Jump to content


Photo

Stones vs. Beatles


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
227 replies to this topic

Poll: Stones vs. Beatles (141 member(s) have cast votes)

Stones vs. Beatles

  1. The Rolling Stones (49 votes [37.12%])

    Percentage of vote: 37.12%

  2. The Beatles (83 votes [62.88%])

    Percentage of vote: 62.88%

Vote Guests cannot vote

#61 Bonzo

Bonzo
  • Members
  • 1,400 posts

Posted 04 February 2004 - 00:43

Ono sto verovatno niko  ne zna na ovom forumu je kako su Bitlsi u stvari osvojili Ameriku?

Opet ovaj...

Kako bre niko ne zna kako su Bitlsi u stvari osvojili Ameriku. Eno pise gore. Overnight. Tako su je osvojili. :lol:

#62 Bad Music For Bad People

Bad Music For Bad People
  • Members
  • 7,230 posts

Posted 04 February 2004 - 00:48

alo, bre!!
znas koliko me zabole levo jaje za to kako su bitlz osvojili ameriku. sve je, decko, u parama i kraj price. to sto ti volis bitlse - ok. al' nemoj sad da mi pricas price za malu decu. u mom malom svetu muzike Stones su kraljevi (u odnosu na bitlz) i sta sad?! sta mene briga kako su ovi radili ovo ili ono?? nisam otvorio ovaj poll da bi me neko ucio sta je starije 'kokos ili jaje'. si glasao? jesi. ok. idi kuci :lol:

P.S. pisam se u pricu da istoriju pisu pobednici. onda su partizani 'do jaja', a ovamo najgora govna. istina je jedna, uvek.

#63 Mocker

Mocker
  • Members
  • 302 posts

Posted 04 February 2004 - 00:53

Nemoj bre da seresh kvazi pankeru

ko ti daje za pravo takav nacin razgovora

o cemu ti uopste pricas sem sto prodajes svoje ego tripove seljoberima po Srbiji

#64 aenima

aenima
  • Members
  • 2,025 posts

Posted 04 February 2004 - 01:18

vreme je za novi pol:

Moker: ne znam zasto bih suprotstavljo sebi dva najdraza benda...nema svrhe

vs.

Moker : Beatles su napravili revoluciju ne Stones


Precious! :lol:

#65 Bad Music For Bad People

Bad Music For Bad People
  • Members
  • 7,230 posts

Posted 04 February 2004 - 01:27

Dečko, verovatno sam jedno 10 godina stariji od tebe, ako ne i više. Zato bi mogao da budeš malo pristojniji. Dalje, dovoljno vremena gubim da se mačujem sa Bonzom i Maxi na ovoj temi (što mi je zadovoljstvo - uvek!!) da bi sad i tebi objašnjavao 'šta i kako'. Ako ti se ne dopada moj stav - reci tako, ali nemoj da me 'prozivaš' da prodajem svoje ego tripove seljoberima po Srbiji jer - niti to radim, a još manje nekim seljoberima (ne videh još niti jednog!!). Moje koncerte posećuju ljudi koji su mnogo šta u životu propustili zbog dobre muzike (mnogo više nego što ćeš ti ikada!!) i nije u redu zbog njih. nije ni zbog mene, al' ko mene 'ebe. Da malo čitaš video bi da su i ovi odavde, sa foruma, prilično zadovoljni, a da čitaš domaću štampu znao bi i da neki 'eminentni rock kritičari' reaguju isto. A po tvom mišljenju, svi su budale. Šta da ti kažem, još??

#66 Mocker

Mocker
  • Members
  • 302 posts

Posted 04 February 2004 - 01:56

OK to sto sam rekao nije licno protiv tebe, postujem tvoj rad, kao i svakog drugog ko radi zato jer u nesto veruje i zato jer pokusava neke stvari da promeni nabolje ( to je moj stav, to nije podilazenje!)
U svakoj diskusiji moze doci do ne slaganja i to je sasvim prirodna stvar, svako ima svoje misljenje

za Aenimu...stvarno ne znam kakve ti kontekste izvlacis iz onoga sto sam rekao, i u kakvoj je to suprotnosti jedno sa drugim...cinjenice su cinjenice...ljubav je nesto sasvim drugo

#67 Mocker

Mocker
  • Members
  • 302 posts

Posted 04 February 2004 - 02:01

Za Bonza

vidis nije bas "overnight"

bilo je onog Engleski smradovi marsh u Englesku, necete vi nama da prodajete Americku muziku

a bilo je i onog starog jevrejskog gesla "If you can't beat them, join them"

to je bila revolucija u pravom smislu-znam price ljudi koji su im radili u back stage-u na prvoj turneji

#68 Bad Music For Bad People

Bad Music For Bad People
  • Members
  • 7,230 posts

Posted 04 February 2004 - 03:31

u, al' vode ovi bitlesi!!
Mocker: "Nemoj bre da seresh kvazi pankeru ko ti daje za pravo takav nacin razgovora o cemu ti uopste pricas sem sto prodajes svoje ego tripove seljoberima po Srbiji", ako se ovo ne odnosi na mene licno, onda si u pravu. al' jos uvek znam da citam, pa se nesto ne bih kladio.
jedno pitanje - 'de je tu revolucija ako su se opredelili za 'ako ne moz' da ih satres, pridji im'?? zivo me zanima sta su radili. mozda pevali na pocetku svakog koncerta God bless America, ili mahali onim glupim zastavicama, ili se pojavili sa uncle samovim majcama...

#69 Mocker

Mocker
  • Members
  • 302 posts

Posted 04 February 2004 - 08:30

ne ne ne

obrnuto si skapirao

Kad su Bitlsi upali u Ameriku bio je veliki KA-BOOM!

U to vreme Amerika je imala Dylana, Elvis i kompanija su ga malo ufitiljili.
I onda se pojave ti Englezi, i mnogi su bili u fazonu, ej sta ce nama ovo englesko sranje, oni nam prodaju nasu muziku, jer realno to i jeste americka muzika, jer englezi su jedio imali Skifl...pored toga tada su sviracki bili "tanki". Jednostavno imajuci u vidu koliko je Amerika konzervativna, tu je postojao izuzetan otpor prema Bitlsima, pogotovu sto se to nikada u istoriji nije desilo da Englezi dodju da prodaju muziku Amerima.

Sid Bernstin koji je bio lokalni promoter u Bruklinu citao je engleske novine i cuo vest o grupi koja izaziva histeriju po engleskoj, i resio da ih dovede u Ameriku, a da pri tom nije cuo nijednu pesmu.nazvao je kuci Brajena Epstina i Stvar je ekspoldirala, talas je bio tako jak da su svi morali da prihvate zateceno stanje.Tako da je ceo jevrejski Lobi rekao DAAA PAA BITLSI SU NAS BEND! otuda ono sto sam rekao "ako ne mozes da ih pobedis onda im se pridruzi", gledali smo u crtanim filmovima ali nismo kapirali sustinu.
ista ta logika je primenjena kada se pojavio Rap.tako da se zna ko skida kajmak :lol:

Edited by Mocker, 04 February 2004 - 08:33.


#70 maxivida

maxivida
  • Members
  • 3,167 posts

Posted 04 February 2004 - 09:38

Tako da je ceo jevrejski Lobi rekao DAAA PAA BITLSI SU NAS BEND! otuda ono sto sam rekao "ako ne mozes da ih pobedis onda im se pridruzi", gledali smo u crtanim filmovima ali nismo kapirali sustinu.

Čoveče, koji si ti intelektualni gigant i virtuoz pisane forme...

#71 zabic

zabic
  • Members
  • 1,096 posts

Posted 04 February 2004 - 12:05

U to vreme Amerika je imala Dylana, Elvis i kompanija su ga malo ufitiljili.

A blues, do-wop, soul, Spector, surf? Bilo je svega. Beatlesi zaista jesu pokazali jednom dijelu Amerike, prevashodno bijelim klincima iz konzervativnih porodica, kojih je bilo jako puno, da rock'n'roll moze biti zanimljiv. Rock'n'roll ka-boom je bio explodirao jos mnogo ranije, samo je bible-belt amerikancima bio potrban jedan cist bijeli nasmijani engleski sastav, pa da i tu roditelji popuste i puste klince da slusaju. Nije ni to islo lako, ali je bila dovoljna jedna TV emisija. Da podsjetim, to je bilo vec doba drugog albuma Beatlesa, prvi je takodjer bio objavljen u USA '63, ali za malu Vee-Jay etiketu u ocajnom remasteru (imam taj original pa znam sta pricam), tako da su ekipa iz Capitola dobro znali sta ce i kako ce. Ali, cast Beatlesima, oni su vrlo brzo doveli i Capitol do ludila, npr sa onim omotom na kojem komadaju lutke i zivotinjsko meso, sto je bio vec period izmedju Rubber Soul i Revolver.

Beatlesi su takodjer donekle zasulzni i za uspon garazne scene jer su otvorili put nekim drugim bandovima u USA. Uticaj Stonesa je na tu scenu naravno bio puno veci kasnije, ali najveci uticaj sigurno su izvrsili Yardbirdsi. To je bio trenutak kada se izvorni rock'n'roll po meni stilisticki vratio kao boomerang u USA! Tada su frat boysi i ostali bjelcici uzeli gitare u ruke i poceli opasno prasiti.

A ovo sa jevrejskom 3abepom ti je bezveze.

#72 zabic

zabic
  • Members
  • 1,096 posts

Posted 04 February 2004 - 12:13

a ovo sa pozama, pa pobogu danas i profesori matematike imaju image, pa kako nece i rockeri. to je tako - moras ostavit neku sliku o sebi koliko toliko uniformnu da te ljudi zapamte. jaggerovo kreveljenje nije nista vece poziranje od paulovog mlataranja bubikom. ne znam koga jos to interesuje, ali mene ne. Ajd da vidimo sta je ispod imagea. objektivno beatlesi i stonesi su uticali na covjecanstvo socioloski gledano, ali i cisto muzicki, estetski podjednako, svako na svoj nacin. uticaj beatlesa se prozeo tangencijalno, van granica rock'n'roll izricaja, mada je uticalo i na sam rock'n'roll ali ne toliko dubinski kao sto su na njega uticali rolling stonesi, ciji je uticaj bio usmjeren direktno ka sredistu rocka i nije previse mario za neke druge stvari. subjektivno, to smo vec sve culi - neko vise voli jedne, neko voli druge, a neki ih vole podjednako i to ne bi trebao biti razlog za ovako zestoke rasprave i vrijedjanja. I jos jedna stvar - daj dokle vise o Beatlesima i Rolling Stonesima, pa ima i drugih bandova o kojima nisu pisane tolike knjige, eseji, filmovi i rasprave.

Edited by zabic, 04 February 2004 - 12:15.


#73 Nikola Kiric

Nikola Kiric
  • Members
  • 801 posts

Posted 04 February 2004 - 14:14

da i cika-Nikola kaze koju: stvarno ne kapiram sta je toliko dobro oko the Beatles. OK. rane stvari su bile fine, lepo je to, ali ne kapiram kako neko moze ono smece zvano "Sgt Pepper..." da navodi kao najbolji album svih vremena, kad je jedan od najgorih. to psihodelija? smesno.
s druge strane, ni ovi drugi nisu ne znam ni ja sta. OK, imaju 3-4 albuma s kraja 60-ih/pocetka 70-ih koji su fenomenalni, rane stvari su uglavnom dobre, ali posle '72 nisam cuo nijedan njihov album da mi se makar vise od 50% svidja. gledao sam ih '96 i bese dobro, jer su svirali vecinu stvari koje volim, a dobre stvari cak ni metuzalemi ne mogu da uniste. ipak, da su se raspali pocetkom 70-ih, pa da ih se lepo secamo. ovako...

#74 Bata.Ilich

Bata.Ilich
  • Members
  • 5,646 posts

Posted 04 February 2004 - 14:29

Glas'o za Duran Duran...

#75 Billy B

Billy B
  • Members
  • 526 posts

Posted 04 February 2004 - 14:54

Glas'o za Duran Duran...

a jesi li pre toga istresao pesak iz obuce, sto ti ostade od havaja :lol: