Jump to content


Photo

Kobasice su oruzje Satane!


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
552 replies to this topic

#496 Mrgud

Mrgud
  • Members
  • 982 posts

Posted 05 March 2004 - 08:59

Videh sinoc kako je crkva dobila samarcinu u emisiji na B92, jos da vidimo kako ce danas protest proci (Petak, 13 casova!?) pa da se razilazimo.

#497 Rosbacher

Rosbacher
  • Members
  • 8,612 posts

Posted 05 March 2004 - 09:02

P.S. Druze Bajro, sto rece jedan i sto se mene tice, sve te vase "bastine" zajedno ne vrede koliko suza jednog deteta.

Zamisli, iste te reci koriste oni sto su srusili stari most u Mostaru.

#498 Mrgud

Mrgud
  • Members
  • 982 posts

Posted 05 March 2004 - 09:09

Zamisli, iste te reci koriste oni sto su srusili stari most u Mostaru.

Rosbacher/Euro,

Sramno je da ti ovako nesto napises kad si likovao kad je Ferhadija odletela a da nije imala krila, likovao si kad su rakete pale u centar Zagreba ali si tugovao sto nije pogodila Kaptol i Katedralu za vreme mise. :lol:

#499 Rosbacher

Rosbacher
  • Members
  • 8,612 posts

Posted 05 March 2004 - 09:14

Rosbacher/Euro,

Sramno je da ti ovako nesto napises kad si likovao kad je Ferhadija odletela a da nije imala krila, likovao si kad su rakete pale u centar Zagreba ali si tugovao sto nije pogodila Kaptol i Katedralu za vreme mise.  :lol:

E, majstore, moraces da podrzis nekim linkom te izjave o mom navodno slavljenju rusenju Ferhadije ili bombardovanju Zagreba jer u protivnom znas da cu te poceti nazivati Lazovom kao i na index.hr forumu.

Nego, sto si se bas ti uhvatio za taj hrvatski zlocin? Nesto te pecnulo, ha? :lol:

Edited by Rosbacher, 05 March 2004 - 09:14.


#500 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 05 March 2004 - 13:32

Lele Bajro, na niske si (dezerterske) grane spao. Fali ti jos mrvica pa da zavrsis na SC kao prvi pisac tih mudrijeh izmisljotina o tastovima i piratskim diskovima. Samo da znas, doticnu osobu su cak i tamo provalili kao smora i budalastog i cak i tamo je poceo da sluzi za sprdnju. Neces valjda i ti njegovim stopama?

P.S. Pa gde si bre ti Rosbaheru? Izdrzava li se u herojskoj borbi za spas srpstva? Samo napred, moj Rosbaheru. No passaran! Ne budi ti srca udovicka no ti budi srca junackoga. Ne sme im proci!

Edited by Henry Chinaski, 05 March 2004 - 13:35.


#501 Mrgud

Mrgud
  • Members
  • 982 posts

Posted 05 March 2004 - 13:49

P.S. Pa gde si bre ti Rosbaheru? Izdrzava li se u herojskoj borbi za spas srpstva? Samo napred, moj Rosbaheru. No passaran! Ne budi ti srca udovicka no ti budi srca junackoga. Ne sme im proci!


Budi vojnicina i muskarcina a ne kao neka seka persa samo se klatis na toj stolici, kako kaze nas "Uvazeni" ministar-kapitalac! :lol:

#502 Rosbacher

Rosbacher
  • Members
  • 8,612 posts

Posted 05 March 2004 - 13:53

P.S. Pa gde si bre ti Rosbaheru? Izdrzava li se u herojskoj borbi za spas srpstva? Samo napred, moj Rosbaheru. No passaran! Ne budi ti srca udovicka no ti budi srca junackoga. Ne sme im proci!


Budi vojnicina i muskarcina a ne kao neka seka persa samo se klatis na toj stolici, kako kaze nas "Uvazeni" ministar-kapitalac! :lol:

Mrgude (ili da krenem vec sa Lazovcina?), hoce li dokaz da sam ja likovao nad rusenjem Ferhadije ili bombardovanjem Zagreba?

Henry, nesto si hteo?

#503 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 05 March 2004 - 13:58

Pa pitao sam te vec. Može li se u herojskoj nadčovečanskoj borbi za spas srpstva? Ima li se snage?

#504 Rosbacher

Rosbacher
  • Members
  • 8,612 posts

Posted 05 March 2004 - 14:13

Pa pitao sam te vec. Može li se u herojskoj nadčovečanskoj borbi za spas srpstva? Ima li se snage?

Mene si to pitao?
A otkud da ja to znam?
Ja se borim protiv lazova kao ovaj Mrgud i slicni, i protiv siledzija kakav si ti.

#505 Mrgud

Mrgud
  • Members
  • 982 posts

Posted 05 March 2004 - 14:20

Henry, cuvaj se stizem te! :lol: :lol:

#506 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 05 March 2004 - 15:19

Mene si to pitao?
A otkud da ja to znam?
Ja se borim protiv lazova kao ovaj Mrgud i slicni, i protiv siledzija kakav si ti.

I? Kako se to boris? Smarajuci svoje neprijatelje do smrti glupostima? Isto kao tvoj drug Paja Kamiondzija. Jeb'o borbe. Alal ti borba, e.

#507 Rosbacher

Rosbacher
  • Members
  • 8,612 posts

Posted 05 March 2004 - 15:20

Mene si to pitao?
A otkud da ja to znam?
Ja se borim protiv lazova kao ovaj Mrgud i slicni, i protiv siledzija kakav si ti.

I? Kako se to boris? Smarajuci svoje neprijatelje do smrti glupostima? Isto kao tvoj drug Paja Kamiondzija. Jeb'o borbe. Alal ti borba, e.

Nemam ja neprijatelja.

#508 srdjann

srdjann
  • Members
  • 2,977 posts

Posted 05 March 2004 - 16:01

Socijaldemokratska omladina SDU uručila protest SPC-u | 15:24 | Izvor: Beta

Beograd -- Omladina Socijaldemokratske unije uručila je u petak predstavnicima Srpske pravoslavne crkve protest zbog dvoličnog ponašanja njenih velikodostojnika, jer nisu osudili ratne zločince, ali jesu organizatore Kobasicijade u Turiji. "SPC nije imala stav prema ratnim zločincima koje je ceo svet pa i Srbija osudila, ali je osudila one koje jedu kobasice i one koji pokušavaju kroz promociju svojih proizvoda da prehrane familije", rekao je predsednik Izvršnog odbora Socijaldemokratske omladine, Srđan Kamperlić.

U protestnom pismu koje je predato nadležnim u Patrijaršiji za patrijarha Pavla, Socijaldemokratska omladina navodi da je "vrhunac dvoličnosti SPC to što je po odluci vladike Irineja organizatorima 'Kobasicijade', koja je pala u vreme posta, zaprećeno da će biti izopšteni iz crkve". "Ne možemo da zaboravimo da su ti isti velikodostojnici SPC srdačno primali ljude osuđene za nezapamćene ratne zločine i da nikada nisu osudili njihova zlodela zbog kojih građani Srbije i okolnih država ispaštaju već 15 godina", navedeno je u pismu.

Aktivisti su u znak protesta pojeli sendvič sa kobasicom.

#509 srdjann

srdjann
  • Members
  • 2,977 posts

Posted 05 March 2004 - 16:03

Beograd, 05. mart 2004. godine

Dana 5. marta. 2003. godine, mi članovi i članice Socijaldemokratske omladine u SDU okupili smo se ispred Patrijaršije Srpske pravoslavne crkve kako bismo izrazili

PROTEST

zbog dvoličnog ponašanja velikodostojnika Srpske pravoslavne crkve

Mi, članice i članovi Socijaldemokratske omladine, omladinske organizacije Socijaldemokratske unije protestujemo protiv višegodišnjeg dvoličnog ponašanja velikodostojnika Srpske pravoslavne crkve i njihovog najdirektnijeg mešanja u stvari koje se ne nalaze u njihovoj nadležnosti i to na način koji je neprimeren bilo kojoj verskoj zajednici koja danas postoji u svetu! Smatramo da jedna hiljadugodišnja institucija koja je vekovima bila stub oslonac naše države i društva ne sme da dozvoli takvo ponašanje svojih velikodostojnika.

Poslednji postupak, kada je po odluci Vladike bačkog Irineja zaprećeno organizatorima jedne velike manifestacije u selu Turija da će biti izopšteni iz crkve a da će za vreme svetkovine zvoniti posmrtna zvona jer se održava u vreme Velikog uskršnjeg posta je samo vrhunac te dvoličnosti. Ne možemo da zaboravimo da su ti isti velikodostojnici SPC velikodušno vršili prijeme ljudi osuđenih za nezapamćene ratne zločine i da nikada nisu osudili njihova zlodela zbog kojih građani Srbije, kao i okolnih država ispaštaju već više od 15 godina! Zato sada dižemo svoj glas kada ti isti velikodostojnici izopštavaju ljude samo zato što pokušavaju da prežive kroz proizvodnju i promociju svojih proizvoda preko jedne svetski poznate manifestacije – “Kobasicijade”, koja je ušla i u Ginisovu knjigu rekorda!

Želimo da postavimo pitanje Svetom sinodu Srpske pravoslavne crkve da li izostanak reakcija na ovaj i slične postupke svojih velikodostojnika znači i odobravanje i podršku takvim pojavama.

U Beogradu,
05.03.2004.

Za Socijaldemokratsku omladinu,
Srđan Lukić

#510 Rosbacher

Rosbacher
  • Members
  • 8,612 posts

Posted 05 March 2004 - 17:14

Posted Image

Urotili se ovi fotografi protiv vas, i slikali vas iz nekog bezveznog ugla pa se ne vidi stvarna masovnost protesta. :lol: