje.....

Ko je otisao preko da se obogati , taj je u startu pobrkao loncice....... nije nikada ni trebao da ide.

Nije emigracija za svakoga..........

#467 snake

snake
  • Members
  • 679 posts

Posted 08 January 2009 - 02:03

Ali problem je sto se ti ljudi vracaju u Srbiju godinama a nikako da se vrate! Znam ih i ja nekoliko , ali oni imaju problem sa samim sobom, ne znaju sta hoce........ ili sto kaze ona bezobrazna izreka......... oni bi da se **** a da im ne udje.....

Ko je otisao preko da se obogati , taj je u startu pobrkao loncice....... nije nikada ni trebao da ide.

Nije emigracija za svakoga..........



Ma meni su jos veca enigma oni koji su otisli da osiromase. I da uniste brakove, zivote i svaki nagovestaj srecnog raspolozenja. I onda zive citave godine za tih nekoliko nedelja koliko su ovde. I kad opet dodju, ne mogu ni rec da prozbore o tome sta je bilo izmedju ta dva dolaska, sta su uradili tokom tih 11 meseci. Zombiji.
Sta li su tek ti pobrkali...

#468 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 08 January 2009 - 02:04

Ma meni su jos veca enigma oni koji su otisli da osiromase. I da uniste brakove, zivote i svaki nagovestaj srecnog raspolozenja. I onda zive citave godine za tih nekoliko nedelja koliko su ovde. I kad opet dodju, ne mogu ni rec da prozbore o tome sta je bilo izmedju ta dva dolaska, sta su uradili tokom tih 11 meseci. Zombiji.
Sta li su tek ti pobrkali...

E neka si im rekao. A sad idi da nalozis parket...

#469 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 08 January 2009 - 02:11

Ma meni su jos veca enigma oni koji su otisli da osiromase. I da uniste brakove, zivote i svaki nagovestaj srecnog raspolozenja. I onda zive citave godine za tih nekoliko nedelja koliko su ovde. I kad opet dodju, ne mogu ni rec da prozbore o tome sta je bilo izmedju ta dva dolaska, sta su uradili tokom tih 11 meseci. Zombiji.
Sta li su tek ti pobrkali...


Meni je ova soc.antropologija u tvojoj licnoj reziji mnogo interesantna. Sto se tice tih "nagovestaja srecnog raspolozenja" pricala mi jedna doktorka kada se vratila sa nekog belosvetskog lekarskog kongresa da je potrosnja pilula za smirenje u Srbiji otisla u nebesa u poslednjih 20-tak godina. Taj podatak bogami nagovestava dosta toga.

Ljudi pobrkali, kazes? Hm!

#470 duma

duma
  • Members
  • 1,673 posts

Posted 08 January 2009 - 15:10

meni je sasvim nevazno da li ste vi srbi, srbijanci, srbinjanani, ili nsiat od prethodnog.

Što nam onda objašnjavaš ko smo i odakle smo.

srbi su etnicka a srbijanci geografska odrednica.

Ti ne shvataš da se Srbijanac odnosi na 10% Srbije. Ljudi iz Beograda, Vojvodine, zapadne, južne i istočne Srbije nisu Srbijanci.
Da li je to toliko teško shvatiti?

ko kome sta dokazuje?

Nisi primetila da ti upravo objašnjavaš ko je ko?

svako je ono sto zeli da bude. a mene bas briga sta je bilo ko na sajtu. etnicki i geografski. :ph34r:

Samo da Srbijanci shvate da su Srbijanci.

Što se tiče teme:

To sto ste se vi, koji nikada niste ni otisli, osetili pogodjenim, sto neki od nas nece da se vracaju, to je vec vas problem.

Imaju problem svi kojim je najveće životno dostignuće to što žive tamo gde sad žive. Nije bitno da li su otišli ili ostali.
Zajednička im je potreba vređaju one koji nisu tamo gde su oni, jer će zaboga njihovo dostignuće biti što veće.
Tu se nadovezuje i pljuvanje po Srbiji ili već čemu drugom. Sve u svemu, jadni su svi oni.

Svako treba da bude tamo gde smatra da mu je bolje i niko nema pravo da druge ismeva što ne misle kao oni.
Da li će neko dolaziti u Srbiju, slati decu kod babe i dede, učiti ih srpski, to je lična stvar. Na taj izbor utiče mnogo toga.
Idiotski se podsmevati bilo kojoj odluci.

#471 snake

snake
  • Members
  • 679 posts

Posted 08 January 2009 - 15:20

Duma mudro zbori. Problem je sto vecinom ovi sto su napolju pljuju o ovima sto nisu napolju. Cudan fenomen.

#472 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 08 January 2009 - 15:22

Imaju problem svi kojim je najveće životno dostignuće to što žive tamo gde sad žive

Sta ti znas o tome? Koje je tvoje dostignuce?

#473 Klika

Klika
  • Members
  • 751 posts

Posted 08 January 2009 - 17:57

Ma meni su jos veca enigma oni koji su otisli da osiromase.

Da je novac merilo srece, kurve bi bile visoko na toj lestvici.........

I da uniste brakove, zivote i svaki nagovestaj srecnog raspolozenja. I onda zive citave godine za tih nekoliko nedelja koliko su ovde. I kad opet dodju, ne mogu ni rec da prozbore o tome sta je bilo izmedju ta dva dolaska, sta su uradili tokom tih 11 meseci. Zombiji.
Sta li su tek ti pobrkali...

Taj koji ide u pecalbu da bi ziveo za tih par nedelja koliko je u Srbiji se strucno zove GASTARBAJTER, to je upravo kategorija koja je pobrkala loncice u samom startu. Nije uradio domaci zadatak, tj. postavio sebi par osnovnih pitanja pre polaska u beli svet, .........zasto idem i koji je osnovni razlog, ..........da li sam ja spreman za to, .........da li imam i malo kosmopolitskog duha u sebi,......... itd.............

Kao sto rekoh, nije svako za emigraciju.........

#474 snake

snake
  • Members
  • 679 posts

Posted 08 January 2009 - 19:26

Da li se kosmopolitski duh cuva u boci ili obitava u napustenim kucama?
Kako izgleda?

#475 jms_uk_2001

jms_uk_2001
  • Validating
  • 2,684 posts

Posted 08 January 2009 - 20:31

Da li se kosmopolitski duh cuva u boci ili obitava u napustenim kucama?
Kako izgleda?


:ph34r:

evo ovde nekih primera.

#476 snake

snake
  • Members
  • 679 posts

Posted 08 January 2009 - 20:40

:ph34r:

evo ovde nekih primera.


Wow. Od svih tih primera ovaj mi je najjaci. Ja sam za to da se ipak ne pusta iz boce.


link

#477 Klika

Klika
  • Members
  • 751 posts

Posted 08 January 2009 - 21:20

Wow.

Prika, na kojim si ti drogama, javi nam da probamo.......tebi je izgleda mnogo lepo...........

Edited by Klika, 08 January 2009 - 21:21.


#478 snake

snake
  • Members
  • 679 posts

Posted 08 January 2009 - 21:55

Jeste mi lepo.
Jer sam svoj na svome. Okruzen bliznjima.

#479 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 08 January 2009 - 23:39

Jeste mi lepo.
Jer sam svoj na svome. Okruzen bliznjima.

Pa sta mislis, da si jedinstven u tome?

Nego, mnogo si ti meni poznat sa tim tezama "ovde smrdi, al' domacinska atmosfera", bice da nije ovo tvoja prva inkarnacija na forumu.

#480 estel

estel
  • Members
  • 1,079 posts

Posted 09 January 2009 - 02:34

Duma mudro zbori. Problem je sto vecinom ovi sto su napolju pljuju o ovima sto nisu napolju. Cudan fenomen.

vidis, moje iskustvo, iz real life , ne sa foruma, je potpuno suprotno - ne bih da prepricavam jer ce mi recenice vrlo brzo postati 'pljuvacke' posto se gadno iznerviram svaki put kad se setim sta mi je 'objasnjavano' kad odgovorim na pitanje sta planiram u buducnosti (tj. da hocu da odem iz Srbije).

Jeste mi lepo.
Jer sam svoj na svome. Okruzen bliznjima.

e sad, vidis, nesto mi se cini da je ovo napisao neko od nas, 'sa ove strane', ti i neko kao ti bi ovo protumacili kao: 'naturanje na nos', 'dokazivanje', 'ponavljanje da nam je dobro kako bi umirili svoje komplekse'... i sta sve ne...
a, eto, i meni je lepo iz istih razloga: svoja na svome, okruzena bliskim ljudima. Samo sto je to 20K Km daleko od zemlje gde sam se rodila i provela 25 godina. Tamo su neki drugi bliski ljudi koji mi nedostaju, ali to je zivot, a zivot je danas neuporedivo laksi nego pre 30 godina (sto se ove situaciej tice): cujemo se stalno, vidimo sta nam se desava u zivotima (na dnevnoj bazi), najbolji prijatelji su mi i dalje najbolji prijatelji iako se nismo videli 2 godine...a sve to, u, za mene, jednoj normalnoj zemlji i normalnom zivotu, koji je u Srbiji nemoguc.