Jump to content


Photo

Stones vs. Beatles


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
227 replies to this topic

Poll: Stones vs. Beatles (141 member(s) have cast votes)

Stones vs. Beatles

  1. The Rolling Stones (49 votes [37.12%])

    Percentage of vote: 37.12%

  2. The Beatles (83 votes [62.88%])

    Percentage of vote: 62.88%

Vote Guests cannot vote

#31 Bad Music For Bad People

Bad Music For Bad People
  • Members
  • 7,230 posts

Posted 03 February 2004 - 16:57

Maxi:
Neko voli pop, neko voli rok. Ja nemam nameru da te nagovaram da ti volis rok. Ni ti mene da ja volim pop, nadam se.
Citao sam Bonzoa, pazljivo. Indiju sam pomenuo zezanja radi, a i da se malo narugam flower power fazi Bitlsa.
Rokenrol je konzervativan ili, bolje, “konzervativan”. Verovatno razumes sta hocu da kazem. Ako se malo bolje zagledas/zamislis videces da niti je pop posle Bitlsa evoluirao (cini mi se da si ovaj termin upotrebila samo da bi rok ispao na razini pecinskog coveka, dok je pop, kao, moderni homo sapiens), niti je rok ostao strogo odredjen formom (cak i da je tako, jos uvek verujem u maksimu '3 akorda, ritam i stav'). Pojave Michaela Jacksona, Britney itd. ne sluze na cast Bitlsima. Jos manje su potvrda nekakve evolucije. Maxi, veruj mi oni su svi produkt mocnih izdavackih kompanija. Iza toga se ne krije nikakav, makar ne kvalitetan, dar za pisanje pesama itd. Sve se svodi na ‘ljudi su ovce, ajd’ da im uzmemo pare’. Sutra ce da dodju novi. Ovi ce da budu zaboravljeni. Nista vise.
To oko ‘roka strogo odredjenog formom’ - jedino ako ti je potpuno isto da slusas Stonse, AC/DC, Motorhead ili Metallicu, da sada ne pominjem manijake poput Hazea Adkinsa, GG Allina ili bendove kao sto su Dirtbombs, Bantam Rooster, pa cak i WS. Slicni su samo po tome sto sviraju gitare, neki glasno, neki glasnije. Ja ne volim svaki rok bend (to je valjda svima jasno). Niti mrzim svaki pop bend, generalno. Iz stanovitih uglova Ramones, jedni od meni najdrazih, jesu pop bend.
Da, ja sam konzervativan po pitanju muzike. Jedan pametan decko je lepo napisao svojevremeno da je ‘rokenrol najkonzervativnija stvar na svetu’ – slazem se. To ne znaci da o rokenrolu ne mogu da se vode rasprave.
Hehe, ako bi ih ti slala u penziju – OK. Ni ja ne mislim da su oni sada puno od onoga sto su bili, ali to je bend koji jednostavno stoji u istoriji muzike kao kategorija za sebe. Sta to znaci? Znaci da ne mozes da pitas ‘dal’ su bolji Stonesi ili, recimo, Kinksi’, osim ako ne zelis da se sprdas sa Stonesima. U mom slucaju isto vazi i da su na mestu Kinksa Bitls, ali to je samo moj slucaj. A sto se tice kraja Bitlsa, pa nemoj da se lazemo sad’. Bili su do te mere u losim odnosima pred kraj karijere. Zato su se raspali. Kakva crna hrabrost - ‘ajd’ da izdamo plocu i rasturimo se dok smo na vrhuncu’?? To nema veze sa istinom. Znas sama.

Bonzo:
Hm. Tesko je izmeriti te dimenzije i jednih, i drugih. Zato ne zelim da se bavim tom temom. Sto se takvih fanova Stonesa tice, siguran sam da ima i takvih, kao sto ima ljudi koji posle Helter Skelter mogu da slusaju ‘oops I did it again’. Meni ovo nije jasno i nikada necu da razumem. Znam da ne mogu da promenim (niti mi se ’ebe), ali valjda mogu da pokazem prstom na to? Da se razumemo – ni ja nisam lud za Jaggerom. Wyman mi je jedan od najljigavijih likova u muzici, ukupno, a opet to ne moze da umanji njihov znacaj. Slazem se da je B. Jones bio baja, ali, sefe, niko kao Richards!! Tip je rokenrol od A do Š (da ne kazem Z)!! Olicenje istog!!
Bili su buntovniji. Samim tim sto je javnost onog doba delila ove na bad, a ove na good guys. Ko je kriv Bitlsima sto su pisali ‘pesmice za decu’, dok su Stonesi gurali prst u oko javnosti, pa makar i sa seronjom kao sto je Wyman (koliko se secam, treba da su svi piskiriskili na toj pumpi). A i vise su se drali, bili su glasniji, provokativniji, bili su ozbiljna pretnja (svakako ozbiljnija od Bitlsa!!) upravo konzervativnoj Britaniji ili Americi. Stonsi su, povrh svega, bitni i zato sto su u kreativnom smislu ‘oslobodili’ gomilu tinejdzera sirom SAD u 60-tim, te bez njih (dakle, samo sa Bitlsima), nikada ne bi bilo ni Sonics, ni Standells, ni Stooges i MC5, docnije. Ili bi svega ovoga bilo, ali nekako kilavo. Drugim recima – bili su prvi punkeri, cak i pre SONICS, a to im je uvek + kod mene.
E, ma slazem se da ima brdo autora koje volim, a koji vole Bitlse. To je normalno. Ni ja ih ne mrzim u toj meri koliko se iz ovih prepiski cini, ali pokusavam da odbranim svoj stav, a ti i Maxi napadate kao osice, pa moram da se branim. Za Ashetona (Scotta) znam pouzdano. Vrlo slucajno sam o ovoj temi pricao sa S. Vincentom (ciji je ovaj jedan od najboljih ortaka), te mi covek rece da su i oni vodili slicne rasprave dok su bili na par zajednickih turneja po Evropi (pored Moe Tucker, Scott Asheton je cesto izlazio u susret Sonnyju kao drummer na plocama/turnejama). Jebajga, njima dosadno u kombiju, tebi na poslu, a meni kod kuce :lol: .
koliko god da su na prvim plocama imali obradad, toliko su to bitne ploce (vidi gore - garage itd.).

Zabic:
pa rekoh vec nije ovo cigani:grobari. nadam se ni da nece u to da se izrodi. animals, super!!

Billy B:
ti si lepo rekao. volis oba benda i to je OK.

Gervasius:
:lol: :lol: :lol:

#32 zabic

zabic
  • Members
  • 1,096 posts

Posted 03 February 2004 - 17:32

E zasto ja kazem Animalsi. Pa gledao sam Erica Burdona uzivo na otvorenoj sceni u Louisiani. Publike svakakve, a matori razara. Znoj kapa sa cela! Baptistickoj masi u publici otpozdravlja: "Now one for President Bush. We gotta get out of this place..."

Edited by zabic, 03 February 2004 - 17:32.


#33 maxivida

maxivida
  • Members
  • 3,167 posts

Posted 03 February 2004 - 17:33

Badman,

Znam da su M. Jackson i Britney produkti izdavačkih kompanija. Ali svi komercijalno uspešni izvođači su to isto (neki manje, neki više), od samih Beatlesa i Stonesa, preko Sex Pistolsa, do Radiohead. Romantika u tom smislu postoji samo kod nepoznatih, neotkrivenih, "neiskvarenih" bendova, kakve ti dovodiš u Srbiju. Čim se potpiše prvi veliki ugovor, kraj priče. Ali pre bih rekla da je to nešto što mora da se uzme zdravo za gotovo, koliko god da ti se ne dopada. Lično ne volim Michaela Jacksona, ali ne mogu da prenebregnem činjenicu da je čovek prodao više primeraka jednog albuma od bilo koga drugog u istoriji muzike. Bilo bi detinjasto otpisati sve ljude koji su kupili tu ploču kao "budale", naročito s obzirom da je rani period njegove solo karijere izuzetno cenjen i od strane kritike, a kažu, i veoma uticajan na dalji razvoj žanra. Možda se tebi ne dopada njegova muzika i on lično, ali čovek je uspeo u onome čemu svaki muzičar teži. Poricati njegov značaj je ravno poricanju značaja kompletne holivudske produkcije u oblasti filma.

Nisam rekla da su se Beatlesi raspali isključivo da bi okončali stvar u zenitu, radi grand exita. Činjenica je da se međusobno nisu podnosili. Ali je takođe činjenica da se mnogi bendovi, mnogo manje uspešni od njih u trenutku raspada, na silu trpe samo zarad uspeha, novca i slave, iako ne mogu očima da se vide. Čak bih išla dotle da tvrdim da su Stonesi jedan od tih bendova.

E, da - ja sam jedna od onih što posle Helter Skelter s uživanjem sluša Oops I Did It Again, ali zaista ne znam zašto je to tako nepojmljivo. I jedno i drugo su odlične pop pesme, imaju strofu, refren, zaraznu melodiju. E, sad to što će neko voleti Beatlese, a neće Britney je, meni se čini, više sociološko nego muzičko pitanje.

Za kraj, evo mali prst da se mirimo :lol: , pesmu verovatno ne voliš, ali je u njoj mnogo toga rečeno:


The Beatles and the Stones

"Did you read that the Beatles were more popular than Christ..."
- Unknown reporter

"You know we always enjoyed performing, it was sort of our buzz, and then I
always, I always felt that Beatles sort of did it, you know, when they were
big, they did it..."
- Mick Jagger

"...been proved by what's going on in the States, and the protest marches in
Grosvenor square in London. The only result of that was, a lot of smashed
heads..."
- John Lennon


Look at him shouting out
Loud as thunder out at sea
He wants a bomb
So do we
A bomb from the sky
Is the perfect crime
Shoulder on shoulder and heat

The Beatles and the Stones
Sucked the marrow out of bone
Put the V in Vietnam
The Beatles and the Stones
Made it good to be alone
To be alone

Look at me, proud of being
Proud of being seventeen
Locking in the pocket a smile
Soft from the school
Cut by the rule
Oh I'm dazed and I'm dazed and I'm dazed

The Beatles and the Stones
Sucked the marrow out of bone
Put the V in Vietnam
The Beatles and the Stones
Made it good to be alone
To be alone
To be alone
To be alone
To be alone
(Alone, alone, alone, alone, alone)
To be alone...

#34 Mocker

Mocker
  • Members
  • 302 posts

Posted 03 February 2004 - 17:45

"Did you read that the Beatles were more popular than Christ..."


Istina Lennon je bio u pravu.

Za najveci Hriscanski praznik, TIME je umesto slike Isusa na naslovnu stavio sliku Sadama :lol:

#35 aenima

aenima
  • Members
  • 2,025 posts

Posted 03 February 2004 - 18:05

Osecam se kao da sam zgresila, al' bih opet glasovala za Stonese.
I nemam pojma zasto.

:lol: :lol:

#36 Hefestus

Hefestus
  • Members
  • 6,822 posts

Posted 03 February 2004 - 18:06

Pa Stonsi naravno!

#37 luba

luba
  • Members
  • 1,254 posts

Posted 03 February 2004 - 18:36

uh. meni su sva moja deca draga. ne mogu da se opredeljujem

evo nesto da pomiri :lol:

NJUJORK, 3. februara (FoNet/SEEcult.org) - Poznati muziccki
magazin "Rolingston" (www.rollingstone.com) objavio je listu 500
najboljih albuma svih vremena, na ccijem je prvom mestu izdanje
"Bitlsa' (The Beatles) "Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band).

"Bitlsi" imaju ccak ccetiri albuma medju prvih deset.

Prvih 50 najboljih albuma su:

1. Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band, The Beatles
2. Pet Sounds, The Beach Boys
3. Revolver, The Beatles
4. Highway 61 Revisited, Bob Dylan
5. Rubber Soul, The Beatles
6. What's Going On, Marvin Gaye
7. Exile on Main Street, The Rolling Stones
8. London Calling, The Clash
9. Blonde on Blonde, Bob Dylan
10. The Beatles ("The White Album"), The Beatles
11. The Sun Sessions, Elvis Presley
12. Kind of Blue, Miles Davis
13. Velvet Underground and Nico, The Velvet Underground
14. Abbey Road, The Beatles
15. Are You Experienced?, The Jimi Hendrix Experience
16. Blood on the Tracks, Bob Dylan
17. Nevermind, Nirvana
18. Born to Run, Bruce Springsteen
19. Astral Weeks, Van Morrison
20. Thriller, Michael Jackson
21. The Great Twenty-Eight, Chuck Berry
22. Plastic Ono Band, John Lennon
23. Innervisions, Stevie Wonder
24. Live at the Apollo (1963), James Brown
25. Rumours, Fleetwood Mac
26. The Joshua Tree, U2
27. King of the Delta Blues Singers, Vol. 1, Robert Johnson
28. Who's Next, The Who
29. Led Zeppelin, Led Zeppelin
30. Blue, Joni Mitchell
31. Bringing It All Back Home, Bob Dylan
32. Let It Bleed, The Rolling Stones
33. Ramones, Ramones
34. Music From Big Pink, The Band
35. The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders From Mars, David Bowie
36. Tapestry, Carole King
37. Hotel California, The Eagles
38. The Anthology, 1947 - 1972, Muddy Waters
39. Please Please Me, The Beatles
40. Forever Changes, Love
41. Never Mind the Bollocks, Here's the Sex Pistols, The Sex Pistols
42. The Doors, The Doors
43. The Dark Side of the Moon, Pink Floyd
44. Horses, Patti Smith
45. The Band, The Band
46. Legend, Bob Marley and the Wailers
47. A Love Supreme, John Coltrane
48. It Takes a Nation of Millions to Hold Us Back, Public Enemy
49. At Fillmore East, The Allman Brothers Band
50. Here's Little Richard, Little Richard

(Kraj) mb/mm

#38 Bonzo

Bonzo
  • Members
  • 1,400 posts

Posted 03 February 2004 - 18:39

Kakvo crno mirenje!!! Rolling Stone sucks ass!!! :lol:
Pet Sounds bi morao biti prvi!!!

A da iza ove liste stoji 3ABEPA vidi se po:
...
37. Hotel California, The Eagles
...

:lol:

Edited by Bonzo, 03 February 2004 - 18:46.


#39 aenima

aenima
  • Members
  • 2,025 posts

Posted 03 February 2004 - 18:49

:lol: :lol:

...a i malo im je istumbana lista: Fleetwood Mac ispred Bowiea, Doorsa, a bogami i Zeppelina i Floyda. :lol:

#40 Bonzo

Bonzo
  • Members
  • 1,400 posts

Posted 03 February 2004 - 19:03

@BM. Jeste, Bitlsi su bili u jako losim odnosima pred kraj karijere. Isto kao i Jagger & Richards tokom osamdesetih. A onda je neko ponudio $$$ i Mick i Keith opet postadose najbolji prijatelji. John i Paul nisu morali - zaradjivali su vece pare svadajuci se :lol:

Prosto, ne volim tu podelu na buntovne Stonse i ciste i ispeglane Bitlse jer je cista predrasuda, kao i onda za Pola-baladera i Dzona-rokera (to je tek glupost par ekselans). Tacno je da su Stonsi postavili model ponasanja za NYD, Stooges, punkere & co. (pozeri - kazem ja :lol: ), ali je za Amere kao model podjednako vazan i Morison. Koji je opet vise dugovao crncima nego Stonsima, mada mu je tadasnja stampa pripisivala titulu americkog Dzegera.

A sto se toga tice - tesko je reci da su Kinks bolji i vazniji bend od Stonsa, ali nije veliki problem pokazati & dokazati da je Ray Davies bolji i vazniji autor od Jaggera i Richardsa :lol:

A sad videh i aenimin komentar, pa da nerviram malo vas pravoslavne rokere :lol: - Rumours je jako vazna, mozda i najvaznija, AOR ploca ma koliko nama to bilo smesno i zato me ne cudi sto je na tom mestu. Iskreno, meni su Led Zeppelin, a narocito Pink Floyd bez Barretta kudikamo ljigavije pojave.

#41 zabic

zabic
  • Members
  • 1,096 posts

Posted 03 February 2004 - 19:20

Listu su pravili Rolling Stone, zato su Mac tako visoko. Top liste imaju smisla tek kad ukazu na nesto novo, malo zaboravljano, dosad nepominjano, a objektivno znacajno. Zato samo Mojo pravi zanimljive topliste.

#42 zabic

zabic
  • Members
  • 1,096 posts

Posted 03 February 2004 - 19:27

Pogledajmo izbor njihovih albuma u osamdesetim:

26. The Joshua Tree, U2
48. It Takes a Nation of Millions to Hold Us Back, Public Enemy

90te
17. Nevermind, Nirvana

Dal' je tu poterban bilo kakav komentar o kvalitetu ove liste albuma?!?! Cast Public Enemy, koji je zasluzeno na listi, ali za ove ljude je rock'n'roll knjiga izgleda zatvorena jednom za svagda sa London Calling!!!! Postavlja se pitanje otkud ovo slucajno dizanje iz mrtvri 1991.

Edited by zabic, 03 February 2004 - 19:29.


#43 Bad Music For Bad People

Bad Music For Bad People
  • Members
  • 7,230 posts

Posted 03 February 2004 - 19:27

popravljamo se, hehe. 15:18. jos kad padne mrak...

maxi:

nema svadjanja, taman posla. samo razgovaramo. opet, nije isto ni m. jackson, stones, bitls kao britni i ostali. ovi su bar pisali svoje pesme, ovima to rade (pored jos hiljadu bitnih stvari) drugi. to ne mogu da postujem, nikada.

bonzo:

hehe, ne rekoh ti koliko "volim" beach boys. ma, znam da znas. dalje, nije to vestacka podela. jednostavno je tako. vazan je i morrison, nesumnjivo, ali mislim da nije toliko bitan za garazne iz sredine 60-tih jer su se mnogi raspali pre prve Doors ploce. Kinks su super, al' daleko od Stonesa (opet, meni blizi od Bitlsa). flitvud mek nisam nikada voleo, a ledzep samo kao osnovac (sad me skoro sramota, da idm na onaj hellin topik i objasnim :lol: ). pink floyd be sida su manje opasni. opet, oni su me uveli u neki drugi svet, ma koliko sada na to gledao kao na loznju balavca (sto sam tad i bio).
a ovi one hit wonderi - 3ABEPA, indeed!!

Edited by Bad Music For Bad People, 04 February 2004 - 01:50.


#44 zabic

zabic
  • Members
  • 1,096 posts

Posted 03 February 2004 - 19:34

bilo koga drugog u istoriji muzike. Bilo bi detinjasto otpisati sve ljude koji su kupili tu ploču kao "budale", naročito s obzirom da je rani period njegove solo karijere izuzetno cenjen i od strane kritike, a kažu, i veoma uticajan na dalji razvoj žanra.

Budala ili ne, ja sam jedan od kupaca Thrillera 1983.

#45 zabic

zabic
  • Members
  • 1,096 posts

Posted 03 February 2004 - 19:38

Oops I Did It Again

Preporucujem odlicnu verziju ove stvari od grupe The Shakes iz Los Angelesa. Mp3 mi je na laptopu. Zanima vas kako bi izgledalo da je Ray Davies napisao tu stvar? Zainteresiranima razasiljem datoteku po zelji putem pm.